Balti Liiga 2011/2012

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas KalevRuus »

Olgu komplekteerimisega kuidas on, sellist seisu nagu 18:38, nagu mina mängu vaatama asudes vist teise poolaja algul avastasin, ei tohiks kuidagi olla. See on juba pihkulöömine, mitte korvpall. Asi polegi selles, et Varbanovi või Skelega astuti puusse vaid pigem eneseuhkuses. Tra, olen täitsa sõnatu peale sellist mängu.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Üks mis nende mängudega nüüd selgeks sai, on see, et vara on ikka veel balti liigasse üleolevalt suhtuda, et mis need mängud Lauvase ja leedu koolipoistega meile annavad, läheme ja hakkame täie VTB-s ja Eurocupil lammutama. No come on, kuidagi vara on sellest rääkida, kui isegi Baltai vastu mõlemad mängud peksa saame. Ja meile võib ju see BBL süsteem, et ZAL RYT ja VEF liituvad alles play-offides liigaga mitte meeldida aga mis mõtet siin on unistada, et Cramo peaks sama eelise saama? Ülejäänud kolm on vähemasti oma taseme ja mängudega selle staatuse välja teeninud, meie lõpetame ka nõrgendatud BBL põhihooaja tabelis täiesti keskel. Mida me sellise tasemega seal VTB-s ja teoreetiliselt Eurocupil peale hakkame? Kogume terve hooaja peale jälle portsu "ilusaid kaotusi" ja ainsaks võidurõõmu pakkuvateks hetkedeks hooajal jäävad siis võidud Tartu, Rakvere ja Rapla üle.... natukene vähe vist? Võime küll unistada, et kui Unicsi või Himkiga vahel suht võrdse mängu mängime uuja järjekordse "ilusa" kaotuse saame, et siis meie tase ongi VTB aga ei tasu unistada, et neil vene klubidel on pikk ja pingeline hooaeg tugevate mängudega eurosarjades (euroliiga või eurocup), tugevas venemaa liigas ning tasemel VTB tippklubide vastu. Meie vastu tullaksegi mängima samamoodi nagu Cramo ise mängib Valgaga või Tallinna Kaleviga - tuleb ennast kohale vedada ja kuidagi see kohustuslik võit ära võtta. OK nii palju oleme võrreldes 2 aasta taguse ajaga arenenud, et sellised meeskonnad ei võida meie vastu lõdva emmiga tulles meid 40 punktiga vaid mäng on isegi mängu moodi aga üldiselt viimastel minutitel võetakse ikka jalad kõhu alt välja ja vormistatakse asi ära. OK ma ei välista, et mõnes mängus ei võiks ka meil tugevamate vastu jopata, aga tööõnnetusi juhtub kõigil, ka TÜ kaotas näiteks Pärnule, ega see ei tähenda, et Pärnu võiks nüüd BBL mängima minna oma tasemega.... Või mis mõttes on "ilusad" kaotused pehmelt mängule tulnud Himki vastu näiteks rohkem õpetlikud ja arendavad, kui koledad kaotused kusagil leedu pärapee koolivõimlas kohalikele koolipoistele, kes veri ninast välja suhtumisega mängule tulevad. Eelkõige peaks õppima viimaseid vastaseid igal ajal ja igas kohas võitma. Või mida üldse selles vanuses mängijatel enam areneda on? Tuleb kohale minna ja oma tase välja mängida ja endast nõrgemad konkreetselt paika panna. Või on nad üldse niiväga nõrgemad? Võibolla on nõus ainult sama tööd samal tasemel tegema mitu korda väiksema palga eest?
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas zero0 »

