Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

nojah kirjutas:Võib-olla oleks mõistlik Kuusmaaga ka rääkida. Ma sain ta intervjuust aru, et Rapla on mitme mehega läbirääkimisi pidanud aga kaubaks pole läinud. Mina lugesin välja, et pigem ei suuda Rapla pakkuda nõutud summat. Kindlasti on Cramo võimekus maksta Raplast vähemalt 2x suuremat palka, kui mitte rohkem. Ja Kuusmaast võis aru saada, et läbi räägitakse ikkagi vähemalt Bubalo masti meestega. Ehk võrreldes selle Kanada naljamehega ikka veidi tõsisemate mängijatega. Äkki on nende hulgast kedagi, kes oleks nõus tulema. Ikkagi VTB jne.
Esiteks, minu elukogemus on näidanud, et kingasaanu ei kipu endise tööandjaga, kes ta lahti laskis, kõige meelsamini koostööd tegema, kui just talle endale seda vaja ei ole. Teiseks - kas arvad tõsimeeli, et Cramol jääb puudu sidemetest, pakkujatest jne? Siin peavad olema ikka muud asjad mängus - ehk läheb tõesti kogu vaba raha maksuametile. Või ei ole turul tõesti sobiva hinnaklassiga tasemel meest saadaval. Või on lähtutud sellest, et VTBs play-offi nagunii ei jõua ja pole mõtet kiirustada. Või tahetakse kasvõi see Boone eest saadud raha nö seemneks jätta. Aga kõige vähem usun seda, et häid mehi on saadaval odava raha eest küll, lihtsalt ei osata neid üles leida.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Ei noh selge see, et turul ei ole soodsa hinna ja hea kvaliteediga keskmängijaid hetkel jalaga segada. See on juba kõigile selge. Vastasel korral ei otsiks ka Rapla siiani korvialust mängijat. Aga kuna Kuusmaa väitis, et ta on mitme mehega juba läbirääkimisi pidanud, ju siis ikkagi mingid variandid olemas on. Variandid, mille peale Rapla hammas ei hakka aga Cramo puhul võiks juba hakata küll. Ja kusagil selles süsteemis PEAB mingi suurem kala olema. Ei ole ju loogiline, et Klandorfi Kalev sõlmis lepingu näiteks Milkaga, kes tõenäoliselt saab ca 4-5 korda vähem palka kui Cramos sai Boone, aga Cramo teeb pakkumisi mingitele Posthumustele.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Ehk ei tasuks nendest Eesti liiga keskmängijatest nii ekstaasi sattuda?
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Ekstaasist on asi kaugel. Lihtsalt Posthumus ei ole mingilgi moel neist kvaliteetsem mängija, pigem vastupidi. Samas rahakott peaks olema Cramol piisavalt suur, et maksta nii mõnedki korrad suuremat palka. Ma ei väidagi, et Milka on mingi imemees või lööks VTB-s korvi all platsi puhtaks. Kaugel sellest. Aga ei ole kusagilt loogiline, et hinnanguliselt 2000-2500 eurose palgaga on võimalik palgata Milka aga 7000-8000 palgaga (kui me eeldame, et päris Boone palka ei raatsita välja käia) ei saa paremat meest, kui Posthumus.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Ja kusagil selles süsteemis PEAB mingi suurem kala olema.
Peab küll. Nagu öeldud, soov säästa, mõne sponsori ärakukkumine, maksuamet vms. Pole ka reaalne, et just tänavu on pikkade osas turul täiesti hull olukord, võrreldes varasematega.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas armando007 »

KalevRuus kirjutas:
Ja kusagil selles süsteemis PEAB mingi suurem kala olema.
Peab küll. Nagu öeldud, soov säästa, mõne sponsori ärakukkumine, maksuamet vms. Pole ka reaalne, et just tänavu on pikkade osas turul täiesti hull olukord, võrreldes varasematega.
Minu jaoks on selle taustal endiselt küsitav miks näiteks ollakse valmis maksma mingi ülimalt kahtlase Kanada Posthumuse väljaostmistasu? Või vähemalt mingit osa sellest.Taoline arusaam mulle Delfi artiklist jäi.Sarnase "mitte eriti terava pliiatsi" võiks ju lähemalt ka soetada odavamate või samaväärsete kuludega? Selle taustal võibki tuua siia näiteks Milka nime,kes on tegelikult omas hinnaklassis korralik mängumees.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Unustaks nüüd hetkeks selle Milka. Kui nüüd ikka tagasi maa peale tulla, siis Dominykas Milka on väga hea leid K-Kalevi jaoks, kuid ei pruugi seda olla BC Cramo jaoks. Tema mänguklass pole kõrgem kui Freimanisel ja Delasel ja sellist klassi ta VTB-s kardetavasti ei näitaks, korduda või Rossi efekt. Vajatakse ka hoopis teist tüüpi mängijat, kes oleks rohkem tsentri mõõtu, mitte PF nagu Freimanis, Delas ja kõikjale sobiv augutäide Keedus.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas armando007 »

Milka nimena oli rohkem näide.

