Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

toivo kirjutas:Ross jaanuaris Tarvasse laenule? Tuttav tee Sõbra käe alt tulnud ässadele. :twisted:
Vara veel. See on pisut teine tase, mida ta senini kogenud on. Panus võiks suurem olla küll, aga pmst pole tema esitused katastroofilised olnud. Siin kanti paari esimese mängu järel ka Marco maha, nüüd pole neid jutte enam siin kuulda väga palju.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

No ja Sokk tõmmati siin enne hooaja algust pea kõigi poolt täiega maha, aga nüüd on see soku haterite kisa kuidagi vaikseks muutunud. Sama asi oli hooaeg-paar tagasi Veidemani ja Arbetiga.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

"Hater" on õigeusuliste fanboyde välja mõeldud väljend, mis välistab igasuguse kriitilise arutelu.

Still, ma arvan, et Veidemani iga-hooaja-vigastus seisab meil ees veel.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas armando007 »

ok kirjutas:No ja Sokk tõmmati siin enne hooaja algust pea kõigi poolt täiega maha, aga nüüd on see soku haterite kisa kuidagi vaikseks muutunud.
No ma olen näiteks endiselt arvamusel,et PG-pos. on kvaliteedi poolest hõre.See ei tähenda,et ma konkreetselt Sokku üldse ei seedi vms.See "Soku heiterite kisa" on väga narrow-minded avaldus sinu poolt imo.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
toivo kirjutas:Ross jaanuaris Tarvasse laenule? Tuttav tee Sõbra käe alt tulnud ässadele. :twisted:
Vara veel. See on pisut teine tase, mida ta senini kogenud on. Panus võiks suurem olla küll, aga pmst pole tema esitused katastroofilised olnud. Siin kanti paari esimese mängu järel ka Marco maha, nüüd pole neid jutte enam siin kuulda väga palju.
Rossi puhul ei saa ainult Tarva-teema taha peituda. Ta on mänginud siiski ka Kreeka meistriliigas ja mitte halbade numbritega. Aga nagu näha, sellest ei pruugi piisata. Hetkel mõjub ta jätkuvalt nagu ainuke võõrkeha selles meeskonnas. Ma võin täielikult eksida, aga minu meelest on selle põhjuseks nii mängustiil kui oskused. Kalevi kiire mängustiili juures on ta seni olnud a) liiga aeglane ning b) liiga staatiline ning ülejäänud meeskonda mittehõlmav. Need petteliigutused, mis toimisid Eesti ja Balti liigas ning avasid talle tee korvi alla või vabale viskele, ei ole VTB-s seni edukad olnud. Mõtleme või sellele, kui vähestel kordadel ta on seni VTB-s üldse korvilähistele jõudnud. Üldjuhul lõppevad tema teravuseloomised umbes 5 meetri kaugusel korvist, päris mitmel puhul on ta oma petete peale aga hoopis ise käpuli maas olnud. Lootus, et äkki ta siiski veel kohaneb, jääb muidugi alati.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

eks see soku hater oligi teadlikult natuke ülepingutatult kirjutatud. Ma ei arvagi, et et kõik need Soku kritiseerijad tema vastu mingit isiklikku vimma kannaksid. Küll aga käib mulle juba pikemat aega närvidele see hala, mis Soku suunal käinud on, seda juba Eesti koondise EM mängudest saadik. Minu arvates sai ta rahuldavalt hakkama nii EM mängudes ja on isegi üle ootuste hästi hakkama saanud Kalevi esimestes mängudes.
Kõigil on meeles Machado eelmise aasta mängud ja unustatakse, kuidas me oleme hädas olnud mängujuhi positsiooniga enne seda. Pigem on häda selles, et Dorbek ei lähe käima. Kui eelmise hooaja tähtsates mängudes jagunesid mängujuhi minutid Machado ja Dorbeku vahel enam-vähem 35/5, siis selleks hooajaks lootsin Soku / Dorbeku osas nii umbes 25/15. Aga seda hetkel ei paista.
Minu arvates peitub komplekteerituse häda ikkagi eelkõige eesliinis. Meil on kolm sarja ja suur hulk mänge ja meil on kogu rosteri peale vaid kolm 200+ mängijat, kellest üks on 200+ vist ainult paberite järgi. Mängujuhi positsiooni me saame katta vajadusel Veideka ja Rossiga, aga eesliinis on seis ikka väga hõre
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:
Rix kirjutas:
toivo kirjutas:Ross jaanuaris Tarvasse laenule? Tuttav tee Sõbra käe alt tulnud ässadele. :twisted:
Vara veel. See on pisut teine tase, mida ta senini kogenud on. Panus võiks suurem olla küll, aga pmst pole tema esitused katastroofilised olnud. Siin kanti paari esimese mängu järel ka Marco maha, nüüd pole neid jutte enam siin kuulda väga palju.
Rossi puhul ei saa ainult Tarva-teema taha peituda. Ta on mänginud siiski ka Kreeka meistriliigas ja mitte halbade numbritega. Aga nagu näha, sellest ei pruugi piisata. Hetkel mõjub ta jätkuvalt nagu ainuke võõrkeha selles meeskonnas. Ma võin täielikult eksida, aga minu meelest on selle põhjuseks nii mängustiil kui oskused. Kalevi kiire mängustiili juures on ta seni olnud a) liiga aeglane ning b) liiga staatiline ning ülejäänud meeskonda mittehõlmav. Need petteliigutused, mis toimisid Eesti ja Balti liigas ning avasid talle tee korvi alla või vabale viskele, ei ole VTB-s seni edukad olnud. Mõtleme või sellele, kui vähestel kordadel ta on seni VTB-s üldse korvilähistele jõudnud. Üldjuhul lõppevad tema teravuseloomised umbes 5 meetri kaugusel korvist, päris mitmel puhul on ta oma petete peale aga hoopis ise käpuli maas olnud. Lootus, et äkki ta siiski veel kohaneb, jääb muidugi alati.
Tarvas mängis tegelikult kiiremat kossu kui tänane Cramo. Paljuski on tal jäänud tegelikult asi viske taha- need, mis Tarvas kukkusid, ei ole hooaja algul kukkunud. Eilne mäng ebaõnnestus, aga eelmistes mängudes tegelikult suutis teravust teha ja end viskele mängida päris korralikult, paljud visked tulid aga rõngalt tagasi. Mees tunnistas seda ka ise.
Kui teda ükskord lähemalt katma peab, et viskele mitte lasta võib olla hoopis teise ilmega tema mäng. Praegu pärsib ka vist üleliigne tõestamisvajadus. Crossoveritega pani ta siin eelmine hooaeg Cramo enda kaitsjad käpuli ja ei Keedus ega Arbet pole tegelikult mitte üldse halvad kaitsjad.

