Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Klubist, mängijatest ja treeneritest.

Kui Kuusmaa vallandataks, keda eelistaksite?

Heino Enden
4
5%
Üllar Kerde
6
7%
Jaak Salumets
4
5%
Indrek Visnapuu
12
15%
Indrek Ruut
2
2%
Rauno Pehka
2
2%
Alar Varrak
0
Pole hääli
Martin Müürsepp
3
4%
Mõni välistreener
45
55%
Mõni muu Eesti treener
4
5%
 
Hääli kokku: 82

Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas Zog »

Nojah, eks igaühele oma. Poolfinaalseeriast rääkisin ma sellepärast et noh... eks koosseise tuleb ka vaadata... jah, Cipruss, aga ega Bamba ka kehva polnud. Meeskondade tasemevahet näitab paremini see, et M. Dorbek, kes oli Rakveres 30 minuti mees, on Cramos selgelt pingipoiss. Ning Tarva toonased vahetusmehed Timo Oja ja Janis Vahter olid kalevi mängijatega võrreldes ikka tõelised amatöörid. Mind igatahes natuke üllatas, et Kuusmaa julges pärast finaali öelda, et "me kõik mängud play-offis võitsime", kui ta tegelikult väga hästi teadis mis Skele imevisked ja Dorbeku selliliviskamised selle juurde käisid. See hurraa-treeneri kuulsus on talle ka kuidagi kehvasti külge jäänud... no ei usu mina et nt need Leedu liiga keskmikud nii naljaklubid on, et ainult suure hurraaga neile vastu saaks. Ju nad ikka räägivad trennis taktikast ka, Veidemangi on seda ühes intervjuus Basketball'ile välja öelnud, et Rakveres olid neid kombinatsioonid täpselt samamoodi nagu Tartus on kombinatsioonid, lihtsalt Rakveres olid nad lihtsamad, aga neid tehti väga hästi. Lihtsalt meediaga suheldes ei räägi Sõber tavaliselt eriti mänguelementidest, ja kui räägibki (nt ükskord hakkas ta ajakirjanikule "elavalt pick'n'roll"-i seletama koondise mänge kommenteerides enne kui ta seal ise oli), siis ajakirjanikud ikka kirjutavad rohkem sellest mis tema imidžiga paremini kokku sobib, kuna meedia jaoks on ta lihtsalt selline põnev tegelaskuju keda tuleb säilitada ja arendada. Keegi ei tahaks ju lugeda igavast Andres Sõbrast? Aga ma ei taha nüüd jätta muljet nagu ma arvaksin et ta mingi messias või superman on. Lihtsalt noh... minu meelest sugugi mitte kehvem variant, kui nt Visnapuu, Ruut, Enden või kesiganes muu Eesti treener keda siin pakutud on.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas Zog »

sequa kirjutas:Eeldan, et wilkinson , elegar ja Mcleod lihtsalt osutusid Sumole liiga kõvaks pähkliks - nagu siin see jutt on olnud "mida ütleb Sumo NBA mehele?" ja ülejäänd vennad on ka tegijatest liigadest - seega mingid eesti treenerid ( va Sokk) ei veaks lihtsalt oma taseme poolest välja.
Kuusmaa on ise tulnud N. Liidu meistriks, Euroopa kuuendaks, mänginud Kreeka (ehk tol ajal kogu Euroopa) tippklubides... no selle taha nüüd küll asi ei tohiks jääda et tal endal piisavalt mängijakogemusi ei ole. Muidu saakski ju ainult endised NBA-mehed tippklubide treeneritena töötada. (Ja mis tippklubi see Cramo on?)
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas sequa »

