Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 868
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Vastased ikka klass kõrgem paraku. Viimati saigi mängitud sama tugeva vastasega 3,5 kuud tagasi selle sama Prometeyga. Neil neid kõrge klassiga mänge vähe rohkem seal Eurocupis. Pole näind Cramo mänge, kus Shungu saab mitu korda järjest kulpi, terve meeskond ei suuda 24sekiga viset teha mitmeid kordi. Vastastel tappev kaitse nagu öeldakse. Mingi hetk tundus, et Odiase ja Balvini vastu polegi kaitses rohtu kuigi Balviniga saadi enam vähem hakkama siis Odiase paraku ikka hullas. Terve Kirves oleks siin juures kindlasti abiks olnud. Hermetilt korralik mäng. Ehk elu parim siiani nii kõva vastase vastu. Severi tassis ka episoodiliselt kenasti. Lõpus oleks võind ühe kiirustatud viske viskamata jätta ja veidi pikemat rünnakut teha. Kokkuvõttes korralik hooaeg PAF liigas ikka, põhiturniiri võit suht kindlalt , hoolimata sellest, et sisuliselt üleminekuakna lõpuni komplekteeriti satsi. NB! Foxi tants oli täitsa kabe!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4420
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Sellise vastase vastu, kui sa ise ära ei pane, siis saab raske olema ning kolmas veerand otsustas, siis võeti Cramo rünnak ikka korralikult maha ja see ebakindlus rünnakul kandus edasi neljanda algusesse, kui kaitse saadi mõneks ajaks pidama ja tekkis moment, kuid rünnakud jooksid tühja, ise oleks tulnud ära visata. Lõpus Clavelli kolmesed murdsid lõplikult, aga siis polnud enam midagi teha. Kui Toom-Kirves-Berzins keegi neist oleks olnud mänguvalmis, siis oleks rohkem lootust olnud, aga praegu tekkisid teatud nõrgad kohad. Põhiturniiri võit ainult ühe kaotusega on siiski märkimisväärne saavutus ning finaalis võideldi kuni lõpuni. Kokkuvõttes võib hooaega lugeda kordaläinuks
East
Kasutaja
Postitusi: 961
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Drogba kirjutas: 21 Apr 2024, 00:16 Vastased ikka klass kõrgem paraku. Viimati saigi mängitud sama tugeva vastasega 3,5 kuud tagasi selle sama Prometeyga. Neil neid kõrge klassiga mänge vähe rohkem seal Eurocupis. Pole näind Cramo mänge, kus Shungu saab mitu korda järjest kulpi, terve meeskond ei suuda 24sekiga viset teha mitmeid kordi. Vastastel tappev kaitse nagu öeldakse. Mingi hetk tundus, et Odiase ja Balvini vastu polegi kaitses rohtu kuigi Balviniga saadi enam vähem hakkama siis Odiase paraku ikka hullas. Terve Kirves oleks siin juures kindlasti abiks olnud. Hermetilt korralik mäng. Ehk elu parim siiani nii kõva vastase vastu. Severi tassis ka episoodiliselt kenasti. Lõpus oleks võind ühe kiirustatud viske viskamata jätta ja veidi pikemat rünnakut teha. Kokkuvõttes korralik hooaeg PAF liigas ikka, põhiturniiri võit suht kindlalt , hoolimata sellest, et sisuliselt üleminekuakna lõpuni komplekteeriti satsi. NB! Foxi tants oli täitsa kabe!
Kõige olulisema unustasid sa ära - Clavell otsustas võrdse mängu ära oma kahe hullu viskega. Ta on heas mõttes hull mängija küll, nö clutch, aga eile oli tal selles vallas eriti hea päev.

Ma ütlekski, et tegelikult käis mäng sellises rütmis, et Prometei tegi käigu ja Kalev neutraliseeris mingi aja jooksul selle käigu ära ja tõmbas end mängu tagasi. A la esimene veerand, kus Prometei läbi Odiase lihtsalt Kalevit korvi alt rammis ja Kalev kaitset tööle ei saanud. Teisel veerandil tehti kaitses korrektuurid, hakati rohkem abistama ja saadi niiviisi mängu tagasi. Ja sellises rütmis pandi lõpuni välja, aga probleem tekkis selles, et Clavelli kolmesed olid kohtumise nii lõppfaasis, et sellele enam Kalev adekvaatset vastust leida ei jõudnud.

