Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Võibolla eilne kaotus Tarvale oli omaette hea - äratuskell meeskonnale (kuigi neid juba ennem ka olnud). Loodetavasti meeskond ei lange masendusse, vaid tõustakse tugevamana kui varem.
Kasutaja avatar
pebeetu
Kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 10 Jaan 2008, 20:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas pebeetu »

Huvitav,et mitte kuskil ei ole intervjuud Varrakuga...kas lehemehi ei huvitanud tema kommentaar mängule või siis keeldus ta intervjuust?
Temapoolne selgesõnaline ja otsene analüüs meeskonna hetkeseisu kohta oleks suht asjakohane.
väike-tamma
Kasutaja
Postitusi: 563
Liitunud: 07 Jaan 2009, 21:34
Asukoht: Vääna

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas väike-tamma »

pebeetu kirjutas:Huvitav,et mitte kuskil ei ole intervjuud Varrakuga...kas lehemehi ei huvitanud tema kommentaar mängule või siis keeldus ta intervjuust?
Temapoolne selgesõnaline ja otsene analüüs meeskonna hetkeseisu kohta oleks suht asjakohane.
Siseinfo ütleb, et ajakirjanikele on antud käsk ainult olümpiat kajastada. Nende jaoks ei tohtinud kuni 26nda veebruarini ühtegi muud spordiala eksisteerida.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

väike-tamma kirjutas:
pebeetu kirjutas:Huvitav,et mitte kuskil ei ole intervjuud Varrakuga...kas lehemehi ei huvitanud tema kommentaar mängule või siis keeldus ta intervjuust?
Temapoolne selgesõnaline ja otsene analüüs meeskonna hetkeseisu kohta oleks suht asjakohane.
Siseinfo ütleb, et ajakirjanikele on antud käsk ainult olümpiat kajastada. Nende jaoks ei tohtinud kuni 26nda veebruarini ühtegi muud spordiala eksisteerida.
Võta nuud postimees lahti ja näe: ralli, võrkpalli, korvpalli uudiseid on kah! Isegi IRL suurkogust kirjutatakse
väike-tamma
Kasutaja
Postitusi: 563
Liitunud: 07 Jaan 2009, 21:34
Asukoht: Vääna

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas väike-tamma »

michaelEP kirjutas:
väike-tamma kirjutas:
pebeetu kirjutas:Huvitav,et mitte kuskil ei ole intervjuud Varrakuga...kas lehemehi ei huvitanud tema kommentaar mängule või siis keeldus ta intervjuust?
Temapoolne selgesõnaline ja otsene analüüs meeskonna hetkeseisu kohta oleks suht asjakohane.
Siseinfo ütleb, et ajakirjanikele on antud käsk ainult olümpiat kajastada. Nende jaoks ei tohtinud kuni 26nda veebruarini ühtegi muud spordiala eksisteerida.
Võta nuud postimees lahti ja näe: ralli, võrkpalli, korvpalli uudiseid on kah! Isegi IRL suurkogust kirjutatakse
Tulemusi öeldakse jah aga mingiseid pikemaid videolugusid ja intervjuusi ei tehta. Kui siis mõni üksik.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Minuarust minnakse paanikaga natuke liiale. Mis selles kaotuses Tarvasele siis nii erilist oli? Tarva meeskond on selgelt lühema pingiga, aga kui neil kõik välja tuleb võivad nad kõigile vastu saada. Kõrvutades Tarva 5-6 meest Kalevi 5-6 mehega, mingit ülisuurt ülekaalu pole ja kui neil 5-6 Tarva mehel juhtub veel hea päev olema... ja Kalevil halb...

Kas Kalevi meeskond on mõõnas? Jah on!
Kas mõõn on halval ajal? Jah on!
Kas meeskonna mängujoonis on kole? Jah on!
Kas Varraku tool peaks kõikuma? Kõikuda ju võiks.
Kas treenerivahetus aitaks eelolevateks mängudeks? Ei usu
Kas head alternatiivi on? Ei ole. Kuna olulised mängud on väga lähedal, võiks igasugu välistreeneri jutud kohe unustada. Alles jääks Eestlased, reaalsed kandidaadid keda ka kohe võtta oleks on Müürsepp ja ehk ka Visnapuu. Mürka vahetusse ei usu, kuna tal vaevalt midagi uut pakkuda oleks, Visnal (kes minujaoks on Eesti top 3 trener) jääb vähe aega end meeskonnas kehtestada.

