Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

KalevRuus kirjutas:Seda vaatasin hommikul isegi, et mõni postitus nagu oleks puudu aga kas keegi lausa sealt grupist välja visati?
Ei oska täpselt öelda, kas peale minu ka kedagi eemaldati, aga kommentaare kustutati ka teistel. Ma ei tea, kas see postitus on seal grupis alles, aga öeldi, et Cramo fännid võiksid oma "lahmimist" siin foorumis jätkata. Minul soovitati mitte enam sõna võtta, aga selle asemel hoopis eemaldati.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Egert kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Seda vaatasin hommikul isegi, et mõni postitus nagu oleks puudu aga kas keegi lausa sealt grupist välja visati?
Ei oska täpselt öelda, kas peale minu ka kedagi eemaldati, aga kommentaare kustutati ka teistel. Ma ei tea, kas see postitus on seal grupis alles, aga öeldi, et Cramo fännid võiksid oma "lahmimist" siin foorumis jätkata. Minul soovitati mitte enam sõna võtta, aga selle asemel hoopis eemaldati.
päris huvitav.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Iseenesest oli seal arutelus päris mitu huvitavat pointi- kuigi mitte midagi otseselt üllatavat. Näiteks sellele, et Cramo eelarve on võrreldav ehk ainult Bisonsi omaga.
Ma olen küll üsna kindel, et lähitulevikus me enam VTB play-offi jutte ei aja, käesolev hooaeg on erand. Umbes nii nagu oli erand mullu Rocki pääs eurochallenge veerandfinaali või 2011 jalkakoondise pääs alagrupist edasi. Tuleb nautida hetkeseisu, mitte loota, et nii hakkavadki asjad edaspidi käima.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

KalevRuus kirjutas:Iseenesest oli seal arutelus päris mitu huvitavat pointi- kuigi mitte midagi otseselt üllatavat. Näiteks sellele, et Cramo eelarve on võrreldav ehk ainult Bisonsi omaga.
Ma olen küll üsna kindel, et lähitulevikus me enam VTB play-offi jutte ei aja, käesolev hooaeg on erand. Umbes nii nagu oli erand mullu Rocki pääs eurochallenge veerandfinaali või 2011 jalkakoondise pääs alagrupist edasi. Tuleb nautida hetkeseisu, mitte loota, et nii hakkavadki asjad edaspidi käima.

Nõus, lihtsalt ei ole tõenäoline, et iga aasta õnnestub kopikate eest nii hea sats kokku saada. Siin Kalevi võimaluste juures on kogu tegevus maru õhukesel jääl. Piisaks sellest, kui 1 leegionär ei oleks tasemel ja me räägiks teist juttu.

Praegu aga tuleb olukorrast nö viimast võtta ja nautida
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

meil on ju lausa kaks leegionäri, kes ei ole, noh nii-öelda, väga tasemel. Aga siiski meeskonnale vajalikud lülid.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

nojah kirjutas:meil on ju lausa kaks leegionäri, kes ei ole, noh nii-öelda, väga tasemel. Aga siiski meeskonnale vajalikud lülid.

Ma elusees ei usu, et Singleris või Kupsases nähti meeskonna vedureid. Pigem toodigi rollimängijateks
Viimati muutis michaelEP, 25 Mär 2015, 19:52, muudetud 1 kord kokku.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

Suht ebaõnnestund rollimängijad sel juhul. Vaevalt neile niivähest mänguaega plaaniti.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Korvpallifännid tagajalgele aetud :D

Minu arvates Zenidiga võrdlus on hea, aga ainult selles valguses kuidas oluliselt tugevamaid satse kotti pista. Palgaeelarveid ma küll ei võrdleks juba arvestades seda mis klauslitega Cramo endale mehi värbab. Elegar ja Freimanis said siis ühel juhul kommiraha ja teisel juhul tasuta minema jalutada. Tugevama eelarvega on ka palganumbrid ja väljaostuklauslid hoopis teistes kõrgustes ja komplekteerida saab meeskonda keda soovitakse mitte valida nende hulgast keda teised ei taha. Kasvõi Pech oli ju mees keda keegi enam ei soovinud isegi tasuta mitte, Kalev võttis riski ja andis talle võimaluse. Et madala palgarahaga midagi korda saata siis peabki avantürist olema ja lootma et joppab.
Zenidi koosseis on väga hästi komplekteeritud tegelikult, just need noored vene mängijad on seal peatreeneri taktika sooritamiseks väga olulised. Karasev on valinud endale stiili ja kohandanud sinna väga spetsiifilised mängijad.

Kalevi koosseis on ka tegelikult see aasta arvestades kõike väga hea ja Varrak saab enda mänguplaani väga hästi jooksutada, aga meie eelarve juures on see kahjuks bingovõit mitte täesti tavaline reaalsus. võtame välismängijatest Elegar - Pech - Freimanis - Korralik nr 3, nt Jenisseist White - Škele - Machado ja lisaks Arbet, Veideman, Keedus, Dorbek, Kitsing, Kaju, Olmre ning järgmine aasta paneme 20 võitu VTBs. Aga seda me ei saa kuna rahalised võimalused ei lase sellist koosseisu teist aastat hoida ja kui mõni mees parema pakkumise saab siis lähebki euroliigasse.

