Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
RK
Kasutaja
Postitusi: 1683
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas RK »

marxx762 kirjutas: 01 Juul 2024, 15:57 Kuusmaa lobises vist saladuse välja, et Cramo on kusagilt kottide kaupa raha juurde saanud tulevaks hooajaks, sest lõppenud hooajal olid eelarved üsnagi samas suurusjärgus.
Raha asjus sul vist õigus :D , see vahe nii suur ka ei olnud aga midagi peab ajakirjanikule rääkima :D
Eks näeb mis kooseisud siis kokku saadakse, usun ,et kõigil Eesti klubidel saab olema raske leida odavaid välismaalasi ja usun ,et ka eestlast läheb see aasta nii mõnigi veel välismaale, mängijate valik see aasta veelgi kahaneb, lisaks välismaale minejate veel esiliigasse minejaid on rohkem kui noori pealetulijaid, Vaaksi ja Kuuba suguseid talente ka iga aast avälismaalt koju ei ole tulemas, meil ei olegi eriti enam noori välismaal, Erkmaa müügilaagrid enam ei tööta, nüüd saadab Tartu ülikooli korvpallikool oma parimaid noori ise välismaale, järjest rohkem hakkab mõjutama meeskondi omakasvandike pealetulek ja nende kvaliteet, Cramol kui esiklubil seda muret veel ei ole aga mingi hetk kui nad ei suuda eelarvet oluliselt kasvatada siis see esiklubi staatus võidakse Cramolt ära võtta aga lähima aasta kahe või isegi kolme jooksul mina seda ohtu ei näe.Ja kui eelarvet kasvatatakse nii 5- 10% aastas siis ei juhtugi seda kunagi.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

vanafänn kirjutas: 01 Juul 2024, 13:12 Pisut uurisin ka seda tausta: vaadates, mis särk Cunninghamil seljas on siis peaks see olema Guangond Southern Tigers, mis kuulub grupile nimega Guangdong Winnerway Group.

Ja kui ma vaatan neid kolme leegionäri, kes selles tiimis on :D Tremont Waters (40 mängu NBAs), euroopas pikalt pallinud Sonny Weems ja Marshon Brooks (200 mängu NBAs). Pigem julgen pakkuda, et oligi mingi treener pingil või jumal teab, mis ta tegi seal.
Nii palju võib mehe IG konto pinnalt igatahes öelda, et hooajal 2022/23 oli ta tõepoolest ametis Guangdong Southern Tigersi meeskonna treenerina. Täpsemalt oli ametinimetuseks märgitud "Head of Player Development". Tõsi, tal on hiljem ka mingisuguseid highlight videosid, kus ta ka ise väljakul mängimas käib, aga võimatu on öelda, mis liigatasemel see toimus.

Kui CBA lehelt vaadata Guangdong Southern Tigersi rosterit, siis sealt ühtegi mängijat särginumbriga "0" silma ei hakka.

Seega võib eeldada, et ilmselt on sellel Guangdong Southern Tigersi meeskonnal veel mingisugune duubel- või järelkasvumeeskond, kus ta siis ühteaegu tegutses nii individuaalse treeneri kui ka mängijana. Seega saab olema päris põnev, mis selle üllatusmuna seest välja koorub, kui ta ükskord Eestisse jõuab ning esimestes kontrollmängudes platsile läheb :)
Viimati muutis East, 01 Juul 2024, 17:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

Vahepeale ka uudiseid, mille puhul ei pea lõputult internetis kaevama ilma tulemusteta. Kandimaa siis jätkab Tartus.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

