Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas knaest »

Kahe aasta pärast on tiim tõenäoliselt:
PG Sokk, Laane, Paasoja
SG Veidemann, Olmre, Puidet
SF Jõesaar, Keedus
PF Vene, Hermet
C Nurger. Kitsing
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas toivo »

knaest kirjutas:Kahe aasta pärast on tiim tõenäoliselt:
PG Sokk, Laane, Paasoja
SG Veidemann, Olmre, Puidet
SF Jõesaar, Keedus
PF Vene, Hermet
C Nurger. Kitsing
Paras sats, millega MM-ile lammutama minna.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:Pikemas perspektiivis näib tulevik kena aga see on tõesti küsimus, kellega nt kahe aasta pärast mängitakse. Talts, Kangur ja Arbet on siis ilmselt loobunud või ei suuda ega taha enam satsi aidata, osad on USAs, Hermetisse väga ei usu, samas Nurger on kooli lõpetanud, Kullamäe, Drell ja Co ilmselt veel sel tasemel kaela ei kanna.Või vaidlete vastu?
Samas kuskil 5 aasta perspektiivis võib meil tõesti täitsa asjalik tiim olla.
Kui Veideman suutis kahekümneselt koondises tegusid teha (B-divisjoni valiksarjas keskmiselt 11 punkti mängus), siis miks ei peaks Kullamäe, Raieste, Treier, Erkmaa või Drell sama suutma?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Universiaadikoondis jätkab üllatamist. Äsja lõppenud mängus alistati Tšehhi 80-78. Postilt 17, Kirvelt 16, Soodlalt 15 ja Viilupilt 11 punkti.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Uhhuu kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Pikemas perspektiivis näib tulevik kena aga see on tõesti küsimus, kellega nt kahe aasta pärast mängitakse. Talts, Kangur ja Arbet on siis ilmselt loobunud või ei suuda ega taha enam satsi aidata, osad on USAs, Hermetisse väga ei usu, samas Nurger on kooli lõpetanud, Kullamäe, Drell ja Co ilmselt veel sel tasemel kaela ei kanna.Või vaidlete vastu?
Samas kuskil 5 aasta perspektiivis võib meil tõesti täitsa asjalik tiim olla.
Kui Veideman suutis kahekümneselt koondises tegusid teha (B-divisjoni valiksarjas keskmiselt 11 punkti mängus), siis miks ei peaks Kullamäe, Raieste, Treier, Erkmaa või Drell sama suutma?
No Veideman ongi erandlik nähtus. Ja olgem ausad, temagi mängib Itaalia esiliigas, mitte tipptasemel.
Eraldi suudaks kõik sinu poolt mainitud mängijad juba paari aasta pärast tegusud teha ja ehk mõni teebki. Tegelik elu on vähe keerulisem- mõni saab vigastada, mõni loobub, mõni jääb mimeks aastaks pingile ja ei arene jne.
See on ka teistel aladael nii- ma olin mõne aasta eest veendunud, et jalkas saab uueks keskväljakunniks Luigend. Tänaseks ta on loobunud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Pikemas perspektiivis näib tulevik kena aga see on tõesti küsimus, kellega nt kahe aasta pärast mängitakse. Talts, Kangur ja Arbet on siis ilmselt loobunud või ei suuda ega taha enam satsi aidata, osad on USAs, Hermetisse väga ei usu, samas Nurger on kooli lõpetanud, Kullamäe, Drell ja Co ilmselt veel sel tasemel kaela ei kanna.Või vaidlete vastu?
Samas kuskil 5 aasta perspektiivis võib meil tõesti täitsa asjalik tiim olla.
Kui Veideman suutis kahekümneselt koondises tegusid teha (B-divisjoni valiksarjas keskmiselt 11 punkti mängus), siis miks ei peaks Kullamäe, Raieste, Treier, Erkmaa või Drell sama suutma?