Mõni on ka Sokust rääkinud, kuid tuletame meelde, kui kaua võttis Sokul aega, et koondis mängima saada. Ja eraldi teema on Soku oskus välismängijatega mängida. Soku mängujooni eeldab väga tarka mängu, kuid vähemalt mina ei pea ühtegi Kalevi võõrleegionäri üli akadeemilise kossu mängijaks. Ma pean küll Sokku väga heaks treeneriks, aga ma ei pea teda väga painduvaks treeneriks, st ta tahab mehed mängima panna oma mängu, aga mängu muutmist vastavalt mängijate omadustele (nii vaimsed kui tehnilised) ma tema tugevamaks küljeks ei pea (üks suur erand siiski on -Hallik - aga ka temal on kossu IQ üsna hea).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma ei ole päris nõus nendega, kes arvavad, et välistreeneri toomine praegusel hetkel on risk. Praeguses olukorras, kus nagunii midagi suurt enam võita pole (ja Eesti meistritiitlit ma selleks riskiks ei pea), on palju lihtsam riski ette võtta kui hooaja alguses, kui kõik teed on veel lahti.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

vaim564 kirjutas:Ma ei ole päris nõus nendega, kes arvavad, et välistreeneri toomine praegusel hetkel on risk. Praeguses olukorras, kus nagunii midagi suurt enam võita pole (ja Eesti meistritiitlit ma selleks riskiks ei pea), on palju lihtsam riski ette võtta kui hooaja alguses, kui kõik teed on veel lahti.
Ühe korraliku välistreeneri palkamiseks on vaja raha ,aga seda klubil ju pole ja pole ju selge kas üldse enam järgmine hooaeg jätkatakse,sellepärast polegi enam mõtet mingeid vangerdusi teha ei treeneri pingil ega ka mängijate osas.
rapla
Kasutaja
Postitusi: 186
Liitunud: 22 Nov 2012, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas rapla »

Ma võin küll puuse panna praegu, aga kas ei ole nii, et kui Rock võidab eestikad(Varraku juhendamisel ei suuda teist varjanti näha hetkel) siis kas neil ei ole eesõigus saada Eurocupi?
karl890
Kasutaja
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Nov 2006, 22:35
Asukoht: Kuressaare

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas karl890 »

Heips!

Nii palju siis Varrakut nähtud eile, täna Kuressaares!? Kas kogub mõtteid.. 8)
:koss: :popcorn:
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Ma nüüd ei ole kursis aga kas Euroopa (USA) meeskonnad teevad hooajakeskel pea nädalasi üldkehalisi treeningtsükkleid ?
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Rio kirjutas:Ma nüüd ei ole kursis aga kas Euroopa (USA) meeskonnad teevad hooajakeskel pea nädalasi üldkehalisi treeningtsükkleid ?

Kas Kalevi treeneritepingil on üldse mõni mees kehakultuuri/füsioteraapia haridusega? S.t kas neil on üldse teoreetilisi teadmisi kehalisest ettevalmistusest? Tänapäeva tipp-spordis on ju lähenemine väga teaduslik, aga ma millegi pärast arvan, et Kalevis käivad asjad nii, et "teeme nii nagu meile vanasti trenne tehti".

Rockis on vähemalt üldkehalise ettevalmistaja ja füsioterapeut palgal...
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

michaelEP kirjutas:Kas Kalevi treeneritepingil on üldse mõni mees kehakultuuri/füsioteraapia haridusega? S.t kas neil on üldse teoreetilisi teadmisi kehalisest ettevalmistusest? Tänapäeva tipp-spordis on ju lähenemine väga teaduslik, aga ma millegi pärast arvan, et Kalevis käivad asjad nii, et "teeme nii nagu meile vanasti trenne tehti".

Rockis on vähemalt üldkehalise ettevalmistaja ja füsioterapeut palgal...
Natuke üle ei pinguta oma arvamusega, nagu Eesti esiklubi oleks mingi keskkoolisats? Omaette tase on veel muidugi see Rocki lause sinna lõppu toppida. :)

michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Marcus kirjutas:
michaelEP kirjutas:Kas Kalevi treeneritepingil on üldse mõni mees kehakultuuri/füsioteraapia haridusega? S.t kas neil on üldse teoreetilisi teadmisi kehalisest ettevalmistusest? Tänapäeva tipp-spordis on ju lähenemine väga teaduslik, aga ma millegi pärast arvan, et Kalevis käivad asjad nii, et "teeme nii nagu meile vanasti trenne tehti".