RK kirjutas: 01 Juul 2024, 14:35 Vaatasin Sõbra inteka Delfis ära ja hakkasin mõtlema et keda nad sinna siis mängima plaanivad, mängijateturule on jäänud Klandorfi Kalevist: Paiste, Evestus, Mäeorg, Metsaorg, Alleman, Loigu , Talltechi pingi pealt ka leiab mõne tüübi kes vbl tahava drohkem mängida: Kõrvel ja Malm ntx, madalamatest liigadest Heinakroon, Ralf Sats, Peemot , Vennad Kaldred, Saaremäel, Espen Mägi, Herter u20 st,
https://sport.delfi.ee/artikkel/1203044 ... us-mangida
Tänaste intekate ja saalis kuuldu põhjal tehtud veidi pikem lugu. Ega selle loo raames mingit uut ja huvitavat välja ei tule, kuivõrd sai kinnitust asjaolu, et juttu ja keerutamist jätkub veel piisavalt. Sinu poolt välja toodud nimed on küll toredad, aga antud nimistust on Paiste keda võiks väga tinglikult nimetada mängumeheks. Ülejäänud on kõik täitsa olematud mängumehed. Ei usu mina ealeski et Kaldretest hakkab emb kumb säärase projektiga liituma. Tom tundub olema Tartuga seotud ning Sven on olnud aasta juba suuremast mängust eemal. Sama Saaremäel-i kohta - kui ta tõesti tahaks kõrgliiga tasemel mängida, siis ma ei näe ühtegi põhjust miks ta peaks Sõbra juurde mängima minema.
Mõistan et sinu välja käidud nimed on niivõrd kuivõrd näited, aga teisalt ilmestavad need vägagi hästi milliste valikute najalt hakatakse võistkonda kõrgliigasse välja panema. Kogu see ettevõtmine näib hullem välja kui TLÜ/Kalevi võistkonna viimased hooajad.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

Mind hakkab vaikselt see jutt ära tüütama, et "litsentsi omanik on Pirita palliklubi, järelikult ei tohiks Keila linn neid toetada" (vt Heina kommentaari: "Hein leidis, et Keila esindusvõistkonna tingimustele vastab ainsana värske korvpallikooli meeskond, sest Coolbeti tiim mängib meistriliigas Pirita Palliklubi kohaga.")

MTÜ on juriidiline moodustis, mis võib soovi korral nime vahetada. Kui Jantsonil oleks tahtmist ja viitsimist, siis ta võiks litsentsi omava MTÜ nime muuta ning sinna vabalt Keila linna nime sisse pookida. See on lihtsalt formaalsus, millele minu meelest pööratakse igal pool proportsionaalselt palju tähelepanu.

Kui Pahv on kolmeks aastaks selle juriidilise keha nö rendile võtnud, identifitseerib end Keila klubina, peab kodumänge Keila ja omab meeskonnas ka Keila kutte, siis on tegemist väga lihtsalt Keila meeskonnaga. See, et juriidilise keha nimes on praegu "Pirita", ei muuda seda karvavõrdki.

Eraldi teema on see, kui eetiline on nö traditsioonilise hierarhia eiramine ning kõrgliiga koha "ostmine" või "rentimine". Või siis see, kui suurt stabiilsust saab üks projekt omada, kui tal on nö kolmeaastane tähtaeg ning puudub kindlus, mis saab seejärel edasi.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas NoName »

Idioodid ajavad lihtsalt idiootide juttu. Kurb on lihtsalt see, et taolised lojused on kõikjal meie ümber (viidates ka Pärnu ukrainlasest peatreeneri teemale) ja ei maksa sugugi arvata, et kõik neist on trollid ja mingid puuladujad.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas Drogba »

Miks Sõber selle pulliga kaasa läinud? Tahab tähelepanu või tõesti usub sellesse?
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 358
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas Raja »

Drogba kirjutas: 02 Juul 2024, 11:22 Miks Sõber selle pulliga kaasa läinud? Tahab tähelepanu või tõesti usub sellesse?
Vaata mis jaburat juttu ta seal podcastis ajab, tundub lihtsalt tähelepanu vajadus.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

Korvpalliliit avaldas, et uuel hooajal on ühisliigas 15 meeskonda, ukrainlased hetkel liigaga ei liitu => https://www.basket.ee/et/uudised?news_id=11652
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas: 01 Juul 2024, 20:34 Mind hakkab vaikselt see jutt ära tüütama, et "litsentsi omanik on Pirita palliklubi, järelikult ei tohiks Keila linn neid toetada" (vt Heina kommentaari: "Hein leidis, et Keila esindusvõistkonna tingimustele vastab ainsana värske korvpallikooli meeskond, sest Coolbeti tiim mängib meistriliigas Pirita Palliklubi kohaga.")

MTÜ on juriidiline moodustis, mis võib soovi korral nime vahetada. Kui Jantsonil oleks tahtmist ja viitsimist, siis ta võiks litsentsi omava MTÜ nime muuta ning sinna vabalt Keila linna nime sisse pookida. See on lihtsalt formaalsus, millele minu meelest pööratakse igal pool proportsionaalselt palju tähelepanu.

Kui Pahv on kolmeks aastaks selle juriidilise keha nö rendile võtnud, identifitseerib end Keila klubina, peab kodumänge Keila ja omab meeskonnas ka Keila kutte, siis on tegemist väga lihtsalt Keila meeskonnaga. See, et juriidilise keha nimes on praegu "Pirita", ei muuda seda karvavõrdki.