No Veideman ongi erandlik nähtus. Ja olgem ausad, temagi mängib Itaalia esiliigas, mitte tipptasemel.
Eraldi suudaks kõik sinu poolt mainitud mängijad juba paari aasta pärast tegusud teha ja ehk mõni teebki. Tegelik elu on vähe keerulisem- mõni saab vigastada, mõni loobub, mõni jääb mimeks aastaks pingile ja ei arene jne.
See on ka teistel aladael nii- ma olin mõne aasta eest veendunud, et jalkas saab uueks keskväljakunniks Luigend. Tänaseks ta on loobunud.
Veideman siiski pole päris erandlik nähtus. Siim-Sander Vene debüteeris valiksarjas juba 18-aastaselt. Keskmisteks jäid 14,4 minutit, 4,0 punkti ja 2,2 lauapalli. Õnneks me pole tavapärases olukorras, kus meil on silmapiiril ainult üks või kaks rahvusvahelise perspektiiviga mängijat, kellelt hinge kinni hoides lunastust loota, vaid meil on 1999-2000 sündinute hulgas terve meeskonna jagu potentsiaalseid Teine, Veidemane, Venesid, Kangureid ja Taltse. Garantiisid muidugi pole, et nad tervena püsivad ja oma potentsiaali ka välja mängivad. Tänavune ja järgmine hooaeg kujunevad tõehetkeks – kas nad suudavad end klubis kogenud mängijate vahel kehtestada või mitte. Arvestades, et koondisesse kuulus ja sai seal laastus ka hakkama Kregor Hermet, kes pole kunagi meie suurtalentide hulka kuulunud, siis vääriks hiljemalt järgmisel suvel koondisekutset nii mõnigi meie praegune U18 koondislane. Hooaja sees on uusi mängijaid lühikese ettevalmistusajaga kahjuks vist pea võimatu koondisesse sulandada.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Veidekas on selles mõtte siiski erandll nähtus, et lammutas eestikatel juba 18 aastaselt ja seda finaali jõudnud meeskonnas.Mitte Audentese tasemel satsis. Raske öelda kas keegi tema praegustest eakaaslastest sama suudaksid?
Aga ma räägin pragmaatiliselt. Individuaalseslt on kõigil võimalus vähemalt koondise tasemele jõuda. Praktiliselt jõuab neist ehk sinna paar kutti.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:Veidekas on selles mõtte siiski erandll nähtus, et lammutas eestikatel juba 18 aastaselt ja seda finaali jõudnud meeskonnas.Mitte Audentese tasemel satsis. Raske öelda kas keegi tema praegustest eakaaslastest sama suudaksid?
Aga ma räägin pragmaatiliselt. Individuaalseslt on kõigil võimalus vähemalt koondise tasemele jõuda. Praktiliselt jõuab neist ehk sinna paar kutti.
Veideman on praeguse seisuga viimane ere esilekerkija Eesti korvpallis, aga Tarva hõbe ja üleüldine kontekst, kus ta esile tõusis, tundub mulle pisut ülehinnatud. Tegemist oli masu-hooajaga, kus välismängijaid oli vähe ja nende üldine tase oli nõrgem kui näiteks möödunud hooajal. Tollane pronks Kalev/Cramo oli ju oli hooaja lõpuks üldse hale nali, kus Erik Dorbek mängis tsentrit. Ma olen üsna kindel, et näiteks Kristian Kullamäe suudaks Eesti liigas Rapla eest järjepidevalt vägevaid mänge teha. Kui talle möödunud hooajal Saksamaa esiliigas võimalus anti, siis ta kasutas selle pea alati edukalt ära. Ta viskas näiteks finaalis ühes kohtumises 15 punkti.
KossuF2nn
Kasutaja
Postitusi: 171
Liitunud: 20 Dets 2014, 22:01