Ja noh, paar vilet (sh teleka vaatamised) olid vähemalt saalist vaadates ka väga küsitava väärtusega. Koduvilest väga juttu ei olnud.

Selles suhtes on kaotusest kahju, et tegelikult oli see võit ju niivõrd lähedal. Üks-kaks olukorda mängu viimase pooleteist minuti jooksul teistmoodi ja võit võinuks vabalt kotis olla. Kahju ka sellest, et Hermeti hull mäng võiduga premeeritud ei saanud.
Viimati muutis East, 21 Apr 2024, 09:32, muudetud 2 korda kokku.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 621
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

Ma tahaks eraldi austada neid vendi, kes suutsid saali jääda peale seda kaotust ja samal ajal ***** saata need vennad, kes plõksisid ' et nah sul pole austust et saali edasi jääda'? Peale kogu seda algust ja liikumist, siis Clavell oli uus Tanoka Beard, kes raidus roostes kirvega unistuse maha.

Sorry loserina, kuna ma ei suuda seda kaotust vastu võtta siis panen järgmiseks hooajaks plaani- Prometey mängi kogu hooaeg kaasa, aga raisk ära kipu sinna kohamängudesse, kui sul pole kohaliku liigaga sittagi pistmist. Mängibki turniiri 30 mängu kaasa ja tõstame lõpuks ta kassast välja ja üheksaks läheb edasi vms. Konservatiivsus ütleb küll, et miks me rabame ja näeme vaeva selle jaoks et Prometey tuleks annaks vastu tatti lõpuks kui neil on sellest liigast täiesti pohhui ja põhihooajal käituvad justkui see on taaga nende kaelas ja muud miskit.

Eile oleks pidanud olema võit kodus, ma rohkem ausalt ei viitsi kaotada tiitlit ukrainlastele ja ma arvan, et VEFi fännid arvavad sama. Prometey Poola või osalevad mööndustega siin liigas, sellist kaotust rohkem ei viitsi taluda.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4420
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

vanafänn kirjutas: 21 Apr 2024, 09:06 Sorry loserina, kuna ma ei suuda seda kaotust vastu võtta siis panen järgmiseks hooajaks plaani- Prometey mängi kogu hooaeg kaasa, aga raisk ära kipu sinna kohamängudesse, kui sul pole kohaliku liigaga sittagi pistmist. Mängibki turniiri 30 mängu kaasa ja tõstame lõpuks ta kassast välja ja üheksaks läheb edasi vms. Konservatiivsus ütleb küll, et miks me rabame ja näeme vaeva selle jaoks et Prometey tuleks annaks vastu tatti lõpuks kui neil on sellest liigast täiesti pohhui ja põhihooajal käituvad justkui see on taaga nende kaelas ja muud miskit.

Eile oleks pidanud olema võit kodus, ma rohkem ausalt ei viitsi kaotada tiitlit ukrainlastele ja ma arvan, et VEFi fännid arvavad sama. Prometey Poola või osalevad mööndustega siin liigas, sellist kaotust rohkem ei viitsi taluda.
Ma usun, et see võiks olla parem lahendus, kui nad mängivad põhiturniiril ja mitte finaalseerias. Hea küll, kui nad oleks veel enam-vähem sama taseme meeskond, kuid arvestades eelarvelisi kääre ja Eurocupi komplekteeritust, siis kohalikel ongi raske nendega võistelda. Põhiturniirile nad annavad lisaväärtuse, kuid seeriates läheb Eesti ja Läti klubidel nende vastu raskeks.
Ed. Põhimõtteliselt võib ju nt korraldada mingi eraldi Supercup kohtumise liiga võitja ja Prometey vahel, kas siis kevadel või sügisel enne hooaja algust.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 671
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas HypeBeast »

