Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Egert kirjutas:
barons kirjutas:kas boone ja kroutous on juba tallinnas? rakveres usutavasti freimanis veel ei mängi ( sest ajab läti asja lilles ), siis ülejäänud staff peaks ikka juba varrakul kasutada olla...ka 2-3 viimast liitujat...puhtalt juba eesootava hooaja algusest lähtudes, et vankri nina ikka õigele poole jooksma saaks...

arvaks, et varrakul ja sibulal on enamvähem asi paigas, ehki viimased allkirjad aga siiski puudu...äkki mängib siin rolli ka kanguri olukord, kus mehel ikka itaaliast kosilisi ei ole ja tingib oma palganumbrit cramos ülesse poole...ehk ongi valik selline, et kui tuleb kangur, siis pg on välismaalane...kui tuleb timmu, siis vaja üht 4 juurde??? aga mida keedusega venitatakse?...mis valikud mehel oleks? cramo? rock? välismaale? ...noor mees, ei usu et rocki tahab...välismaa - mingi rollimängija belgias, rootsis, saksamaal?
Vaevalt Arbet ja Veideman veel sel nädalavahetusel mängivad, pigem lastakse puhata. Boone ja ukrainlane võiksid küll kohal olla, ehk saab mingitki aimu nende tasemest. Loodan väga, et hooajale ei minda vastu Timmuga põhimängujuhi kohal...
Eurobasketis väidetakse ,et Timmu on liitumas Kalev/Cramoga,võibolla on see pandud sinna ka just selle oletuse pärast meie meedias.http://www.eurobasket.com/Estonia/news/ ... immu-Sokk-(ex-Dynamo-MO" onclick="window.open(this.href);return false;)-could-agree-terms-with-Kalev/Cramo
Kasutaja avatar
brutality
Kasutaja
Postitusi: 120
Liitunud: 10 Dets 2008, 04:48

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas brutality »

huvitav, kas see hooaeg ka nn. fännikaart kah tuleb?
knaest
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

Ma küll kahtlen, et Cramol nii palju raha on, aga äkki siiski on võimalik kahe välismängija liitumine - põhi-pg ja üks noor (roheline ja odav) pikk poiss. Ma ei leidnud praegu VTB reegleid, kuid kvoot peaks ikkagi olema seoses ühele mängu registreerimisega. 7 välismängijat tähendaks, et välismängijate vahel tekib konkurents, kes VTBs mängule saab (kord jääb nt Krutous koju, kord see võimalik uus 4-5) ja turvab seljatagust vigastuste korral. Euroopas antud reeglit ei ole ja Eestis saaksid ka kõik vajadusel mänguaega. Lisada veel Keedus ja mulle hakkas meeldima idee tuua ka üks noor pikk Eesti poiss (olgu selleks siis Kotsar), kes treeningutel hakkaks head vatti saama ja mänguväljundi saaks Eesti liigas (koos nendega, kelle roll VTB mängudel veepudeli ulatamiseks jääb).
VTB (ja Fiba liigas) tuumik saab niikuinii olema Boone, Killingsworth, Freimanis, Arbet, Krutous, Veideman, Ross, uus pg + Soo, Keedus ja Dorbek.
KMLis jääks see roll täita siis tollel uuel võimalikul pikal, Kotsaril, Keedusel, Sool, Olmrel ja Dorbekul + 2-3 vähem mänguaega saanud teise tuumiku poistest.

Aga eks see mu mõttekäik ulme valdkonda jääb. Igatahes, välis-pg'd oleks minu arvates kindlalt vaja. Keedus ehk liitub ka ja 14.mees võiks ka ikka olla - äkki siis peaks veel ühe võimaluse andma R.Raadikule (kuigi mulle ta absoluutselt ei sümpatiseeri) ja ta üle meelitama Pärnust.
KossuF2nn
Kasutaja
Postitusi: 171
Liitunud: 20 Dets 2014, 22:01

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KossuF2nn »

