Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Zog »

priidikm kirjutas:
Zog kirjutas:Mina küll sellest tehnilise vea reeglimuutusest eriti vaimustuses pole. Ideaalis võiks asi olla ikkagi nii, et tehnilisi vigu antakse ainult võrdlemisi räige ja sihiliku rikkumise eest, aga mitte nii, et iga kord kui keegi kohtuniku otsuse peale peast kinni haarab antakse tehniline. Tehniliste vigade point seisnebki ju selles, et kui mängija või treener teeb midagi sellist, mis mitte kunagi mitte mingil juhul ei tohiks korvpallimängu juurde kuuluda, siis saab terve meeskond selle eest ka rängalt karistada.

No selle jaoks on ebasportlikud vead
Ebasportlikud vead on siiski räigete mängusituatsioonis tehtud vigade jaoks.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Rio »

5. Korvialune piirkond, kus ründajaviga enam ei kehti, on edaspidi kohustuslik ülemaailmselt.
see reegel peaks juba praegu kehtima,küll olen ma see hooaeg eestis palju näinud,et mängija on 3 sek alas(joonega tähistatud alas) ründe vigu saanud.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Zog »

Selline uudis siis: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eur ... d=65607192" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei teagi kohe mida selle peale kosta, peale selle, et hea et meiega veel sellist asja juhtunud pole... on alles kurioosum ikka. Iseenesest võib ju meest mõista - usk on paljude inimeste jaoks väga oluline teema, aga samas minu meelest olnuks tal siiski targem juhinduda ütlusest "If you go to Rome, do like the Romans do".
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas japs »

Rio kirjutas:5. Korvialune piirkond, kus ründajaviga enam ei kehti, on edaspidi kohustuslik ülemaailmselt.
see reegel peaks juba praegu kehtima,küll olen ma see hooaeg eestis palju näinud,et mängija on 3 sek alas(joonega tähistatud alas) ründe vigu saanud.
Kui täpselt sa seda jälginud oled? Ma väidan, et tavaline pealtvaataja ei ole treenitud pidevalt jälgima, kas kaitsjal on mõlemad jalad korvialuse rõnga sees.
Eks kaitsjad on ka aru saanud, et koht tuleb sisse võtta nii, et vähemalt 1 jaög oleks ringist väljas.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Kalevpoiss »

japs kirjutas:
Rio kirjutas:5. Korvialune piirkond, kus ründajaviga enam ei kehti, on edaspidi kohustuslik ülemaailmselt.
see reegel peaks juba praegu kehtima,küll olen ma see hooaeg eestis palju näinud,et mängija on 3 sek alas(joonega tähistatud alas) ründe vigu saanud.
Kui täpselt sa seda jälginud oled? Ma väidan, et tavaline pealtvaataja ei ole treenitud pidevalt jälgima, kas kaitsjal on mõlemad jalad korvialuse rõnga sees.
Eks kaitsjad on ka aru saanud, et koht tuleb sisse võtta nii, et vähemalt 1 jaög oleks ringist väljas.
Seda seletas kunagi Halliko. Päris nii see ei ole, et lähen panen ringi sees seisvale mehele vastu hambaid ja viga ei tule. Viga ei vilistata ainult siis, kui ründav mängija on hüppanud söödu andmiseks või viske sooritamiseks õhku ja siis lendab joone sees seisvale mängijale otsa. muud vead võetakse ka joonega märgitud alas ära.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Mario »

Zog kirjutas:Selline uudis siis: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eur ... d=65607192" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei teagi kohe mida selle peale kosta, peale selle, et hea et meiega veel sellist asja juhtunud pole... on alles kurioosum ikka. Iseenesest võib ju meest mõista - usk on paljude inimeste jaoks väga oluline teema, aga samas minu meelest olnuks tal siiski targem juhinduda ütlusest "If you go to Rome, do like the Romans do".
Zalgirisel läheb seis päris hapuks. Alba võetakse vast niigi ära, aga võita on vaja ju ka tugevaid ja võõrsil. Ehk räägitakse Jaaber siiski ümber. Tema särgilt võib ju alkoreklaamid maha võtta, nii saab mees oma suhtumist näidata ja õllefirma tegelikult ka tasuta tähelepanu seoses käraga selle ümber - seega pole ka neile see kaotus. Tantsutüdrukutest ... no pole ka minu jaoks regulaarselt rahvamassidele tagumikku võdistamas käiv tibi mingi lugupeetavuse etalon, aga täiskasvanud inimesed teavad ise, mis teevad. Võib oma seisukoha välja öelda, aga miks niimoodi jonnima hakata? Ehk oli midagi muud ka ikka selle lahkumise taga ka, nt kaua üleval olnud palgaprobleemid?
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas japs »

