Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

JukuNoorem kirjutas:Intervjuus andis Varrak selge vihje, et ta ei soovi Dorbekuga jätkata, kuna on küll arenenud, aga mitte sellele tasemele, mida temalt on oodatud. Seega on igati mõistlik, et ta leiab endale Eestist või mõjalt uue koha. Temast oleks näiteks suur abi Tartule minu arvates vahetusmängijana tagaliini.

Kui vaadata nii, et ei Paasoja ega Olmre ei kanna esiviisiklase kohta veel välja, siis ongi mõistlikum võtta oma karjääri tipule lähenev Paasoja vahetusmeheks ja Olmrel lasta kasvõi välismaale minna, kui on võimalik.

Minu arvates on normaalne, et Kalevis ka eestlased vahetuvad. Kes vanadusest, kes omal soovil, kes lihtsalt seepärast, et noorematele ja/või kõrgema potentsiaaliga meestele ruumi teha.
Ma olen Jukuga üsna samal lainel. Dorbekul oli terve märts, aprill ja mai aega, et ennast meeskonna ainsa number kahena tõestada, aga kasutegur jäi paraku üsna kasinaks. Hoolimata sellest, et Kalevi tagaliin oli päris õhuke, teenis ta näiteks finaalseerias mänguaega vaid keskmiselt 16 minutit mängu kohta ja oli seejuures meeskonna halvima +/- näitajaga. Soku näol juba on meeskonnas üks eestlasest tagamängija, kes tegutseb rünnakul üksnes kolmesejoone vahetus läheduses, nii et minu poolest võiks sinna Paasoja või Olmre näol teravust juurde tuua. Dorbekule aga võiks tulla kasuks teha Raplas üks järjekordne vahepeatus, et end uuesti lahti mängida. Viimati, kui ta Kalevist sinna siirdus, oli tulemuseks päris suur arenguhüpe.