Raadikut küll ei tahaks, pigem võtaks juba Makke uuesti pingile istuma VTB-s ja eurosarjas ning laseks eestikatel mõllata, erilist vahet nende 2 tasemes küll ei näe, kuigi ega see ka just parim variant ei oleks. Kangur on põhimõttelist ainuke kes koha välja mängiks kuid arvatavasti/loodetavasti saab mees lepingu Itaaliast ikka. Nurger oleks ka suht huvitav tegelikult,aga vaevalt ta USA-st Eestisse tahaks tulla.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas And »

Ma ei usu, et korvi alla veel üks leegionär tuuakse. Ei näe vajadust ka. 4-5 pos katavad ära Killingsworth, Boone, Freimanis ja Keedus. Raadik unustage kohe heaga ära...valgusaastate kaugusel sellest tasemest.
Tundub, et Varrak tahab sel aastal veelgi enam rõhuda kiirele ja ründavale korvpallile, uut Kupšast ei tooda. Nüüd on vaja veel korralik PG ja sats koos. Eestikate jaoks vast võetakse üks noor pikk Audentesest ja siis peaks küll tehingutega kõik olema.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma ei usu, et korvi alla veel üks leegionär tuuakse. Ei näe vajadust ka. 4-5 pos katavad ära Killingsworth, Boone, Freimanis ja Keedus.
Minagi ei usu aga eelmisel aastal oli mingil perioodil vist Elegar, Kupsas, Freimanis, Kitsing, Hallik ja Keedus.
Ehk, kui sinu nimetatud nelikust, veel täpsemalt esimesena mainitud kolmest peaks üks mees vigastada saama, läheb raskeks.

Samas, ma ei poolda , et lihtsalt "igaks juhuks" mingit kahtlast välismaalast veel pingile tuua. Pigem siis tõesti juba Kotsar või Parrol, kes ehk eestikate mängudes saaks korralikult mänguaega ja loodetavasti tõestaks end sama edukalt kui mullu Olmre enne vigastust.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4487
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma kaldun ka toetama, et pigem tuua nt Kotsar, kes universiaadil tegi korralikke esitusi viiendaks rattaks ette ja tuua väljast sisse hoopis korralik PG, sest duo Sokk-Dorbek oleks ees ootavaid sarju arvestades suitsidaalne.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Selle ideega olen mina ka nõus, et lisaks Olmrele võtta meeskonda noor eestlasest mängumees. Kui on lootustandev eesliinimängija, seda parem. Kahjuks pole seni ei T. Raadikust, K. Mangelsoost ega Kitsingust mängumeest arenenud. Miks, oskab ilmselt keegi teine paremini kommenteerida ilmselt!?

M. Dorbek varu-PG-na... Sümpaatne mängumees, aga arengul tuleb ükskord piir ette lihtsalt. Ta ei ole ka enam noormängija.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

M. Dorbek sai juba eelmisel hooajal varu PG'na päris kenasti hakkama... ei näe küll miks ta see hooaeg vähemalt sama hästi, või ehk isegi paremini mängida ei võiks. Aga keegi siin mainis Makket... !? Juba eelmine kord tundus see ettevõtmine kummalisevõitu. Ma arvan et välismaalt leiaks suht soodsa hinnaga kellegi etema siiski.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Mul on vaikselt ära visanud see Timmu kallal hädaldamine. Mees oli selgelt EMil üks koondise liidritest, miks selline mees siis Kalevisse ei peaks kõlbama? OK, tal on selged miinused, aga samas on ka selged plussid. Muidugi oleks ta võinud koondises korvile ohtlikum olla, aga vaatamata sellele tekitas ta vastastes ka senise mänguga piisavalt segadust. Mees on korralik tööloom, kes tegeleb oma miinustega (millede ärakasutamine pole sugugi nii lihtne). PG kohal S.Sokk, Dorbek ja Veideman - heteke parim mis Eestist võtta... ja ma ei näe mingit põhjust miks sellega VTBs ei peaks hakkama saama.
goldfinger
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Sept 2015, 11:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas goldfinger »

japs kirjutas:Mul on vaikselt ära visanud see Timmu kallal hädaldamine. Mees oli selgelt EMil üks koondise liidritest, miks selline mees siis Kalevisse ei peaks kõlbama? OK, tal on selged miinused, aga samas on ka selged plussid. Muidugi oleks ta võinud koondises korvile ohtlikum olla, aga vaatamata sellele tekitas ta vastastes ka senise mänguga piisavalt segadust. Mees on korralik tööloom, kes tegeleb oma miinustega (millede ärakasutamine pole sugugi nii lihtne). PG kohal S.Sokk, Dorbek ja Veideman - heteke parim mis Eestist võtta... ja ma ei näe mingit põhjust miks sellega VTBs ei peaks hakkama saama.
Täiesti nõus!
Machado jt mustade PG-dega jäi aeg ajalt mulje, et platsile oleks veel üht palli vaja, et mõni muu mees lihtsalt joonejooksu ühe korvi alt teise alla ei peaks tegema.
Praeguses satsis on neid, kes korvi poole kogu aeg vaatavad, küllaga. Ja keegi peabki nüüd täitma eeskätt padrunikandja rolli. Timmu sobib selleks hästi. Ja kui väga vaja, on ka tema nõelamisvõimeline.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevForever »

japs kirjutas:Mul on vaikselt ära visanud see Timmu kallal hädaldamine. Mees oli selgelt EMil üks koondise liidritest, miks selline mees siis Kalevisse ei peaks kõlbama? OK, tal on selged miinused, aga samas on ka selged plussid. Muidugi oleks ta võinud koondises korvile ohtlikum olla, aga vaatamata sellele tekitas ta vastastes ka senise mänguga piisavalt segadust. Mees on korralik tööloom, kes tegeleb oma miinustega (millede ärakasutamine pole sugugi nii lihtne). PG kohal S.Sokk, Dorbek ja Veideman - heteke parim mis Eestist võtta... ja ma ei näe mingit põhjust miks sellega VTBs ei peaks hakkama saama.
Vaidleks vastu, meie koondise kõige nõrgem koht oli ja on korraliku Euroopa tasemel mängujuhi puudumine. Erinevates analüüsides (millega ka ise 100% nõustun) sai Sokk EMi eest ikka selgelt pigem kriitikat. Kui tuua Timmu VTB meeskonna põhimängujuhiks, kus on ees sarnase kaliibriga mehed nagu Eurobasketil, siis saab see ka Kalevi kõige nõrgemaks kohaks. Erinevalt eelmisest aastast, kus see oli pigem üks meie suurimaid tugevusi. Teine mure on veel ka see, et kui meil on mängujuhtide paar Sokk ja Dorbek, siis on meil 2 mängujuhti, kes kumbki ei ole korvile eriti ohtlikud. Selline asi võis töötada Tiit Sokku aegadel, aga tänapäeval oodatakse mängujuhtidelt ka ise teravust ja skoori, mis annab omakorda teistele meestele rünnakul rohkem ruumi.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

KalevForever kirjutas:
japs kirjutas:Mul on vaikselt ära visanud see Timmu kallal hädaldamine. Mees oli selgelt EMil üks koondise liidritest, miks selline mees siis Kalevisse ei peaks kõlbama? OK, tal on selged miinused, aga samas on ka selged plussid. Muidugi oleks ta võinud koondises korvile ohtlikum olla, aga vaatamata sellele tekitas ta vastastes ka senise mänguga piisavalt segadust. Mees on korralik tööloom, kes tegeleb oma miinustega (millede ärakasutamine pole sugugi nii lihtne). PG kohal S.Sokk, Dorbek ja Veideman - heteke parim mis Eestist võtta... ja ma ei näe mingit põhjust miks sellega VTBs ei peaks hakkama saama.
Vaidleks vastu, meie koondise kõige nõrgem koht oli ja on korraliku Euroopa tasemel mängujuhi puudumine. Erinevates analüüsides (millega ka ise 100% nõustun) sai Sokk EMi eest ikka selgelt pigem kriitikat. Kui tuua Timmu VTB meeskonna põhimängujuhiks, kus on ees sarnase kaliibriga mehed nagu Eurobasketil, siis saab see ka Kalevi kõige nõrgemaks kohaks. Erinevalt eelmisest aastast, kus see oli pigem üks meie suurimaid tugevusi. Teine mure on veel ka see, et kui meil on mängujuhtide paar Sokk ja Dorbek, siis on meil 2 mängujuhti, kes kumbki ei ole korvile eriti ohtlikud. Selline asi võis töötada Tiit Sokku aegadel, aga tänapäeval oodatakse mängujuhtidelt ka ise teravust ja skoori, mis annab omakorda teistele meestele rünnakul rohkem ruumi.
Meil oli nõrku kohti palju (kogu korvialune, tagaliini teravus), aga see ei muuda Soku üheks liidriks olemist. Ja veelkord Sokk sai kriitikat, aga samas ei saa eitada, et ka vastastel oli tema katmine ebamugav.
+ pg kohal võib arvestada ka Veidemaniga ja temal on teravus olemas
+ lõppeks on Kalev siiski Eesti meeskond ja kui kohapealt on tasemel mees võtta, siis miks peaks väljast tooma
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

