Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Egert kirjutas:Petšerov hindas oma võimeid üle. Ta ei ole just kõige kõrgema lennuga vend, aga läks mängu ilusalt lõpetama (läks päris pika sammu pealt hüppele). Kindlasti välditav, aga selliseid olukordi juhtub. Ei näe kahjuks Lätis ilma temata mingit võimalust. Eriti arvestades, et Keedus on viimastel kuudel täiesti pildilt kadunud.
Ega Keedus polegi mingi maailmaklassi PF nagu Varrak arvab, vaid augutäide, sealt nagunii poleks olnud suurt midagi tulemas. G.Dorbek võib ka mõnes üksikus mängus nelja peal ilusti hakkama saada. Esimestes mängudes oli see vastastele ehk väike üllatus, aga tänaseks päevaks on vastased Varraku kiikse ilusti tundma õppinud ja kasutavad julmalt ära. Keedus mängib nii nagu ta ikka on teinud, temale pole midagi ette heita. Ilma Petšerovita läheb mängimine keeruliseks muidugi, aga ka koos temaga on VEF väikeses plussis.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Kitsing peab jalad kõhu alt välja võtma ja mängima hakkama, Falli vastu pannakse niikuinii Kupsast mängu, see saab olema huvitav kus korviall, üksteise vastu on kaks kolkamit kes kumbki tegelikult platsil olla ei taha.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

vaim564 kirjutas:
Egert kirjutas:Petšerov hindas oma võimeid üle. Ta ei ole just kõige kõrgema lennuga vend, aga läks mängu ilusalt lõpetama (läks päris pika sammu pealt hüppele). Kindlasti välditav, aga selliseid olukordi juhtub. Ei näe kahjuks Lätis ilma temata mingit võimalust. Eriti arvestades, et Keedus on viimastel kuudel täiesti pildilt kadunud.
Ega Keedus polegi mingi maailmaklassi PF nagu Varrak arvab, vaid augutäide, sealt nagunii poleks olnud suurt midagi tulemas. G.Dorbek võib ka mõnes üksikus mängus nelja peal ilusti hakkama saada. Esimestes mängudes oli see vastastele ehk väike üllatus, aga tänaseks päevaks on vastased Varraku kiikse ilusti tundma õppinud ja kasutavad julmalt ära. Keedus mängib nii nagu ta ikka on teinud, temale pole midagi ette heita. Ilma Petšerovita läheb mängimine keeruliseks muidugi, aga ka koos temaga on VEF väikeses plussis.
Eks ta ole. Vefi võitmiseks ilma Petšerovita on igal juhul vaja(ja ka juhul kui ta mängiks) et vefil pole just kõige parem päev ja et nii Benson, Arbet, Veidekas, Machado jt teeksid üle keskmise mängu.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

marxx762: Saan aru et mõtled et kui kõik otsustatud, siis pole mõtet ülipingutavaid liigutusi teha. Kuid siiski ma ise ei näe selles midagi valet või lolli. See oli olukord mis võis juhtuda igal mängumomendil, ja oli suur ebaõnn et juhtus. Ma pole üldse nõus sellega et mängijad peaks lõpetama mängimise kui "midagi mängus pole" - see oli ja on minu peamine point miks ka just õigustasin Pecherovi viimastesekundite mängu.

edit. lisan veel seda, et nõus sinuga et loll ja totter vigastus. Sellega täiesti nõus. Aga paljud vigastused ongi lolli ja totrad (a'la juba mainitud vigastused soojenduse ajal jne jne).
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

vaim564 kirjutas:Ega Keedus polegi mingi maailmaklassi PF nagu Varrak arvab, vaid augutäide, sealt nagunii poleks olnud suurt midagi tulemas. G.Dorbek võib ka mõnes üksikus mängus nelja peal ilusti hakkama saada. Esimestes mängudes oli see vastastele ehk väike üllatus, aga tänaseks päevaks on vastased Varraku kiikse ilusti tundma õppinud ja kasutavad julmalt ära. Keedus mängib nii nagu ta ikka on teinud, temale pole midagi ette heita. Ilma Petšerovita läheb mängimine keeruliseks muidugi, aga ka koos temaga on VEF väikeses plussis.
Eehm, on mul mõni tsitaat vahele jäänud või on see järjekordne Varraku tümitamine stiilis "Eesti treener, järelikult jama treener"? Mina pole kuskil näinud, et Varrak oleks Keedust nimetatud maailmaklassist suureks ääreks. Hooaeg on ju hästi läinud, pole põhjust Varraku rolli või oskusi kuidagi naeruvääristada.