Liiga palju teeme järeldusi sisuliselt kahest nädalast. Ross pole siiski päris kuskilt ülikoolist võetud mees, kelle kohta ei tea midagi enne, kui ise näinud pole. Oskused on teada ja minu hinnangul on need tänases (!) Cramos läbilöömiseks piisavad- me räägime siiski VTB liiga u 10-12 meeskonnast paberil.
Kõik võivad muidugi eksida, ma loodan, et seekord mina mitte.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Ross isetseb liiga palju ja tahab ise teha ja teine asi mis silma hakkab on pallikäsitlus, millest tihti tulevad pallikaotused.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

ok kirjutas:eks see soku hater oligi teadlikult natuke ülepingutatult kirjutatud. Ma ei arvagi, et et kõik need Soku kritiseerijad tema vastu mingit isiklikku vimma kannaksid. Küll aga käib mulle juba pikemat aega närvidele see hala, mis Soku suunal käinud on, seda juba Eesti koondise EM mängudest saadik. Minu arvates sai ta rahuldavalt hakkama nii EM mängudes ja on isegi üle ootuste hästi hakkama saanud Kalevi esimestes mängudes.
Kõigil on meeles Machado eelmise aasta mängud ja unustatakse, kuidas me oleme hädas olnud mängujuhi positsiooniga enne seda. Pigem on häda selles, et Dorbek ei lähe käima. Kui eelmise hooaja tähtsates mängudes jagunesid mängujuhi minutid Machado ja Dorbeku vahel enam-vähem 35/5, siis selleks hooajaks lootsin Soku / Dorbeku osas nii umbes 25/15. Aga seda hetkel ei paista.
Minu arvates peitub komplekteerituse häda ikkagi eelkõige eesliinis. Meil on kolm sarja ja suur hulk mänge ja meil on kogu rosteri peale vaid kolm 200+ mängijat, kellest üks on 200+ vist ainult paberite järgi. Mängujuhi positsiooni me saame katta vajadusel Veideka ja Rossiga, aga eesliinis on seis ikka väga hõre
Eesliini hõredust võimendab (kunstlikult) Freimanise alavorm. Tema 15 p, pluss see, et teda kattes peavad kõik pikad korvi alt välja tulema, kuna ta on suurepärase käega- sellest on hetkel puudu. Paistab just olevat EMi väsimus, sest jalgades on vise kinni ja ei suuda palliga ka pikkadele vastastele ära teha (eelmine aasta ja EMil keerutas väga korralikult) ning kaitses pole ta kunagi kõva päts olnud.
Küll olen kindel, et see on ajutine nähtus.Kuigi jah, ideaalis oleks vaja talle asendajat küll, sellist nagu u Bisonsil see Clark oli.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas armando007 »

ok kirjutas: Kõigil on meeles Machado eelmise aasta mängud ja unustatakse, kuidas me oleme hädas olnud mängujuhi positsiooniga enne seda. Pigem on häda selles, et Dorbek ei lähe käima.
Dorbeku osas kirjutaks alla ja pigem seda olen ma ka isiklikult välja toonud.Minu jutu puhul pole asi üldse mingis Sokk vs Machado värgis,pigem oleks Sokule vaja kas või võrdväärset kuju kõrvale,Dorbek kahjuks pole välja vedanud ja seda ma olen ka varasemalt välja toonud.Samuti saan aru,et selles küsimuses midagi hetkel ilmselt ei muutu,sest eesliin on prioriteet nr.1.

