Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

OJT kirjutas:Miks mitte värvata Paasoja kes on selle hooajaga näidanud, et suudab hästi hakkama saada mõlema tagamängija kohal. Viimane aeg anda mehele võimalus end tõestada kõrgemal tasemel.
Leian ka ,et Veidemanni asemel võiks ju Paasoja täitsa olla mehel paistab olema tahtmist ja samas oleks tal võimalus ennast tõestada VTB tasemel.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

OJT kirjutas:Miks mitte värvata Paasoja kes on selle hooajaga näidanud, et suudab hästi hakkama saada mõlema tagamängija kohal. Viimane aeg anda mehele võimalus end tõestada kõrgemal tasemel.
Mul isiklikult on täielik vastunäidustus combode, kes tegelikult on number kahed, kasutamise osas mängujuhtidena. Seda prooviti eelmine hooaeg Veidemani, Rossi ja Dorbekuga, aga mäng toimis põhimõtteliselt vaid siis, kui Timmu PG positsioonil oli ja mingi enam-vähem stabiilse kvaliteedi saavutas mäng alles siis, kui meeskonnaga liitus Curry. Tänavu katsetati sellel positsioonil Harperit, kes oli Kalevi mõistes küll väga hea mängija, kuid võitudes see paraku ei kajastunud. Küll aga poleks mul midagi selle vastu, et Paasoja Dorbeku asemel meeskonda tuua. Kui mängija ei suuda üldse teravust luua (isegi mitte Eesti liigas), siis ainus õigustus number kahe positsioonil mängimiseks on see, kui ta on väga hea viskaja. Dorbek suudab hea protsendiga visata aga vaid siis, kui ta on täiesti vabaks mängitud. Paasoja on minu silmis selle hooaja enim arenenud mängija. Ta on palju aktiivsem ja stabiilsem kui varasematel hooaegadel, on omandanud üsna heal tasemel keskpositsiooni- ja kolmepunktiviske ning ei jää ka kaitses Dorbekule sisuliselt alla.
OJT
Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juun 2016, 10:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas OJT »

Uhhuu kirjutas:
OJT kirjutas:Miks mitte värvata Paasoja kes on selle hooajaga näidanud, et suudab hästi hakkama saada mõlema tagamängija kohal. Viimane aeg anda mehele võimalus end tõestada kõrgemal tasemel.
Mul isiklikult on täielik vastunäidustus combode, kes tegelikult on number kahed, kasutamise osas mängujuhtidena. Seda prooviti eelmine hooaeg Veidemani, Rossi ja Dorbekuga, aga mäng toimis põhimõtteliselt vaid siis, kui Timmu PG positsioonil oli ja mingi enam-vähem stabiilse kvaliteedi saavutas mäng alles siis, kui meeskonnaga liitus Curry. Tänavu katsetati sellel positsioonil Harperit, kes oli Kalevi mõistes küll väga hea mängija, kuid võitudes see paraku ei kajastunud. Küll aga poleks mul midagi selle vastu, et Paasoja Dorbeku asemel meeskonda tuua. Kui mängija ei suuda üldse teravust luua (isegi mitte Eesti liigas), siis ainus õigustus number kahe positsioonil mängimiseks on see, kui ta on väga hea viskaja. Dorbek suudab hea protsendiga visata aga vaid siis, kui ta on täiesti vabaks mängitud. Paasoja on minu silmis selle hooaja enim arenenud mängija. Ta on palju aktiivsem ja stabiilsem kui varasematel hooaegadel, on omandanud üsna heal tasemel keskpositsiooni- ja kolmepunktiviske ning ei jää ka kaitses Dorbekule sisuliselt alla.
Veidemani ja Paasoja vahe combo guardina on see, et Veideman mängis seda kohta eelmisel hooajal alles esimest korda tõsisemalt ja Harper polnud ka seda kohta oma karjääri jooksul eriti mänginud. Paasoja on see-eest Raplas seda juba teha saanud ja tema jaoks ei oleks see uus asi. Paasoja asendaks ikkagi Veidemani Cramos ja Dorbek peaks minu silmis Cramosse jääma. On küll ebastabiilne aga kedagi teist paremat tema kohale võtta poleks hetkel.
komtuur
Kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Sept 2011, 14:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas komtuur »