nojah kirjutas:Üks mis nende mängudega nüüd selgeks sai, on see, et vara on ikka veel balti liigasse üleolevalt suhtuda, et mis need mängud Lauvase ja leedu koolipoistega meile annavad, läheme ja hakkame täie VTB-s ja Eurocupil lammutama. No come on, kuidagi vara on sellest rääkida, kui isegi Baltai vastu mõlemad mängud peksa saame. Ja meile võib ju see BBL süsteem, et ZAL RYT ja VEF liituvad alles play-offides liigaga mitte meeldida aga mis mõtet siin on unistada, et Cramo peaks sama eelise saama? Ülejäänud kolm on vähemasti oma taseme ja mängudega selle staatuse välja teeninud, meie lõpetame ka nõrgendatud BBL põhihooaja tabelis täiesti keskel. Mida me sellise tasemega seal VTB-s ja teoreetiliselt Eurocupil peale hakkame? Kogume terve hooaja peale jälle portsu "ilusaid kaotusi" ja ainsaks võidurõõmu pakkuvateks hetkedeks hooajal jäävad siis võidud Tartu, Rakvere ja Rapla üle.... natukene vähe vist? Võime küll unistada, et kui Unicsi või Himkiga vahel suht võrdse mängu mängime uuja järjekordse "ilusa" kaotuse saame, et siis meie tase ongi VTB aga ei tasu unistada, et neil vene klubidel on pikk ja pingeline hooaeg tugevate mängudega eurosarjades (euroliiga või eurocup), tugevas venemaa liigas ning tasemel VTB tippklubide vastu. Meie vastu tullaksegi mängima samamoodi nagu Cramo ise mängib Valgaga või Tallinna Kaleviga - tuleb ennast kohale vedada ja kuidagi see kohustuslik võit ära võtta. OK nii palju oleme võrreldes 2 aasta taguse ajaga arenenud, et sellised meeskonnad ei võida meie vastu lõdva emmiga tulles meid 40 punktiga vaid mäng on isegi mängu moodi aga üldiselt viimastel minutitel võetakse ikka jalad kõhu alt välja ja vormistatakse asi ära. OK ma ei välista, et mõnes mängus ei võiks ka meil tugevamate vastu jopata, aga tööõnnetusi juhtub kõigil, ka TÜ kaotas näiteks Pärnule, ega see ei tähenda, et Pärnu võiks nüüd BBL mängima minna oma tasemega.... Või mis mõttes on "ilusad" kaotused pehmelt mängule tulnud Himki vastu näiteks rohkem õpetlikud ja arendavad, kui koledad kaotused kusagil leedu pärapee koolivõimlas kohalikele koolipoistele, kes veri ninast välja suhtumisega mängule tulevad. Eelkõige peaks õppima viimaseid vastaseid igal ajal ja igas kohas võitma. Või mida üldse selles vanuses mängijatel enam areneda on? Tuleb kohale minna ja oma tase välja mängida ja endast nõrgemad konkreetselt paika panna. Või on nad üldse niiväga nõrgemad? Võibolla on nõus ainult sama tööd samal tasemel tegema mitu korda väiksema palga eest?
Suutsid ka minu mõtted kirja panna!
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

zero0 kirjutas:
nojah kirjutas:Üks mis nende mängudega nüüd selgeks sai, on see, et vara on ikka veel balti liigasse üleolevalt suhtuda, et mis need mängud Lauvase ja leedu koolipoistega meile annavad, läheme ja hakkame täie VTB-s ja Eurocupil lammutama. No come on, kuidagi vara on sellest rääkida, kui isegi Baltai vastu mõlemad mängud peksa saame. Ja meile võib ju see BBL süsteem, et ZAL RYT ja VEF liituvad alles play-offides liigaga mitte meeldida aga mis mõtet siin on unistada, et Cramo peaks sama eelise saama? Ülejäänud kolm on vähemasti oma taseme ja mängudega selle staatuse välja teeninud, meie lõpetame ka nõrgendatud BBL põhihooaja tabelis täiesti keskel. Mida me sellise tasemega seal VTB-s ja teoreetiliselt Eurocupil peale hakkame? Kogume terve hooaja peale jälle portsu "ilusaid kaotusi" ja ainsaks võidurõõmu pakkuvateks hetkedeks hooajal jäävad siis võidud Tartu, Rakvere ja Rapla üle.... natukene vähe vist? Võime küll unistada, et kui Unicsi või Himkiga vahel suht võrdse mängu mängime uuja järjekordse "ilusa" kaotuse saame, et siis meie tase ongi VTB aga ei tasu unistada, et neil vene klubidel on pikk ja pingeline hooaeg tugevate mängudega eurosarjades (euroliiga või eurocup), tugevas venemaa liigas ning tasemel VTB tippklubide vastu. Meie vastu tullaksegi mängima samamoodi nagu Cramo ise mängib Valgaga või Tallinna Kaleviga - tuleb ennast kohale vedada ja kuidagi see kohustuslik võit ära võtta. OK nii palju oleme võrreldes 2 aasta taguse ajaga arenenud, et sellised meeskonnad ei võida meie vastu lõdva emmiga tulles meid 40 punktiga vaid mäng on isegi mängu moodi aga üldiselt viimastel minutitel võetakse ikka jalad kõhu alt välja ja vormistatakse asi ära. OK ma ei välista, et mõnes mängus ei võiks ka meil tugevamate vastu jopata, aga tööõnnetusi juhtub kõigil, ka TÜ kaotas näiteks Pärnule, ega see ei tähenda, et Pärnu võiks nüüd BBL mängima minna oma tasemega.... Või mis mõttes on "ilusad" kaotused pehmelt mängule tulnud Himki vastu näiteks rohkem õpetlikud ja arendavad, kui koledad kaotused kusagil leedu pärapee koolivõimlas kohalikele koolipoistele, kes veri ninast välja suhtumisega mängule tulevad. Eelkõige peaks õppima viimaseid vastaseid igal ajal ja igas kohas võitma. Või mida üldse selles vanuses mängijatel enam areneda on? Tuleb kohale minna ja oma tase välja mängida ja endast nõrgemad konkreetselt paika panna. Või on nad üldse niiväga nõrgemad? Võibolla on nõus ainult sama tööd samal tasemel tegema mitu korda väiksema palga eest?
Suutsid ka minu mõtted kirja panna!
Ma arvan, et ega siin paljud selles ei kahtlegi, et taseme poolest on hetkel BBL meile täiesti paras, küsimus on olnud pigem selle liiga üldises korralduses või korraldamatuses. Need masti maha löövad kaotused BBLis on täpselt hetkel see, miks võib hetkel pidada ikkagi hooaega seni mitteõnnestunuks. Oleks võidetud mängud Baltai ja Kedanai vastu, istuks meeskond hetkel suisa teisel kohal ja võitleks ikka päris tõsiselt FFi koha pärast, ja asjad tunduks ka kõrvalt palju roosilisemad kogu hooaja suhtes. VTB on selline liiga tõesti, mille arvelt ei saa päris meeskonnale hinnet anda.

