Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

pebeetu kirjutas:
japs kirjutas:Olen ka selles tiimis, kes arvab, et mingit kapitaalset probleemi pole. Rahvusvahelisel tasemel on mängitud 9 mängu millest võidetud 2. Seis pole nagu kiita, aga siin me võiks ju ometi süüvida sisusse. 50:50 mänge on olnud 3 ja neist 2 on võidetud.
Ok nüüd paljuräägitud pg ja pikkadest. Sokk on mänginud väga korralikult ja seda toetab ka statistika. Kuidagi ei saa praegu ka väita, et Sokk poleks korvile ohtlik. Võiks juba lõpetada Machado tagaigatsemise, esiteks ka temal polnud VTB algus sugugi sujuv ja hooaja lõpus lülitas Rock ta totaalselt välja ning no tõsiselt elaks ikka käesolevas aastas, nii võiks ju Rock lõputult c kohale unistada Cusworthist ja Miami suvalisele kohale Lebronnist :) Kalevi pg koha häda on tasemel vahetuse puudus, Dorbek pole kohta välja mängind (raske on uskuda seda ka hooaja edenedes) ning kahjuks on ka Veideman augus (temasse mul usk 100% olemas). Räägitakse, et Kalev ei suude pikkadele sööta, nõus, siin on puudusi, aga äkki on probleem peale pg ka sg ja sf osas? Kuidas on nende sööduoskus? Allasööt peaks tihti aga tulema just äärelt.

Pikkade osas pole Boon veel eurokossuga harjunud, midagi pole teha, aga see võtab aega. Rünnaku poolelt on Freimanis augus ja olema ausad kaitses on ta alati kehvake olnud, korviall tuleb teda igaljuhul abistada (usun, et tulevikus saab Boon ka sellega hakkama). Killingsworth mängib omal tasemel, 1:1 osavust tal on aga päris mängu sellele ei ehita. Seega Feimanise ja Boon kohalt on paranemisruum selgelt olemas. Kui nüüd kedagi juurde tahta, siis 1 pikk võiks ju VÕIMALUSEL olla, praegune seis 3+0,5(Keedus) pikka on küllalt vigastuseohtlik.

Nõus eelkõnelejaga ettevalmistuselt ollakse graafikust maas ja see annab tunda. Aga igasugune hädalappimine võib asja hullemaks teha, kõigepealt las meeskond areneb siseste ressursside arvelt (Soku ja Rossi kohanemine vtbga, Booni kohanemine eurokossuga, Veidemani ja Freimanise EM august väljatulek, Veidemani-Dorbeku-Rossi kohanemine pg rolliga, meeskonnamängu parenemine)
Jutt jumala õige.Mis puudutab Sokku,siis olen algusest peale seda meelt olnud,et ta sobiks ideaalselt teiseks mängujuhiks.Machadot igatsen sellegipoolest taga ning olen endiselt seda meelt,et niivõrd head playmakerit pole meil veel olnud,kui Linehan välja arvata.Sokk viljeleb tüüpilist Eesti stiili,uina-muina 20 sekki põrgatust ja siis läheb kiireks.Läbimineja ta ei ole,Taneli "õun" ka puudub tema arsenalist.Aga nagu ütlesin,super teine mängujuht vähe kiirema,osavama,parema platsinägemisega venna kõrvale.
Muus osas olen igati päri,paraku see hilise kohanemise ning kesise duhhi teema läks juba meile maksma eurosarja ning karta on,et maksame veel suuresti ka lõivu VTB arvelt.Kahjuks.
Tanel Sokk on Timmust kiirem ja parema platsinägemisega? Ja „uina-muina 20 sekundit põrgatus“? Selleks, et kiiret mängu mängida, peab kaitses rünnakud maha võtma. Kuna selle hooaja kaitse agressiivsus on palju madalam, kui eelmisel aastal (seda kinnitab ka kuiv statistika), siis on kiiret mängu seni näha saanud vaid hooti. Timmuga on siin minu meelest õige vähe pistmist.
Kasutaja avatar
pebeetu
Kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 10 Jaan 2008, 20:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas pebeetu »

