ENBL 2022/2023

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
ok
Kasutaja
Postitusi: 477
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas ok »

Tamkivid, Pahvid ja kes seal pingil veel on, toredad poisid, aga pole ega ei saa ka Eesti mastaabis tippkorvpalluriks. Kasemetsal on lootust, et tuleb võib-olla sihuke koondise piiripealne mees, aga võib-olla ei tule ka. Keila peaks püüdma lisaks Kasemetsale järgmiseks hooajak veel paar tegelast hankida, kellel perspektiivi on
NoName
Kasutaja
Postitusi: 711
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Kahjuks neid perspektiivikaid poisse Eestis väga polegi. Igal satsil on pingiotsal tüübid, kellest kunagi asja ei saa. Tartu on noortearenduse esirinnas ja neil on pingil Roos ja Urvik. Talendikamad poisid eelistavad Itaalia esiliigas 10 minutit mängida ja pagan seda teab, mida Makke teeb. Nii objetiivselt võttes, siis me oleme klubide arvu ja tasemel mängijate osas juba praeguseks balansist pisut väljas. Kui Halliku kool või Rae peaksid tulevikus veel liituma, siis olemegi Sõbra soovitud esiliiga.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 683
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas Maxi »

Päris kurb oleks ka kui seal Tartu pingotsal mingid jube talendikad kujud ära kuivaksid. Minumeelest täiesti okei et a la Urvik, Roos, Jurtsenko jne mehed seal on. Esiliigas saavad mängida ja kui saab mõnest mehest meistriliiga mängija siis on hästi, kui ei saa siis paari aasta pärast tulevad sinna uued noortekoondise mehed. Ega see rotatsioon ei ole kunagi nii pikk, et see 11-12 mees stabiilselt minuteid saab.

Ja see on ka imelik mentaliteet, et kui tõenäoliselt koondise tasemel meheks ei saa, siis pole mõtet üldse arendada, nagu mahavisatud raha või nii. Tippsport on püramiid ja et tippu kõrgemaks saaada on vaja alumisi astmeid laiemaks saada, on selleks siis noortekorvpall, harrastajad, esiliiga jne.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 711
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Eks see olegi kõik suhteline. Ma ise arvan, et Tartu või Kalevi suguste satside noored võiksid olla ikkagi Eesti mõistes tipptalendid. Vähemalt teatud vanuseni. Kus mujal sa ikka sellise kvaliteediga trenne saad. Eks Roos ja Urvik ilmselt on ka Eesti mõistes tipud, aga see on jällegi omamoodi murekoht.
East
Kasutaja
Postitusi: 961
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas East »

ok kirjutas: 02 Veebr 2024, 13:34 Tamkivid, Pahvid ja kes seal pingil veel on, toredad poisid, aga pole ega ei saa ka Eesti mastaabis tippkorvpalluriks. Kasemetsal on lootust, et tuleb võib-olla sihuke koondise piiripealne mees, aga võib-olla ei tule ka. Keila peaks püüdma lisaks Kasemetsale järgmiseks hooajak veel paar tegelast hankida, kellel perspektiivi on
Nagu keegi siin eespool kirjutas juba, siis ma arvan samuti, et igast mängijast ei peagi saama päris koondise tasemel mees. Koondisesse mahub lõpuks niikuinii vaid 12 meest ja kandidaatide hulka mõned mehed veel juurde.

Selleks, et meil tugev(am) liiga oleks, on vaja, et meil oleks ka kriitiline mass mängijaid, kellega seda liigat üleval pidada ning kes oleks andekamatele noormängijatele heaks sparringupartneriteks. Meil on kõrgliigas 8 meeskonda, mis tähendab, et meil oleks vaja iga meeskonna kohta ideaalis 6-8 korraliku keskmise tasemega meest (kellele lisanduvad välismaalased + andekamad kohalikud noormängijad).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4420
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

Kui Kasemets tahab koondise vaatevälja jõuda, siis ta peab Keilast kusagile edasi liikuma ning ka seal silma paistma, muidu on reaalne oht jäädagi Keila staariks. Teisest küljest on ikkagi heameel, et Keila ENBL väljakutse vastu võttis, sest see on midagi muud, kui ühtede ja samade klubide vastui aastast aastasse tampida ja ega nad häbisse ei jäänud, mäng Brno üle, mida nägin, tuli tõesti hästi välja ja mõned kaotused (Zielona Gora, Liege) olid täiesti võidetavad. Kuigi rohkem oleks see formaat koosseisu arvestades TalTechile sobinud, sest seal on rohkem kohalikku potentsiaali. Varasematel aastatel ka Viimsile. Läti klubidest võiks seal olla pigem Liepaja või isegi Ventspils kui Valmiera.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 711
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Ma arvan, et kasutaja ok ei olegi väitnud, et igast ühest peaks tulema koondislane. Ma mõistan, et meil on vaja liigas ka korralikke reamängijaid, aga siin tekib lihtsalt see küsimus, et kas Tamkivi, Pahv on sellised mängijad. Püramiidi olemasolu on korvpalli jätkusuutlikkust arvestades esmatähtis, aga selle tipp peab olema ka piisavalt terav. Mulle tundub, et kui esiliiga keskpärased tüübid (vähemalt nii ma neid defineerin) hakkavad kõrgliigas oluliselt figureerima, siis see ei ole mitte progress vaid tähistab mingit taandarengut. Ühest küljest peame olema õnnelikud, et meil on vahvad klubid, mis saavad kõvasti toetust, aga teisest küljest on Keilal 1 korralik PG, 0 keskmängijat ja nende peatreener on spordiajakirjanik.