Eraldi teema on see, kui eetiline on nö traditsioonilise hierarhia eiramine ning kõrgliiga koha "ostmine" või "rentimine". Või siis see, kui suurt stabiilsust saab üks projekt omada, kui tal on nö kolmeaastane tähtaeg ning puudub kindlus, mis saab seejärel edasi.
Eks kogu see jant Keila ümber ja mäng litsentsidega veidi kummaline on, kuid juriidiliselt võttes on Keila Korvpallikoolil nüüd võimalus see meeskond välja panna ja kui nad sellega hakkama saavad, siis pole kellelgi midagi kobiseda. Eks sügisel näeb, kas ja kuidas toimib ja kuidas see protsess hakkab edasi kulgema.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas vanafänn »

Kas Keila linn on teinud selge otsuse, et nö. kossule minev raha läheb kõik Keila Basketi alla või võib juhtuda, et löövad summa siiski pooleks?
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas: 02 Juul 2024, 12:46
East kirjutas: 01 Juul 2024, 20:34 Mind hakkab vaikselt see jutt ära tüütama, et "litsentsi omanik on Pirita palliklubi, järelikult ei tohiks Keila linn neid toetada" (vt Heina kommentaari: "Hein leidis, et Keila esindusvõistkonna tingimustele vastab ainsana värske korvpallikooli meeskond, sest Coolbeti tiim mängib meistriliigas Pirita Palliklubi kohaga.")

MTÜ on juriidiline moodustis, mis võib soovi korral nime vahetada. Kui Jantsonil oleks tahtmist ja viitsimist, siis ta võiks litsentsi omava MTÜ nime muuta ning sinna vabalt Keila linna nime sisse pookida. See on lihtsalt formaalsus, millele minu meelest pööratakse igal pool proportsionaalselt palju tähelepanu.

Kui Pahv on kolmeks aastaks selle juriidilise keha nö rendile võtnud, identifitseerib end Keila klubina, peab kodumänge Keila ja omab meeskonnas ka Keila kutte, siis on tegemist väga lihtsalt Keila meeskonnaga. See, et juriidilise keha nimes on praegu "Pirita", ei muuda seda karvavõrdki.

Eraldi teema on see, kui eetiline on nö traditsioonilise hierarhia eiramine ning kõrgliiga koha "ostmine" või "rentimine". Või siis see, kui suurt stabiilsust saab üks projekt omada, kui tal on nö kolmeaastane tähtaeg ning puudub kindlus, mis saab seejärel edasi.
Eks kogu see jant Keila ümber ja mäng litsentsidega veidi kummaline on, kuid juriidiliselt võttes on Keila Korvpallikoolil nüüd võimalus see meeskond välja panna ja kui nad sellega hakkama saavad, siis pole kellelgi midagi kobiseda. Eks sügisel näeb, kas ja kuidas toimib ja kuidas see protsess hakkab edasi kulgema.
Ma seda ei vaidlustagi, et Heinal ei oleks õigust meeskonda välja panna. Küll aga peaks selle õiguse kasutamise igasuguseks eelduseks olema konkurentsivõimelise projekti olemasolu.

Siinkohal ongi mu kriitika võibolla rohkem korvpalliliidule suunatud. Kuidas on võimalik, et meeskond on juba korvpalliliidu poolt ametlikult osalejana välja kuulutatud olukorras, kus sellel meeskonnal ei ole katet minimaalsele eelarvele, ei ole ühegi mängijaga kokkulepet ja ei ole isegi saali, kus mängima hakatakse? Minu meelest on see jabur. 

Kui me tahame jõuda professionaalse liigani (ma pean siin eelkõige silmas asjaajamist), siis peaks litsentseerimisprotsess olema rangem. Mind üllatas negatiivses mõttes Gerd Kiili öeldu, et klubid peavad 1. juuliks ütlema võistkonna eelarve, aga ei pea seda detailselt lahti kirjutama. Kuigi ma saan aru, et see polegi realistlik suvel sponsorrahadega korvpalliliitu lehvitama minna või igalt sponsorilt kirjalikku kinnituskirja toetamise kohta küsida, siis sellegipoolest võiks korvpalliliit nõksa põhjalikum (ja vajadusel kriitilisem) olla katteallikate osas. Ja ma saan aru ka nende erijuhtumitest, kus mõnel võistkonnal on üks või teine asi tähtajaks puudu, aga kui neid puuduolevaid asju on ikkagi liiga palju, siis võiks korvpalliliidu seisukoht olla resoluutsem.