Uhhuu kirjutas:
pebeetu kirjutas:
japs kirjutas:Olen ka selles tiimis, kes arvab, et mingit kapitaalset probleemi pole. Rahvusvahelisel tasemel on mängitud 9 mängu millest võidetud 2. Seis pole nagu kiita, aga siin me võiks ju ometi süüvida sisusse. 50:50 mänge on olnud 3 ja neist 2 on võidetud.
Ok nüüd paljuräägitud pg ja pikkadest. Sokk on mänginud väga korralikult ja seda toetab ka statistika. Kuidagi ei saa praegu ka väita, et Sokk poleks korvile ohtlik. Võiks juba lõpetada Machado tagaigatsemise, esiteks ka temal polnud VTB algus sugugi sujuv ja hooaja lõpus lülitas Rock ta totaalselt välja ning no tõsiselt elaks ikka käesolevas aastas, nii võiks ju Rock lõputult c kohale unistada Cusworthist ja Miami suvalisele kohale Lebronnist :) Kalevi pg koha häda on tasemel vahetuse puudus, Dorbek pole kohta välja mängind (raske on uskuda seda ka hooaja edenedes) ning kahjuks on ka Veideman augus (temasse mul usk 100% olemas). Räägitakse, et Kalev ei suude pikkadele sööta, nõus, siin on puudusi, aga äkki on probleem peale pg ka sg ja sf osas? Kuidas on nende sööduoskus? Allasööt peaks tihti aga tulema just äärelt.

Pikkade osas pole Boon veel eurokossuga harjunud, midagi pole teha, aga see võtab aega. Rünnaku poolelt on Freimanis augus ja olema ausad kaitses on ta alati kehvake olnud, korviall tuleb teda igaljuhul abistada (usun, et tulevikus saab Boon ka sellega hakkama). Killingsworth mängib omal tasemel, 1:1 osavust tal on aga päris mängu sellele ei ehita. Seega Feimanise ja Boon kohalt on paranemisruum selgelt olemas. Kui nüüd kedagi juurde tahta, siis 1 pikk võiks ju VÕIMALUSEL olla, praegune seis 3+0,5(Keedus) pikka on küllalt vigastuseohtlik.

Nõus eelkõnelejaga ettevalmistuselt ollakse graafikust maas ja see annab tunda. Aga igasugune hädalappimine võib asja hullemaks teha, kõigepealt las meeskond areneb siseste ressursside arvelt (Soku ja Rossi kohanemine vtbga, Booni kohanemine eurokossuga, Veidemani ja Freimanise EM august väljatulek, Veidemani-Dorbeku-Rossi kohanemine pg rolliga, meeskonnamängu parenemine)
Jutt jumala õige.Mis puudutab Sokku,siis olen algusest peale seda meelt olnud,et ta sobiks ideaalselt teiseks mängujuhiks.Machadot igatsen sellegipoolest taga ning olen endiselt seda meelt,et niivõrd head playmakerit pole meil veel olnud,kui Linehan välja arvata.Sokk viljeleb tüüpilist Eesti stiili,uina-muina 20 sekki põrgatust ja siis läheb kiireks.Läbimineja ta ei ole,Taneli "õun" ka puudub tema arsenalist.Aga nagu ütlesin,super teine mängujuht vähe kiirema,osavama,parema platsinägemisega venna kõrvale.
Muus osas olen igati päri,paraku see hilise kohanemise ning kesise duhhi teema läks juba meile maksma eurosarja ning karta on,et maksame veel suuresti ka lõivu VTB arvelt.Kahjuks.
Tanel Sokk on Timmust kiirem ja parema platsinägemisega? Ja „uina-muina 20 sekundit põrgatus“? Selleks, et kiiret mängu mängida, peab kaitses rünnakud maha võtma. Kuna selle hooaja kaitse agressiivsus on palju madalam, kui eelmisel aastal (seda kinnitab ka kuiv statistika), siis on kiiret mängu seni näha saanud vaid hooti. Timmuga on siin minu meelest õige vähe pistmist.
Said nati minust valesti aru või siis mina väljendasin end tiba kohmakalt.Ma ei võrrelnud Timmut Taneliga,lihtsalt tõin võrdluseks,et Taneli õuna Sten ei valda.Kiiruse ja platsinägemise poolest võrdlesin teda pigem Machado tüüpi playmakeriga.Kaitse on hoopis eraldi teema ja ei viitsi seda siin lahkama hakata.
kiilakas
Kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Okt 2013, 12:17

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kiilakas »

Huvitav palju Mike Myers oleks maksnud.Kuusma oleks vahatanud ehk Sooga. Vist halb mõte. :?:
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Mike Myers ei ole hetkel vajalikul tasemel, et Cramos mänguaega teenida. Tulevikuperspektiivi silmas pidades oleks ideel ehk isegi jumet, potentsiaali paistis tal olevat. Sood nüüd küll Kalev ära ei anna nii lihtsalt. Loodan, et neil on Sooga pikemaajalised plaanid.

