Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Maxi »

Prometey lagunes kolmandal veerandil ära Bourgi vastu ja see mängude probleem vist lahenes ise ära. Bourgis muidu teevad praegu mängu sellised mehed nagu JeQuan Lewis ja Maksim Salash
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Maxi kirjutas: 12 Mär 2024, 22:25 Prometey lagunes kolmandal veerandil ära Bourgi vastu ja see mängude probleem vist lahenes ise ära. Bourgis muidu teevad praegu mängu sellised mehed nagu JeQuan Lewis ja Maksim Salash
Ja siis kuulad Betsafe podcasti, kus öeldakse, et EST/LAT liigat ei jälgi keegi. Tegelt Rannula/Reinbok/Stelmahers/Varrak on ülikõva skautingu teind neid mehi siia toond ja siis maailmas mängivad top liigades kõrgetele kohtadele. Eks neid näiteid ole teisigi kui, vaid Salash ja Lewis.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Lewis sai hooaja esimeses pooles üsna karmi vigastuse, enne seda olid ta numbrid ikka väga vägevad.

Kui keegi võtab Betsafe podcastis välja käidud mõtteid tõsiselt, siis... okei, pean tõdema, et ma pole seda viimased 2-3 aastat kuulanud, sest need väited ja arvamused jätavad mulje, et suuresti teemasse ei süveneta (va kruus ja euroliiga) ja lahmitakse niisama
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Eks toona mängis kindlasti VTBs osalemine peamist rolli ja nii mõnigi leegionär oli ikkagi ka juba siia tulles päris korraliku CV-ga. Kalevist sai lihtsalt hoogu juurde. Aga sellegi poolest on ju ka päris palju uuemaid näiteid, mis tõestavad, et siinset liigat jälgitakse. Ja miks ei peakski kui lätlased teevad ilma.

Mängumeestes kuuled vahepeal asjalikku juttu ja uudised, Pihtas Põhjas oli kohati üsna humoorikas, Betsafe'i podcast on mis täpsemalt? Noh peale selle info igas saates, et 1) Siim-Markus Post on parem kui kõik teised Eesti tagamängijad kokku, kes on kõik väga kehvad ja ei oska üldse; 2) Eesti liiga tuleb muuta poolprofessionaalseks, tead sa; 3) No kuidas kurat ei saa me Eestis enda Žalgirist luua, kuhu kohe Kotsar ja kõik teised Eesti tippmängijad tahavad tulla, ah.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas: 12 Mär 2024, 23:29 Eks toona mängis kindlasti VTBs osalemine peamist rolli ja nii mõnigi leegionär oli ikkagi ka juba siia tulles päris korraliku CV-ga. Kalevist sai lihtsalt hoogu juurde. Aga sellegi poolest on ju ka päris palju uuemaid näiteid, mis tõestavad, et siinset liigat jälgitakse. Ja miks ei peakski kui lätlased teevad ilma.

Mängumeestes kuuled vahepeal asjalikku juttu ja uudised, Pihtas Põhjas oli kohati üsna humoorikas, Betsafe'i podcast on mis täpsemalt? Noh peale selle info igas saates, et 1) Siim-Markus Post on parem kui kõik teised Eesti tagamängijad kokku, kes on kõik väga kehvad ja ei oska üldse; 2) Eesti liiga tuleb muuta poolprofessionaalseks, tead sa; 3) No kuidas kurat ei saa me Eestis enda Žalgirist luua, kuhu kohe Kotsar ja kõik teised Eesti tippmängijad tahavad tulla, ah.
Mängumehed on number üks podcast kindlasti, kuid Betsafe'i podcasti ma asetaks kindlasti kõrgemale kui Pihtas Põhjas podcasti. 

Nagu Pihtas Põhjas tegijad ise on viidanud, siis pigem meenutas see tavalist saunas kokkusaamist ning kohati oli Jurtšenko ja Kullamäe naerupahvakate vahel keeruline orienteeruda või aru saada, mida mõeldakse tõsimeeli ja mida mitte. Ma väga ei mäleta, et ma oleks sealt mingit suurepärast infokildu saanud. Humoorikas või mitte, aga ma tunnistan ausalt, et vähemalt mulle muutus selle kuulamine aegamööda järjest raskemaks, sest enamus väga pikast saatest oli sisutühi pläkutamine.

Betsafe'i osas ma oleks leebem. Jah, Andres Sõber tõmbab seal teatavate seisukohtade ja faktivigadega omajagu tõsiseltvõetavust alla, aga Kruus oma mõistuse piires emotsionaalsusega on Kruus ning ka Enden on minu meelest seal podcastis palju asjalikum kui varem ülekannetes kommentaatorina või stuudioeksperdina. Uudisväärtusega infokilde lippab ka aeg-ajalt sisse - näiteks mina ei teadnud, et Roman Avdejev vahepeal Baskonias end näitamas käis.

