Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

elchukakabra kirjutas:Müürsepp rääkis hommikul raadios, et loodetavasti allkirjastab/allkirjastas uus mängija lepingu eile/täna/homme ja saab võistkonnale juba Unicsi vastu abiks olla.
Huvitav ,mis mehega tegu võiks olla?
Kasutaja avatar
randomjoe
Kasutaja
Postitusi: 208
Liitunud: 05 Aug 2010, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas randomjoe »

Äkki tuleb seekord see Posthumus? Kui eelmine hooaeg tehing katki jäi siis oli ju jutt et võetakse tüüp järgmiseks hooajaks...

Mitte et ma halba sooviks või nii. Lihtsalt mind on raske juba üllatada.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 296
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Millises raadios rääkis.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

randomjoe kirjutas:Äkki tuleb seekord see Posthumus? Kui eelmine hooaeg tehing katki jäi siis oli ju jutt et võetakse tüüp järgmiseks hooajaks...

Mitte et ma halba sooviks või nii. Lihtsalt mind on raske juba üllatada.
No kui see mees tuleb siis pole midagi positiivset loota ,sest minuteada polnud tal need näitajad midagi märkimisväärset.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 296
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Millises raadiosaates
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 305
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

korvpallihuviline kirjutas:Millises raadiosaates
PowerHitRadiost tundsin hääle järgi ära ja jäin kuulama
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas villu123 »

Oleks eesti pikkadel(Raadik, Veski) selline suhtumine ja nahhaalsus nagu Keedusel oleks eesti koondisel vägahead pikad! Iga mäng on näha kuidas Keedus teeb tööd iga palli nimel!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Jou-jou, no mis ma rääkisin :D
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=76341909" onclick="window.open(this.href);return false;
Rahvusvaheline Korvpalliliit FIBA avalikustas eile 2017. aasta EM-finaalturniiri loosimise asetused ning selgitab täna alagrupid. Riigid, kelle klubid osalevad Euroliigas või EuroCup sarjas, on kenasti nimekirjas, kuigi neid ähvardati tiitlivõistlustelt eemale jätmisega.
"Väiksemaid kiusatakse, suurtele antakse voli. Nad ei oleks saanud suurriike kuidagi EM-ilt eemale jätta, sest keegi ei tuleks neid siis vaatama," sajatas Kalev/Cramo klubi president Ivar Valdmaa, kel tuli septembris raske otsus vastu võtta.
Tagantjärele otsust kahetsema jääda pole Valdmaa sõnul mõtet, kuigi on selge, et midagi ULEB-i võistlustel kaasa löövate riikidega ei juhtu. "Meil oleks seal väga põnev mängida olnud. Me ei kahetse otsust, aga meil on väga kurb, et FIBA kogu Euroopa korvpalli õhkkonda oma tahtmise peale surumisega rikub," lisas Valdmaa.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

+ 1 "mis ma rääkisin".

Lisaks veel üks päris huvitav detail artiklist, mida ma ei teadnud ja mis lükkab ümber ka nende argumendid, kes väitsid, et ULEB oleks jube kulukaks maksma läinud:
"EuruCupil osalemisega oleks Kalev/Cramo saanud ULEB-ilt lisaks tugevatele mängudele ka olulist rahalist tuge."

Aga kõige kurjem ma olen vast kossuliidu peale siin, kes ise läksid oma initsiatiivil FIBAlt sanktsioone nuruma ja tegid järelepärimise, mille vastuse ennustamiseks ei pea Igor Mang olema. Puhas orjameelsus.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:+ 1 "mis ma rääkisin".

Lisaks veel üks päris huvitav detail artiklist, mida ma ei teadnud ja mis lükkab ümber ka nende argumendid, kes väitsid, et ULEB oleks jube kulukaks maksma läinud:
"EuruCupil osalemisega oleks Kalev/Cramo saanud ULEB-ilt lisaks tugevatele mängudele ka olulist rahalist tuge."

Aga kõige kurjem ma olen vast kossuliidu peale siin, kes ise läksid oma initsiatiivil FIBAlt sanktsioone nuruma ja tegid järelepärimise, mille vastuse ennustamiseks ei pea Igor Mang olema. Puhas orjameelsus.
Üks tsitaat artiklist on, et "Meil polnud aega nendega konflikti minna. Pidime otsuse kiiresti langetama," meenutab Valdmaa, kelle sõnul Eesti korvpalliliidu soovitused siinjuures kõige suuremat rolli ei mänginud.

"Korvpalliliidu surve polnud põhiline. Lähtusime ennekõike oma huvidest. Aga kui nad oleksid hakanud Eesti koondist survestama, siis loomulikult on Eesti koondise käekäik meile väga tähtis.
"
Seega korvpalliliitu ma ka otseselt ei süüdistaks. Fiba on lihtsalt....
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Makedoonia, Leedu, Sloveenia ja Montenegro (kui väikeriikidest rääkida) näitasid, et munad ja sirge selg võivad olla ka korrupeerunud organisatsiooniga suheldes. Meie aga jällegi.....
Ja kordan veelkord üle selle tõsiasja, et korruptiivse organisatsiooniga suheldes ei tohi alandlik ja järeleandlik olla, lootuses, et ehk järgmine kord suhtutakse paremini. Tegelikult on vastupidi, need, kes iseloomu näitavad, need jäetakse rahule aga need, kes on lasknud korra korruptsioonil endale peale astuda on järgmine kord veelgi tõenäolisemalt ohvrid.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Makedoonia, Leedu, Sloveenia ja Montenegro (kui väikeriikidest rääkida) näitasid, et munad ja sirge selg võivad olla ka korrupeerunud organisatsiooniga suheldes. Meie aga jällegi.....
Ja kordan veelkord üle selle tõsiasja, et korruptiivse organisatsiooniga suheldes ei tohi alandlik ja järeleandlik olla, lootuses, et ehk järgmine kord suhtutakse paremini. Tegelikult on vastupidi, need, kes iseloomu näitavad, need jäetakse rahule aga need, kes on lasknud korra korruptsioonil endale peale astuda on järgmine kord veelgi tõenäolisemalt ohvrid.
Milles seisneb FIBA korrumpeeritus? Paluks lahti seletada, et see karm süüdistus pelgalt tühjadeks sõnadeks ei jääks.