Rockis on vähemalt üldkehalise ettevalmistaja ja füsioterapeut palgal...
Natuke üle ei pinguta oma arvamusega, nagu Eesti esiklubi oleks mingi keskkoolisats? Omaette tase on veel muidugi see Rocki lause sinna lõppu toppida. :)

Priit Lehismets on küll tore mees, aga tema on eelkõige meeskonnas lihaste-mudija ametis. Tegemist on endise tipp-sportlasega. Mees kõneleb oma ülesannetest koondise juures ntks siin: http://pr.pohjarannik.ee/?p=5454" onclick="window.open(this.href);return false;


Paraku ei pääse ma jälle võrdlusest Rockiga (Susi mind söögu, et seda paganate sõna jälle pruugin), on see eest kaks PhD (loe: doktorikraadiga) meest - Martin Vahimets ja Peep Päll (tema vastutab kehalise ettevalmistuse eest). Seega kui me räägime faktide keeles, siis on ju üsna selge, et Rocki (vabandust!) taustajõud on oluliselt võimekamad!

NB! Rock kasutab minuteada Pälli teenuseid esimest hooaega... kah mõttekoht


EDIT: minu küsimus tõusis just faktist, et jaanuaris tehti mingi kuuajaline kõva üldfüüsise tsükkel. Kas see oli Varraku enda mõte, kas see üldse vastba mingilse spordifüsioloogia ja kehakultuuri teadmistele? Peale seda on meeskond igatahes täielikus augus olnud.

Et vältida mingit edaspidist mõttetu vaidlust teemal Rock vs Kalev, siis palun mõnel teadjamal vastata, kes koostab Kalevis üldkehalise treeningplaanid ja äkki tasuks ikkaig meeskonna ärakukkumist otsida sealt (faktid küll kõnelevad sedamoodi).
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:
Marcus kirjutas:
michaelEP kirjutas:Kas Kalevi treeneritepingil on üldse mõni mees kehakultuuri/füsioteraapia haridusega? S.t kas neil on üldse teoreetilisi teadmisi kehalisest ettevalmistusest? Tänapäeva tipp-spordis on ju lähenemine väga teaduslik, aga ma millegi pärast arvan, et Kalevis käivad asjad nii, et "teeme nii nagu meile vanasti trenne tehti".

Rockis on vähemalt üldkehalise ettevalmistaja ja füsioterapeut palgal...
Natuke üle ei pinguta oma arvamusega, nagu Eesti esiklubi oleks mingi keskkoolisats? Omaette tase on veel muidugi see Rocki lause sinna lõppu toppida. :)

Priit Lehismets on küll tore mees, aga tema on eelkõige meeskonnas lihaste-mudija ametis. Tegemist on endise tipp-sportlasega. Mees kõneleb oma ülesannetest koondise juures ntks siin: http://pr.pohjarannik.ee/?p=5454" onclick="window.open(this.href);return false;


Paraku ei pääse ma jälle võrdlusest Rockiga (Susi mind söögu, et seda paganate sõna jälle pruugin), on see eest kaks PhD (loe: doktorikraadiga) meest - Martin Vahimets ja Peep Päll (tema vastutab kehalise ettevalmistuse eest). Seega kui me räägime faktide keeles, siis on ju üsna selge, et Rocki (vabandust!) taustajõud on oluliselt võimekamad!

NB! Rock kasutab minuteada Pälli teenuseid esimest hooaega... kah mõttekoht


EDIT: minu küsimus tõusis just faktist, et jaanuaris tehti mingi kuuajaline kõva üldfüüsise tsükkel. Kas see oli Varraku enda mõte, kas see üldse vastba mingilse spordifüsioloogia ja kehakultuuri teadmistele? Peale seda on meeskond igatahes täielikus augus olnud.

Et vältida mingit edaspidist mõttetu vaidlust teemal Rock vs Kalev, siis palun mõnel teadjamal vastata, kes koostab Kalevis üldkehalise treeningplaanid ja äkki tasuks ikkaig meeskonna ärakukkumist otsida sealt (faktid küll kõnelevad sedamoodi).
Peep Päll ja Vahimets on varemgi Rockiga töötanud, ka mitte nii edukatel aastatel, kui tagasihoidlikult öelda.
Ja Lehismetsa kohta tema rollist teha selle Põhjaranniku artikli alusel on lihtsalt naiivne.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta