Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Kui teise äärmusesse minna, siis Entsik on EM-i koosseisust ainus mängija, kel ma profikorvpallis tulevikku ei näe.
Mina küll nii ei ütleks. Tal on kasvu küll kaks meetrit või pisut alla selle aga minu arust mängis agressiivselt, Neid kordi oli palju kui sai ründelauast palli ja torkas selle sisse. Kas mitte Kikerpill polnud sama tüüpi mängija? Selge, et palju pikkust ei lisandu aga kui kogub veel jõudu juurde, omandab ka keskpositsiooniviske, võib tast selline Kiksi või Keerlese tasemel mängija tulla küll.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Tassil ei ole NBA potentsiaali puhtalt pikkuse tõttu. Tema kehakuju ja atleetlikusega peaks ta olema seal number 5, sest NBA jaoks on ta number 4 jaoks liiga aeglane. Pikkuselt on ta aga vaevu number 4 peale sobiv. Kui kuskilt väga järsku juurde ei viska, siis pole minu silmis vähimatki lootust. Aga euroopa mõistes on talent vaieldamatu. Tal on kõik olemas, et Euroopas suurt karjääri teha.
Tass on vist praegu 208, viskab ehk veel paar senti juurde, mis on juba ok tsentrikasv. Samas on tal juba praegu olemas korralik mängulugemine (eriti söödusokus) ja poolhaak. Kui areng jätkub, on kõik võimalik.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevForever »

Mihkel111 kirjutas:
KalevForever kirjutas:Tassil ei ole NBA potentsiaali puhtalt pikkuse tõttu. Tema kehakuju ja atleetlikusega peaks ta olema seal number 5, sest NBA jaoks on ta number 4 jaoks liiga aeglane. Pikkuselt on ta aga vaevu number 4 peale sobiv. Kui kuskilt väga järsku juurde ei viska, siis pole minu silmis vähimatki lootust.
Kui tema pikkus (2.08 ehk 6'10'') just igale poole valesti märgitud pole, siis selle väitega (või liialdusega?) küll kuidagi nõus olla ei saa. Näiteks eelmisel hooajal oli NBAs 18 mängijat, kes on 6'10 või lühemad, tegid kaasa vähemalt pooled mängud, mängisid keskmiselt vähemalt 10 minutit ja nendest minutitest veetsid üle 50% keskmängija positsioonil:

Anthony Davis
Al Horford
Tristan Thompson
Nikola Jokic
Clint Capela
Derrick Favors
Bismack Biyombo
Richaun Holmes
Montrezl Harrell
Tarik Black
Cristiano Felicio
Marresse Speights
Kyle O'Quinn
Aron Baynes
Alan Williams
Willie Reed
Al Jefferson
Kris Humphries

(andmed: http://bkref.com/tiny/SKVf1" onclick="window.open(this.href);return false; + http://82games.com/" onclick="window.open(this.href);return false;)

Mainiks veel ära, et
1) ligi pooled neist on puhtalt korvialused mängijad, aga Tassil on ka korralik viskekäsi kaugemalt
2) enamus neist pole erilised viskeblokeerijad (v.a. A. Davis), aga Tassil tundub seda oskust ka olevat

Muidugi ei saa väita, et need oskused kindlasti ka tipptasemele jõuavad, aga potentsiaali ta on nendes valdkondades näidanud küll. Eks kõik oleneb edasisest arengust.
Kui Al Jefferson ja Jokic v2lja j2tta siis erineb ta nendest meestest selle poolest, et k6ik ylej22nud on v2ga atleetlikud m2ngijad, mida Tass ei ole. Ok Speights ka ei ole, aga ta on seal oma viskek2e p2rast. Jeffersonil ja Jokicil on j2llegi meeletu offensive skillset.

Mitte, et ma kuidagi Tassile halba sooviks v6i teda negatiivses valguses n2eks. Aga ma usun, et NBA tasemel m2ngijaks saamiseks korvialuses positsioonis, kus sa oled kergelt alam66duline ja sul ei ole v2ga palju atleetlikust antud, siis sul peavad olema mingid v2ga v6imsad oskused, mis neid puudusi kompenseerivad, ala Jokic ja Jefferson.
Ma v2ga loodan, et nt USA ylikoolis suudaks ta need oskused omandada. Hetkel on mul isiklikult seda raske uskuda.
Ma pean Tassi Eesti k6ige andekamaks noorm2ngijaks, aga NBA potentsiaali n2en temas v2hem kui Raiestes v6i Drellis.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Raja »

Eks ta on nö praegu toorik ju. Kui ta peaks saama USA mõnda ülikooli, küll temast seal treitakse vajalik keha.

KalevForever kirjutas:
Mihkel111 kirjutas:
KalevForever kirjutas:Tassil ei ole NBA potentsiaali puhtalt pikkuse tõttu. Tema kehakuju ja atleetlikusega peaks ta olema seal number 5, sest NBA jaoks on ta number 4 jaoks liiga aeglane. Pikkuselt on ta aga vaevu number 4 peale sobiv. Kui kuskilt väga järsku juurde ei viska, siis pole minu silmis vähimatki lootust.
Kui tema pikkus (2.08 ehk 6'10'') just igale poole valesti märgitud pole, siis selle väitega (või liialdusega?) küll kuidagi nõus olla ei saa. Näiteks eelmisel hooajal oli NBAs 18 mängijat, kes on 6'10 või lühemad, tegid kaasa vähemalt pooled mängud, mängisid keskmiselt vähemalt 10 minutit ja nendest minutitest veetsid üle 50% keskmängija positsioonil:

Anthony Davis
Al Horford
Tristan Thompson
Nikola Jokic
Clint Capela
Derrick Favors
Bismack Biyombo
Richaun Holmes
Montrezl Harrell
Tarik Black
Cristiano Felicio
Marresse Speights
Kyle O'Quinn
Aron Baynes
Alan Williams
Willie Reed
Al Jefferson
Kris Humphries

(andmed: http://bkref.com/tiny/SKVf1" onclick="window.open(this.href);return false; + http://82games.com/" onclick="window.open(this.href);return false;)

Mainiks veel ära, et
1) ligi pooled neist on puhtalt korvialused mängijad, aga Tassil on ka korralik viskekäsi kaugemalt
2) enamus neist pole erilised viskeblokeerijad (v.a. A. Davis), aga Tassil tundub seda oskust ka olevat

Muidugi ei saa väita, et need oskused kindlasti ka tipptasemele jõuavad, aga potentsiaali ta on nendes valdkondades näidanud küll. Eks kõik oleneb edasisest arengust.
Kui Al Jefferson ja Jokic v2lja j2tta siis erineb ta nendest meestest selle poolest, et k6ik ylej22nud on v2ga atleetlikud m2ngijad, mida Tass ei ole. Ok Speights ka ei ole, aga ta on seal oma viskek2e p2rast. Jeffersonil ja Jokicil on j2llegi meeletu offensive skillset.

Mitte, et ma kuidagi Tassile halba sooviks v6i teda negatiivses valguses n2eks. Aga ma usun, et NBA tasemel m2ngijaks saamiseks korvialuses positsioonis, kus sa oled kergelt alam66duline ja sul ei ole v2ga palju atleetlikust antud, siis sul peavad olema mingid v2ga v6imsad oskused, mis neid puudusi kompenseerivad, ala Jokic ja Jefferson.
Ma v2ga loodan, et nt USA ylikoolis suudaks ta need oskused omandada. Hetkel on mul isiklikult seda raske uskuda.
Ma pean Tassi Eesti k6ige andekamaks noorm2ngijaks, aga NBA potentsiaali n2en temas v2hem kui Raiestes v6i Drellis.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas nojah »

KalevRuus kirjutas:
Kui teise äärmusesse minna, siis Entsik on EM-i koosseisust ainus mängija, kel ma profikorvpallis tulevikku ei näe.
Mina küll nii ei ütleks. Tal on kasvu küll kaks meetrit või pisut alla selle aga minu arust mängis agressiivselt, Neid kordi oli palju kui sai ründelauast palli ja torkas selle sisse. Kas mitte Kikerpill polnud sama tüüpi mängija? Selge, et palju pikkust ei lisandu aga kui kogub veel jõudu juurde, omandab ka keskpositsiooniviske, võib tast selline Kiksi või Keerlese tasemel mängija tulla küll.
Noor Kiks oli jah suht selline vend. Hiljem omandas ta väga hea kolmepunktiviske - ilma selleta ta poleks ilmselt Eestist välja ja koondise põhitegijate hulka jõudnud. Kas Entsik on suuteline head kaugviset omandama? Keerles oli veidi teist tüüpi mängija, küll väga vastik tüüp väljakul aga algusest peale hea viskekäega ja kehalt pigem selline kõhnem (kuigi mitte füüsiliselt nõrk). Pigem on taolised tüübid meil olnud Karmo Allikas ja varalahkunud Kert Kesküla. Seega KML tasemel mõne keskmise võistkonna juures põhikoosseisu kohta ta võib mängida ikka. A la Renato Lindmets.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas nojah »

Tassi osas - ma ei välista, et kui ta ülikoolis kenasti areneb, õigesse kooli satub ja tal ka parasjagu õnne on, siis võib ta vabalt mingi hetk saada NBA õhku nuusutada. Teha näiteks seal ühe hooaja ja saada ka ehk paarkümmend mängu. Gladnessi tasemele ta võiks ju ikka vähemalt jõuda? Aga reaalselt tegijaks on tal pigem potentsiaali ja mõtet saada Euroopa tasemel. Kontinentaalne korvpall sobib talle oluliselt paremini. Mis ei tähenda, et ta ei võiks karjääri jooksul korra ennast ka NBAs proovile panna ja selle kogemuse ka saada, kui võimalus peaks avanema (ei välista kindlasti). Aga tüübilt sobivad Raieste ja Drell kindlasti rohkem NBA vaatevälja.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Tassi potentsiaali tulevikus ei näe mina küll puhta tsentrina, vaid pigem PF/C vms. Võib vabalt minna nagu ikka ehk klubis mängib rohkem PF positsioonil, koondises C, umbes nagu Talts. Samuti ei maksa unustada, et tüüp on praegu alles 18 s.t et ta ei jää igavesti selliseks nagu ta praegu on, atleetlikkust jms võib tulevikus lisanduda, samas liikuvust jms jääb ilmselt vähemaks. NBA potentsiaali ma praegu otseselt ei näe, aga kõik on võimalik. Kui ta pääseb USA ülikooli, siis kõigepealt NCAA, jääb seal silma ning mõni klubi korjab üles. Palju kehvemadki mehed on sinna saanud, see nüüd ei sõltu päris sellest, kas on eeldusi või mitte, et kusagil mõõdetakse ja kaalutakse ning kui normidele vastab, siis suunatakse NBA-sse :D
Pikematel tüüpidel on muidugi lihtsam, see annab väikese eelise nagu ka see, kui sa mängid mõnes soliidsemas NCAA satsis. Neil, kes otse Euroopast lähevad, on raskem, siis pead enne saama vähemalt Euroopa tasemel tippmängijaks. :D
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Mis Entsikusse puutub, siis mina nägin tal ainult ühte tüüpi viset, sai korvi all ründelauast palli ja keerutas selle ära või siis jäi korvi alla ja sai söödu. Kordagi ei näinud, et ta oleks kaugemalt visata üritanud, isegi keskpositsioonilt mitte nagu ka seda, et oleks üritanud pealt panna. Kõiki mänge ma muidugi ei näinud :D
Osavust ja füüsilist jõudu tal on, aga arsenal on väga ühekülgne. Siin mainitud Lindmets oli/on siiski palju mitmekülgsem mängija. Nooremana murdis ta sageli korvi alla ja tal on põhimõtteliselt ka vise olemas, mitte nüüd kõige stabiilsem, aga ikkagi.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevForever »

vaim564 kirjutas:Tassi potentsiaali tulevikus ei näe mina küll puhta tsentrina, vaid pigem PF/C vms. Võib vabalt minna nagu ikka ehk klubis mängib rohkem PF positsioonil, koondises C, umbes nagu Talts. Samuti ei maksa unustada, et tüüp on praegu alles 18 s.t et ta ei jää igavesti selliseks nagu ta praegu on, atleetlikkust jms võib tulevikus lisanduda, samas liikuvust jms jääb ilmselt vähemaks. NBA potentsiaali ma praegu otseselt ei näe, aga kõik on võimalik. Kui ta pääseb USA ülikooli, siis kõigepealt NCAA, jääb seal silma ning mõni klubi korjab üles. Palju kehvemadki mehed on sinna saanud, see nüüd ei sõltu päris sellest, kas on eeldusi või mitte, et kusagil mõõdetakse ja kaalutakse ning kui normidele vastab, siis suunatakse NBA-sse :D
Pikematel tüüpidel on muidugi lihtsam, see annab väikese eelise nagu ka see, kui sa mängid mõnes soliidsemas NCAA satsis. Neil, kes otse Euroopast lähevad, on raskem, siis pead enne saama vähemalt Euroopa tasemel tippmängijaks. :D
No atleetlikuse all pean ma silmas kiirust/hyppev6imet jms mis tuleb siiski rohkem synniga kaasa. Tassi miinus ongi see, et ta v6ib olla v2ga paljudest NBAs m2nginud meestest parem m2ngija m6ne aasta p2rast, aga kui sul ei ole erilist atleetlikust ja p6rget, siis see hoiab sinu v6imaliku lae skautide silmis nii palju madalama, et kui sa muude oskustega v2ga eriliselt ei s2ra, siis ei anta sulle v6imalustki.
See on selge miinus igasugu Gladnesside ja Chukwudibieredega (no idea kuidas seda nime kirjutada) v6rreldes. Ma ei kahtlegi, et Tassist saab oluliselt parem m2ngija kui need, aga nemad valiti NBA draftis eelk6ige oma atleetlikuse, hyppev6ime p2rast, lootest et muu tuleb ehk j2rgi. Kui seda pole kaasa antud, siis tuleb see v2ga selgelt muude oskustega kompenseerida. NBA draftis, eriti teises ringis ei valita mehi niiv6rd nende oskuste j2rgi, vaid v2ga suures osas nende potentsiaali, mis pikkade puhul on v2ga tihti kinni atleetlikus/pikkus/kiirus skaalal, millele loodetakse, et muud oskused hiljem j2rgi j6uavad.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevForever kirjutas:
vaim564 kirjutas:Tassi potentsiaali tulevikus ei näe mina küll puhta tsentrina, vaid pigem PF/C vms. Võib vabalt minna nagu ikka ehk klubis mängib rohkem PF positsioonil, koondises C, umbes nagu Talts. Samuti ei maksa unustada, et tüüp on praegu alles 18 s.t et ta ei jää igavesti selliseks nagu ta praegu on, atleetlikkust jms võib tulevikus lisanduda, samas liikuvust jms jääb ilmselt vähemaks. NBA potentsiaali ma praegu otseselt ei näe, aga kõik on võimalik. Kui ta pääseb USA ülikooli, siis kõigepealt NCAA, jääb seal silma ning mõni klubi korjab üles. Palju kehvemadki mehed on sinna saanud, see nüüd ei sõltu päris sellest, kas on eeldusi või mitte, et kusagil mõõdetakse ja kaalutakse ning kui normidele vastab, siis suunatakse NBA-sse :D
Pikematel tüüpidel on muidugi lihtsam, see annab väikese eelise nagu ka see, kui sa mängid mõnes soliidsemas NCAA satsis. Neil, kes otse Euroopast lähevad, on raskem, siis pead enne saama vähemalt Euroopa tasemel tippmängijaks. :D
No atleetlikuse all pean ma silmas kiirust/hyppev6imet jms mis tuleb siiski rohkem synniga kaasa. Tassi miinus ongi see, et ta v6ib olla v2ga paljudest NBAs m2nginud meestest parem m2ngija m6ne aasta p2rast, aga kui sul ei ole erilist atleetlikust ja p6rget, siis see hoiab sinu v6imaliku lae skautide silmis nii palju madalama, et kui sa muude oskustega v2ga eriliselt ei s2ra, siis ei anta sulle v6imalustki.
See on selge miinus igasugu Gladnesside ja Chukwudibieredega (no idea kuidas seda nime kirjutada) v6rreldes. Ma ei kahtlegi, et Tassist saab oluliselt parem m2ngija kui need, aga nemad valiti NBA draftis eelk6ige oma atleetlikuse, hyppev6ime p2rast, lootest et muu tuleb ehk j2rgi. Kui seda pole kaasa antud, siis tuleb see v2ga selgelt muude oskustega kompenseerida. NBA draftis, eriti teises ringis ei valita mehi niiv6rd nende oskuste j2rgi, vaid v2ga suures osas nende potentsiaali, mis pikkade puhul on v2ga tihti kinni atleetlikus/pikkus/kiirus skaalal, millele loodetakse, et muud oskused hiljem j2rgi j6uavad.
Ma saan aru, kui Tassile heidetakse füüsise koha pealt ette seda, et ta võiks olla pikem ja tugevam, aga mulle jääb mõistetamatuks väide, nagu ta oleks oma vanuses enda positsiooni kohta mittemidagiütleva hüppe ja kiirusega. Kas see väide hüppevõime kohta tuleneb sellest, et ta ei pane igal võimalikul juhul pealt? Ja milles seisneb Tassi aeglus, eriti näiteks endise NBA mehe Gladnessiga võrreldes? Gladness jäi Kalevi eest mängides silma sellega, et kippus liikuvate pikkade vastu jalgadest jube töntsiks jääma. Kui Tass oleks tõesti aeglasevõitu ja erilise hüppeta, siis ta ei peaks ju jõudma ka kaitsesse tagasi kiirrünnakuid kulbiga peatama. Lisaks suudab ta kaitses lühemate mängijate vastu vägagi hästi kaasa liikuda. Mis puudutab kehatüüpi ja tugevust, siis on ta peaaegu identne Kotsariga samas vanuses. Ehkki NCAA tõelistes tipptiimides oli hulgaliselt temast pikemaid mängijaid, siis neid hetki oli üksikuid, kui ta suudeti ära suruda. Kui puudulikku hüppevõimet ette heita, siis Kotsarile (aga see on ka tingitud eelmise hooaja eel aset leidnud jalavigastusest).
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevForever »

Uhhuu kirjutas:
KalevForever kirjutas:
vaim564 kirjutas:Tassi potentsiaali tulevikus ei näe mina küll puhta tsentrina, vaid pigem PF/C vms. Võib vabalt minna nagu ikka ehk klubis mängib rohkem PF positsioonil, koondises C, umbes nagu Talts. Samuti ei maksa unustada, et tüüp on praegu alles 18 s.t et ta ei jää igavesti selliseks nagu ta praegu on, atleetlikkust jms võib tulevikus lisanduda, samas liikuvust jms jääb ilmselt vähemaks. NBA potentsiaali ma praegu otseselt ei näe, aga kõik on võimalik. Kui ta pääseb USA ülikooli, siis kõigepealt NCAA, jääb seal silma ning mõni klubi korjab üles. Palju kehvemadki mehed on sinna saanud, see nüüd ei sõltu päris sellest, kas on eeldusi või mitte, et kusagil mõõdetakse ja kaalutakse ning kui normidele vastab, siis suunatakse NBA-sse :D
Pikematel tüüpidel on muidugi lihtsam, see annab väikese eelise nagu ka see, kui sa mängid mõnes soliidsemas NCAA satsis. Neil, kes otse Euroopast lähevad, on raskem, siis pead enne saama vähemalt Euroopa tasemel tippmängijaks. :D
No atleetlikuse all pean ma silmas kiirust/hyppev6imet jms mis tuleb siiski rohkem synniga kaasa. Tassi miinus ongi see, et ta v6ib olla v2ga paljudest NBAs m2nginud meestest parem m2ngija m6ne aasta p2rast, aga kui sul ei ole erilist atleetlikust ja p6rget, siis see hoiab sinu v6imaliku lae skautide silmis nii palju madalama, et kui sa muude oskustega v2ga eriliselt ei s2ra, siis ei anta sulle v6imalustki.
See on selge miinus igasugu Gladnesside ja Chukwudibieredega (no idea kuidas seda nime kirjutada) v6rreldes. Ma ei kahtlegi, et Tassist saab oluliselt parem m2ngija kui need, aga nemad valiti NBA draftis eelk6ige oma atleetlikuse, hyppev6ime p2rast, lootest et muu tuleb ehk j2rgi. Kui seda pole kaasa antud, siis tuleb see v2ga selgelt muude oskustega kompenseerida. NBA draftis, eriti teises ringis ei valita mehi niiv6rd nende oskuste j2rgi, vaid v2ga suures osas nende potentsiaali, mis pikkade puhul on v2ga tihti kinni atleetlikus/pikkus/kiirus skaalal, millele loodetakse, et muud oskused hiljem j2rgi j6uavad.
Ma saan aru, kui Tassile heidetakse füüsise koha pealt ette seda, et ta võiks olla pikem ja tugevam, aga mulle jääb mõistetamatuks väide, nagu ta oleks oma vanuses enda positsiooni kohta mittemidagiütleva hüppe ja kiirusega. Kas see väide hüppevõime kohta tuleneb sellest, et ta ei pane igal võimalikul juhul pealt? Ja milles seisneb Tassi aeglus, eriti näiteks endise NBA mehe Gladnessiga võrreldes? Gladness jäi Kalevi eest mängides silma sellega, et kippus liikuvate pikkade vastu jalgadest jube töntsiks jääma. Kui Tass oleks tõesti aeglasevõitu ja erilise hüppeta, siis ta ei peaks ju jõudma ka kaitsesse tagasi kiirrünnakuid kulbiga peatama. Lisaks suudab ta kaitses lühemate mängijate vastu vägagi hästi kaasa liikuda. Mis puudutab kehatüüpi ja tugevust, siis on ta peaaegu identne Kotsariga samas vanuses. Ehkki NCAA tõelistes tipptiimides oli hulgaliselt temast pikemaid mängijaid, siis neid hetki oli üksikuid, kui ta suudeti ära suruda. Kui puudulikku hüppevõimet ette heita, siis Kotsarile (aga see on ka tingitud eelmise hooaja eel aset leidnud jalavigastusest).