Kuivõrd Tassist plaanitakse põhirotatsiooni mängijat, siis ma oletan, et eesliin saab lisaks temale koosnema kolmest välismängijast. Ideaalis võiksid nendeks olla Elegari-tüüpi tsenter, Freimanise-laadi 4/5 ja nelja peal äkki siis Tollefsen, kui ta peaks jätkama. Lisaks võib eesliinile vajaduse korral abikäe ulatada Keedus kui universaalne mängija.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Rääkisin täna varrakuga ligi poolteist tundi, pikemalt saab lugeda juuni kuu Basketball ajakirjast, aga Mirkovici sooviksid vähemalt klubijuhid ka uuel aastal näha, aga siin on vähemalt Varraku arvates teatud aga-d...täpsemalt siis juba ajakirjast, lisaks saab siis lugeda VTB hooajast, KML po-st, komplekteerimisest ning vigadest, ning vast jagub ka muud huvitavat.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:Rääkisin täna varrakuga ligi poolteist tundi, pikemalt saab lugeda juuni kuu Basketball ajakirjast, aga Mirkovici sooviksid vähemalt klubijuhid ka uuel aastal näha, aga siin on vähemalt Varraku arvates teatud aga-d...täpsemalt siis juba ajakirjast, lisaks saab siis lugeda VTB hooajast, KML po-st, komplekteerimisest ning vigadest, ning vast jagub ka muud huvitavat.
Võiks arvata, et Mirkovici taasvärbamise puhul tingib kahtlusi muuhulgas see, et 1) ta saab oktoobris juba 35-aastaseks ja ta ei pruugi tiheda graafiku juures terve hooaja lõikes põhimängujuhi väärilist taset välja mängida – see oli omal ajal ka väidetavalt põhjus, miks Millage Machado vastu välja vahetati; ja 2) Mirkovici ja Sokuga koostöö jätkamine tähendaks seda, et kumbki PG pole atleetlik ega tugev – isegi Pärnu püüdis poolfinaalis igal võimalikul juhul Seskuse näol neid kahte low-post`is ette võtta, ehkki üsna edutult.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Uhhuu kirjutas:
marxx762 kirjutas:Rääkisin täna varrakuga ligi poolteist tundi, pikemalt saab lugeda juuni kuu Basketball ajakirjast, aga Mirkovici sooviksid vähemalt klubijuhid ka uuel aastal näha, aga siin on vähemalt Varraku arvates teatud aga-d...täpsemalt siis juba ajakirjast, lisaks saab siis lugeda VTB hooajast, KML po-st, komplekteerimisest ning vigadest, ning vast jagub ka muud huvitavat.
Võiks arvata, et Mirkovici taasvärbamise puhul tingib kahtlusi muuhulgas see, et 1) ta saab oktoobris juba 35-aastaseks ja ta ei pruugi tiheda graafiku juures terve hooaja lõikes põhimängujuhi väärilist taset välja mängida – see oli omal ajal ka väidetavalt põhjus, miks Millage Machado vastu välja vahetati; ja 2) Mirkovici ja Sokuga koostöö jätkamine tähendaks seda, et kumbki PG pole atleetlik ega tugev – isegi Pärnu püüdis poolfinaalis igal võimalikul juhul Seskuse näol neid kahte low-post`is ette võtta, ehkki üsna edutult.
Teine punkt põhilisem, mõlemal mehel on suhtselt sarnane mängijaprofiil. See esimene punkt pole ka üldse halb tähelepanek.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78391616" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui peaks juhtuma, et Varrak piiri taga lepingu teenib, siis peab hakkama vist välismaalt uut peatreenerit otsima. Mulle isiklikult näib, et lisaks Varrakule on Eestis praegu vaid kaks treenerit, kes oleksid väärilised Kalevit juhendama – Sokk ja Vene. Esimese ambitsioon koondise ja korvpallikooli kõrvalt klubi tasemel peatreenerina tegutseda on ebaselge (Betoonimeistri juhendamine toimub ju hobikorras), Vene aga on Tartu mees, kui just lepinguläbirääkimised vahepeal untsu pole läinud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ei lähe see Varrak kusagile.
Aga ma ütlen seda küll, et verevahetus tuleks rohkem kasuks. Varrakule käia kusagil mujal ja vaadata, kuidas elu on. Cramole teistsuguse käekirjaga treener, soovitavalt väljaspoolt Eestit.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Väljast ei tule siia ükski nii hea hinna-kvaliteedi suhtega treener kes sellise pulliga lepiks et iga jumala aasta tuleb keset hooaega rebuild teha. Varrak on arvestades Cramo võimalusi ikka pagana hea variant. Ei ütle, et väljast hea treener kasuks ei tule, aga reaalsuses ei muutuks sellest tulemuse mõttes mitte midagi.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78391616

Kui peaks juhtuma, et Varrak piiri taga lepingu teenib, siis peab hakkama vist välismaalt uut peatreenerit otsima. Mulle isiklikult näib, et lisaks Varrakule on Eestis praegu vaid kaks treenerit, kes oleksid väärilised Kalevit juhendama – Sokk ja Vene. Esimese ambitsioon koondise ja korvpallikooli kõrvalt klubi tasemel peatreenerina tegutseda on ebaselge (Betoonimeistri juhendamine toimub ju hobikorras), Vene aga on Tartu mees, kui just lepinguläbirääkimised vahepeal untsu pole läinud.
Kardan ,et Varrak jääb Cramosse, kuigi see verevahetus tuleks kindlasti kasuks, rääkigu mida Varrak tahab aga tegelikuses on hetkeseis mandumine, rutiin tapab, eelarve ei suurene, eesti mängijate valik ei suurene ja see kõik kordub hooajast hooaega, kõik on läbikäidud rada, välismaale tööle kasvõi abitreenerina oleks Varrakule hea , ka eesti korvpallile oleks see hea aga ei ole see leegionäri elu meelakkuminae, ka treeneril seega saan ka Varrakust aru :D kõige tugevamaks kandidaadiks peaks Varraku lahkumise järel mina hoopis Kuusmaad, oma emotsionaalsusega ja kasvanud mängutarkusega võiks mõnusa särtsu Cramo hooaega sisse punuda, küll Rapla leiab endale uue ambitsioonika treeneri, nagunii paremad mängijad tõmmatakse see hooaeg sealt ära :D või kutsuvad puhanud Ruudu asemele
Uus hooaeg tekitab juba ette põnevust , sest kahanenud mängijate valik (lõpetajaid ja välismaale siirdujad ) , kasin mängijate juurdekasv (ka noored siirduvad kohe välismaale )ja mõnede klubide majandusraskused , mõned treeneri vahetused tekitavad päris huvitava fooni tulevaks hooajaks,ühesõnaga põnev saab see suvi olema :D
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