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KossuF2nn »

Uhhuu kirjutas:Universiaadikoondis jätkab üllatamist. Äsja lõppenud mängus alistati Tšehhi 80-78. Postilt 17, Kirvelt 16, Soodlalt 15 ja Viilupilt 11 punkti.
Kust oleks võimalik universiaadikoondise statse vaadata? See universiaadi lehekülg on kõige debiilsem asi mida ma kunagi näinud olen ning ei saa aru kus need on seal
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KossuF2nn kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Universiaadikoondis jätkab üllatamist. Äsja lõppenud mängus alistati Tšehhi 80-78. Postilt 17, Kirvelt 16, Soodlalt 15 ja Viilupilt 11 punkti.
Kust oleks võimalik universiaadikoondise statse vaadata? See universiaadi lehekülg on kõige debiilsem asi mida ma kunagi näinud olen ning ei saa aru kus need on seal
Otselinke pole võimalik anda. Koondstatistikat näeb niimoodi, et lähed allolevale lingile, klõpsad „basketball“ peale, seejärel „Men`s Event“ peale ja seejärel „Team Stats“ peale. Kõikide Eesti mängude eraldiseisvaid tulemusi näeb, kui eelnevate linkide järel vajutada „Summary“ peale ja seejärel klõpsata „Estonia“ peale. Loodan, et oli arusaadav.

http://www.fisu.net/results/summer-univ ... in-results" onclick="window.open(this.href);return false;

Igaks juhuks postitan uuesti ka homme hommikuse (7.30) Eesti ja USA mängu lingi. Mäng peaks olema sellelt lingilt ka järelvaadatav.

https://livestream.com/FISU/events/7661024" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Selle mängu põhjal tekib minul küll küsimus, miks Meister nii vähe mänguaega on saanud, üks väheseid, kes rolli välja mängib ja võiks ka musta vormi selga tõmmata.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas nojah »

