Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
habe
Kasutaja
Postitusi: 75
Liitunud: 08 Jaan 2024, 14:04

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas habe »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202713 ... lopetamine

Kui Rapla paneb pillid kotti, siis on ikka jama küll! Väiksed kohad kus saab korvpalli vaadata on oluline.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 937
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Kas need välis treeneri aastad ikka ei õigustanud? Saan õieti aru, et see hooaeg on oht, et ei mängita lõpuni kõige hullema stsenaariumi korral?
NoName
Kasutaja
Postitusi: 772
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

See asi tundubki stagneerunud ja võib-olla ongi aeg.
East
Kasutaja
Postitusi: 1065
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas: 22 Veebr 2024, 04:29
East kirjutas: 21 Veebr 2024, 13:57 Eelkõige KML play-offi valguses ootaks ka Raplalt ja Keilalt mingisuguseid lükkeid. Rapla passiivsus on seni suureks üllatuseks olnud, sest üldjuhul on Karp üsna aktiivne ning arvestades meeskonna kesist seisu, siis oleks malenuppude ümbermängimist vaja küll. Keila jällegi on peale Majstorovici lahkumist sisuliselt keskmängijata mänginud - kui muidu on keeruline, siis play-off seerias läheb poolvigase Krestininiga veelgi keerulisemaks.
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202713 ... lopetamine
See selgitab seisu küll, kuigi kentsakas, et natuke rohkem kui vaid kuu aega tagasi peeti plaani Lipsule pakkumine teha. Et see justkui ei ennustanuks, et Rapla seis niivõrd täbar on.

Mul tekkisid artikliga igatahes järgmised mõtted:

(1) Rapla eelarve on €650,000. Olgu, ma eeldan, et mingi osa kulub sellest ka korvpallikoolile, aga sellegipoolest päris hull mõelda, et Kalev/Cramo eelarve on vaid ca kolmandiku võrra suurem. See näitab, et Kalev/Cramo teeb oma eelarve piirides ikka müstiliselt head tööd (tiimi komplekteeritus, taustajõud jne). Natuke paneb isegi imestama, et kuhu Raplal kogu see raha kaob, sest koosseisu vaadates ei tundu seal üleliia suure palgalipikuga mehi olevat (eestlastest vast Paasoja ja Laane ning välismaalastest on kindlasti kalleim Tomic) ning välisreise on ka märksa vähem.

(2) Ma mõistan, mis on Karpi eesmärk (avaldada sellise artikli ja musta stsenaariumi maalimisega vallajuhtidele survet), kuid ma pole üldse selle fänn, kui klubijuhid hakkavad meedias avalikult klubi surma ette ennustama. Jah, seda tehakse ilmselt lootuses, et äkki mingit osa rahastajaid see mobiliseerib ning nad on valmis täiendavalt panustama, kuid vähemalt minu jaoks tekitab see klubi ümber paratamatult mingi negatiivse fooni ning võib panna osa toetajaid hoopis eemalduma. Rääkimata siis sellest, et nimetage mulle mängijaid, kes tahaksid ideaaltingimustes sõlmida järgmiseks hooajaks lepingut klubiga, kelle pea kohal on selline "jätkan-ei jätka-jätkan-ei jätka" kirves.

(3) Ma olen end alati pidanud üsna spordilembeliseks inimeseks, aga tänu sellele artiklile sain teada, et on olemas spordiala nimega rogain. Isegi Google viskas esimese otsinguvastena esile hoopis mingi juuksekaotuse vastase ravimi. Ma saan aru, et erinevad spordialad tahavad raha saada, aga ma ei saa aru, miks linna- ja vallavalitsused seda nii lahkesti jagada soovivad. Vahel mõtlen, et peaksin ka mingi spordiala või sportmängu leiutama ning siis sellele raha taotlema minema.
Viimati muutis East, 22 Veebr 2024, 09:05, muudetud 1 kord kokku.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 677
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

