Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas zero0 »

flymadman kirjutas:perkkele ma aru ei saa mis värk ukraina mehe nimega on,kōik eesti meedia( kaasa arvatud tänane basket ajakiri)kanalid ja kalevi koduleht ütleb mehe nimeks oleksi petšerov. Muu maailm kaasa arvatud ukraina lehed ja Nba koduleht ütleb mehe nimeks ikkagi OLEKSIY PECHEROV. iagatahes selline huvitav tähelepanek aga nimi nimeks,minu arust üks parimaid mehi kes kunagi kalevist läbikäinud,kyll ka kaitsemäng tulema hakkama kui saab vähe enam mängida jällegi.
Kas Sinu meelest on korrektne ka siis "Vitali Klitschko"? Nii võtame vahel mitte just kõige usaldusväärsema saidi nimega Wikipedia lahti, vaatame, mis seal kirillitsas on. Vastus: Олексій Печеров. Võtame järgmisena tähestiku ette: Pilt Mis me siit kokku saame siis eesti keeles?
Jänkidel ei ole susisevaid tähti tähestikus, tehakse kirjapildis mugavamaks hääldamine.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

On teil ka mured :D
Pecherov on anglovariant tema nimest, eesti keeles on ta ikka Petšerov, Oleksi on üldse ukrainiseeritud variant nimest, ma kahtlustan, et vanemad panid talle nimeks Aleksei Petšerov ja kutsusid Aljošaks :)
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Eesti keel on üks väheseid, kus nimed kirjutatakse võimalusel originaalkujul, tehes vaid hädavajalikud mugandused. Vaadake Läti spordiportaale ja seal eksisteerivad sellised nimed nagu: Bleiks Grifins, Deriks Rouzs, Džimijs Batlers, Kris Pol, Džamal Krofords, Džeims Hardens jne
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas zero0 »

vaim564 kirjutas:On teil ka mured :D
Pecherov on anglovariant tema nimest, eesti keeles on ta ikka Petšerov, Oleksi on üldse ukrainiseeritud variant nimest, ma kahtlustan, et vanemad panid talle nimeks Aleksei Petšerov ja kutsusid Aljošaks :)
Aleksei osas nii palju, et ukraina keel ikka erineb pisut vene keelest. See on võetud venekeelsest Wikipediast: Алексей Владимирович[1] Пе́черов (укр. Олексій Володимирович Печеров).
Nüüd läksin muidugi pseudoprobleemi lahendamisega kaasa, kuid pisut naljakas oli, kuidas NBA lehel õigesti kirjutatakse ja meie spordiajakirjanikud, kes enamasti valdavad vene keelt suurepäraselt, kirjutavad mehe nime valesti. :D
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas zero0 »

michaelEP kirjutas:Eesti keel on üks väheseid, kus nimed kirjutatakse võimalusel originaalkujul, tehes vaid hädavajalikud mugandused. Vaadake Läti spordiportaale ja seal eksisteerivad sellised nimed nagu: Bleiks Grifins, Deriks Rouzs, Džimijs Batlers, Kris Pol, Džamal Krofords, Džeims Hardens jne
Gertas Dorbekas!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

zero0 kirjutas:
vaim564 kirjutas:On teil ka mured :D
Pecherov on anglovariant tema nimest, eesti keeles on ta ikka Petšerov, Oleksi on üldse ukrainiseeritud variant nimest, ma kahtlustan, et vanemad panid talle nimeks Aleksei Petšerov ja kutsusid Aljošaks :)
Aleksei osas nii palju, et ukraina keel ikka erineb pisut vene keelest. See on võetud venekeelsest Wikipediast: Алексей Владимирович[1] Пе́черов (укр. Олексій Володимирович Печеров).
Nüüd läksin muidugi pseudoprobleemi lahendamisega kaasa, kuid pisut naljakas oli, kuidas NBA lehel õigesti kirjutatakse ja meie spordiajakirjanikud, kes enamasti valdavad vene keelt suurepäraselt, kirjutavad mehe nime valesti. :D
Mitte et see tähtis on, aga nõukaajal pandi Ukrainas vene nimesid ja räägiti valdavalt vene keelt, eriti veel Donetskis, kust Petšerov pärit on.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mitte et see tähtis on, aga nõukaajal pandi Ukrainas vene nimesid ja räägiti valdavalt vene keelt, eriti veel Donetskis, kust Petšerov pärit on.
Nõukaajaga pole siin pistmist, see oleneb regioonist. Lääne-Ukrainas ei räägitud ei siis ega ka nüüd vene keelt, selle eest võib seal kergelt peksagi saada.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Ei ole kõige parem seis vigastustega.
http://sport.err.ee/v/korvpall/6c917a58 ... 9bbd11eb61" onclick="window.open(this.href);return false;
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Vähemalt 1 võit on käes!
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/bas ... d=71466793" onclick="window.open(this.href);return false;

Üks parimaid korvpalli-alaseid intervjuid, mida ma näinud olen

Varrak annab üsna üheselt mõista, et Moldoveanu ja Abbott olid eelmine aasta need, kes keemiat lõhkusid.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/bas ... d=71466793

Üks parimaid korvpalli-alaseid intervjuid, mida ma näinud olen

Varrak annab üsna üheselt mõista, et Moldoveanu ja Abbott olid eelmine aasta need, kes keemiat lõhkusid.
Esimene kohe kindlasti mitte.
Intekas öeldakse, et need olid ühed kallimad mängijad e Bamba (kes oli vist üldse kõige kallim) ja Abbott, kes lihtsalt isetses liialt. Moldoveanu oli minu teada Varraku üks lemmikuid.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:
michaelEP kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/bas ... d=71466793

Üks parimaid korvpalli-alaseid intervjuid, mida ma näinud olen

Varrak annab üsna üheselt mõista, et Moldoveanu ja Abbott olid eelmine aasta need, kes keemiat lõhkusid.
Esimene kohe kindlasti mitte.
Intekas öeldakse, et need olid ühed kallimad mängijad e Bamba (kes oli vist üldse kõige kallim) ja Abbott, kes lihtsalt isetses liialt. Moldoveanu oli minu teada Varraku üks lemmikuid.

Ei öeldud et kallimad. Varrak ütles, et nad olid "individuaalselt ühed parimad", kuid mõjusid meeskonnale halvasti. Trennis ja mängul neile midagi etteheita ei olnud. Kuid isiksustenam mõjusid halvasti. Kuula ise alates 26 min. Et no selle kirjelduse järgi ütleks, et Vlad+Abott. Aga kes teab, võib ka Bamba olla, lihtsalt kirjeldus kuidagi ei klapi siis.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Natuke asja teades jään enda juurde. Moldoveanu oli meeskonna üks vaimseid liidreid ka kõige raskematel aegadel.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Mul pole põhjust Moldoveanut kliimarikkumises süüdistada, aga tema kasutegur jäi meeskonnale väiksemaks kui Foxil, Freimanisel või isegi Petšerovil, isegi Wilkinsoniga võrreldes. Mitte et ta halb mängija oleks, seda näitab ka tema edasine karjäär.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Teistega olen isegi nõus ainult , et mitte Wilkinsoniga
Vasta