Ja selle Kruusi stamp-jutu osas, kus ta räägib, et Kalevist võiks teha "Eesti Žalgirise" - ma arvan, et suurelt mõtlemist ei saa talle ette heita. On see reaalne, et lähiaastatel midagi selles suunas toimuks? Praegust olukorda vaadates pigem mitte, kuid minu meelest on hästi oluline, et ambitsioonikaid ideid välja käiakse ning nendest avalikult räägitakse. Ma arvan, et iga teine korvpallifänn mõtleb tihti ju tegelikult sarnases suunas, et kuidas me (korvpalli)riigina oleme niivõrd kehvad, et meie esiklubi peab opereerima alla miljonieurose eelarvega. 

Mida rohkem sellest avalikkuses räägitakse ja mida rohkem korrutatakse, seda parem ning mine sa tea, äkki mõned ärimehed võtavadki ühel hetkel südameasjaks, et teeme klubikorvpallis midagi suurt ja üritame olla senisest ambitsioonikamad. Linamäe ja co on ju tegelikult seda hästi üritanud, aga selge on see, et mõnda suurema finantsmuskliga partnerit oleks neile sel teekonnal toeks vaja.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Nagu Pihtas Põhjas tegijad ise on viidanud, siis pigem meenutas see tavalist saunas kokkusaamist ning kohati oli Jurtšenko ja Kullamäe naerupahvakate vahel keeruline orienteeruda või aru saada, mida mõeldakse tõsimeeli ja mida mitte. Ma väga ei mäleta, et ma oleks sealt mingit suurepärast infokildu saanud. Humoorikas või mitte, aga ma tunnistan ausalt, et vähemalt mulle muutus selle kuulamine aegamööda järjest raskemaks, sest enamus väga pikast saatest oli sisutühi pläkutamine.
Podcastide valik on mitmekesine ja kui mõni neist või mõni esineja ei istu, siis ei pea neid kuulama. Mina kuulasin Mängumehi ja Pihtas/Põhjas ja isegi BETSAFEt, kuigi ma nende arusaamadega mitmes küsimuses ei nõustu ja kas peaksingi, igaühel neist on oma stiil ja õigus oma arvamusele. Andres Sõbra kohta ütlen samuti, et tal võivad olla omad, isegi suured puudused, aga niikaua kuni tema juhendatud klubid toovad tulemuse, see kõik ei maksa. Praegusele ajastusele on omane, et neid, kes midagi teha oskavad, on kõige vähem, rohkem on neid, kes õpetavad ja neid, kes juhivad, kuid kõige rohkem on neid, kes tühistavad neid, kes midagi teevad.
Ma ei leia kuidagi, et Pihtas/Põhjas tühistamine Eesti korvpalli arengule kuidagi kaasa oleks aidanud ja ilmne ülereageerimine nii Atso Matsalu, tema poolt juhitud komisjoni kui ka Korvpalliliidu poolt. Loomulikult arvamused võivad olla erinevad ja kindlasti on neidki, kelle arvates Atso Matsalu väärib elutööpreemiat mitte panuse eest kohtunikuna, vaid eduka tühistamiskampaania eest, sest ajalukku jääb see mees, kes väänas Pärnu klubile ebaproportsionaalse trahvi ning pani podcasti kinni ehk lõi korra majja ja paljude arvates väärib kiitust just see, mitte see, et ta on aastakümneid väljakul õigust mõistnud.
Et ei jääks pelgalt targutamiseks, siis ma esitan oma nägemuse, kuidas oleks seda keissi saanud viisakalt lahendada. Kui Matsalu komisjonil olid pretensioonid klubi või podcasti suhteks, siis olnuks viisakas kõigepealt teine pool ära kuulata ja paluda selgitusi ning alles seejärel teha juriidiliselt pädev, mitte poliitiline otsus, milline ka see pole. See oleks pingeid maha võtnud, kuid selle asemel järgnes hoopis kommunikatsioon, kus ähvardati sõnavabadust piirata ning ähvardati treenerilitsentsi peatamisega, mis lisas omakorda õli tulle. Ma jätan siit välja juhtumi õiguspärasuse, mida on meedias juba arutatud.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

See Pihtas põhjas oligi pelgalt naljasaade. Aeg-ajalt muutus tõepoolest tüütuks, sest et ma ei kuulu ju teie siseringi ja ei ole naljakas, aga oli siiski mingi vaheldus Mängumeestele.