Aus oleks muidugi siinkohal disclaimerina ära öelda, et ma räägin kui suvaline tugitoolisportlane ning kuivõrd mul pole kavatsust olnud ühegi meeskonnaga meistriliigasse pürgida, siis ma ei ole kursis ka kõigi nõuetega, mis sinna saamiseks täita on vaja. Aga puhtalt selle põhjal, mis meediast kommentaaridena läbi on käinud ning mis siit-sealt kuuldud on, siis võiks see protsess natuke tõsiseltvõetavam olla. 

Ja kui ta tegelikkuses ongi rangem ning Keila Korvpallikool on ilusasti kõik need nõuded ära täitnud, siis võiks korvpalliliidu poolne kommunikatsioon parem olla. Piisanuks ju tänase pressiteate juurde lühikesest kommentaarist stiilis, et Keila Korvpallikool on tasunud osalustasu ning vastab neile, neile ja neile miinimumnõudmistele, mida meistriliigasse pääsemine eeldab. Praegune jama ju lihtsalt devalveerib meistriliiga tõsiseltvõetavust.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1683
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas RK »

East kirjutas: 02 Juul 2024, 13:38 Kui me tahame jõuda professionaalse liigani (ma pean siin eelkõige silmas asjaajamist), siis peaks litsentseerimisprotsess olema rangem. Mind üllatas negatiivses mõttes Gerd Kiili öeldu, et klubid peavad 1. juuliks ütlema võistkonna eelarve, aga ei pea seda detailselt lahti kirjutama. Kuigi ma saan aru, et see polegi realistlik suvel sponsorrahadega korvpalliliitu lehvitama minna või igalt sponsorilt kirjalikku kinnituskirja toetamise kohta küsida, siis sellegipoolest võiks korvpalliliit nõksa põhjalikum (ja vajadusel kriitilisem) olla katteallikate osas. Ja ma saan aru ka nende erijuhtumitest, kus mõnel võistkonnal on üks või teine asi tähtajaks puudu, aga kui neid puuduolevaid asju on ikkagi liiga palju, siis võiks korvpalliliidu seisukoht olla resoluutsem.
Kõigega nõus, lihtsalt remargi korras tahan lisada et sponsoritega korvpalliliidu ees polegi mõtet lehvitada, kui siin aastad tagasi Tartu hakkas korvpalliga lõpetama, vahetult enne seda kui see üliõpilaste ja noorte võistkond tehti, siis kommunikeeriti et üldse lõpetatakse tipptasemel korvpall ära ja mis tegi korvpalliliit, selle asemel et võidelda Tartu korvpalli eest, hakati läbi helistama Tartu suuremaid sponsoreid ,et Tartu võistkonnale Teie raha ei lähe enam vaja aga Teie andke see raha meile, Eesti korvpalli jaoks. Seda rääkis mulle üks sponsor, kellega nii tehti, temal sellise suhtumise peale jäi suu lahti :D

Aga uue hooaja niipalju, nagu ma spekuleerisin 4 lepinguline on Urvik

https://www.facebook.com/share/p/yLUeaP2419u4o3F9/
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas vaim564 »

Minule oleks rohkem meeldinud, et Pahv ja Hein oleksid leidnud võimaluse kokkuleppele jõuda, kuid see rohkem poliitiline trikitamine jätkus ja tundub, et kaks kõva kivi koos head jahu ei jahvata, kuid see üksteisele jõuga ärategemine ka head muljet ei jäta ja usutavasti on siin omajagu süüd kõigil asjaosalistel, k.a. korvpalliliidul. Võimalik, et Klandorfi laenuperioodi lõppedes pannakse jälle leivad ühte kappi (ma usun, et ka sellel diilil on mingid omad veel hoomamatud kalkulatsioonid), aga eks tulevik näitab, mis toob.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti korvpalliliiga 2024/25

Postitus Postitas marxx762 »

Keila teemal minu mõtted ja arvamused, miks on olukord selline nagu ta tänaseks on.