Ma pigem loobuksin Martin Dorbekust, kellelt mina enam rahvusvahelisel tasemel läbimurret ei oota.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

No Dorbek oleks ükskõik millisele teisele Eesti klubile ikka päris korralik täiendus. Me seda ju veel mäletame, kui palju ta Rapla mängu muutis kui ta sinna paar aastat tagasi läks, ja praeguseks on ta ka rünnakul palju kindlamaks muutnud. Ma usun et isegi Rockis oleks ta selline 20+ minuti mees... kes teab, võib-olla oleks see tema enda seisukohast ka hea lüke.

Samas, teisalt, tema annab ka kohati ikkagi Kalevile midagi juurde praegu... isegi VTB tasemel on ta kaitses meie tagameestest praegu parim minu hinnangul, ning mitte ainult pressingu avaldamises vaid ka niisama lihtsalt selles et teisi endast mitte mööda lasta.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Zog kirjutas:No Dorbek oleks ükskõik millisele teisele Eesti klubile ikka päris korralik täiendus. Me seda ju veel mäletame, kui palju ta Rapla mängu muutis kui ta sinna paar aastat tagasi läks, ja praeguseks on ta ka rünnakul palju kindlamaks muutnud. Ma usun et isegi Rockis oleks ta selline 20+ minuti mees... kes teab, võib-olla oleks see tema enda seisukohast ka hea lüke.

Samas, teisalt, tema annab ka kohati ikkagi Kalevile midagi juurde praegu... isegi VTB tasemel on ta kaitses meie tagameestest praegu parim minu hinnangul, ning mitte ainult pressingu avaldamises vaid ka niisama lihtsalt selles et teisi endast mitte mööda lasta.
Martin on loomulikult korralikul tasemel mängija, küsimus on lihtsalt selles, kuivõrd mängujuht ta on, pigem on ta combo guard, kelle tugevused avalduvad mujal.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Selles osas olen ma nôus. Kalevis on ta näiteks nii mônedki oma parimad mängud teinud minu meelest Skele kôrval... Dorbek vôtab kaitses vastaste mängujuhti, rünnakul toob palli üle ja siis vôiks selle pigem jätta kellegi teise kätte kes on ise 1-1 mängus teravam ja oskab vastaste kaitset paremini lahti tômmata.
kiilakas
Kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Okt 2013, 12:17

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kiilakas »

Huvitav kas VTB ei ole siis koht kus väiksema tasu eest ennast näidata , et järgmisel aastal hea leping saada. Paljud kes suvel kõvasti mängisid pole veel kellegagi liitunud. Latt pole ju kõrgel oleks vaja vahetust PG-le ja FC-le
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

JukuNoorem kirjutas:Mike Myers ei ole hetkel vajalikul tasemel, et Cramos mänguaega teenida. Tulevikuperspektiivi silmas pidades oleks ideel ehk isegi jumet, potentsiaali paistis tal olevat. Sood nüüd küll Kalev ära ei anna nii lihtsalt. Loodan, et neil on Sooga pikemaajalised plaanid.
Täiesti lambist ütlen nüüd, aga mulle tundub tänavustest Eestis mängivatest leegionäridest kõige huvitavam kuju olevat Will Artino. Miski temas meenutab praegu kergelt vaese mehe Cusworthi. Näiteks kunagi Rockis mänginud Scott Morrisonist või Callistus Eziukwust pean ma Artinot praegusel hetkel juba efektiivsemaks. Mis siis meeldib?

a) keha ja pikkus olemas, samas on ta oma pikkuse kohta piisavalt liikuv ja terav (loe: ei ole uimane nagu näiteks Kupsas või Petrukonis või Varbanov). Ajalugu on näidanud, et Kalevisse ei sobi suured ja aeglased kapid.