Aga ma Betsafe'i osas selles suhtes oponeeriksin, et Enden minu jaoks pigem räägib Sõbraga suhteliselt samal tasemel juttu, aga on lihtsalt tõsisema näoga. Mul ei ole taoliste Žalgirise-unenägude vastu samuti midagi. Kui ma võidaksin lotoga paarsada miljonit, ja see on ainult aja küsimus, siis ilmselgelt läheks osa sellest just selleks otstarbeks, aga palju sa ikka jõuad seda sama ideed korrata.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas: 13 Mär 2024, 10:36
Nagu Pihtas Põhjas tegijad ise on viidanud, siis pigem meenutas see tavalist saunas kokkusaamist ning kohati oli Jurtšenko ja Kullamäe naerupahvakate vahel keeruline orienteeruda või aru saada, mida mõeldakse tõsimeeli ja mida mitte. Ma väga ei mäleta, et ma oleks sealt mingit suurepärast infokildu saanud. Humoorikas või mitte, aga ma tunnistan ausalt, et vähemalt mulle muutus selle kuulamine aegamööda järjest raskemaks, sest enamus väga pikast saatest oli sisutühi pläkutamine.
Podcastide valik on mitmekesine ja kui mõni neist või mõni esineja ei istu, siis ei pea neid kuulama. Mina kuulasin Mängumehi ja Pihtas/Põhjas ja isegi BETSAFEt, kuigi ma nende arusaamadega mitmes küsimuses ei nõustu ja kas peaksingi, igaühel neist on oma stiil ja õigus oma arvamusele. Andres Sõbra kohta ütlen samuti, et tal võivad olla omad, isegi suured puudused, aga niikaua kuni tema juhendatud klubid toovad tulemuse, see kõik ei maksa. Praegusele ajastusele on omane, et neid, kes midagi teha oskavad, on kõige vähem, rohkem on neid, kes õpetavad ja neid, kes juhivad, kuid kõige rohkem on neid, kes tühistavad neid, kes midagi teevad.
Ma ei leia kuidagi, et Pihtas/Põhjas tühistamine Eesti korvpalli arengule kuidagi kaasa oleks aidanud ja ilmne ülereageerimine nii Atso Matsalu, tema poolt juhitud komisjoni kui ka Korvpalliliidu poolt. Loomulikult arvamused võivad olla erinevad ja kindlasti on neidki, kelle arvates Atso Matsalu väärib elutööpreemiat mitte panuse eest kohtunikuna, vaid eduka tühistamiskampaania eest, sest ajalukku jääb see mees, kes väänas Pärnu klubile ebaproportsionaalse trahvi ning pani podcasti kinni ehk lõi korra majja ja paljude arvates väärib kiitust just see, mitte see, et ta on aastakümneid väljakul õigust mõistnud.
Et ei jääks pelgalt targutamiseks, siis ma esitan oma nägemuse, kuidas oleks seda keissi saanud viisakalt lahendada. Kui Matsalu komisjonil olid pretensioonid klubi või podcasti suhteks, siis olnuks viisakas kõigepealt teine pool ära kuulata ja paluda selgitusi ning alles seejärel teha juriidiliselt pädev, mitte poliitiline otsus, milline ka see pole. See oleks pingeid maha võtnud, kuid selle asemel järgnes hoopis kommunikatsioon, kus ähvardati sõnavabadust piirata ning ähvardati treenerilitsentsi peatamisega, mis lisas omakorda õli tulle. Ma jätan siit välja juhtumi õiguspärasuse, mida on meedias juba arutatud.
Absoluutselt nõus, et igal podcastil on oma koht ja kuulajaskond. More the merrier. Korvpallimaastiku mitmekesisuse mõttes on iga podcasti olemasolu oluline ning kuigi ma ei olnud võibolla Pihtas Põhjas podcasti igakordne kuulaja ja suurim fänn, siis on minulgi kahju, et nad oma poe kinni panid.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Pärtel »

NoName kirjutas: 12 Mär 2024, 23:29 Eks toona mängis kindlasti VTBs osalemine peamist rolli ja nii mõnigi leegionär oli ikkagi ka juba siia tulles päris korraliku CV-ga. Kalevist sai lihtsalt hoogu juurde. Aga sellegi poolest on ju ka päris palju uuemaid näiteid, mis tõestavad, et siinset liigat jälgitakse. Ja miks ei peakski kui lätlased teevad ilma.