http://sport.ohtuleht.ee/805468/bc-kale ... ool-platsi" onclick="window.open(this.href);return false; täisartiklit? Tänan.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

komtuur kirjutas:http://sport.ohtuleht.ee/805468/bc-kale ... ool-platsi täisartiklit? Tänan.
Veebruari lõpus lahkus BC Kalev/Cramo ridadest rünnakuliider Demonte Harper, kelle asendajaks toodi kogenud mängujuht Branko Mirkovic. Tagantjärele võib öelda – valitsev meister pani valikuga kümnesse.
"Huvitav, mida treener võis pärast seda mängu mõelda – kelle ta küll siia tõi?!" kirjeldas 34aastane serblane oma Kalevi debüütmängu järgseid emotsioone. Mäletatavasti jõudis Mirkovic Kuressaares peetud Balti liiga veerandfinaalkohtumises Riia Baronsi vastu väljakul viibida veidi üle kümne minuti, kui ta teise tehnilise vea ja ühtlasi eemaldamise teenis.
"Esimene tehniline anti flop’i eest. Teises olukorras läks Cedric [Simmons] kellegagi vaidlema – läksin lihtsalt juurde ja ütlesin: "olge nüüd, aitab küll," ja sain tehnilise. Läksin treeneri juurde ja vaatasin teda hämminguga: mis nüüd juhtus?" meenutas Mirkovic toonaseid segaseid tundeid.Vaatamata mõnevõrra vastuolulisele avakohtumisele on mängujuht tõusnud Cramo liidriks, kellele loodab nii peatreener Alar Varrak kui ka meeskonnakaaslased.
Kalevisse tulek oli ootamatu
Hooaega Rumeenias alustanud pallurile tuli valitseva Eesti meistri pakkumine välguna selgelt taevast. "See oli mulle endalegi üllatus. Ei teagi, kuidas see juhtus, mängisin alles Oradeaga Meistrite liigat," mõtiskles Mirkovic.
"Ühel päeval agent helistas ja küsis, mida arvan Kaleviga liitumisest? Ütlesin, et Kalev on hea meeskond, aga mul on ju siin leping. Harper lahkus ning neil oli mängujuhti vaja. Ütlesin, et kui asjad saab korda ajada, siis loomulikult liitun Kaleviga."
Uus koduklubi polnud Mirkovicile sugugi võõras – kolmel eelmisel hooajal kollitas mängujuht meie mehi Ühisliigas Minski Tsmoki värvides. Enamgi, ees ootas vana tuttav Vitali Ljutõtš, kellega koos Valgevenes kolm hooaega järjest palliti. "Tänu temale oli mul tunduvalt lihtsam meeskonda sulanduda," sõnas mängujuht.
Täpsemalt öeldes – mingisuguseid kohanemisraskusi kogenud serblasel ei tekkinudki. Juba esimestest päevadest võeti teda kui täieõiguslikku liiget. "Treener ütles, et annab mulle paar rünnakuliikumist, mida võin mängida," meenutas Mirkovic naerulsui Varraku esimesi juhiseid. "Sellega asi piirdus ja sellest piisas."
Eesti meistritiitel on tähtis
Uus mees tõusis kohe meeskonna üheks vedajaks ja liidriks. Cramo mäng muutus hoobilt meeskondlikumaks. Tõsi, raskeid aegu on olnud, kuid kalevlased hoiavad kokku.
"Võistkonna keemia on suurepärane," teatas Mirkovic. "Isegi selle vähese siin veedetud ajaga olen teistega lähedasteks saanud. Käime tihti koos väljas – õhtusöökidel või niisama istumas, lävime väga tihedalt."
Kui mõnel varasemal hooajal on ühtehoidmist nappinud, siis tänavu paistab see Eesti meisterklubist hästi välja. Vaatamata nigelale Ühisliiga hooaja lõpule ja Balti liigas medalita jäämisele liigutakse ühtse löögirusikana kohaliku meistritiitli kursil.
"Loomulikult on," kinnitas Cramo rünnakute dirigent kullavõidu olulisust. Ta lisab, et lihtne see siiski pole. "Raplal on hea meeskond. Nad alistasid Tartu, see on suur asi. Nad murdsid Kalevi ja Tartu vastasseisu. Meil tuleb tiitli võitmiseks endast kõik anda."
Teise finaalmängu otsustavatel hetkedel kallutas pingelise lõpu Kalevi kasuks just Mirkovic, kes tabas 24 sekundit enne lõppu kaugviske. Sellega pääseti kuuega ette ning kohtumise saatus oli sisuliselt otsustatud.