Esmalt ma arvan, et ei ole üldse mitte vähetähtis asjaolu, kus kohast või millise jadana antud võistkond meistriliigasse välja jõudis. Klubi sai ju peaasjalikult alguse kahe asjaarmastaja tegevusest, kus esmalt toimetati noortega ning toimus orgaaniline areng. Mõlemad mehed oli kogu selle perioodi vältel suuremal või vähemal määral üsna keskses rollis. Kui ühel hetkel avanes kogu tehtud töö tulemusena liituda kõrgliigaga, siis mõlema mehe ambitsioonidega käis see kenasti kokku. Debüüthooaegki läks ju üle ootuste hästi ning kogu klubi ja ettevõtmine tõi endaga kaasa hulganisti tähelepanu meedias, kõnetas nii kohalikke kui ka kaugema kandi inimesi ning päeva lõpuks oli see palsam mõlema mehe egole. Ilma egode olemasoluta ma arvan, et on keeruline üldse midagi suurt teha ja pigem on see tavapärane, et üks või teine persoon soovib edu valguses särada. Kõiksuguste otsuste ja valikute tulemusena sai seda ilmselgelt enam Pahv. Aga kõik tundus vähemalt väljaspoole fassaadi väga ilusana.

Mis aga mulle näib või tegelikult paistab välja ka täna paljude teiste klubide näitel, siis kui Keilas toimus areng väga kiirelt, siis kogu see ettevõtmine jäi siiski peaasjalikult kahe mehe vedada. Tüüpiline teema, kus kogu klubiga seonduvat üritatakse kahe maksimaalselt kolme inimesega teha. Keila varamul siis teab igaüks vast ise, mille kõigega Pahv tegeles. Lisaks näib mulle, et tegelikult puudus kogu asja sujuvaks toimimiseks ka visioon või nö teekaart. Kuigi osad võivad arvata et see on mõttetu dokument, siis mina sellega ei nõustu. Säärast dokumenti, mis kirjeldab visiooni ja erinevaid tegevusi mida on tarvis saavutada, et soovitud tulemusteni jõuda. Lisaks on see vajalik seetõttugi, et üks ei saaks hakata minema ühel hetkel ühes suunas ja teine teises. Ehk siis Keila näitel päädis see Pahvi ja Heina tüliga, kus üks süüdistas teist, et on rahalisi vahendeid oma huvides ära kasutanud ja jätnud teise mehe arvates olulised tegemised ilma rahastuseta.

Juba eelpool mainitud visioon ja Pahvi saja tegevuse külge klammerdamist kirjeldab üsna selgelt asjaolu, et klubiga liitus Kaarel Sibul, kes pidanuks olema manager, aga see töö jäi väga üürikeseks - miks? Pakun, et muidu ise kõige eest vastutanud isikud ei suutnud oma "pojast" lahti lasta ning ei usaldatud värvatuid. Oskamatus telegeerida ja juhtida ning orgaanilist kasvu jätkata on piltlikult öeldes asjaolu, miks kogu see ettevõtmine lõhki läks. Kõik see areng mis kaasnes praktiliselt ühe hooajaga uputas oma edu valguses klubi juhtfiguuride suhted.

Kogu selle pika jutu kokkuvõttes ma jõuan nüüd Heina uue moodustiseni, kus on lapsesuuga mees, kes ütleb, et me soovime mängida medalite peale. Mis seda kõike toetab? Mängijad? Eelarve? midagi kolmandat? Täiesti sisutühjad laused, millel puudub igasugune usutavus, Isegi välja öeldud laused on omavahel vastukäivad. Võinuks pigem öelda, et proovime mängida noortega ja pakkuda neile hulgaliselt mänguaega kus koos areneda ja kasvada ka klubina, et siis aastate pärast olla konkurentsis juba tabeli ülemises otsas.

Need ühe kahe mehe klubid võivad omi asju ajada esiliiga tasemel, kus on teatud noorte pool olemas ja on veel kõik hallatav. KML on tänaseks ikkagist liiga, kus üks kaks meest ei suuda kogu ettevõtmist kvaliteetselt ülal pidada ning arendada. Elu on näidanud, et säärased ettevõtmised kas jäävadki tabeli tagumisse otsa mädanema või siis surevad aastate jooksul ära. Viimased head näited on TLÜ Kalev ning Rakvere Tarvas. Klubi ei koosne ainult mängijatest ja treeneritest. Arenguks on vaja visiooni, kava kus on lahti kirjutatud soovid ning teekond, kuidas sinna plaanitakse jõuda. Kolmest sõnast koosnevad värvikirevad laused, mil puudub igasugune sisuline väärtus ei too enam ammu mitte mingit tulemust.
Vasta