KalevRuus kirjutas:Pikemas perspektiivis näib tulevik kena aga see on tõesti küsimus, kellega nt kahe aasta pärast mängitakse. Talts, Kangur ja Arbet on siis ilmselt loobunud või ei suuda ega taha enam satsi aidata, osad on USAs, Hermetisse väga ei usu, samas Nurger on kooli lõpetanud, Kullamäe, Drell ja Co ilmselt veel sel tasemel kaela ei kanna.Või vaidlete vastu?
Samas kuskil 5 aasta perspektiivis võib meil tõesti täitsa asjalik tiim olla.
Mina usun kindlasti Hermetisse, saab korralikul tasemel areneda, ei pea külakorvpalli harrastama. U18 põlvkonnast on ilmselt esimesena küpsed meestekoondise jaoks Kullamäe ja Tass. OK Tass läheb ilmselt jah ülikooli. Neid võiks juba vaikselt hakata samas meeskonnaga sidustama. Nemad on juba enam-vähem valmis meestega mängima, teised on veel lihtsalt talendid ja toorikud.
See Veideka teema - ma ei ole kindel, et näiteks Rakveres lammutamine on oma olemuselt kõvem saavutus kui Saksamaa 2. Bundesliigas platsile saamine või VTB meeskonna rotatsiooni kuulumine (eelkõige algavat hooaega silmas pidades!). Tass võiks ka kusagil Pärnus või TTÜ-s kõvasti lammutada.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Mina usun kindlasti Hermetisse, saab korralikul tasemel areneda, ei pea külakorvpalli harrastama. U18 põlvkonnast on ilmselt esimesena küpsed meestekoondise jaoks Kullamäe ja Tass. OK Tass läheb ilmselt jah ülikooli. Neid võiks juba vaikselt hakata samas meeskonnaga sidustama. Nemad on juba enam-vähem valmis meestega mängima, teised on veel lihtsalt talendid ja toorikud.
See Veideka teema - ma ei ole kindel, et näiteks Rakveres lammutamine on oma olemuselt kõvem saavutus kui Saksamaa 2. Bundesliigas platsile saamine või VTB meeskonna rotatsiooni kuulumine (eelkõige algavat hooaega silmas pidades!). Tass võiks ka kusagil Pärnus või TTÜ-s kõvasti lammutada.
Hermeti osas ei oska öelda, pole teda piisavalt mängimas näinud. Aga ülejäänute osas - no mulle tundub, et juba füüsise osas on neil tippkorvpalli veel pikk tee. Ma ei pea ennast asjatundjaks nii spetsiifilises asjas aga mulle jäi küll nii Tassi kui Kullamäe (tegelt kogu U.18) mängu vaadates mulje, et tüübid on küll andekad aga meeste korvpall on siiski midagi muud. Kas Tass ikka suruks nt Milkat samamooodi korvi alla nagu endavanustega tegi?
Teine asi on puhtstatistiline. Millal viimati mõni 20-aastane kuulus koondises põhitegijate hulka? See võtab ikkagi aega, isegi Kanguri taolise atleedi puhul.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
Mina usun kindlasti Hermetisse, saab korralikul tasemel areneda, ei pea külakorvpalli harrastama. U18 põlvkonnast on ilmselt esimesena küpsed meestekoondise jaoks Kullamäe ja Tass. OK Tass läheb ilmselt jah ülikooli. Neid võiks juba vaikselt hakata samas meeskonnaga sidustama. Nemad on juba enam-vähem valmis meestega mängima, teised on veel lihtsalt talendid ja toorikud.
See Veideka teema - ma ei ole kindel, et näiteks Rakveres lammutamine on oma olemuselt kõvem saavutus kui Saksamaa 2. Bundesliigas platsile saamine või VTB meeskonna rotatsiooni kuulumine (eelkõige algavat hooaega silmas pidades!). Tass võiks ka kusagil Pärnus või TTÜ-s kõvasti lammutada.
Hermeti osas ei oska öelda, pole teda piisavalt mängimas näinud. Aga ülejäänute osas - no mulle tundub, et juba füüsise osas on neil tippkorvpalli veel pikk tee. Ma ei pea ennast asjatundjaks nii spetsiifilises asjas aga mulle jäi küll nii Tassi kui Kullamäe (tegelt kogu U.18) mängu vaadates mulje, et tüübid on küll andekad aga meeste korvpall on siiski midagi muud. Kas Tass ikka suruks nt Milkat samamooodi korvi alla nagu endavanustega tegi?
Teine asi on puhtstatistiline. Millal viimati mõni 20-aastane kuulus koondises põhitegijate hulka? See võtab ikkagi aega, isegi Kanguri taolise atleedi puhul.
Kui sa küsid, et millal keegi viimati koondises 20-aastaselt põhitegijate hulka kuulus, siis kordan uuesti üle, ehkki sellest oli alles eile juttu, et Veideman viskas 20-aastaselt valiksarjas keskmiselt 11 punkti mängus. Ma arvan, et Vene võib samuti sellesse loetelusse lisada, kui ta 18-aastaselt mängis valiksarjas keskmiselt 14,4 minutit.

Kui füüsisest rääkida, siis Kaspar Treier on U-18 koondislastest hetkeseisuga selgelt kõige küpsem, et meeste vahel mängida. Ja tal on Serie B-st aasta jagu seda kogemust juba all ka.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas nojah »

Treier ilmselt füüsiliselt oleks ka jah valmis meeste seas hakkama saama - mänguküpsuselt - ehk ka? Tema oleks jah nr 3 valik. Tassi ei surutud isegi VTB liiga mängudes korvi alt sõna otseses mõttes ära. Tal on selline meeste korvpalliks sobiv füüsis. Rünnakul temast meeste seas veel suurt tolku vast poleks aga kaitses saab hakkama küll. Kullamäe on just mängu mõistmise poolest väga küps tegelane - füüsis tal midagi väga erilist ei ole. Kas nad tasemelt koondisesse praegu mahuksid on eraldi küsimus aga mänguküpsuselt on neil ainest küll meeste korvpallis juba osaleda. Raieste kohta ei tea - suvel ei näinud, talvel oli pigem talent kui meeste jaoks valmis mängija aga ehk nüüd on mehistunud? Drell ja Erkmaa vajavad mõlemad minu arust veel noorteklassis küpsemist, ei ole meeste mänguks valmis. Hermet muidugi on ka veel selgelt arenev, mittevalmis mängija aga kindlasti lähiajal koondisele vajalik lisa.
Vasta