"See oli minu hetk!" meenutas võidukorvi mehiselt tähistanud pallur. "Mul ei olnud just parim mäng – eksisin paljudel visetel – ja kui see viimane tabas, siis oli väga hea tunne."
Midagi kahetsema ei jää
Suuri viskeid ja tähtsaid mänge on Mirkovic kogunud karjääri jooksul hulgaliselt. 2003. aastal alustas ta profikorvpallurikarjääri kodumaal Serbias, seejärel on õnne proovinud Makedoonias, Bulgaarias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Rumeenias ning Valgevenes, jõudes 14 aastat hiljem otsaga Eestisse.
Nii mõnegi tiitli võitnud mees oma karjäärist midagi kahetsema ei jää. "Miks peakski?" arutles mängujuht pärast väiksest mõttepausi. "Olen endast alati parima andnud ja seni on kõik hästi läinud. Olen hoolikalt valinud, kuhu mängima lähen. Enne otsustamist teen väikese taustauuringu. Nagu treenerid küsivad enne minu palkamist minu kohta, küsin mina teistelt samamoodi treenerite ja klubi kohta."
Samuti pole ta end kunagi jamadesse mässinud. "Tähtis on endale aru anda, mida võib ja mida mitte. Eriti olukorras, kus paljud inimesed sind tunnevad. Ei tohi ennast lolliks teha. Professionaal tuleb olla nii väljakul kui ka väljaspool seda."
Üheks oma klubikarjääri vingemaks ajaks peab Mirkovic hooaega 2009/10, mil mängis Sofia Lukoilil. Toona jagas Mirkovic söötu aastaid NBAs ja Euroliigas möllanud Pero Anticile. "Väljaspool platsi oli ta suurepärane – tegi sinu heaks kõike," kirjeldas Cramo pallur oma kuulsaimat meeskonnakaaslast. "Väljakul oli ta aga väga karm. Jäime sõpradeks, aga ta on tõesti karm kutt."
Samuti on Mirkovicile olnud äärmiselt emotsionaalne koondisesse jõudmine, vaatama sellele, et ta ei saanud esindada sünnimaad. "Minu unistuse täitumine oli rahvuskoondise esindamine. Olen küll serblane, aga seal oli palju väga häid mängijaid ees," sõnas 2013. aastal Bulgaaria dressi selga tõmmanud pallur.
"Võimalus oli väga väike. Ühel hetkel tuli jutuks, et saan Bulgaariat esindada – see rõõmustas. Meil ei õnnestunud küll EMile pääseda, kaotasime Eestile, aga see oli suurepärane kogemus."
Kogu oma kirevast karjäärist õnnest pakatav Mirkovic midagi negatiivset ei mäletagi – kui, siis ainult päris algusest. "Ilmselt kõige raskem oli 20.-21. eluaastal. See oli aeg, kui pidi otsustama, mida oma eluga teha," meenutas ta algust.
"Kas pühendada kogu elu korvpallile? Kui oled noor, siis tahad käia väljas, avastada igasuguseid asju, mida selles eas tehakse. Tuli selgeks teha – kui tahan saada korvpalluriks, siis pean tegema iga päev trenni, varakult magama minema, varakult ärkama, korralikult puhkama."
Mirkovic ei mõtle lõpetamisele ega välista, et võib Kalevis jätkata ka tuleval hooajal.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Arvestades Paasoja vanust, oskusi ja eeldatavat arenemisvõimet, soovin ka mina teda Kalevis näha! Paasoja combo-guardina VTB-s... on ka temast säravama resümeega mehed komistanud VTB taseme kaitse ja rünnaku otsa!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Mirkovici jätkamise vastu ei oleks minul midagi, lihtsalt Soku asemel näeksin mõnda domineerivamat mängujuhti (Machado taolist). Tegelikult peakski Cramo alamõõdulise eelarve juures panustama läbilöögivõimelistele autsaideritele, kes tahavad kusagile läbi murda. Tuntud kaubamärkide McLeodi ja Millage sissetoomine pole ennast õigustanud.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