Tuleb vist tunnistada, et nende meestega kahjuks me Balti liiga kige teravamasse tippu ei kuulu- mehed pole sel tasemel, midagi ei ole teha.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas vaim564 »

VTB-s oleme praegu rohkem poliitilistel põhjustel, taseme pärast võib meid sealt lõdvalt välja visata ja millalgi võidakse seda ka teha. Ma olen enam kui kindel, et kui organisatsioon jääb samaks, siis liiga viimane ei jää mitte ainult rahast ilma, vaid alustab ka kvalifikatsiooniturniirilt ja sealt edasipääs pole sugugi vormistamise küsimus, see sama Shiauliai näiteks ei saanud. Eurocupist ei maksa rääkida, EuroChallenge oleks meile paras tase ning sealgi läheks tugevamatega raskeks.
Balti liiga ongi ainus kindel väljund ja suurte väljajäämine põhiturniirilt teeb mängud ise põnevamaks, sest tase on päris ühtlane. Kaks kaotust väljalangemise pärast võitlevale Baltaile näitab seda juba ise. Probleem ei ole mitte ainult leegionärides, mis on nagunii loterii-allegrii, vaid veelgi enam kohalikes mängijates. Arusaadav, et nad läheb aega, kui nad muutuvad konkurentsivõimeliseks, aga kui kaua. Mida ei ole näha, see on progress. Möödunud hooajal tegi Gert Dorbek tõsise arenguhüppe, sel aastal on Arbet edasi läinud, aga see on praktiliselt ka kõik. Kitsing on teinud nüüd paar ilusat mängu, aga paari mängu põhjal vara veel öelda, kas on toimunud ka edasiminek st stabiilsus. Aga see on ka kõik.
Tartu probleem on samasugune, mängijad ei arene edasi, toimub paigalseis. Neil puudub motivatsioon ja nad nagu ei tahakski kusagile välja jõuda. See on probleem. Ilusad kaotused seda motivatsiooni ei tõsta, vaid ka mänguline keskkond peab olema jõukohane ja seda lünka Balti liiga hetkel täidab, ilma Žalgirise ja Rytaseta isegi paremini.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Kitsing oli vahepeal üldse Varbanovi kõrvale pingile unustatud ja üritati vägisi jällekord Toomet nr 5 koha peal katsetada - ja kõik need piinlikud hetked ja munaused tulevad temalt väljakul just siis, kui ta on sunnitud pukki mängima. Mis talle üldse ei sobi. Ta on väga hea nr 4. Aga need ämbrid tsentris mängides võtavad temasugusel tüübil tublisti enesekindlust ja tegutsemislusti vähemaks.
Mis puutub paari "oleks" võitu kaotuse asemel siis - noh sama hästi võib öelda, et see aasta oleme mõlemas mängus BBL-is TÜ võitnud, vabalt oleks võinud need mängud ju ka kaotada, seal vastasseisus pole kunagi midagi kindel. Ja sel juhul oleks seis meil 9/9 ja Tartul 7/10, st mitte väga erinevatel postitsioonidel ei paikneks Eesti meeskonnad. Need oleksid ja poleksid on alati selline libe tee....
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

Me ei ole BBL-is mitte kunagi põhimõtteliselt midagi saavutanud.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Siis tulekski esimeseks eesmärgiks seada jõukohane tulemus BBL-is (näiteks Final 4, nõrgendatud põhiturniiri võit vms) ja üritada enne see latt ületada, kui kohe Euroopa tippliigadesse trügida, kus hooaja peale on lootust 1-2 võitu kokku saada.