Mängumeestes kuuled vahepeal asjalikku juttu ja uudised, Pihtas Põhjas oli kohati üsna humoorikas, Betsafe'i podcast on mis täpsemalt? Noh peale selle info igas saates, et 1) Siim-Markus Post on parem kui kõik teised Eesti tagamängijad kokku, kes on kõik väga kehvad ja ei oska üldse; 2) Eesti liiga tuleb muuta poolprofessionaalseks, tead sa; 3) No kuidas kurat ei saa me Eestis enda Žalgirist luua, kuhu kohe Kotsar ja kõik teised Eesti tippmängijad tahavad tulla, ah.
Sa unustasid põhilise. Sõber vaatab öösel NBA-d ja korrutab siis, et tänapaeva korvpall ongi selline, et 5 sekundiga üle, üks kate ja kolmene peale. Et mida sa kaitsed ja mida sa otsid seda söötu, viska sisse.

Ja siis teine mantra - tee kohe viga ära. Kui 4 viga täis pole, siis ühtegi korvi ei lase.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

See on tõesti Eesti korvpalli kommenteerijate seas peamine mantra, et vead tuleb teha täis, et siis 5 minutit vabakaid näkku saada.

Teine asi, mida samuti tihti kuuleb, on see, et õige mängujuht on jäänud pidama 20-30 aasta tagusesse aega ehk siis tegeleb ainult mängu organiseerimisega. Paraku selle kriteeriumi järgi ei ole 95% tänapäevaseid tippmängujuhte tegelikult mängujuhid.

Järjekordne asi, mida igas ülekandes tuleb vähemalt 5 kui mitte 10 korda mainida on hispaania pick'n'roll, sest kui sa seda mainid, siis vaatajad saavad aru, et sa tead asju.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

K-Kalev on kehvikute duellis Läti ülikooli vastu poolajaks kolmekümnega taga, kusjuures ise on suudetud visata vaid 23 punkti. Neist on saamas ainus meeskond, kes on Läti nõrgimale klubile sel hooajal kaks korda kaotanud (40% LU võitudest saab olema tulnud K-Kalevi vastu).

Kui K-Kalevi eksistentsi tingimuseks on, et peatreener peab tingimata olema Klandorf, siis on parem, kui seda klubi üldse ei eksisteeri. Isegi olukorras, kus Rakvere on olemast lakanud ja sama saatus ähvardab ka Raplat. Kuidas Klandorf üldse jätkuvalt treenerilitsentsi omab? Tema juhendavad meeskonnad pole absoluutselt konkurentsivõimelised ja on aastast aastasse liiga häbiplekiks. Kui tahes palju suurte kogemustega mängijaid ta meeskonda ka ei kuulu, siis mängupidist ei paista vähimalgi määral taktikalist tarkust, pigem on tegemist sihitult töllerdava zombie armeega.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Hea, et ma ei näppind TLÜ/Kalevi koefi, mis seal 2,60 kandis oli. Väike lootus nagu oli, et ehk tuleb koju peale Liepaja head mängu. Ei tea, kas bussisõit või oli raske tööpäev meestel seljataga ja pea ei töötand, aga välja täna igatahes ei tulnud. Tänastest mängudest võitis nii öelda autsaideritest, vaid Ogre võidu, kes hakkab üha enam pead tõstma. Mine tea ehk saavad Lätis medaligi.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

https://sonumid.ee/2024/03/12/rapla-kor ... d-kolavad/

Uued infokillud peal. Vähenemine olla juba varem teada old.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas BCKLV »

Drogba kirjutas: 14 Mär 2024, 15:30 https://sonumid.ee/2024/03/12/rapla-kor ... d-kolavad/

Uued infokillud peal. Vähenemine olla juba varem teada old.
Uute täismõõtmetes jalgpallihallide rajamine väiksemas omavalisuses paneb juba eos teiste võistkonnaalade arendamise samas regioonis raskesse seisu, raha mis nende hallide ülalpidamiseks kulub on ikka ulme. Linnad, kuhu pneumohalle rajatud/rajamisel, seega täitsa võimalik et tippkorvpalli jaoks püüdmatud, on Rapla, Haapsalu, Viljandi, Paide, Kuressaare, Jõhvi, Jõgeva... ilmselt ka Viimsi, Pärnu on jalgpallihallidest mõjutatud. Tänks Pohlak!
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Ei no, tänu neile sisehallidele tuleb meile tulevikus staarjalgpallureid, kes võivad isegi Poola esiliigas vahetusest peale saada! Ja kui isegi ei tule, siis ega tähtis ongi häid inimesi kasvatada. Pealegi nüüd alles hakkab õige noortetöö peale. Need 2024 sündinud poisid tunduvad päris talendikad. Praeguseks on meil jalgpallis rakendatud teatud filosoofia, mis spetsialisid ütlevad on väga kõrgel tasemel ja sarnaneb Kesk-Euroopa teatud mudelitele.
Vasta