NoName kirjutas: 22 Veebr 2024, 08:58 See asi tundubki stagneerunud ja võib-olla ongi aeg.
Loll jutt suhu tagasi, meiesugune väike riik ei saa lubada järgmist klubisurma nagu seda juhtus Rakveres. Kurat teab millal Virumaal asjad taas toimuma hakkavad. Rapla on aastatega ehitanud tugeva ja väga respekteeritud organisatsiooni, vald võiks vähemalt selle 100k jätta kui nad tõsta ei soovi toetust.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 772
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Aa...kes oli viimane korvpallur, kes Raplast peale sirgus ja kes on need noored hetkel, kes tegusid teevad?
East
Kasutaja
Postitusi: 1065
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas: 22 Veebr 2024, 09:04 Aa...kes oli viimane korvpallur, kes Raplast peale sirgus ja kes on need noored hetkel, kes tegusid teevad?
Ma päris nii kitsalt ei läheneks asjale. Esiteks on oluline korvpalli geograafiliselt võimalikult laiali hoida - päris Tartu, Pärnu ja Tallinna võiduajamiseks pole ka mõtet meistriliigat muuta. Miks see on oluline? Et inimestel Eesti eripaigus säiliks huvi korvpalli vastu ning kohalikel noortel oleks motivatsioon valida oma trenniks korvpall, mitte näiteks jalg- või võrkpall. Rapla ei ole ju vaid esindussats, vaid ka korvpallikool. Jah, esialgu võib jätkata vaid korvpallikooliga, aga pikas perspektiivis võib esindusmeeskonna kadumine hakata suretama ka korvpallikooli.

Ma ei ütle, et iga väike koht peaks olema oma satsiga meistriliigas (näiteks Kadrina jääb minu meelest liiga väikeseks), aga Rapla on seni näidanud, et nad suudavad kohalikke inimesi piisavas mahus mobiliseerida ning olla nende jaoks huvitavad. Kui on olemas kohalik publikuhuvi, regionaalne eripära ning toimiv korvpallikool, siis on ju kriitilised elemendid justkui täidetud?

Jah, me võime öelda, et viimastel aastatel on Rapla olnud välismaalaste poole kaldu, aga sel on ilmselt mingil määral ka ratsionaalsed põhjused. Suurim ilmselt see, et paljud kohalikud mängijad ei taha paraku väikesesse kohta elama kolida ning iga päev Tallinn-Rapla või Tartu-Rapla otsa sõita ei viitsi. Välismaalasi on kergem palgata ning nendega auke lappida. Kas see on Eesti korvpallile kasulik? Mingil määral küll, sest Rapla on suutnud senini igal aastal panna kokku ikkagi satsi, mis suudab ka suuremaid hammustada ning kõigile EST-LAT liiga meeskondadele heal tasemel konkurentsi pakkuda.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 772
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Kui on huvi, siis see säilib ka ilma esindusklubita. Enamikes Eesti paikades pole sellist tiimi, aga huvi on ikka. Eriti kui noortetöö jätkub ja selle poolt olen alati. Ma ei usu ka seda, et noortetöö ja kõrgliigasats peavad tingimata käsikäes sammuma. Viimaks, eks see noor unistab nii ehk naa pigem Kalevis või välismaal mängimisest. Vaevalt ta Martin Paasoja karjäärikäigust unistab.

Jah, kui on tingimused olemas, et kõrgliigas jätkata, siis absoluutselt - tehke seda. Samas kui elujõulisust enam ei ole, siis see pole sunduslik. Äkki ongi see 100 000 € mõistlikum nt kohalike õpetajate seas laiali jagada kui selle eest USA palgasõdureid tuua.
East
Kasutaja
Postitusi: 1065
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas: 22 Veebr 2024, 09:39 Kui on huvi, siis see säilib ka ilma esindusklubita. Enamikes Eesti paikades pole sellist tiimi, aga huvi on ikka. Eriti kui noortetöö jätkub ja selle poolt olen alati. Ma ei usu ka seda, et noortetöö ja kõrgliigasats peavad tingimata käsikäes sammuma. Viimaks, eks see noor unistab nii ehk naa pigem Kalevis või välismaal mängimisest. Vaevalt ta Martin Paasoja karjäärikäigust unistab.