Ja mis väärtus sellel tiitlil siis oleks, kui me tegelikult teame, et suure tõenäosusega vääriks seda ikkagi hoopis Promotey? Arvestades, et praeguse seisuga peale au midagi reaalselt mängus pole ( a la eurokohad või märkimisväärsed rahasummad), siis ei näe küll mingit pointi sellel.
East
Kasutaja
Postitusi: 961
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Ma ei näe ka sellel pointi. Prometey ei ole niivõrd valgusaastate kaugusel ees. Olgu selle tunnistuseks kasvõi see, et sel hooajal võitis põhiturniiri Kalev ning ka finaalis ei jäänud Kalevil võidust palju puudu, või siis eelmise aasta veerandfinaalseeria Viimsiga, kus Prometei oli päris suures hädas.

Ma ütleks, et mida aasta edasi, seda suurem saab olema tõenäosus, et mõni teine tiim võidab asja ära.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 621
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

HypeBeast kirjutas: 21 Apr 2024, 12:17 Ja mis väärtus sellel tiitlil siis oleks, kui me tegelikult teame, et suure tõenäosusega vääriks seda ikkagi hoopis Promotey? Arvestades, et praeguse seisuga peale au midagi reaalselt mängus pole ( a la eurokohad või märkimisväärsed rahasummad), siis ei näe küll mingit pointi sellel.
Aga miks peakski Ukraina klubi väärima EstLat tiitlit? Minuarust tuleme meie neile vastu, laseme neil mängida ja vormis hoida siin. On ju teada avalikult, et ega suures plaanis neid see liiga ei koti ja eelmine aasta prooviti ka Poola üle minna, kuna liiga nõrk liiga meil. Võimalik, et ma liiga sinisilmne aga minuarust peaks see aeg läbi olema, kus nad saavad niisama hooaja lõpus kottida kohalike klubisid, kes väärivad seda tiitlit rohkem.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 621
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

East kirjutas: 21 Apr 2024, 12:23 Ma ei näe ka sellel pointi. Prometey ei ole niivõrd valgusaastate kaugusel ees. Olgu selle tunnistuseks kasvõi see, et sel hooajal võitis põhiturniiri Kalev ning ka finaalis ei jäänud Kalevil võidust palju puudu, või siis eelmise aasta veerandfinaalseeria Viimsiga, kus Prometei oli päris suures hädas.

Ma ütleks, et mida aasta edasi, seda suurem saab olema tõenäosus, et mõni teine tiim võidab asja ära.
Ma ei tea kaua sul on aega või viitsimist oodata neid aastaid edasi, minul on igastahes mõõt täis. Absoluutselt lisavad põhihooaega hea vastase jnejne, aga kui sa kaotad tiitli Ukraina klubile Eesti-Läti Ühisliigas, siis on kuskil kala sees imo.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 711
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Kas nad ise tahaksid nii, et tiitlile pole mängida?

Viimaks on Prometeyl ka selged kasutegurid - tugevad mängud meie klubidele, sh noortele, kes näevad ära, mida kujutab endast Eurocupi tugev keskmine tase. Kalevil ja VEFil on kuhu pürgida. Muidu oleks hooaja eel juba suht selge, et finaalis näeme. Lisaks usun, et küllap tõmbavad nad ka üldse rohkem välist tähelepanu meie liigale.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4420
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Seda võib küsida ka nii, et kas nad ise tahavad niiväga Eesti-Läti tiitlile mängida? Siis olekski selge vahe, üks on põhihooaeg ja siis veel eraldi finaalseeria Eesti ja Läti klubidele. Praegu tekkis see moment, et nad kukkusid Eurocupis välja, märtsis said mängud otsa ja see on võib-olla väike lohutusauhind. Clavell oleks ilusti saanud Puerto Rico liigale keskenduda, mis algas aprillis.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 621
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

NoName kirjutas: 21 Apr 2024, 13:25 Kas nad ise tahaksid nii, et tiitlile pole mängida?