Minu arvates peitub komplekteerituse häda ikkagi eelkõige eesliinis. Meil on kolm sarja ja suur hulk mänge ja meil on kogu rosteri peale vaid kolm 200+ mängijat, kellest üks on 200+ vist ainult paberite järgi. Kirjutan alla!

Mängujuhi positsiooni me saame katta vajadusel Veideka ja Rossiga, aga eesliinis on seis ikka väga hõre Eesliini mõtte kirjutan alla,Veideman ja Rossi koha pealt mitte.Need on rohkem hädalahendused.Mis ilmselt kuidagi töötavad Veidemani ligutamisega PG-ple,aga ikka hädalahendused,mis kakuvad kvaliteedi alla.Nagu ma olen varem ka öelnud,kvantiteeti jagub,probleem on kvaliteedis.Aga on nagu on,siinkohal jääb ilmselt ainult loota,et kõik hästi läheb,sest ilmselt nii see rotatsioon hetkel jääb. :)
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Vastus Rixile.

Ei saa hästi nõus olla. Üks asi on kiirelt ehk esimese (pool)võimaluse tekkimisel viskele minek ja teine asi see, kui tullakse kiirelt üle ja hoitakse tempo üleval/mäng liikumises ka siis, kui viskevõimalust koheselt ei teki. See, et Kalevi skoor on olnud sel hooajal mõnel puhul madal, on olnud tingitud jõhkrast pallikaotuste arvust.

Mängitud on siiski juba 11 mängu (5 kontrollkohtumist + 6 ametlikku mängu). Mingi indikaator see siiski on, et Ross ainsana negatiivses valguses eredalt silma paistab (Freimanis ei tule pikaks veninud EM-i tõttu arvesse). Ei mänginud ju ka Boone, Sokk või Killingsworth eelmisel aastal/aastatel teab mis tugeval tasemel.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Ross mängujuhina on ka minu arvates nats kahtlane, aga veidekas saab hakkama, muidugi erineva stiiliga kui Sokk ja veideka mängujuhi kohal olles ilmselt kannatavad muud tugevused, mis tal kahe peal mängides on. Aga pikas perspektiivis ei pruugi see paha olla, see võiks tähendada lisaminuteid Olmrele ja Soole, mis oleks kindlasti teretulnud.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Rossi maha kandmine või minema saatmine oleks minu meelest küll suur suur viga. Kohati on ta ikkagi ka VTBs väga ilusaid liigutusi teinud, lihtsalt praegu pole veel enesekindlus päris 100% ja kokkumäng teistega samuti mitte. Kui neid asju veidi järele aidata, võib ta täiesti vabalt veel nii mõneski olulises mängus Cramo liidriks tõusta.

Kui üldse probleeme otsida, siis pigem kaitses on ta kohati aeglaseks jäänud, ning see on tõesti väike murekoht.

Ning ühele eelkõnelejale küsimuseks, kui tihti seda üldse VTB liigas ette tuleb et mõni tagamees jõuab ise korvi alla vabalt lay-up'i panema??
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Zog kirjutas:Rossi maha kandmine või minema saatmine oleks minu meelest küll suur suur viga. Kohati on ta ikkagi ka VTBs väga ilusaid liigutusi teinud, lihtsalt praegu pole veel enesekindlus päris 100% ja kokkumäng teistega samuti mitte. Kui neid asju veidi järele aidata, võib ta täiesti vabalt veel nii mõneski olulises mängus Cramo liidriks tõusta.

Kui üldse probleeme otsida, siis pigem kaitses on ta kohati aeglaseks jäänud, ning see on tõesti väike murekoht.

Ning ühele eelkõnelejale küsimuseks, kui tihti seda üldse VTB liigas ette tuleb et mõni tagamees jõuab ise korvi alla vabalt lay-up'i panema??
Veideman, varasemast näiteks Machado ja Skele on selles elemendis (väga) head. Nagu eespool öeldud sai: hetkeseisuga Ross teistele olukordi ei loo, ise realiseerida ka ei suuda.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Rossi osas loodan minagi, et küllap ta veel kohaneb ja kujuneb senisest hoopis olulisemaks mängijaks.

Mis aga Freimanisse puutub, siis loodan sama aga olen üsna kindel, et oma eelmise hooaja vormini ta ei jõuagi. Mullu oli ta kolmeste % Cramos 52, kaheste % veel parem, kas äkki 55 või sinnakanti. Keskmine punktisaak oli vist 18. Ebareaalne, et ta uuesti nende numbriteni jõuab. Pigem ta eelmisel aastal nende mõne kuu jooksul ületas ennast kõvasti. Ta on hea mängija aga mitte päris NII hea.
Vasta