Mis puudutab Petšerovi vigastust, siis on sellest tõepoolest kahju. Lõpp oli nii lähedal ja muidugi võib küsida, et "mis siis, kui .." - paraku on see praegusel hetkel juba üsna mõttetu. Tagantjärgi targana sõnaks, et kui sealt vigastust poleks tulnud, siis saanuks ukrainlane ilmselt kiidusõnu, et mängis olukorra ja mängu kenasti lõpuni. Ebaõnn, mis teha. Etteheiteid ei teeks.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

marxx762 kirjutas:
michaelEP kirjutas:Küll nii oleks lihtne profisportlane olla, kui on ette teada, millises olukorras vigastus tuleb
Kuule kas sa tõsimeeli ei saa aru mis ma öelda tahan? Toon sulle siis sellise näite. Tänak sõidab rallil viimane kiiruskatse, on kolmandal kohal vahe on turvaline, ja sis paneb kaas põhjas vastu puud... Pole totter? Sellepärast sõidetaksegi äkki viimane katse(juhul kui kõik on selge) kindla peale ilma igasuguseid riske võtmata.

Nüüd ürita see mõte üle kanda korvpallile ja ehk nüüd mõistad... Kui ei siis ma tõesti ei viitsi enam seletada.
Ma ei hakka teemal gaas- kaas sind kui düsgraafikut mõnitama aga ka sisuliselt, ise saad aru kui totter su jutt on? See on juba sama jabur kui Delfi mõttehiiglaste eelmise kevade umbluu, et Veidekas oli süüdi, et Peciukeviciusele vigastuse tekitas. Sa ise oled mingilgi tasemel kossu mänginud või üldse sporti teinud?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Demarr kirjutas:
vaim564 kirjutas:Ega Keedus polegi mingi maailmaklassi PF nagu Varrak arvab, vaid augutäide, sealt nagunii poleks olnud suurt midagi tulemas. G.Dorbek võib ka mõnes üksikus mängus nelja peal ilusti hakkama saada. Esimestes mängudes oli see vastastele ehk väike üllatus, aga tänaseks päevaks on vastased Varraku kiikse ilusti tundma õppinud ja kasutavad julmalt ära. Keedus mängib nii nagu ta ikka on teinud, temale pole midagi ette heita. Ilma Petšerovita läheb mängimine keeruliseks muidugi, aga ka koos temaga on VEF väikeses plussis.
Eehm, on mul mõni tsitaat vahele jäänud või on see järjekordne Varraku tümitamine stiilis "Eesti treener, järelikult jama treener"? Mina pole kuskil näinud, et Varrak oleks Keedust nimetatud maailmaklassist suureks ääreks. Hooaeg on ju hästi läinud, pole põhjust Varraku rolli või oskusi kuidagi naeruvääristada.

Mis puudutab Petšerovi vigastust, siis on sellest tõepoolest kahju. Lõpp oli nii lähedal ja muidugi võib küsida, et "mis siis, kui .." - paraku on see praegusel hetkel juba üsna mõttetu. Tagantjärgi targana sõnaks, et kui sealt vigastust poleks tulnud, siis saanuks ukrainlane ilmselt kiidusõnu, et mängis olukorra ja mängu kenasti lõpuni. Ebaõnn, mis teha. Etteheiteid ei teeks.
Kust ma olen siin öelnud, et Eesti treener on jama treener? Jutt on konkreetselt Varrakust ja konkreetselt Keedusest. Pole ju eriline saladus, et Varrakul on treenerina omad lemmikud ja eelistused, mis ei tule sageli just mänguoskustest, vaid kellega tal on klapp ja kellega mitte. Nt Keedus on treeneri lemmik ja Petšerov nende hulka ei kuulu. See on noore treeneri asi, kes püüab autoriteeti kehtestada, aga respekti jääb väheks.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

KalevRuus kirjutas:
marxx762 kirjutas:
michaelEP kirjutas:Küll nii oleks lihtne profisportlane olla, kui on ette teada, millises olukorras vigastus tuleb
Kuule kas sa tõsimeeli ei saa aru mis ma öelda tahan? Toon sulle siis sellise näite. Tänak sõidab rallil viimane kiiruskatse, on kolmandal kohal vahe on turvaline, ja sis paneb kaas põhjas vastu puud... Pole totter? Sellepärast sõidetaksegi äkki viimane katse(juhul kui kõik on selge) kindla peale ilma igasuguseid riske võtmata.