Viimaks on Prometeyl ka selged kasutegurid - tugevad mängud meie klubidele, sh noortele, kes näevad ära, mida kujutab endast Eurocupi tugev keskmine tase. Kalevil ja VEFil on kuhu pürgida. Muidu oleks hooaja eel juba suht selge, et finaalis näeme. Lisaks usun, et küllap tõmbavad nad ka üldse rohkem välist tähelepanu meie liigale.
Aga miks me võtame seda küsimust nende vaatepukist? Vaatame asja rohkem meie poolt piiri, minupoolest tehku see põhihooaeg kaasa kui soovivad, aga kas neid on vaja kohamängudele?

Mõistan, et Cramo ja VEF ei too saali ka 5k inimesi, aga mida sa lõpuks fännidele pakud kui head põhihooaega lihtsalt selle jaoks, et Aprillis kaotada? Ma arvan, et see asi vajab reformi ja mingi uue lahenduse peaks leidma. Äkki mängigu siis Ukraina poistega vms. Ma näen kogu potentsiaali mis Prometey meile toob aga fännina on lihtsalt liialt valus saada kevadel vastapükse. Just my cup of tea
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4154
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Mängust 24h möödas.
Paljud räägivad et Clavell ajas hulle kotti - olnud saalis hetkest mil uksed avati ja näinud sh kogu soojendust, siis härra keskendus väga pika perioodi justnimel sellistele visetele soojenduse vältel. Ehk siis meie jaoks hullud, aga tema jaoks mitte. Süstemaatiline töö.
Tean et ei saa ja ei tohi olla pettunud, aga siiski. Võistkonnas polegi pettunud, küll aga tahaks siiski "kiita" Peerandit. Pole veel tervet kohtumist jõudnud järgi vaadata, aga see oli ikka väga füstreeriv. 3-4 olukorda olid sellised, kus läti kolleegid olid valmis mängu jätkama aga Peerandi otsustas hakata linti kerima because I can... Lisaks mulle tundus, et vile läbivalt polnud ühtlane. Kui Prometey võis 6-8m peal üsna kõvasti suruda ning viled vaikisid, siis 3sek alas ning lauavõitluses vilistati üsna suvalisi vigasid ja üsna väikseid kontakte ära.

Kaotuse muutis vähemalt minu jaoks mõrudaks see, et üks kohtunikest hakkas endale liialt midagi ette kujutama.
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas SopsuSõge »

Kõik on juba öeldud foorumkonna poolt öeldud. Mulle samas tundus, jooksis ka Rannula kohati "kokku". Tal oli võimalik ju võtta challenge selle jooksu puhul? Teisalt ka kui Soomlast vastase pikk selga lükkas ja kolm vabakat tuli, oleks ka ju olukord olnud? Minu mälu järgi ei võtnud ta varem seda ära?

Kes teab, kui ei oleks seda jooksu olukorda olnud, mida ei vilistatud või siis kolme vabakat, sest momentum oli sellel ajal pigem Meie poole...

Üldiselt pandi ikka südikalt ning häbisse ei jäädud!
Sten04
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Veebr 2024, 11:24

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Sten04 »

SopsuSõge kirjutas: 22 Apr 2024, 12:23 Kõik on juba öeldud foorumkonna poolt öeldud. Mulle samas tundus, jooksis ka Rannula kohati "kokku". Tal oli võimalik ju võtta challenge selle jooksu puhul? Teisalt ka kui Soomlast vastase pikk selga lükkas ja kolm vabakat tuli, oleks ka ju olukord olnud? Minu mälu järgi ei võtnud ta varem seda ära?

Kes teab, kui ei oleks seda jooksu olukorda olnud, mida ei vilistatud või siis kolme vabakat, sest momentum oli sellel ajal pigem Meie poole...

Üldiselt pandi ikka südikalt ning häbisse ei jäädud!
Challengeit ei saa võtta, et vaadata kas oli jooks või mitte. Eestis kasutatakse FIBA reegleid IRS kohta, st et saab vaadata üle ainult kellest pall auti läks, mängu- ja ründeaega, vea tüüp (tava- või ebasportlik viga) aga ei saa viga tagasi võtta ja kindlasti mingid väiksemad nüansid ka veel.
Vasta