Ei v2ida, et Tass oleks ei aeglane ega puuduliku hyppev6imega mitte kusagil. R22gin seda k6ike ainult v6rreldes NBA atleetliku tasemega. Euroopas on tal seda k6ike t2iesti normaalselt. T2nap2eva NBA-s oodatakse tsentritelt kombinatsiooni pikkusest, atleetlikusest ja kiirusest, et v6imalikult palju switchida oleks v6imalik. Kui sa oled lyhem tsenter, siis sa pead selle korvama meeletu osavusega ja viskega nagu nt Jokic. Ei v2ida, et Tass seda kunagi saavutada ei v6iks, aga mina isiklikult NBA tasemel seni n2htu p6hjal sellesse ei usu. Euroliiga tasemel, vabalt...t2iesti reaalne.

Number 4 m2ngides pead sa olema t2nap2eval v6imeline olema switchima enamus positsioonidega v2ljakult v6i olema kuradi hea kolmesek2ega. Tass j22b v2iksemate meeste vastu switchides h2tta ka U18 tasemel. T2nap2eva ideaalsed number 4jad on Kevin Duranti, Lebroni Jamesid, Anthony Davised, Blake Griffinid jne kelle katmiseks sul oleks vaja head kombinatsiooni kiirusest ja j6ust.

Raieste ja Drell on selle poolest mis neile loodusepoolt antud on ideaalsed NBA m2ngijad. Pikad, kiired, valge mehe kohta suhteliselt atleetlikud ja mitmekylgsed. Neil on vaja vaid oskustega ja fyysisega piisavalt heaks saada. Tassil on palju antud, aga NBA m6istes on ta t2nap2eva keskm2ngija kohta pigem lyhike ja number 4 jaoks liiga aeglane. Kui tema sinna j6uda tahab peab ta seda tegema vaatamata nendele puudustele ja kompenseerima selle v2ga ja v2ga heade muude oskustega.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevForever »

Lisaks eelnevale tema NBA outlook draftexpressi skaudi s6nade l2bi: In terms of his NBA outlook, he'll have to continue to develop his jumper and all around scoring repertoire to up his chances, as he doesn't have elite physical tools for an NBA center. - Source: http://www.draftexpress.com/profile/Mat ... ass-84930/" onclick="window.open(this.href);return false; ©DraftExpress
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Ei v2ida, et Tass oleks ei aeglane ega puuduliku hyppev6imega mitte kusagil. R22gin seda k6ike ainult v6rreldes NBA atleetliku tasemega. Euroopas on tal seda k6ike t2iesti normaalselt. T2nap2eva NBA-s oodatakse tsentritelt kombinatsiooni pikkusest, atleetlikusest ja kiirusest, et v6imalikult palju switchida oleks v6imalik. Kui sa oled lyhem tsenter, siis sa pead selle korvama meeletu osavusega ja viskega nagu nt Jokic. Ei v2ida, et Tass seda kunagi saavutada ei v6iks, aga mina isiklikult NBA tasemel seni n2htu p6hjal sellesse ei usu. Euroliiga tasemel, vabalt...t2iesti reaalne.

Number 4 m2ngides pead sa olema t2nap2eval v6imeline olema switchima enamus positsioonidega v2ljakult v6i olema kuradi hea kolmesek2ega. Tass j22b v2iksemate meeste vastu switchides h2tta ka U18 tasemel. T2nap2eva ideaalsed number 4jad on Kevin Duranti, Lebroni Jamesid, Anthony Davised, Blake Griffinid jne kelle katmiseks sul oleks vaja head kombinatsiooni kiirusest ja j6ust.