Nüüd ürita see mõte üle kanda korvpallile ja ehk nüüd mõistad... Kui ei siis ma tõesti ei viitsi enam seletada.
Ma ei hakka teemal gaas- kaas sind kui düsgraafikut mõnitama aga ka sisuliselt, ise saad aru kui totter su jutt on? See on juba sama jabur kui Delfi mõttehiiglaste eelmise kevade umbluu, et Veidekas oli süüdi, et Peciukeviciusele vigastuse tekitas. Sa ise oled mingilgi tasemel kossu mänginud või üldse sporti teinud?
Ma küsin su käest ühe küsimuse. Kas seda Petserovi vigastust oleks olnud võimalik ära hoida või mitte. Arvesta siis seda mängu hetke ja aega ja olukorda. Ja vastust ootan vormis Jah või siis Ei.

Kossu olen mänginud. Ja võistkonna alaga olen tegelenud üle keskmise taseme.

Edit: Muide see veideka peciukeviciuse olukord oli täiest mänguline olukord ja sellised asjad juhtuvad. Ja see ei juhtunud minuarust ka sellisel hetkel kus kõik oli juba selge. Toimus tavali mängu situatsioon kus kaks meest läksi palli peale. Ja mingit tahtliku vigastuse tekitamist seal ei olnud.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

KalevRuus kirjutas:
marxx762 kirjutas:
michaelEP kirjutas:Küll nii oleks lihtne profisportlane olla, kui on ette teada, millises olukorras vigastus tuleb
Kuule kas sa tõsimeeli ei saa aru mis ma öelda tahan? Toon sulle siis sellise näite. Tänak sõidab rallil viimane kiiruskatse, on kolmandal kohal vahe on turvaline, ja sis paneb kaas põhjas vastu puud... Pole totter? Sellepärast sõidetaksegi äkki viimane katse(juhul kui kõik on selge) kindla peale ilma igasuguseid riske võtmata.

Nüüd ürita see mõte üle kanda korvpallile ja ehk nüüd mõistad... Kui ei siis ma tõesti ei viitsi enam seletada.
Ma ei hakka teemal gaas- kaas sind kui düsgraafikut mõnitama aga ka sisuliselt, ise saad aru kui totter su jutt on? See on juba sama jabur kui Delfi mõttehiiglaste eelmise kevade umbluu, et Veidekas oli süüdi, et Peciukeviciusele vigastuse tekitas. Sa ise oled mingilgi tasemel kossu mänginud või üldse sporti teinud?
See ei ole kindlasti sama jabur kui Veidemani ja Leedu superstaari teema, too olukord toimus mängulises olukorras palli eest võideldes. Petšerovi puhul oli aga mäng juba otsustatud, vaba tee korvile ja tahtis mängule ilusa punkti panna. Läks kehvasti ning hüppas valesti, juhtub.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Egert kirjutas: See ei ole kindlasti sama jabur kui Veidemani ja Leedu superstaari teema, too olukord toimus mängulises olukorras palli eest võideldes. Petšerovi puhul oli aga mäng juba otsustatud, vaba tee korvile ja tahtis mängule ilusa punkti panna. Läks kehvasti ning hüppas valesti, juhtub.
Täpselt sellest ma räägingi ja leeduka teema vs petserov on täiesti erinevad asjad. Üks räägib aiast teine aga selle august. Kohati on mulje, et justkui kirjeldaks pimedale päikeseloojangut, samas ta ei saa sellest niikuinii aru.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

marxx762 kirjutas:
Egert kirjutas: See ei ole kindlasti sama jabur kui Veidemani ja Leedu superstaari teema, too olukord toimus mängulises olukorras palli eest võideldes. Petšerovi puhul oli aga mäng juba otsustatud, vaba tee korvile ja tahtis mängule ilusa punkti panna. Läks kehvasti ning hüppas valesti, juhtub.
Täpselt sellest ma räägingi ja leeduka teema vs petserov on täiesti erinevad asjad. Üks räägib aiast teine aga selle august. Kohati on mulje, et justkui kirjeldaks pimedale päikeseloojangut, samas ta ei saa sellest niikuinii aru.

Oled loll või mängid lolli? Kuidas küll oleks olnud võimalik seda vigastust ära hoida? Kui sa selline selgeltnägija Nastja oled, siis edaspidi anna enne mängu kõikidele Kalevi mängijatele juhised kätte, millises olukorras võib hüpata või millises mitte. Kõigil on paha tuju, et mängija vigastada sai, aga nüüd seda viha ja solvumist mängija peal välja elada on täiesti mõttetu.


E: mis võistkonnas sa siis kossu mängisid? Basketis sinunimelist mängijaprofiili igatahes pole.