vaim564 kirjutas:Mirkovici jätkamise vastu ei oleks minul midagi, lihtsalt Soku asemel näeksin mõnda domineerivamat mängujuhti (Machado taolist). Tegelikult peakski Cramo alamõõdulise eelarve juures panustama läbilöögivõimelistele autsaideritele, kes tahavad kusagile läbi murda. Tuntud kaubamärkide McLeodi ja Millage sissetoomine pole ennast õigustanud.
Mandel ja Jois? See on hea mõte aga sellised mängijad mõtlevad tihti rohkem enda stati peale.
machado muidugi sai väga hästi hakkama aga on ka teisi näiteid.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Rio kirjutas:
vaim564 kirjutas:Mirkovici jätkamise vastu ei oleks minul midagi, lihtsalt Soku asemel näeksin mõnda domineerivamat mängujuhti (Machado taolist). Tegelikult peakski Cramo alamõõdulise eelarve juures panustama läbilöögivõimelistele autsaideritele, kes tahavad kusagile läbi murda. Tuntud kaubamärkide McLeodi ja Millage sissetoomine pole ennast õigustanud.
Mandel ja Jois? See on hea mõte aga sellised mängijad mõtlevad tihti rohkem enda stati peale.
machado muidugi sai väga hästi hakkama aga on ka teisi näiteid.
Sokk võib olla Eesti parim mängujuht, aga see näitab, et selle positsiooni peal on tervikuna väga suured probleemid. Rapla vastu on töötanud kahe playmakeriga variant, kus Mirkovic on samuti sees ja Sokk täidab nn toetava mängujuhi rolli. Ega ta siis pole halb mängija, tal on hea vise ja korralik füüsis, kuid ambitsioonidega meeskonna põhimängujuhi saapad on tema jaoks liiga suured, sellepärast ma ütleksin, et tegelikult oli enne Mirkovici põhimängujuht ikkagi Harper.
Tartu on selle aasta komplekteerimisega astunud samasse ämbrisse, nagu Cramo seda alatasa teeb, positsioonid on ebaühtlaselt komplekteeritud. Siin on probleemi võti, mitte niivõrd ühes või teises mängijas.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Erinevalt paljudest ei näe mina küll, mida Paasoja uuel hooajal Cramole juurde võiks anda, et praegustki kvaliteeti säilitada. Viskava tagamängija kohta viskab ta ülimalt keskpäraselt ja mängujuhina on ta vaese mehe Timmu, kui sedagi.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Olgu ,mis on aga nüüd võime siis sellele hooajale lõplikult joone alla tõmmata,kes siis on lugupeetud fännid selle hooja meeskonnas kõige parem mängija läbi terve selle hooaja,oleks tore ,kui võiks sellel teemal nüüd diskuteerida.Minule isiklikult jättis sümpaatse mulje Mirkovic,kahju ,et ta meiega nii hilja liitus,mulle tundus ,et Mirkovici liitumisega meie mäng ikkagi paranes.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Egert kirjutas:Erinevalt paljudest ei näe mina küll, mida Paasoja uuel hooajal Cramole juurde võiks anda, et praegustki kvaliteeti säilitada. Viskava tagamängija kohta viskab ta ülimalt keskpäraselt ja mängujuhina on ta vaese mehe Timmu, kui sedagi.
Võrreldes Martin Dorbekuga, kelle kohale ta pretendeeriks, tooks Paasoja meeskonda kiirust, teravust ja atleetlikkust. Kaitses on nad minu silmis enam-vähem võrdväärsed mängijad. Fakt on, et Paasoja viskas finaalis kolmes mängus neljast väga kehva tabavusega. Samas oli ta van der Marsi kõrval ka kõige tihedamini kaetud Rapla mängija. Hooaega tervikuna silmas pidades näitas ta siiski selget edasiminekut põrgatuselt võetud keskpositsioonivisetel ja kolmestel. Kokkuvõttes aga pole väga vahet, kas Dorbeku asemel on Paasoja või näiteks Keeduse asemel Kajupank. Vangerdused eestlastest rollimängijate osas mõjutavad eduvõimalusi VTB-s kuni viie protsendi ulatuses.