Ma siis ei soovi mingit vaidlust alustada. Lihtsalt minu 2 senti.
ok
Kasutaja
Postitusi: 477
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas ok »

East kirjutas: 02 Veebr 2024, 17:11
ok kirjutas: 02 Veebr 2024, 13:34 Tamkivid, Pahvid ja kes seal pingil veel on, toredad poisid, aga pole ega ei saa ka Eesti mastaabis tippkorvpalluriks. Kasemetsal on lootust, et tuleb võib-olla sihuke koondise piiripealne mees, aga võib-olla ei tule ka. Keila peaks püüdma lisaks Kasemetsale järgmiseks hooajak veel paar tegelast hankida, kellel perspektiivi on
Nagu keegi siin eespool kirjutas juba, siis ma arvan samuti, et igast mängijast ei peagi saama päris koondise tasemel mees. Koondisesse mahub lõpuks niikuinii vaid 12 meest ja kandidaatide hulka mõned mehed veel juurde.

Selleks, et meil tugev(am) liiga oleks, on vaja, et meil oleks ka kriitiline mass mängijaid, kellega seda liigat üleval pidada ning kes oleks andekamatele noormängijatele heaks sparringupartneriteks. Meil on kõrgliigas 8 meeskonda, mis tähendab, et meil oleks vaja iga meeskonna kohta ideaalis 6-8 korraliku keskmise tasemega meest (kellele lisanduvad välismaalased + andekamad kohalikud noormängijad).
Ma kindlasti ei väida, et peab tegelema ainult koondise perspektiiviga mängijatega. Mingi reaalsustaju on mul ikka olemas ja tean palju mehi ühte satsi mahub ja palju on umbes mehi vaja, et hooaeg ära mängida. Pigem oli mõte ikkagi selles, et lisaks Kasemetsale peaks üritama veel mõni perspektiivikas kutt hankida, kellele rahvusvahelist väljundit anda. Tean, et andekamad noored on väljas, aga mõni ikka tilgub ju aeg-ajalt turule. Selle aasta Vaaksi ja Viimsi diil on hea näide. Kindlasti ongi raske mängijaid leida, aga no üritama ju peab
RK
Kasutaja
Postitusi: 1635
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas RK »

Eile sai selgeks Tartu vastane play offis, on veel mõned mängud pidada aga kohad alagruppides on peaaegu selged , Tartu lõpetas oma alagrupi 3 dana ja saab vastaseks teise alagrupi 2 koha omaniku CSO Voluntari Rumeeniast, play offis peaks olema 2 mängu (kodus ja võõrsil) ja korvide vahe otsustab kes saab edasi F4 -i.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 868
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Huvitav, et Tartu pani Voluntaari kotti ja siin foorumis see kõneainet ei leidnud. Olgugi, et tegu ENBL liigaga, siis midagi see siiski näitab. Viimase aja kehva ESTLAT liiga vormi see võit eriti magus. Nagu ma aru saan, siis edasi pääseb 2 mängu kokkuvõttes, seega võõrsil läheb nii või naa raskeks.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1635
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas RK »

Drogba kirjutas: 15 Mär 2024, 18:37 Huvitav, et Tartu pani Voluntaari kotti ja siin foorumis see kõneainet ei leidnud. Olgugi, et tegu ENBL liigaga, siis midagi see siiski näitab. Viimase aja kehva ESTLAT liiga vormi see võit eriti magus. Nagu ma aru saan, siis edasi pääseb 2 mängu kokkuvõttes, seega võõrsil läheb nii või naa raskeks.
Panin ka seda tähele ja mitte ainult siin foorumis, korvpalliliidu lehel Basket.ee see ei leidnud üldse ära märkimist, ei mingit uudist, ei mingit jutukest. Err, delfi ja õhtuleht õnneks panid seda tähele ja mõnedel isegi olid oma korrespondendid ja fotograafid kohal.
Täna ntx. lõppes Tallinnas EYBL u20 south ja nord Superfinaal , rahvusvaheline võistlus, 12 meeskonda üle euroopa, nendest 3 oli Eestist aga ka klubid Inglismaalt, Hollandist, Lätist, Tsehhist, Slovakkiast, Rootsist. Tartu sai 3 koha, TSA sai 7 koha ja Keila mängib 11 kohale, 3 päeva on olnud mängud Tallinnas ja meie spordi ja korvpalliajakirjandus vaikib sellest.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 711
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Rosenthal mängib hetkel enda aktsiaid korralikult alla. Ei tea, kas siis vigastus ikkagi tugev. Mis ei ole ka üllatav. Kui meeskond on kokku pandud lipp-lipi, lapp-lapi peal meetodil, ei ole liidreid, ei ole atleete ja Rosenthali aetakse terve hooaja nagu 19. sajandi hobust, siis siin on tulemus.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4420
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