Jah, kui on tingimused olemas, et kõrgliigas jätkata, siis absoluutselt - tehke seda. Samas kui elujõulisust enam ei ole, siis see pole sunduslik. Äkki ongi see 100 000 € mõistlikum nt kohalike õpetajate seas laiali jagada kui selle eest USA palgasõdureid tuua.
Jah, aga ideaalne on siiski terviklik püramiid, kus on olemas ka väljund heal tasemel palliva esindusmeeskonna näol. Kas kõik noored sinna esindusmeeskonda jõuavad? Kindlasti mitte. Aga oluline on, et selline väljund vähemalt olemas oleks, sest see motiveerib ning pakub realistlikku võimalust profikarjääri alustada. Ma arvan, et ka RHKK-l läheb pikas perspektiivis keerukaks, kui nad ei suuda esindusmeeskonda KML tasemele viia või alustada koostööd mõne Virumaa klubiga, kes soovib Rakveres uuesti tippkorvpalli käima lükata.

Ja selge, et noorte eesmärgid peavadki olema suuremad kui Rapla esindusmeeskond. Aga selleks, et Kalevisse või välismaale jõuda, on tihti vaja teha läbi mingid vaheetapid, mida kohalik meeskond võiks pakkuda.

Viimase punktiga ei nõustu ma üldse - sellisel juhul võiks üldse hakata arutama, kas tippsporti on vaja rahastada või mitte. Jah, tippsport on kulukas, aga see toob ühiskonnale ka väga palju tagasi. Nii rahaliselt, kuid ka emotsionaalselt.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 772
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Mõlemat Virumaad ehk siis Kirde-Eestit vaadates saan taolise klubi olemasolu vajalikkusest rohkem aru, sest seal eksisteerib tühimik ja tõmbeala on suhteliselt suur. Samas Rapla on geograafiliselt Harjumaale nii lähedal, et kui keegi talendikas soovib, siis saab karjääri kenasti ka mõnes teises klubis alustada. Jah, see pole alati perfektne, aga küllap on ka Võrus mõni andekas poiss ja tema ei saa ka nt Võru Warriorsis karjääri alustada. Kui Rapla noortesüsteem toimiks väga hästi, siis tõepoolest oleksin 100% selle poolt, et see klubi peab kindlasti jätkama, aga tundub, et ega see süsteem väga hästi ju ei toimi? Võib-olla peaks esmajoones sellele keskenduma.

Tippspordi rahastamine peaks toimima jah, aga see võiks olla valikulisem. Nt kui keegi tahab Euroopas ilma teha või nähakse suurt tulu või noortetöö perspektiivi, siis peaks olema tugev rahastus, aga kui seda ühest hetkest enam ei nähta, siis ei saa eeldada, et keegi lihtsalt annab raha, sest nii on kombeks. Kui Rapla kohalik kogukond on professionaalse klubi toimimise poolt, siis leitakse võimalused ja nad jäävad eksisteerima, aga kui seda ei juhtu, siis...
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 937
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Ehk olekski see aeg välkaritele raha pumpamine lõpetada. Keskenduda noorte tööle. Väike restart. Nagu Viimsis. Ehk peaks keegi Karbi asemel proovima. Nagu aru saan siis Esiliiga toimetab klubist eemal ja ei saa sealt emaklubist tuge. Toredaid välismaalasi on klubist läbi käinud, kuid medalit pole mõnda aega saadud. Eks konkurents ka tõusnud Viimsi juurde tulnud viimased 2 hooaeg, lisaks Pärnu, Tallinn ja Tartu. Oleks vaja Rannula sugust talenti sinna otsagi ehk saaks asja.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 688
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Maxi »