RK kirjutas:
Uhhuu kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78391616

Kui peaks juhtuma, et Varrak piiri taga lepingu teenib, siis peab hakkama vist välismaalt uut peatreenerit otsima. Mulle isiklikult näib, et lisaks Varrakule on Eestis praegu vaid kaks treenerit, kes oleksid väärilised Kalevit juhendama – Sokk ja Vene. Esimese ambitsioon koondise ja korvpallikooli kõrvalt klubi tasemel peatreenerina tegutseda on ebaselge (Betoonimeistri juhendamine toimub ju hobikorras), Vene aga on Tartu mees, kui just lepinguläbirääkimised vahepeal untsu pole läinud.
Kardan ,et Varrak jääb Cramosse, kuigi see verevahetus tuleks kindlasti kasuks, rääkigu mida Varrak tahab aga tegelikuses on hetkeseis mandumine, rutiin tapab, eelarve ei suurene, eesti mängijate valik ei suurene ja see kõik kordub hooajast hooaega, kõik on läbikäidud rada, välismaale tööle kasvõi abitreenerina oleks Varrakule hea , ka eesti korvpallile oleks see hea aga ei ole see leegionäri elu meelakkuminae, ka treeneril seega saan ka Varrakust aru :D kõige tugevamaks kandidaadiks peaks Varraku lahkumise järel mina hoopis Kuusmaad, oma emotsionaalsusega ja kasvanud mängutarkusega võiks mõnusa särtsu Cramo hooaega sisse punuda, küll Rapla leiab endale uue ambitsioonika treeneri, nagunii paremad mängijad tõmmatakse see hooaeg sealt ära :D või kutsuvad puhanud Ruudu asemele
Uus hooaeg tekitab juba ette põnevust , sest kahanenud mängijate valik (lõpetajaid ja välismaale siirdujad ) , kasin mängijate juurdekasv (ka noored siirduvad kohe välismaale )ja mõnede klubide majandusraskused , mõned treeneri vahetused tekitavad päris huvitava fooni tulevaks hooajaks,ühesõnaga põnev saab see suvi olema :D
Mul on Kuusmaa Kalevi-perioodist liiga eredalt meeles kõik need solvumised ja konfliktid mängijatega (Krabbendam, Varbanov, Elegar). Raplas jätkus algul kõik samamoodi, ainult viimane hooaeg oli üllatavalt rahulik, kui Suareze kallal näidistõmblemine välja arvata. Mina sellist vanakooli psühhopaati Kalevi eesotsas näha ei tahaks. Kui Varrakuga võrreldes Eesti treeneri näol samm tagasi teha, siis ma vaataks pigem juba n-ö noorte ja perspektiivikate treenerite nagu Visnapuu ja Rannula suunas. Eks kahe nädala pärast ole näha, kas Varrak jätkab või mitte. Mis mandumisse puutub, siis selle koha pealt teab tõde vaid Varrak. Eilsest intervjuust võib selgelt välja lugeda, et kümne küünega ta oma kohast igatahes kinni ei hoia: „Samas tuleb endale aru anda, et VTB liigas peatreener olla on privileeg. Olen seda viimasel ajal palju rõhutanud. Päris palju on just Eestist väljas inimesi, kes uurivad, et oled sa hull, et otsid muutusi. Sul on ju kõik hästi. Maailmas on sadu treenereid, kes oleks nõus kohe koti pakkima ja sinu asemele tööle tulema.“ Näiteks Valmierasse või Salosse abitreeneriks minek lihtsalt mineku pärast nüüd Eesti korvpallile ja Varrakule endale minu meelest küll midagi juurde ju ei annaks.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas: Näiteks Valmierasse või Salosse abitreeneriks minek lihtsalt mineku pärast nüüd Eesti korvpallile ja Varrakule endale minu meelest küll midagi juurde ju ei annaks.
Niipalju annaks , et uus treener Cramos saaks oma võimaluse arenemiseks, mis omakorda tekitaks ka uue treeneri eelmises töökohas vajaduse treeneri järele :D, tekkiks treenerite liikumine ja kui Varrak oleks välismaal treener siis ta tõenäoliselt soovitaks Eesti mängijaid samasse klubisse või samasse liigasse kus ta ise treener on :D Jah Salo ja Valmiera palju nüüd juurde ei annaks aga võibolla edukas välishooaeg madalamas liigas annaks tõuke kõrgemale tõusmiseks :D Nagu ma ütlesin see treeneri amet on riskantne amet, väga kerge on saada hundipass ja siis juba head töökohta leida väga raske, tõenäoliselt Varrak ei soovi Cramo treeneri pingilt lahkuda , mis on ka inimlik :D
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78399226" onclick="window.open(this.href);return false;