Kalevpoiss kirjutas:
japs kirjutas:
Rio kirjutas:5. Korvialune piirkond, kus ründajaviga enam ei kehti, on edaspidi kohustuslik ülemaailmselt.
see reegel peaks juba praegu kehtima,küll olen ma see hooaeg eestis palju näinud,et mängija on 3 sek alas(joonega tähistatud alas) ründe vigu saanud.
Kui täpselt sa seda jälginud oled? Ma väidan, et tavaline pealtvaataja ei ole treenitud pidevalt jälgima, kas kaitsjal on mõlemad jalad korvialuse rõnga sees.
Eks kaitsjad on ka aru saanud, et koht tuleb sisse võtta nii, et vähemalt 1 jaög oleks ringist väljas.
Seda seletas kunagi Halliko. Päris nii see ei ole, et lähen panen ringi sees seisvale mehele vastu hambaid ja viga ei tule. Viga ei vilistata ainult siis, kui ründav mängija on hüppanud söödu andmiseks või viske sooritamiseks õhku ja siis lendab joone sees seisvale mängijale otsa. muud vead võetakse ka joonega märgitud alas ära.
Täpselt. Copypaste fiba reeglitest:

No-charge semi-circle areas
The no-charge semi-circle areas are drawn on the playing court for the purpose of designating a specific area for the interpretation of charge/block situations under the basket.
On any penetration play situation into the no-charge semi-circle area a contact caused by an airborne offensive player with a defensive player inside the no-charge semi-circle shall not be called as an offensive foul, unless the offensive player is illegally using his hands, arms, legs or body, when
• the offensive player is in control of the ball whilst airborne, and
• he attempts a shot for a field goal or passes off the ball, and
• the defensive player has both feet inside the no-charge semi-circle area.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas sequa »

http://sport.postimees.ee/1132094/zalgi ... b-klubist/" onclick="window.open(this.href);return false;

2 hooaja peale ainuüksi palgavõlgu 7,2 miljoni euro eest...

Aga ometigi suudetakse mehi ära rääkida ja klubisse saada....hmmmm
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas gasol2 »

http://www.ranker.com/list/famous-baske ... /reference" onclick="window.open(this.href);return false;

Lihtsalt üks huvitav link.....
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas KalevRuus »

Päris huvitav oleks teada, miks näiteks Talts on sündinud Eestis, eakaalsane Doronin aga N. Liidus.
põrsas123
Kasutaja
Postitusi: 210
Liitunud: 26 Apr 2012, 14:48

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas põrsas123 »

Ise sai käidud seda mängu vaatamas :D http://eestielu.delfi.ee/eesti/harjumaa ... d=65675168" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
hans
Kasutaja
Postitusi: 319
Liitunud: 28 Mär 2009, 15:25

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas hans »

võidu võib puhtalt härrade Paffi ja Kermoni arvele kirjutada, mitte ükski teine treenerite paar poleks suutnud kohtunikke ära rääkida :D
Kasutaja avatar
TDK
Kasutaja
Postitusi: 1796
Liitunud: 30 Okt 2007, 19:50
Asukoht: Keila

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas TDK »

Pahv karjus kohtunikele, et nad tuletaksid meelde kurikuulsat Müncheni OM-i kossufinaali ja kell keeratigi tagasi, korralik huumor :)
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas KalevRuus »

Uus kossufoorum, näis kas ka käima läheb: http://www.kolmene.ee/
Kasutaja avatar
Bawse
Kasutaja
Postitusi: 503
Liitunud: 09 Sept 2010, 16:56

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Bawse »

KalevRuus kirjutas:Uus kossufoorum, näis kas ka käima läheb: http://www.kolmene.ee/
Nagu eelnevad katsetused on näidanud, siis vaevalt.
Kalevi foorumis on kõige targemad postitajad, ma ei usu, et Eesti korvpallihuviliste seas eriti palju potentsiaali enam alles on.
"Kaotamist ei olegi vaja osata, võita on vaja osata." - tonii
Vasta