Zog kirjutas:
sequa kirjutas:Eeldan, et wilkinson , elegar ja Mcleod lihtsalt osutusid Sumole liiga kõvaks pähkliks - nagu siin see jutt on olnud "mida ütleb Sumo NBA mehele?" ja ülejäänd vennad on ka tegijatest liigadest - seega mingid eesti treenerid ( va Sokk) ei veaks lihtsalt oma taseme poolest välja.
Kuusmaa on ise tulnud N. Liidu meistriks, Euroopa kuuendaks, mänginud Kreeka (ehk tol ajal kogu Euroopa) tippklubides... no selle taha nüüd küll asi ei tohiks jääda et tal endal piisavalt mängijakogemusi ei ole. Muidu saakski ju ainult endised NBA-mehed tippklubide treeneritena töötada. (Ja mis tippklubi see Cramo on?)
Ma ei oska seda paremini väljendada, aga kõvemate meeste puhul võib tal jääda vajaka "pedagoogilisest kogemusest" vähe kõvemate meestega, ühega saab veel hakkama paistab, aga kui neid kõvemaid on juba 2-3, siis äkki läinud raskeks? Noorteklassi või omade meeste vastu nt isakest( või mis iganes rolli) mängida, aga võõrale ei pruugi eriti muljet avaldada...Ja võib lihtsalt olla ka see, et treeneritarkus ei avalda võõrsilt tulnutele erilist muljet...ja vaevalt, et teised eesti treenerid on "pedagoogilisemad" või "targemad". Vana Sokk muidugi välja arvata.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma ei oska seda paremini väljendada, aga kõvemate meeste puhul võib tal jääda vajaka "pedagoogilisest kogemusest" vähe kõvemate meestega, ühega saab veel hakkama paistab, aga kui neid kõvemaid on juba 2-3, siis äkki läinud raskeks? Noorteklassi või omade meeste vastu nt isakest( või mis iganes rolli) mängida, aga võõrale ei pruugi eriti muljet avaldada...Ja võib lihtsalt olla ka see, et treeneritarkus ei avalda võõrsilt tulnutele erilist muljet...
Pigem jäi tal "pedagoogilisest kogemusest" puudu vastupidises mõttes - ehk nagu ta ise ütles, usaldas liialt NBA veterani ja Austraalia liiga MVP seisukohti kuna oli ise olnud samas rollis, et kippus vana mängumehena treenerile ehk liialtki nõu andma. Mängijad kipuvad aga paratamatult lohet panema ja kuskil on piir, millest mängijad üle astuda ei saa. Tiksi Korvpalliromaan seletas seda fenomeni päris kenasti lahti.
Aga eks lähimad neli-viis nädalat näitavad, kas see uus ja karmim poliitika aitab või mitte.
Lihtsalt noh... minu meelest sugugi mitte kehvem variant, kui nt Visnapuu, Ruut, Enden või kesiganes muu Eesti treener keda siin pakutud on.
Võimalik. Sõbra jätsin võimalikest variantidest välja seetõttu, et tal on Tarvaga umbes sama lugu nagu Sokul oma korvpallikooliga - ilmselt ei saaks ta kuidagi sealt ära minna sest muidu kukuks asi kokku.
Samas kahtleksin tas ka sisulise külje pealt. Meeskonna sisse ei näe aga kui mast maas, võiks ta lühiajaliselt kasulik olla. Pikemas perspektiivis oma suht pehmete trennide ja videofoobiaga pigem mitte.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas nojah »

No ma usun, et kui Sõbrale või Sokule konkreetne pakkumine lauale panna, et saad sellise ja sellise palga ning VTB-s mängida jne, kas nad ütleksid nii kergesti ära... Sõber jah on klubiga isiklikumalt seotud, seega mine tea (kuigi mina väga suur Sõbra talendi austaja ei ole, nagu Kuusmaale on paras tase selline Eesti meistri juhendamine, on Sõbrale paras tase ka Eesti parima külasatsi juhendamine :)). Kuid Soku puhul ma ei usu, et see leping nüüd nii siduv on. Ja alati on ju võimalus teha vahetus, Kuusmaa TTÜ-sse tagasi ja Sokk Cramosse...
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas marxx762 »

Mingist eesti sisesest trade-ist pole küll mõtet unistada või mingil sellisel teemal spekuleerida, see on jabur minu jaoks ja üsna mõttetu. Mingit andres sõpra pole vaja. Mees kes mängib vtb-s mõttega et hoiame kaitses kõva... no jumal anna kannatust. Kui võtta kedagi siis juba väljast.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas nojah »

Ega see ei olegi ametlik trade. Vaevalt see TTÜ leping nüüd nii kõva on, et selle lõpetamine eriline probleem oleks. Kuusmaa on pigem lihtsalt nende rahustamiseks, et näe, see mees jäi ju vabaks ja tal on klubiga kogemus olemas, ärge nüüd peetige Tiitu :)
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas Alex »

Kui tuua siis juba väljast ja jätke Tiit rahule. Kas te üldse tudengite esitusega kursis olete?
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas michaelEP »

"Käed eemale Tiit Sokust".... võiks olla järgmine Peeter Oja hüüdlause
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas Marcus »

nojah kirjutas:Ega see ei olegi ametlik trade. Vaevalt see TTÜ leping nüüd nii kõva on, et selle lõpetamine eriline probleem oleks. Kuusmaa on pigem lihtsalt nende rahustamiseks, et näe, see mees jäi ju vabaks ja tal on klubiga kogemus olemas, ärge nüüd peetige Tiitu :)
Saa aru, et Sokk ei ole mitte TTÜ pärast võimatu valik, vaid oma korvpallikooli pärast.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Keda eelistada Kuusmaa asemel, kui...

Postitus Postitas nojah »

Kõik on läbirääkimiste küsimus. Ma eelistan ise ka välistreenerit, muidugi. Aga see pole ka nüüd mingi jutt, et Sokk on teoreetiliselt välistatud teema.
Vasta