Igatahes minu jaoks kõlab eesmärgina isegi "BBL põhiturniiri koht 3 parema hulgas" paremini, kui "viimase koha vältimine VTB alagrupis".
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Siis tulekski esimeseks eesmärgiks seada jõukohane tulemus BBL-is (näiteks Final 4, nõrgendatud põhiturniiri võit vms) ja üritada enne see latt ületada, kui kohe Euroopa tippliigadesse trügida, kus hooaja peale on lootust 1-2 võitu kokku saada.

Igatahes minu jaoks kõlab eesmärgina isegi "BBL põhiturniiri koht 3 parema hulgas" paremini, kui "viimase koha vältimine VTB alagrupis".
Miks need asjad on üksteist välistavad üldse? Minu meelest hetkel ei sega VTB Balti liigat ega vastupidi, pigem tuleb üks teisele kasuks. Kui peaks hakkama valima (hetkel ei pea ju), siis vast oleks probleem. Poliitilised põhjused või mitte, nii kaua kui meile antakse seal VTBs võimalus, on see ikkagi must osavõtt.

Oleksitest nii palju, et ma pidasin neid "olekseid" rohkem esituste koha pealt silmas- need kolm mängu (Baltai 2 ja Kedanai), mida ma lihtsalt video pealt olen näinud, olid nii kohutavad, igatpidi alla oma võimete. Kui sellist s***a sisse ei oleks tulnud, võiks rääkida, et B Liigas oleme me edukalt hakkama saanud ja järgmine samm võikski olla juba VTBs asju edendada.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Kogu see minu eelnev jutt on pigem ajendatud sellest: http://sport.postimees.ee/718196/kalev- ... rja-poole/" onclick="window.open(this.href);return false; kus väideti et kaalutakse järgmisel aastal bbl-ist (kui tegelikult kõige sobivama tasemega) põhiturniiri osas loobuda. Sel juhul ongi nii, et VTB ja EuroCup on liiga kõvad pähklid (kuigi ma olen nõus, et ühel neist võiks osaleda siiski) ja KML jälle 80% mängudes ei paku midagi.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Kogu see minu eelnev jutt on pigem ajendatud sellest: http://sport.postimees.ee/718196/kalev- ... rja-poole/" onclick="window.open(this.href);return false; kus väideti et kaalutakse järgmisel aastal bbl-ist (kui tegelikult kõige sobivama tasemega) põhiturniiri osas loobuda. Sel juhul ongi nii, et VTB ja EuroCup on liiga kõvad pähklid (kuigi ma olen nõus, et ühel neist võiks osaleda siiski) ja KML jälle 80% mängudes ei paku midagi.
Sellise meeskonnana kindlasti, eriti veel eurocup (kuus mängu ja kõik). Eurochallenge vast oleks pisut jõukohasem.
Aga kogu seda asja kaaludes, peaks vist nentima, et pole mõtet siin väga pikalt ette vaadata, liiga palju sõltub üldse eelarvest ja võimest need vanad võlad maha saada õlgadelt.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:
nojah kirjutas:Kogu see minu eelnev jutt on pigem ajendatud sellest: http://sport.postimees.ee/718196/kalev- ... rja-poole/" onclick="window.open(this.href);return false; kus väideti et kaalutakse järgmisel aastal bbl-ist (kui tegelikult kõige sobivama tasemega) põhiturniiri osas loobuda. Sel juhul ongi nii, et VTB ja EuroCup on liiga kõvad pähklid (kuigi ma olen nõus, et ühel neist võiks osaleda siiski) ja KML jälle 80% mängudes ei paku midagi.
Sellise meeskonnana kindlasti, eriti veel eurocup (kuus mängu ja kõik). Eurochallenge vast oleks pisut jõukohasem.
Aga kogu seda asja kaaludes, peaks vist nentima, et pole mõtet siin väga pikalt ette vaadata, liiga palju sõltub üldse eelarvest ja võimest need vanad võlad maha saada õlgadelt.
Kalevi puhul sõltub rohkem asi ikka manageridest, kes ei suuda siis korralikke mehi siia tuua. Praeguse eelarve juures me mängime nagu meil oleks veel poole väiksem see eelarve. nn "põhikeskmängija" istub meil pingil, Skelele makstakse niisama raha.
Ei ole mõtet siin jahuda sellepärast, et VTB-s kaotused ja värgid, kui meil on võimalus antud seal mängida, siis palun väga. Kui peaks valima millegi vahel, siis tuleb millegist loobuda.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Praegustel tingimustel VTB-st, kus mängimine sisuliselt tasuta ja võimalus veel raha juurdegi teenida ei tasu muidugi loobuda. Seda ma ei arvagi. Aga et BBL põhiturniir mingite eurosarjade (kas siis challenge või cup ükskõik) vastu vahetada - kus võib kogu asi piirduda a la 6-8 mänguga oluliselt tugevamate vastu ja mis võib ka rahaliselt kulukamaks minna. Sellel ma hetkel küll ei näe mõtet. Kui VTB variant ära kaob või siis oluliselt süsteem muutub (näiteks kulukamaks vms), siis võib mõelda.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