Ja kui mänguklassist rääkida,siis Posthumuse puhul jätab see isegi ehk rohkem soovida.

Aga see selleks,Milka oli lihtsalt näide....
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Posthumuse puhul on kõige naljakam just see väljaostusumma, mida oldi valmis maksma, muidu võiks veel mõista, et odavalt saadud jne, võib ju prooviks tuua.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Just näide...
Ehk kui me paneme paberile ühelt poolt summa A, poolprofessionaalse meeskonna, peatreeneri ametit peab hobikorras põhikohaga munitsipaalpoliitik ja mängud põhiliselt KML + mõned kohtumised nõrgenenud Balti liigas (ehk sisuliselt puudub suurem potentsiaal edasi liikuda) ja saame tehte tulemuseks Milka, kes OMAL TASEMEL on täiesti korralik vend ja soliidne valik K-Kalevi jaoks
Ja teiselt poolt paneme paberile summa vähemalt 3xA, täisprofessionaalne meeskond (oma riigis selge tiitlipretendent), noor, asjatundlik ja ambitsioonikas peatreener, mängud VTB-s ja paari viimase aasta jooksul mitu näidet, kus mehed on edasi pääsenud mõnda tippklubisse ja saame selle tehte tulemuseks Posthumuse !!!!!
Siis midagi on siin pildil väga valesti.
Viimati muutis nojah, 23 Jaan 2016, 22:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
randomjoe
Kasutaja
Postitusi: 208
Liitunud: 05 Aug 2010, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas randomjoe »

Suht weird jah. Seda enam paneb mind imestama et leedukad ostsid Bubalo sel ajal kui KW oli ammu läinud ja Boone'iga läbirääkimised käimas.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Jummel, mõned kujutavad ette, et Posthumus oleks olnud raudpolt kindlalt Kevin Owens või Jaan Montgomery vol. 2. Ma ei ole sarnaselt paljudele teistele siin üleliia Posthumust aktsioonis näinud või tema karjääri jälginud, aga huvi pärast jätan siia lihtsalt ühe kommentaari Posthumuse kohta FB korvpalligrupist:
Need, kes ei tea, neile võib öelda, et see tsenter, keda jahitakse, on tõesti suur koll - 2.11-kuni 2.13 pikk (ja see on legit pikkus). Samas nagu teame, siis enne kui mängija pole Tallinna lennujaamas Peep Pahvi kätt surunud, pole miski kindel.

Suure kerega, aga liigub hästi. Ta ei ole mingi kuulus mees nagu Josh Boone ega ole NBA-s mänginud, kuid see tuleb ka sellest, et ta on üsnagi noor mängija.

Mis ta plussid on... suure kolli kohta, mida ta on, liigub ta hästi ja palju. On high energy player - võitleb kogu mängu. Liigub palju, jookseb palju üles-alla ega vea seanahka. On ka füüsiliselt küllaltki tugev - ja võiks muutuda teoreetiliselt veelgi tugevamaks.

On kõva võitleja. Kõige tugevam koht on tal kindlasti lauavõitlus ja ma ei liialda kui väidan, et ta ei jää Elegarile selles elemendis alla. Ehkki ta on natuke teistsuguse stiiliga mängija, siis ma oleksin väga imestunud kui me temalt ei näeks vähemalt ühe korra hooaja jooksul 20 rb-list mängu.

Veel, kuna ta on suur koll kellel on väga "alive" jalad - paneb ta palju katteid, millest päris läbi ei jaluta. KUna ta töötab läbi kogu mängu, siis juba need kaks elementi - pidev töö mõlemas lauas + katted - peaks olema asi, milles võib ta peale kindel olla.

Korvialuses kaitses on ta pigem on-ball defender, ehk kaitseb oma meest korralikult. Samas väga hea abipoole kaitsja ja rim-protector veel ei ole, selles vallas saab edasi areneda. Samas kaitse nõrgemaks ei jää kui see Josh Boone´i ajal oli. Keha see mängija ei karda, selle peale võib kindel olla.