Ma ei kurdaks, kui välismängijatest jääksid meeskonda nii Ljutõtsh, Mirkovic, Tollefsen kui ka Simmons. Number kahe positsioonile tuleb igal juhul värvata üks tõsine püss, kuna Veidekale ligilähedaseltki võrdväärset asendust pole eestlaste hulgas võtta. Ja Gladnessi asemele tuleks värvata üks oluliselt nutikam ja osavam mängumees – ülesanne, mis ei tohiks Rõõmumehe taset arvestades ülemäära keeruline olla.

Õnnitlused kaasfännidele järjekordse tiitlivõidu puhul. Rahvusvaheliselt unustamisväärne aasta, aga vähemalt tehti kodukamaral jälle puhas vuuk.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

[quote="Egert"]Erinevalt paljudest ei näe mina küll, mida Paasoja uuel hooajal Cramole juurde võiks anda, et praegustki kvaliteeti säilitada. Viskava tagamängija kohta viskab ta ülimalt keskpäraselt ja mängujuhina on ta vaese mehe Timmu, kui sedagi.[/quote

]Võrreldes aasta tagusega on ta paremini visama hakanud aga mingi kuldkäsi ta tõesti pole.
Kes hakkab järgmine aasta Veidemani asendama? M Dorbek seda ilmsegelt ei suuda
Olmre? Või võtta tagaliini 4 välismaalast ja korvi alla 3?
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Üldse väga sümpaatne meeskond saadi hooaja teisel poolel kokku. Jäi see Veideka osa puudu, temast oli puudu, aga õnneks tagamehed pidasid vastu. Väljaspoolt paistis ka et sisekliima oli hea, ja oldi ühtne meeskond.

Tooksin välja arvamuse 2 mängija kohta.

Gladness - oli mis ta oli, tegi sageli lolle otsuseid, ja osades mänguelementides väga puudulik, aga ta töötas väljakul korralikult (nii nagu oskas, koos oma puudustega) ja sellega on ta minu sümpaatia saanud.

Tollefsen - väga sümpaatne, meeskonnamängija, kes isegi liiga palju otsis söötu. VTB kohta ehk ei vedanud päris välja, aga noore rookie kohta väga hea hooaeg. Playoffis üllatas mind oma kaitsemänguga.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Egert kirjutas:Erinevalt paljudest ei näe mina küll, mida Paasoja uuel hooajal Cramole juurde võiks anda, et praegustki kvaliteeti säilitada. Viskava tagamängija kohta viskab ta ülimalt keskpäraselt ja mängujuhina on ta vaese mehe Timmu, kui sedagi.
Mina kipun siin nõustuma, Paasoja kvaliteeti küll kaasa ei tooks, nagu siin allpool öeldi, suurt vahet ei oleks, kas Dorbek või Paasoja, ma isegi arvan, et Dorbekul on kokkuvõttes parem vise, ta lihtsalt kasutab seda harva. Paasoja kasutamine mängujuhina oleks katastroof, kui vähegi mõnda välissarja mängitakse. KML-s saab ta muidugi keskeltläbi hakkama, kuid kes ei saaks.
Mirkovic sai MVP täiesti teenitult, kuigi Metsalu mängis kaitses tema vastu oluliselt paremini kui Rapla "kaitsespets" Kaldre. Samuti tuleb kiita Tollefseni, kelle potentsiaal hooaja lõikes võib-olla täielikult veel ei avanenud. Ljutõts tegi ka täna oma finaalseeria parima mängu. Korvi all on Simmons-Gladness ikkagi hoopis teisest klassist kui van der Mars-Kok.
Vasta