Ma ei ole tingimata nõus sellega, millised meetodid valis FIBA, et alaliidud enda poole saada, aga see ei ole iseenesest normaalne olukord, kus katuseorganisatsiooni kõrval, mis korraldab treenerite ja kohtunike koolitusi ning noorte- ja täiskasvanute koondiste turniire, eksisteerib sisuliselt maffialaadne paralleelstruktuur, mis ei oma mingeid kohustusi Euroopa korvpalli arendamise suhtes, vaid riisub üksnes koore korraldades Euroopa parimaid klubisid hõlmavaid klubiturniire. FIBA on teinud ajalooliselt kindlasti suuri vigu, et ULEB on üldse tekkida saanud. Ma loodaks siiski näha, et Euroopas saab taaskord olema vaid üks keskne korvpalliorganisatsioon ning kaoks ära see meelevaldsus, kuidas praegu eurosarja kohti jagatakse (pean silmas EuroCup`i ja Euroliigat).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Äri on äri ja vabaturumajandus võiks kehtida ka spordis, sh liigade ja spordivõistluste korraldamisel. Pigem meenutab maffiat mulle see, kui mingi katusorganisatsioon peab ennast mingis valdkonnas täielikuks monopoliks ja siis vägisi sunnib osalejatele neile mittesobivaid tingimusi peale. Ala seisukohalt oleks muidugi mõistlikum asju ühiselt korraldada (kuigi on spordialasid, kus see selgelt toimibki teisiti, ka korvpallis NBA on näiteks kommertsstruktuur 100%) aga kui katusorganisatsioon ise mõistlikke tingimusi osalejatele ei paku, siis on ju enam, kui loogiline, et otsitakse alternatiive. Kui FIBA pakuks normaalseid tingimusi ja kokkuleppeid, siis polekski probleemi. Aga lõpuks on ikkagi samal ajal tasemel meeskondade ja mängijate arv Euroopa liigades piisavalt suur, et vabalt kannatab välja ka 4 rahvusvahelise sarja korraldamist. Meie jaoks on just sarjade paljusus hea, on meie meeskondadel suurem tõenäosus saada arvestatav hulk mänge.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Äri on äri ja vabaturumajandus võiks kehtida ka spordis, sh liigade ja spordivõistluste korraldamisel. Pigem meenutab maffiat mulle see, kui mingi katusorganisatsioon peab ennast mingis valdkonnas täielikuks monopoliks ja siis vägisi sunnib osalejatele neile mittesobivaid tingimusi peale. Ala seisukohalt oleks muidugi mõistlikum asju ühiselt korraldada (kuigi on spordialasid, kus see selgelt toimibki teisiti, ka korvpallis NBA on näiteks kommertsstruktuur 100%) aga kui katusorganisatsioon ise mõistlikke tingimusi osalejatele ei paku, siis on ju enam, kui loogiline, et otsitakse alternatiive. Kui FIBA pakuks normaalseid tingimusi ja kokkuleppeid, siis polekski probleemi. Aga lõpuks on ikkagi samal ajal tasemel meeskondade ja mängijate arv Euroopa liigades piisavalt suur, et vabalt kannatab välja ka 4 rahvusvahelise sarja korraldamist. Meie jaoks on just sarjade paljusus hea, on meie meeskondadel suurem tõenäosus saada arvestatav hulk mänge.
See võrdlus NBA-ga siiski ei päde, sest NBA teeb USA korvpalli katuseorganisatsiooniga tihedat koostööd, samas kui ULEB keeldub näiteks rahvuskoondiste mängude jaoks oma kalendrisse ruumi tegemast. Rääkimata juba mainitud asjaolust, et ULEB ei panusta treenerite ja kohtunike koolitusse ega ka rahvusmeeskondade turniiride korraldamisesse. Sport võib ju äri olla ning monopolid võivad mõnikord oma võimu kuritarvitada, kuid samavõrd kahjulikud võivad spordile olla ka kartellikokkulepped, kus suured tegijad panevad suurema kasumi nimel seljad kokku ning tõrjuvad väiksemad välja. Nagu see on juhtunud näiteks Euroliiga puhul. Või kui mõelda sellele, kui hägus on olnud seos EuroCupi pääsu ja sportlike saavutuste vahel. FIBA kui kõiki alaliite koondava organisatsiooni puhul on vähemalt lootust demokraatlike ning meritokraatlike printsiipide rakendumisele.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Viimastest FIBA Eestit puudutavatest otsustest ei paista küll kusagilt välja see demokraatlike printsiipide rakendamine või võrdne kohtlemine või arusaadav ja ette ennustatav otsustusprotsess. Ja just seda ma pean silmas korruptiivsuse all. Altkäemaksud jms rahaline sahkerdamine ei ole korruptsiooni ainus vorm. Kas ja mis määral seda FIBAs on, seda ma ei tea. Aga just nimelt kuna on tegemist suuresti avalikes huvides tegutseva katusorganisatsiooniga, siis on juba otsuste läbipaistmatus, ebademokraatlikus ja võrdse kohtlemise puudumine piisavad tunnused et süsteemi olemuselt korruptiivseks kutsuda.
Vasta