nojah kirjutas:Praegustel tingimustel VTB-st, kus mängimine sisuliselt tasuta ja võimalus veel raha juurdegi teenida ei tasu muidugi loobuda. Seda ma ei arvagi. Aga et BBL põhiturniir mingite eurosarjade (kas siis challenge või cup ükskõik) vastu vahetada - kus võib kogu asi piirduda a la 6-8 mänguga oluliselt tugevamate vastu ja mis võib ka rahaliselt kulukamaks minna. Sellel ma hetkel küll ei näe mõtet. Kui VTB variant ära kaob või siis oluliselt süsteem muutub (näiteks kulukamaks vms), siis võib mõelda.
VTB-s pidid uuel hooajal kõik meeskonnad ühte tabelisse minema ning kõik mängivad omavahel kõigiga läbi ehk siis sealt tuleks poole rohkem mänge, kui sel hooajal. Mänge võib tulla isegi üle poole rohkem, kui need Venemaa liiga meeskonnad ka liituvad.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Demarr »

vaim564 kirjutas:Probleem ei ole mitte ainult leegionärides, mis on nagunii loterii-allegrii, vaid veelgi enam kohalikes mängijates. Arusaadav, et nad läheb aega, kui nad muutuvad konkurentsivõimeliseks, aga kui kaua. Mida ei ole näha, see on progress. Möödunud hooajal tegi Gert Dorbek tõsise arenguhüppe, sel aastal on Arbet edasi läinud, aga see on praktiliselt ka kõik. Kitsing on teinud nüüd paar ilusat mängu, aga paari mängu põhjal vara veel öelda, kas on toimunud ka edasiminek st stabiilsus. Aga see on ka kõik.
Tartu probleem on samasugune, mängijad ei arene edasi, toimub paigalseis. Neil puudub motivatsioon ja nad nagu ei tahakski kusagile välja jõuda. See on probleem. Ilusad kaotused seda motivatsiooni ei tõsta, vaid ka mänguline keskkond peab olema jõukohane ja seda lünka Balti liiga hetkel täidab, ilma Žalgirise ja Rytaseta isegi paremini.
Stagnatsiooni tuleb tõesti tunnistada ja kahjuks oleks jube naiivne loota, et mingi edasiminek lähitulevikuski juhtub, kuigi korvpalluri nö parim iga on paljudel meestel käes. Praegune mudel, et kogume terve trobikonna enam-vähem ühel tasemel eestlasi (kusjuures enamus 26 ja üle) kokku ja lisame neile mõned välismaalased (kusjuures needki on sel hooajal sellised... kahtlased), ei toimi. Neilt eestlastelt ei saagi ju tegelt mingit erilist arengut oodata ning sessuhtes on Arbet sel hooajal meeldiv erand olnud. Paraku aga alustame me praktiliselt iga hooaega sellise mudeli järgi ja seega ei tasugi oodata, et mingit arengut näha võiks. Meeskond pole ju jätkusuutlik niimoodi.

Mina näeksin meelsasti mudelit umbes sellisena, et on kolm-neli tugevamat eestlast, neli-viis välismaalast ja ülejäänud kohtadele võetaks mõned noored, kes Eestis juba kaela kannavad (a'la Soo, Dorbek, Kitsing). Võtta eeskuju näiteks tšehhide Nymburkist, kes juba üsna edukalt Euroopas esineda suudab. Klubil on vaja tervikuna professionaalsemaks muutuda. Eelarve paneb muidugi omad piirid, aga niisama paigal vegeteerida pole ka nagu väga mõtet.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Suletud