Landry on samas satsis juba 3 aastat täiesti korralikult mänginud ja ei kipu kuhugi, tema tugevus tuleb välja meeskonna tundmisest ja mänguplaani ideaalselt sulandumisest, mõnes järgmises satsis ta ei oleks pooltki nii kasulik, aga selle eeldus ongi meeskonnas püsimine.

Kui keegi üldse VTBs täiesti lati alt on jooksnud siis Nymburk, selle satsiga peaks Unicsi ja Avtodori vahel olema mitte Krõlja ja Jenissei.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

See Andri Z seal ei tea ise ka mille üle ta enam vaidleb ja kellega. Usk ja argumendid segamini, ühel juhul räägib täie enesekindlusega, kuidas Cramo raha kandib, teisal ütleb paar posti edasi, et eelarvest ei tea midagi ja see pole argument, Hodge on miski teisejärguline mängija, kuna mängis mingis NCAA taguotsa klubis jne jne. Muidu tore kommuun, aga kohati ema anna padruneid.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Minu isiklik kokkuvõtte ja arvamus asjast, mis ei pretendeeri mingile absoluutsele tõele:

1. Kalev on teinud juba praegu hea hooaja - ei ole kahtlust!
2. Väljaöeldud eelarve numbri juures (1,3mln EUR) on saadud kokku väga võitlusvõimeline meeskond ning mehed rosteris on kõvemad, kui number lubaks eeldada. Kui nüüd vaadata puhtalt rostereid (leegionäird, koondislased), siis andke andeks, aga Kalevi koosseis ei ole kehvem, kui Krõlja, VEF, Nymburk, Oktjabr, Minsk või Bisons

Viimasest lähtuvalt, on raske uskuda, et vastaste eelarved on 3-4X suuremad kui Kalevil. S.t ei ole teada, palju näiteks Venemaa klubi eelarvest moodustab esindusmeeskonna palgafond. Teiseks kindlasti on Kalev saanud nimekad leegionärid (Elegar, Freimanis, Pecherov) teatud klauslitega, olgu selleks siis vigastus või "ebakindel" tulevik (väljaostmine jne)

Käesoleval hooajal on Kalev leegionäride palkamisel ja abimeeste toomisel pannud ikka hämmastavalt täppi, mida tõestavad ka tulemused.

Ehk siis, kui uskuda kõiki numbreid, siis jah Kalev on eelarveliselt liiga peksupoiss. Aga mina väidan, et kosseisu poolest seda kindlasti ei olda. Kas roster just liigas tugevuselt 8ndale kohale vastab? Kahtlane, pigem seal 10 koha kanti.

Aga selle argumentatsiooniga, mida ka Ville Arike propageerib, et Kalev on justkui täiesti lambivendadega jõudnud VTB-s PO kohale - no ei mitte kuidagi ei saa seda argumentatsiooni toetada, juba austusest meie enda tippude vastu.

Tihti on sellist arutelu ka raske pidada, kuna selles nähakse kohe mingit rünnakut Kalevi klubi vastu. Aga käsi südamele, mina pigem kõige selle valguses just kiidaks Kalevit, et selline koosseis on kokku saadud ja nõnda hästi mängitakse!

Nüüd Minsk kotti ja siis PO-sse!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mis eelarvesse või palgafondi puutub, siis ma ei näe põhjust kahelda Arikese või Raudami seisukohas, et Cramo on selles osas heal juhul tagantpoolt teine. Tõsi on see, et selle raha eest on tehtud sitast saia ehk saadud kokku täiesti korralik sastaav.

Samas ma ei ütleks, et Arike seal oleks arvanud, et "Kalev on justkui täiesti lambivendadega jõudnud VTB-s PO kohale". Pigem on temagi sama meelt, et eelarve nappuse kiuste on kokku saadud arvestatav sats ja samuti on praegune tabelikoht eeskätt hea mängu tulemus.
Kui võrrelda praegust Cramo koosseisu eelmise-või üleeelmise aasta omaga, kas saame öelda, et sel korral on roster kõvasti võimsam? Kahtlen, pigem meeskond on endast enam-vähem maksimuni välja pigistanud.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Ei ole päris nõus
Elegar on käesoleval hooajal ulmevormis
Machado pika puuga parim mängujuht kes Cramol viimasel ajal olnud
Freimanis>Wilkinson/Moldoveanu
Pecherov on vaata, et Freimanise tasemel

Kupsas või Fall - võta üks ja viska teist
Ülejäänud positsioonid on jäänud enam-vähem samaks.