Nii kehva korvpalli nagu Tartu teisel poolajal näitas, kohtab viimasel ajal harva. Voluntari pakkus korduvalt edasipääsu, kuid kui sa ikka üldse ei taha, siis ei tule ka. Päris naljakas oli, kui ründelauas oodati viisakalt kuni Voluntari mees palli korjab. Ma küll päris lõpuni ei raatsinud aega raisata, aga seis läks hullemaks, järelikult jätkati samas rütmis :)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4154
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Vaatasin mängu küll pooleldi ja ilma helita, aga esimese poolaja järel tundus küll, et see on täiesti võidetav mäng ning mingil hetkel jäin isegi mõtlema, et Voluntari võistkonnast oli mul teadmine et tegu on vägagi kõva satsiga, aga kusagilt see just välja ei paistnud ning Tartu pusis nendega kõvasti. Tõsi ohumärgid olid üleval, et olukord võib kiirelt muutuda ja lõpuks see ka kajastus tulemuses.

Kui jätta välja korralikku eurosarja kogemust omava Kitsingu sooritus, mis polnud ka teab mis ulmeline, siis ülejäänud sats jooksis kollektiivselt latialt läbi. Oodanuks märksa enam nii Veideman-ilt kui ka Rozitiselt. Teagi nüüd, mis Rosenthali mängu pärssis, kas pikem mängupaus või pigem asjaolu et tegelikult pole ta tänaseni terve - pigem viimane. Tema aktiivsus rünnakul oli kaugel sellest mida oleme näinud ning mäng kaitses samamoodi ülimalt passiivne. Mainisin seda juba mängus Pärnu vastu kus Post temast lihtsalt mööda astus, aga toona polnud veel vigastuse teema avalikkuse ette kerkinud.

Voluntari tegi teiseks poolajaks korralikud korrektuurid ning top pick'nrollis Tartu pika step out-id lahendati väga eeskujulikult, kus pall saadi vabaka joonele ja siis oli juba kogu väljak vaba. Lauas saadi korralik kolakas 9 vs 19 ründelauad ja kogu laud 29 vs 41. Pallikaotusi 17 millest vastane sai 9 vaheltlõiget ja kokku anti rs 16 - nii on keeruline võita. Oodanuks ka Kivilt ja Eelmäelt enamat, aga sealt ei tulnud kahjuks midagi.

Üldiselt nagu mõnda aega tagasi kirjutasin, siis Tartu olukord on ütlemata karm. Kogu eelnev graafik on olnud väga tihe ja midagi kergemaks ei lähe. Reedel tuleb tähtis mäng Ventspilsis, misjärel kohe otsa korduskohtumine kodus. Reedese mängu puhul on ülimalt oluline et suudetaks tänane unustada ja end kokku võtta, aga sealjuures sõltub palju sellest, mis seisus on Märt. Kui jalg teeb muret endiselt, siis saab raske olema - Tartu kahjuks aega end koguda pole ning halvimal juhul võib hooaja esimene tähtsaim faas kujuneda üsna negatiivseks.
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: ENBL 2022/2023

Postitus Postitas SopsuSõge »

See mäng läks pelgalt selle taha, et Vetra jätkuvalt forsseerib Märdiga üle. Kui peaks tõsi olema, et ta vigastatud on, siis miks teda nii pikalt ja pikkade settidena peal hoida? Kui sa näed juba esimesest minutist ära, et tal ei ole (kes teab, mis põhjusel) kõige parem mäng käimas. Mingil momendil kolmandal veerandajal kaotas ta paar korda palli ning tegi paar rünnakut, mis ei olnud ilmselgelt terve või vormis Märdi harjumuspärane sooritus.

Teisalt, Veidekas on ka ikka kohutavas vormis ning tundub, et jalgu enam üldse all ei ole. Kui hooaja alguses võis loota, et Veidekas aktiviseerub hooaja lõpus, siis mulle seni nähtud viimaste mängude taustal tundub vastupidist.
Vasta