Seda artiklit täismahus?
komtuur
Kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Sept 2011, 14:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas komtuur »

Peatreener Alar Varrak lahkab valupunkte ja halbu otsuseid, mida püüti hooaja jooksul iga hinna eest varjata.
Korvpallihuvilised teavad, kuidas kulges Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo hooaeg: mõni võit VTB ühisliigas, altminek Balti liigas, koduselt tandrilt kuldne duubel. Ent peatreenerina Kalevi neljandat korda meistrikullale viinud Alar Varrak on enesekriitiliselt jõudnud tõdemuseni, et treenerid kolistasid ämbreid juba enne hooaja algust. Korvialuseid mängijaid valides tehti strateegiline viga, mida hiljem oli raske parandada.
Palun selgitage, milles see viga seisneb. Strateegiline viga oli see, et võtsime liiga sarnased pikad. Mickell Gladness ja Robert Upshaw olid viied ning Mark Tollefsen ja Erik Keedus neljad. Jäime sellises rivistuses hätta tugevate korvialuste mängijatega. Gladness on küll meister kulpide panemises, aga seda pigem võistkondliku kaitse pealt. Kui ta üks-üks ette võeti, jäi ta hätta. Upshaw oli samasugune. Tollefsen tuli küll Arizona ülikoolist, mis on USA-s korvpalli mõistes tippülikool, ja ta on tuntud just hea kaitsemängu poolest, aga meie olime sunnitud Tollefseni hooaja alguses kaitses peitma. Kuid ta arenes kõvasti. Ta kuulas, õppis ja arenes. Arvan, et Tollefseni hinnalipik on kaks korda kõrgem kui siia tulles.
Mis põhjusel te sellised valikud tegite? Taustainfo ja videod peaksid ju vabalt kättesaadavad olema.
Arvasin, et Gladness saab hakkama ka jõulisemate mängijatega. Need videod, mida vaatasime, olid sellised, kus teda otseselt üks ühe vastu ei rünnatud. Jäi mulje, et teda üksikuna ei tahetagi ette võtta, sest ta on kaitses sedavõrd hea. Teatud elementides ta oligi väga hea.Kui Cedric Simmons meeskonda lisandus, olid nad Gladnessiga tihti koos väljakul. VTB liiga mängudes panin Simmonsi jõulisema mehe peale. Siis saime kaitses üldjuhul hakkama ja ka lauavõitlus oli kontrolli all. Aga rünnakul jäime kahe pikaga hätta. Eeldasin Gladnessilt üldises plaanis rohkem. Ei saa öelda, et ta oli suur pettumus, aga lootsin enamat.
Varrak: Selle olukorra võinuks ma treenerina paremini lahendada. Kas või kellegi jõuga minema saata.
Simmons oli kindlasti hea leid. Väga normaalne tüüp. Tal oli enne seda pikk mängupaus ja seetõttu võttis aega, et mängurütm leida. Vahepeal oli ta sunnitud mängima, vesi põlves. Ka finaalseerias.
Tõsiseid muresid oli ka tagaliiniga.
Suhtusin hooaja alguses väga positiivselt tagaliini: Demonte Harper, Sten-Timmu Sokk, Rain Veideman, Martin Dorbek, Vitali Ljutitš, tervenev Gregor Arbet. Kurb tunnistada, aga ma ei saanudki tagaliinist potentsiaali kätte. Üsna ruttu ja mitte teadlikult läks liidriroll Harperi kätte. Me hakkasime temast sõltuma. Nii kui Harper sai puhkust või kukkus viie veaga pingile, hakkas meeskonnale miinus tiksuma. Me ei suutnud temata mängida.
Kuna meeskond kaotas, tekitas see teistes trotsi: Harperile on palju lubatud, aga võite ei tule. Meeskonnas tekkisid tuntavad pinged. Üksteisele kallale ei mindud ja kedagi puusse ei saadetud, aga pinge kogunes. Nädalate ja kuude kaupa kruvis vaikselt. Nõme seis oli.
Selle olukorra võinuks ma treenerina paremini lahendada. Kas või kellegi jõuga minema saata. Mitte sellepärast, et ta halb mängija oleks, vaid selleks et õhku klaarida.
Harperi ja Veidemani äraminekuga sai meie suurimaks mureks vastaste kaitse murdja (defense breaker) puudumine. Balanss kadus ära. Meie õnneks ei suutnud isegi korvpalliga tegelevad inimesed seda näha. Tegelikult olime suurtes raskustes. Kui vaadata mängijate profiile, siis meil jäid ainult ühele positsioonile mehed, kes olid suutelised vastaste kaitset lõhkuma – mängujuhid Branko Mirković ja Sokk. Eesti meistrivõistlustel mängisid nad väga palju koos. VTB-s see ei toiminud, sest mõlemad on lühikesed.
Miks on Kalev/Cramos Silver Jurno ja Egert Halleri sugused mängijad? Kui on vaja eestlasi, siis tuleks võtta pallurid, keda saab platsile usaldada.
See on mitme otsaga küsimus. Jurno ja Halleri pluss on, et nad on hingega korvpalli juures. Nad on alati kohal, käivad meeskonnaga ühte rütmi. Olin Kalevis täpselt samasugune, istusin seal varumeeste pingil. Teipisin isegi toolile oma nime peale – minu tool ja siia ei istu keegi. Aga mulle meeldis olla osa meeskonnast ja treeneril on vaja selliseid mängijaid. Kasvõi selleks, et kui keegi on vigastatud, saab meeskond treeningul viis-viit mängida.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