Kuigi võib tunduda, et siin aint 1-2 mängijas vahe. Siis vana tõde ongi, et korvpallis vaja head PG-d ja head C-d, ülejäänud loksuvad ise paika. Ime, et üldse seni VTB Soku ja Gibsoniga mängiti.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Ma pisut lähen peateemast kõrvale, aga Nymburgi koosseis on Kaleviga kõrvutades siiski parem. See et nad nirult mängivad on ilmselt klassikaline "suured nimed ei tee head tiimi" näide + pikkade osas on tõenäoliselt möödapanekuid.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Ei ole päris nõus
Elegar on käesoleval hooajal ulmevormis
Machado pika puuga parim mängujuht kes Cramol viimasel ajal olnud
Freimanis>Wilkinson/Moldoveanu
Pecherov on vaata, et Freimanise tasemel

Kupsas või Fall - võta üks ja viska teist
Ülejäänud positsioonid on jäänud enam-vähem samaks.


Kuigi võib tunduda, et siin aint 1-2 mängijas vahe. Siis vana tõde ongi, et korvpallis vaja head PG-d ja head C-d, ülejäänud loksuvad ise paika. Ime, et üldse seni VTB Soku ja Gibsoniga mängiti.
Elegar ulmevormis- see on ju suuresti treeneri jms asjapulkade teema. Kasutasid meest õigesti, sest oli korralik vigastus all. Midagi erilist ta oma mängule lisanud ei ole, mäletan veel siin hooaja algul väitis nii mõnigi mees (khm-khm), et ta ei ole kohe kindlasti kõva mees, sest miks ta muidu jälle Cramos maandus ning tal puudub korralik keskpositsioonivise, mis teeb ta kõrgemas mängus kui cramo mittevajalikuks. Näed siis.

Freimanis parem kui Moldoveanu? Väita võib kõike, aga kui reaalselt vaadata, mida üks mees Euroliigas korda suutis saata ja mida teine teeb tasemelt kõrgemas klubis, siis...pigem ei. Samal pulgal, sedagi mööndusega.
Ja noh, kui seal Andri Z väidab, et taustalt on Cramo praegused mehed paremad/tuntumad kui nt tänase Zeniidi vennad, siis alles hiljuti käis siin päris korraliku maailmatasemel taustaga hr Mcleo, kuidas siis tal ka siin läks ja Cramol VTB-s?

Ville Arike pole seal vaidluses kunagi välja tulnud väitega, et sel aastal opereerib Cramo lambivendadega. Pea kõikide meestega on tegelikult võetud selge risk ning neil on selged puudused, seetõttu nad just Cramos on ka maandunud. Oli õnne Freimanisega, tõesti, aga vaadates tema tegemisi Unicsis, siis...Mingi x valemiga, mida AZi jutu järgi muidugi suudaks ka Kullamäe jpt treenerid (või suudaks isegi rohkem), on see manschaft mängima saadud. Minu tagasihoidlikul hinnangul VTB-s ikka kõvasti üle ootuste, ja see x valem on minu hinnagul paljuski treenerites, sest teatud meeste nõrkuseid on osatud peita ja välja tuua just tugevused, seetõttu nii korralikult VTB-s mängitaksegi. Just seetõttu nt treenerikolmikule (pakun nt et sellisel tasemel abitreenerit nagu mürka pole paljudel) väga suur ja kõrge viis, ma ikkagi näeks seal seda x-faktorit, miks üle oma pea on hüpatud.
Aga igal ühel oma arvamus, kahju ainult, et diskussiooni asemel luuakse sageli hernehirmutisi jms libaväitlustehnikaid, mittenõustujaid ja süüdistatakse aga.... väitlusmetodoloogia mittevaldamises. Kae perra. Tore lugemine ja jõudu, sest võiks seal ikka 1000 kommi täis saada.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

AGa mille arvelt see suur eneseületus siis on tulnud? Mäletan mänge veel möödunud aastanumbri sees, mille Freimanis üksi ära tõi. Siin viimased paar mängu on Pecherov kõvasti rünnakut vedanud. Macahdost rääkimata.

Cramos ei ole mitte kunagi varem olnud korraga nii palju liidriomadustega mängijaid. Moldoveanu kippus eelmisel aastal ikka kohati liiga vägisi neid asju endale võtma. Lisaks ma arvan, et eelnevatel hooaegadel mängitigi alla oma võimete ja saadi vähem võite, kui kosseis lubas. See hooaeg on mängitud oma tase +10% ja kokkuvõttes ongi võiduprotsent hoopis teisest maailmast.

Et jällegi, me räägiem VTB puhul 9 kuud kestvast liigast, mitte PO süsteemiga turniirist. Ma ei taha uskuda, et üks meeskond on võimaline terve hooaja mängima oma võimetest kõrgemal ja pidevalt ennast ületama.

Liiga süsteemi puhul on ikkagi aasta lõpuks iga meeskond enamvähem seal, kuhu ta kuulub.

Ma ei taha kuidagi Kalevi saavutust vähendada. Kaheksas koht on super ja kiiduväärne.

Aga Rix, kuhu sina näiteks Kalevi siis realistlikult tabelis paigutaksid (lähtudes vaid koosseisust)?
Vasta