KalevForever kirjutas:
japs kirjutas:Mul on vaikselt ära visanud see Timmu kallal hädaldamine. Mees oli selgelt EMil üks koondise liidritest, miks selline mees siis Kalevisse ei peaks kõlbama? OK, tal on selged miinused, aga samas on ka selged plussid. Muidugi oleks ta võinud koondises korvile ohtlikum olla, aga vaatamata sellele tekitas ta vastastes ka senise mänguga piisavalt segadust. Mees on korralik tööloom, kes tegeleb oma miinustega (millede ärakasutamine pole sugugi nii lihtne). PG kohal S.Sokk, Dorbek ja Veideman - heteke parim mis Eestist võtta... ja ma ei näe mingit põhjust miks sellega VTBs ei peaks hakkama saama.
Vaidleks vastu, meie koondise kõige nõrgem koht oli ja on korraliku Euroopa tasemel mängujuhi puudumine. Erinevates analüüsides (millega ka ise 100% nõustun) sai Sokk EMi eest ikka selgelt pigem kriitikat. Kui tuua Timmu VTB meeskonna põhimängujuhiks, kus on ees sarnase kaliibriga mehed nagu Eurobasketil, siis saab see ka Kalevi kõige nõrgemaks kohaks. Erinevalt eelmisest aastast, kus see oli pigem üks meie suurimaid tugevusi. Teine mure on veel ka see, et kui meil on mängujuhtide paar Sokk ja Dorbek, siis on meil 2 mängujuhti, kes kumbki ei ole korvile eriti ohtlikud. Selline asi võis töötada Tiit Sokku aegadel, aga tänapäeval oodatakse mängujuhtidelt ka ise teravust ja skoori, mis annab omakorda teistele meestele rünnakul rohkem ruumi.
Ma ka ei hädaldaks nii palju, ehkki Riias oli muidugi selle koha pealt selgeid probleeme, kuid Cramo pole siiski koondis- pmst peaks suutma Veideman, aga eriti Raley-Ross PG-na tegutseda (Tarvases mängis minu meelest pärast Timmu Venemaale minekut) teravusele suunatuna, e siis, kui on vaja mängida nt kate kattest viskele või läbimurdele. Kui vaja meeskondlikult tegutseda, sööte jagada ja tempot alla tõmmata, siis sobib ST minu meelest ka, lisaks alahinnatakse tema kaitsetööd. Eks muidgi on Machadio kingad päris suured ja kiibitsejatel ootused seetõttu ka kohe eriliselt teistsugused, aga ma ei näe katastroofi kui saadakse ST. Tuleb siis kaarte natuke teistmoodi välja mängida, kuid minu meelest on head kaardid täiesti olemas, Loodaks ka Martinilt sammu edasi just rünnaku poolest.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
knaest
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

Veidemann ja Ross võivad vajadusel ühe mängu ajal jah mängu juhtida kui põhi-pg on pingil ja Dorbekul on kehv päev.
Point ongi selles, et S.-T. Sokk ei ole paraku VTB tasemel mängujuht. Seda näitas EM väga hästi (eriti kaks esimest mängu). Eestlaseks olemine teda VTB tasemele ei tõsta. Erinevalt rahvusmeeskonnast on klubi võimalik tuua vastaval tasemel mängija mujalt.
Vasta