Rünnakuoskused pole just teab mis. Kui oleksid - siis mängiks ta muidugi NBAs. Korvi alt viskab palli sisse ja putbackid jne. Low-postis 1-2 põhiliigutust on olemas - aga pigem on ta praegu musta töö tsentri tüüpi, mitte mingi peen ründemängija. Sellest hoolimata tänu oma effortile võib arvestada, et 10-12 punkti mängust min. viskab alati ära. Heal päeval 20.

Oma nooruse ja füüsiliste eelduste tõttu on kindlasti tegemist osaliselt projektiga - kes Müüri abil võiks kõvasti edasi minna.

Ise usun, et ta oleks seda tüüpi mängumees, kes oma energia ja võitluslikkusega võiks tuua meeskonda uut energiat ja nakatada sellega nii kaasmängijaid kui fänne. Ise olen ta karjääri jälginud u 3-4 aastat ja minu jaoks on tegemist väga sümpaatse mängumehega.

Üks lisa veel - mida võibolla isegi Kalevi skaudid veel ei tea - sellel mängijal on tegelikult täiesti kena viskeliigutus ja teoreetiliselt võib ta ka kolme panna tulevikus.
Lihtsalt ta protsendid pole seni sellised olnud, et talle oleks vaba kolmene senise karjääri jooksul lubatud olnud. Aaa liigutuse põhjal võiks ta eemal vabaks jäädas peale visata, mitte tingimata tagameest oodata. Ehkki muidugi pole eriti mõtet teda lauavõitlusest välja tuua mingi pick and popi jms-sega.
Jällegi - see pole kindlasti absoluutne tõde, aga mõned siin kujutavad ette, nagu mahuks Posthumus vaevalt kuhugi Pärnu või Valga pingile. Meest ei tule, võite rahulikult hingata, aga minu meelest jällegi suht ebaõiglane teda juba enne võimalikku tulekut viimaste aegade halvimaks välismängijaks ristida. Eriti arvestades, et paljud, sh mina, pole meest korralikult aktsioonis näinudki - sessuhtes hold your horses natuke.


Kuid mida ma küll klubile ette heidaks on tõesti see, et asju teokiirusel tehakse. Kui venelaste huvi Boone osas klubile teatavaks sai, siis oleks pidanud Kalev juba koheselt päringute jm taoliste asjade tegemisega alustama. Nö pinda sondeerima, et võimalikult kiiresti kandidaatide ring paika saada. Praegu munetakse ikka kõvasti ning ma tahaks väga loota, et klubi suhtleb samaaegselt ikkagi rohkem kui ühe mehega korraga.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Olles näinud Postuumset mängimas vaid kahes Kanada liiga mängus, sh. viimases, jääb mulle täiesti mõistmatuks, kust tuleb iseloomustas „high energy player“ ja „väga alive jalad“. Äkki on mees siis hetkel alavormis. Mulle jäi igatahes mulje mängijast, kes on jalgadest aeglane, katete panemisel pehme, rünnakul pudistama kippuv ja ilma loovuseta ehk maksimaalselt Kupsase tasemel mängija. Juba see Postuumse taustaga kursis olev isik loetleb tema mängus nii palju vajakajäämisi, et ilmselgelt ei saa tegemist olla Boone`i väärilise asendajaga.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Huvitav, kas Cramo asjapulgad nuputavad välja, millist tüüpi tsentrid meeskonda viimastel aastatel sobinud on.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma ei ole sarnaselt paljudele teistele siin üleliia Posthumust aktsioonis näinud või tema karjääri jälginud, aga huvi pärast jätan siia lihtsalt ühe kommentaari Posthumuse kohta FB korvpalligrupist:
Võib-olla on tõesti kriitikaga liiale mindud aga olgem ausad, sinu tsitaadi autor on tohutu NCAA fanatina ülistanud umbes samamoodi ka Nurgerit ja Jõesaart. Vähemalt üks neis olevat lausa tulevane NBA mees. Paraku ma just lõpetasin Nurgeri kodusatsi mängu vaatamise .... :(
Ja mis siin salata, Posthumuse osas kujundasin oma arvamuse siis, kui vaatasin mingit ta koduklubi mängu esimest veerandaega. No selle mängutaseme põhjal pluss mehe statistikat arvestades, ta tõesti näib või näis pigem Rapla või Valga potentsiaalne pingimees.
Vasta