b) ei tundu olevat selline pehmik, kes kontakti tohutult pelgaks või korvi all ära laguneks.

c) tema mängus leidub kõvasti seda mõnusat duhhi ja emotsiooni. Teatud olukordades on ülekeemine küll halb, aga tervikuna võttes loen ma taolist sisemist põlemist pigem kasulikuks omaduseks, mis ka ülejäänud mehi kaasa tõmbab.

d) nii vähe või palju kui teda nähtud, siis tundub, et korvi all on teatud post move'd ka siiski kenasti pagasis olemas. Samas on see koht, mida järgmiste Rapla mängude puhul tahaks teravamalt jälgida.

Jah, tal on ka omad vead ning praegu ei ole ta võibolla tõesti veel selline materjal, et ta VTB-s oluliseks jõuks kujuneks, aga just tulevikku silmas pidades võiks Kalev tema arengul kindlasti silma peal hoida. Juhul kui meie järgmine hooaeg on ka samasugune säästuhooaeg ja Artino jätkab oma senist head hoogu/arengut, siis pingilt tulemiseks oleks ju iseenesest päris huvitav ja ökonoomne valik.

Eks muidugi näis, mis rütmis tema edasine hooaeg kulgeb, aga praegu on ta küll mulle hea, potentsiaalika mulje jätnud.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Artino meenutab mulle pigem Dilyst: sama kasv, vasakukäeline, samasugune emotsionaalsus, hea keskpositsiooni- ning kaugvise, pehme pallikäsitlus, võimeline vastasele 1-1 ära tegema; mõlema nõrkuseks on kaitse, kuid see on siiski paremal tasemel, kui näiteks Harperil. Hämmastab, kuidas pisike Rapla suutis omale sellise klassiga mängija värvata – lisaks ka Bubalo, kes on samavõrd kvaliteetne mängumees –, Rock aga piirdus samal ajal Harperi ja Petrukonisega. Pastak paistis ju kunagi väga hea värbamistööga silma.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Rockil on kusjuures sellel hooajal samad probleemid, mis Kalevil. Kehvasti komplekteeritud PG + C positsioonid. Zabas võib skoorida, kuid mängu ta edukalt ei juhi, Tanel Sokk on aga alavormis.

Ma olen üllatunud, et ei Cramo ega Rock Bubalot värvanud tsentriks. Kevadel näitas ta head mängu. Kas Artino mitte nr 4 pole pigem kui nr. 5?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

JukuNoorem kirjutas:Rockil on kusjuures sellel hooajal samad probleemid, mis Kalevil. Kehvasti komplekteeritud PG + C positsioonid. Zabas võib skoorida, kuid mängu ta edukalt ei juhi, Tanel Sokk on aga alavormis.

Ma olen üllatunud, et ei Cramo ega Rock Bubalot värvanud tsentriks. Kevadel näitas ta head mängu. Kas Artino mitte nr 4 pole pigem kui nr. 5?
Minu meelest jääb Bubalo ikkagi põhitsentrina liiga aegalseks, Cramo jaoks kohe kindlasti. Kupšasest jah, parem, aga vaevalt on mõtet nii kallist 15 min meest palgata tsentrisse. Rocki võimalusi nii ei tea, aga kindlasti kallim kui Petrukonis.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Veiks
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Dets 2013, 18:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Veiks »

Kas võib olla, et (lisaks vajadustele) oodati ära, mis Kangurist saab ja nüüd (Killingsworth ka vigane) on mingeid ressursse kedagi uut leida? Täitsa lambist panen.
Anonüümne
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 15 Aug 2013, 12:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Anonüümne »

Veiks kirjutas:Kas võib olla, et (lisaks vajadustele) oodati ära, mis Kangurist saab ja nüüd (Killingsworth ka vigane) on mingeid ressursse kedagi uut leida? Täitsa lambist panen.
Ei.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas armando007 »

Veiks kirjutas:Kas võib olla, et (lisaks vajadustele) oodati ära, mis Kangurist saab ja nüüd (Killingsworth ka vigane) on mingeid ressursse kedagi uut leida? Täitsa lambist panen.
Vähemalt selle aastanumbri sees ei plaanita kedagi juurde tuua.Päevalehes oli vist artikkel eelmine nädal....
Vasta