toivo kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78399226

Seda artiklit täismahus?
Keegi postitas selle täna täismahus ka korvpalli fb gruppi
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kardan ,et Varrak jääb Cramosse, kuigi see verevahetus tuleks kindlasti kasuks, rääkigu mida Varrak tahab aga tegelikuses on hetkeseis mandumine, rutiin tapab, eelarve ei suurene, eesti mängijate valik ei suurene ja see kõik kordub hooajast hooaega, kõik on läbikäidud rada, välismaale tööle kasvõi abitreenerina oleks Varrakule hea
Esiteks, mis seos neil sinu poolt öeldud probleemidel just Varrakuga on? Treener ei suurenda eelarvet ja ei saa ka valikut Eesti mängijatest suuremaks teha.
Teiseks, kuhu välisklubisse tal minna on? Tasemel klubisse ei kutsu keegi ja Soome esiliiga oleks Varraku seisukohast tohutu tasemelangus. Treeneril on veel kordades raskem välisklubisse pääseda kui mängijatel.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Varasematel hooaegadel on olnud eelkõige see küsimus, kas ja kuidas Kalev/Cramo üldse organisatsiooni ja korvpalli klubina jätkub. Minu arvates on see hooaeg esimene, kus on kohe peale hooaja lõpu antud signaal, et jah me jätkame, aga Varraku kehakeel ja intervjuud annavad selgelt tunnistust sellest, et tal on probleeme motivatsiooni leidmisega.

Ilmselt ei ole ka juhtkond rahul sellega, et teatud mängijate valikul ebaõnnestuti nii tõsiselt, et jälg jäi terveks hooajaks sellest.
Vasta