Spordi rahastusega on selline lugu, et kui see raha on korra spordist või mingilt alalt läinud, siis seda tagasi saada on peaegu võimatu. Rapla klubi kadumine korvpallimaastikult oleks igaljuhul väga valus laks, mõneti isegi suurem kui Rakvere oma isegi, sest Tarvas maadles finantsprobleemidega juba palju aastaid ja lõpuks oli sellest kunagisest Sõbra satsist alles ainult nimi. Klubi kadumine oli nagu kurb asjade loomulik käik.
East
Kasutaja
Postitusi: 1065
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Drogba kirjutas: 22 Veebr 2024, 10:51 Ehk olekski see aeg välkaritele raha pumpamine lõpetada. Keskenduda noorte tööle. Väike restart. Nagu Viimsis. Ehk peaks keegi Karbi asemel proovima. Nagu aru saan siis Esiliiga toimetab klubist eemal ja ei saa sealt emaklubist tuge. Toredaid välismaalasi on klubist läbi käinud, kuid medalit pole mõnda aega saadud. Eks konkurents ka tõusnud Viimsi juurde tulnud viimased 2 hooaeg, lisaks Pärnu, Tallinn ja Tartu. Oleks vaja Rannula sugust talenti sinna otsagi ehk saaks asja.
Paberil on need ilusad mõtted, aga reaalsus on ju veidi konkreetsem.

Kas Viimsi restart oli nende arengukavas kirjas või oli see ikkagi selle tulem, et Sportland suursponsorina võttis rahad tagant ära? Ja kas Viimsi mudel on ikka nii tore, nagu meedias viimasel ajal kõigile väita meeldib? Jah, nad on hooaja jooksul saanud mõned päris toredad võidud, aga samamoodi on olnud kohati ikka väga-väga suuri probleeme. Noortel baseeruv meeskond või mitte, aga on olnud väga piinlikke hetki, mida tegelikult EST-LAT ühisliiga tasemel näha ei tahaks. Viimsi praegune mudel ei ole kindlasti ideaalne mudel ning seisab minu silmis savijalgadel, kuigi nende kiituseks tuleb öelda, et vähemalt see oli hea mõte üritada tuua piiritagant tagasi Eesti noormängijaid nagu Vaaks ja Lehe. Samas on minu suur küsimus, et mis neist peale tänavust hooaega saab, kui Vaaks ja co oma hinda tõstavad?

Ning lõpuks ma tuleks tagasi selle juurde, et välismaalastel on ikkagi siinsel korvpallimaastikul kindel roll. Ühest küljest on nende rolliks tõsta meeskonna taset mängudes, kuid teisalt aitavad nad parandada igapäevaste treeningute kvaliteeti (et oleks võimalik üldse normaalselt 5v5 korvpalli harjutada ning korralike gabariitide vastu trenni teha). Ma olen nõus, et alati tuleb leida tasakaalupunkt (sh ka välismängija kvaliteedi osas) ning ideaalis võiks meeskonnas olla mõni eestlane ka statistilises mõttes kandvas rollis, aga see ei pruugi eripõhjustel igal aastal selliselt õnnestuda.

Lisaks, keda sa Karpi asemele tood? Me võime jällegi diskuteerida teemal, kas Rapla esindusmeeskonna ülesehitus on viimastel aastatel kõige vaatajasõbralikum olnud või mitte, kuid fakt on see, et Karp on teinud raha kaasamisel suurepärast tööd ning ilma temata ei pruugiks meeskonda sellisel kujul juba ammu eksisteerida. See ei ole päris niimoodi, et ukse taga on järjekord pädevatest inimestest, kes kõik tahavad hakata ühte Rapla korvpalliklubi vedama. Lammutada on alati kerge, aga asja üles ehitada on 10x keerulisem.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 772
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Kui sa suudad Rapla klubi eelarve viia sellistesse kõrgustesse, siis peaks vb isegi Kalev Karpi uksele koputama. Ta ju peab midagi oskama, mida teised ei oska. Aga eks siin jälle omad eelarvepiirangud ja muud murekohad.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 937
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Mõtlen sama, et kui Karp suudab saada 650k Raplasse. Mis ta veel Tallinnas teeks. Ehk oleks tal uut väljakutset vaja.
Vasta