Raieste ja Drell on selle poolest mis neile loodusepoolt antud on ideaalsed NBA m2ngijad. Pikad, kiired, valge mehe kohta suhteliselt atleetlikud ja mitmekylgsed. Neil on vaja vaid oskustega ja fyysisega piisavalt heaks saada. Tassil on palju antud, aga NBA m6istes on ta t2nap2eva keskm2ngija kohta pigem lyhike ja number 4 jaoks liiga aeglane. Kui tema sinna j6uda tahab peab ta seda tegema vaatamata nendele puudustele ja kompenseerima selle v2ga ja v2ga heade muude oskustega.
Ei nõustuks, et Tass on nö tänapäeva tsentri kohta liiga lühike. Korvpall muutub järjest kiiremaks ja pigem on läbi 215 pikkade aga liiga aeglaste pikkade aeg.NBAs on läbi löönud ka kahemeetriseid ehk tagamängija mõõtu keskmängijaid. See on muidugi õige, et nr 4 kohal jääks ta aeglaseks. Siin video, mis näitab Tassi puhul kohati pika ja suure mehe kohta täitsa kena kiirust:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/u18 ... d=79111336
Ma pigem ennustaksin NBA karjääri Tassile kui Drellile (Raiestet olen vähem näinud ja ei tahaks sõna võtta). Drell on 205 pika mehe kohta kiire ja hea viskega aga maailm on viskajaid täis, seega peab ta oma viske viima perfektsuseni, et NBA huviorbiiti sattuda. Drell vist kaitses, lauas ja kulpide panekus kõige edukam lõppenud kahel turniiril ei olnud?
Huvitav on ka see, mis võiks saada Karpinist? Pikkust 210 aga saab 17 alles aasta lõpus, seega võib veel mitu senti lisanduda. Praegu on muidugi aeglane ja kohmakas, samas viskekätt on ja füüsilist kontakti ei karda. Ühes alagrupimängus lammutas endast lühemate pikkade vastu lühikese ajaga päris uljalt. Küsimus ongi,kas ta suudab kehakaalu kontrolli all hoida ja väheke kiirust ja plahvatuslikkust juurde saada. Reeglina on sellised asjad pigem kaasa antud ja neid muuta on raske või eksin?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

vaim564 kirjutas:Mis Entsikusse puutub, siis mina nägin tal ainult ühte tüüpi viset, sai korvi all ründelauast palli ja keerutas selle ära või siis jäi korvi alla ja sai söödu. Kordagi ei näinud, et ta oleks kaugemalt visata üritanud, isegi keskpositsioonilt mitte nagu ka seda, et oleks üritanud pealt panna. Kõiki mänge ma muidugi ei näinud :D
Osavust ja füüsilist jõudu tal on, aga arsenal on väga ühekülgne. Siin mainitud Lindmets oli/on siiski palju mitmekülgsem mängija. Nooremana murdis ta sageli korvi alla ja tal on põhimõtteliselt ka vise olemas, mitte nüüd kõige stabiilsem, aga ikkagi.
Esimese kahe lausega nõus. Samas, võib-olla ta ka vahetusmängijana ei hakanud riske võtma, arvestades, et eemalt viskajaid on teisigi. Kahjuks ei tea, kuidas tal muidu eemalt visates lood on ja kaua ta üldse kossu on mänginud.
Lindmetsa puhul peab muidugi arvestama, et me nägime teda esmakordselt ca 26-aastaselt, kui teda B-koondisse kutsuti...
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Kris »

KalevRuus kirjutas:Huvitav on ka see, mis võiks saada Karpinist?
Minule toob Karpin esimese asjana meelde Przemek Karnowski. Poola noormängija kes sellel kevadel lõpetas edukad NCAA aastad, ja suvel tegi esimese profilepingu Hispaania liiga klubiga. Minu teadmised põhinevad ainult youtubel ja erineval skouting kirjeldustel (seega pole 100% kindel) aga poolakas tundub just selline kogukam ja aeglane tsenter, aga kõrge mängutarkusega kes paistab silma hea platsinägemise ja söödutarkusega. Just selline mulje on jäänud ka Karpinist.
Vasta