Pecherov oleks võinud täpselt sama suure tõenäosusega viga saada ka mõnele lauapallile järele hüpates. Siis ka targutaksid?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

michaelEP kirjutas:
marxx762 kirjutas:
Egert kirjutas: See ei ole kindlasti sama jabur kui Veidemani ja Leedu superstaari teema, too olukord toimus mängulises olukorras palli eest võideldes. Petšerovi puhul oli aga mäng juba otsustatud, vaba tee korvile ja tahtis mängule ilusa punkti panna. Läks kehvasti ning hüppas valesti, juhtub.
Täpselt sellest ma räägingi ja leeduka teema vs petserov on täiesti erinevad asjad. Üks räägib aiast teine aga selle august. Kohati on mulje, et justkui kirjeldaks pimedale päikeseloojangut, samas ta ei saa sellest niikuinii aru.

Oled loll või mängid lolli? Kuidas küll oleks olnud võimalik seda vigastust ära hoida? Kui sa selline selgeltnägija Nastja oled, siis edaspidi anna enne mängu kõikidele Kalevi mängijatele juhised kätte, millises olukorras võib hüpata või millises mitte. Kõigil on paha tuju, et mängija vigastada sai, aga nüüd seda viha ja solvumist mängija peal välja elada on täiesti mõttetu.


E: mis võistkonnas sa siis kossu mängisid? Basketis sinunimelist mängijaprofiili igatahes pole.

Pecherov oleks võinud täpselt sama suure tõenäosusega viga saada ka mõnele lauapallile järele hüpates. Siis ka targutaksid?
Tõesti ma enam ei viitsi. Ma räägiks nagu hiina keeles. Ma ei väida et ma olen selgeltnägija. Minu väide on see, et see oli totter ja mõttetu olukord, kus poleks olnud vaja selliseid asju teha. SEST KÕIK OLI OTSUSTATUD!!! saad sellest aru?

Lauda peab võtma ja olen ka ise saanud viimasel sekundil pmst vigastada, kus möödaläinud vabaviske järel maandusin vastase jala peale ja seejärel hüppeliigese murdsin.
Viimasel viiel sekundil kus vastased ei ürita enam kaitstagi ja juba patsutavad vastaseid hea mängu eest minna pealt panema ja vigastada saada on aga nõme ja täiesti tühi koht, mida saab tõsimeeli vältida.

90% juhtudest ei mindagi enam mängu viimastel sekunditel viskele vms, samamoodi nagu vihastavad siin osad treenerid kui vahe on 10 silma ja võetakse 2 sekki enne mängu lõppu veel aeg maha. (Helmanis)

Eksid ma ei ela seda Petserovi peal välja vaid üritangi väita et see on nõme olukord ja samas ka jabur koht kus ennast ära tõmmata. Kurb tõesti et see juhtus ja just nii olulisel ajal.

valest kohast otsisid, otsi ikka NBA-st. Mänginud ma ametlikult polegi muide, aga trenni tegin ca 12 aastat ja kossu ennast olen jälginud viimased 15 aastat.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Kui sa isegi Kalevi foorumis üksi oled oma tagantjärgi-tark teooriaga, siis mida see sulle ütleb?

Loll olukord? JAH!
Mängijal selles süü? Kindlasti mitte!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

michaelEP kirjutas:Kui sa isegi Kalevi foorumis üksi oled oma tagantjärgi-tark teooriaga, siis mida see sulle ütleb?

Loll olukord? JAH!
Mängijal selles süü? Kindlasti mitte!
Polegi mängijat süüdistanud. Tee see endale selgeks ja õpi mõttega teksti lugema ning proovi natukena mõelda, mida üritatakse öelda. Kena päeva.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

marxx762 kirjutas:
Kris kirjutas:
marxx762 kirjutas:Mängu viimastel sekunditel dongi järel tõmbas reie/kubemelihase ära. Nagu andres sõber ütles, oma lollus, tarkus kurat.
Ma ei süüdistaks siin üldse mängijat, ei näe et ta midagi valesti oleks teinud. Korvpall on korvpall. Juhtub.
no too asi juhtus (mälu järgi) 10 sekki enne lõppu, kui kõik oli juba selge, et poleks vaja old sealt üldse enam kuhugi tormama hakata. aga no see tagantjärgi tarkus, loodan südamest et tal midagi hullu pole.
Otsene süüdistus mängija aadressil. Seega ära demagoogitse lasteaia tasemel mingist lugemisoskusest, vaid vaata üle mida kirja oled pannud.

Sa ei saa öelda ühel ajal, et mängija "poleks tohtinud nii teha" ja samal ajal, et "ma ei süüdista mängijat". Siin on kõva loogika viga sees. Sa heidad mängijale ette teatud olukorras käitumist - see ongi süüdistamine.

Kossu pole sa ametlikult mänginud, äkki pole koolis ka ametlikult käinud?
Vasta