Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas KalevRuus »

Kanguril ju kehtiv leping olemas Cramoga?
Vene seis on kõige müstilisem. Kas on palgasoov liiga kõrge või milles asi? Ei saa olla, et peale õnnestunud hooaja lõppu kusagilt mõistlikku pakkumist ei saa.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:Kanguril ju kehtiv leping olemas Cramoga?
Vene seis on kõige müstilisem. Kas on palgasoov liiga kõrge või milles asi? Ei saa olla, et peale õnnestunud hooaja lõppu kusagilt mõistlikku pakkumist ei saa.
Kanguril oli vist 1+1 leping. Kitsingu liitumine Cramoga tähendab vist emba-kumba, kas Kangur ei jätka Kalevis või ta toodi Subotici asendajaks. Kumbki pole minu meelest hea variant. Esimesel juhul on tagasiminek väiksem, teise variandi korral on langus võrreldav sellega, kui Machado järel sai meeskonna põhimängujuhiks Timmu. Toona oli põhjuseks eelarve vähenemine (Maksuameti kaasus), loodetavasti ei kummita sama probleem praegu.

Vene klubita olemine hämmastab ka Varese fänne. Ühe seletusena pakuti, et ta on n-ö diskreetne mängija, kes teeb väga hästi paljusid väikseid asju ning liidab meeskonna tervikuks, kuid kelle kvaliteet ei väljendu otseselt statistikas, mistõttu ta kipub paljude klubide tähelepanu alt välja jääma. Mulle tundub, et oma rolli võib mängida ka Varese poolt lendu lastud jutt, et ta nõudis suurt palgakõrgendust (ehkki Vene on ise eitanud seda), mis võis eemale peletada mitmed huvilised Itaalia klubide seas.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas KalevRuus »

Uhhuu kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Kanguril ju kehtiv leping olemas Cramoga?
Vene seis on kõige müstilisem. Kas on palgasoov liiga kõrge või milles asi? Ei saa olla, et peale õnnestunud hooaja lõppu kusagilt mõistlikku pakkumist ei saa.
Kanguril oli vist 1+1 leping. Kitsingu liitumine Cramoga tähendab vist emba-kumba, kas Kangur ei jätka Kalevis või ta toodi Subotici asendajaks. Kumbki pole minu meelest hea variant. Esimesel juhul on tagasiminek väiksem, teise variandi korral on langus võrreldav sellega, kui Machado järel sai meeskonna põhimängujuhiks Timmu. Toona oli põhjuseks eelarve vähenemine (Maksuameti kaasus), loodetavasti ei kummita sama probleem praegu.

Vene klubita olemine hämmastab ka Varese fänne. Ühe seletusena pakuti, et ta on n-ö diskreetne mängija, kes teeb väga hästi paljusid väikseid asju ning liidab meeskonna tervikuks, kuid kelle kvaliteet ei väljendu otseselt statistikas, mistõttu ta kipub paljude klubide tähelepanu alt välja jääma. Mulle tundub, et oma rolli võib mängida ka Varese poolt lendu lastud jutt, et ta nõudis suurt palgakõrgendust (ehkki Vene on ise eitanud seda), mis võis eemale peletada mitmed huvilised Itaalia klubide seas.
Kitsingu naasmine Cramosse tähendab seda,et selle hooaja komplekteerimine on veel hullem kui algul tundus.
Vene puhul on tõenäoline pigem see teine variant. Ilmselt läks natuke avantüürlikult jackpoti peale välja aga reaalsus on teadagi karmim. Ma ei usu, et treenerid lähtuvad statsist vms, küllap nad ikka oskavad mängumehe kvaliteeti hinnata aga ainus põhjus saabki oilla, et agent ajab ulmehindu taga.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas RK »

RK kirjutas:https://korvpall24.ee/rauno-nurgeri-kar ... ispaanias/

Nurger siis ka uuel hooajal Hispaania esiliigas, LeB Gold, CB Peñas Huesca nimelise meeskonnas, väga korralik liiga muideks.

Klubita veel sellised nimed enam- vähem mängijate seas
S.S Vene
Puidet- Välismaa või ttü
Paasoja- Välismaa või Rapla
Veideman. Välismaa või rapla
Rain Raadik- Välismaa või Tartu või Valga
T.Raadik- Välismaa või ttü
Kangur- tõenäoliselt küll Cramo
Van Tamm- tõenäoliselt Kalev
Haller
Eichfuss
Gert Dorbek
Arbet- Cramo või Kalev
Talts- Kalev või Tartu
Veideka siis võib sellest nimekirjast maha tõmmata, Tanel Sokku ma ei pannud ka siia kuna tema valik oli teada :D
https://korvpall24.ee/rain-veideman-naa ... korvpall24" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Kodusesse korvpalli toob Veidemani Raplasse siirdumine üksjagu intriigi, aga kahju, et mängija karjäär kehva agenditöö ja ka Veidemani enda valikute tulemusena sellisesse madalpunkti on jõudnud. Hawkinsi kõrval number kahe positsioonil mängides õnnestub tal ehk jälle oma enesekindlus üles leida ja ka koondise jaoks uuesti väärtuslikuks mängijaks muutuda. Suve alguse seisuga oli vanast heast Veidemanist alles jäänud üksnes tema nimi.

Teine samavõrd masendav ülemineku uudis.

https://korvpall24.ee/hugo-erkmaa-vahet ... e-mangida/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kurb, kui mängija soovib aastast aastasse toksida regionaalliigade tasemel (vt ka Robert Valge), selmet korraks koju tagasi põigata, siin oluliselt kõrgema tasemega liigas mängida ja siis uuesti välismaale siirdumist proovida, aga noh, mis parata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Veidemani ja Erkmaa kohta tuleb öelda, et äkki nad peavadki mängima oma tasemele vastavates klubides. Erkmaa puhul on arusaadav - parem olla Serie B põhikoosseisus kui aste kõrgemal pingil passida ja kindlasti on võimalus kõrgemale tasemele jõuda suurem, kui "korraks koju põigata" - see põge kipub tavaliselt kujunema igaveseks, hea näide on siin Veideman. Raplale on Veideman hea valik Gert Dorbeku asemel ja mõlema mängija karjääris on samuti palju sarnast, mis kuulub jällegi sellesse kategooriasse - tahtsime parimat, aga läks nagu alati. Mina väga ei usu, et Veideman enam välismaale jõuab, tal oli paar šanssi, kõigepealt Saksamaal ja nüüd Itaalias, aga ta ei kasutanud neid ära, kuid temast võib kujuneda selline kindel koduliiga raudvara nagu Sven Kaldre, Indrek Kajupank, Reimo Tamm, Silver Leppik, jt. Kuid Rapla jaoks on ta kindlasti oluline täiendus ja kui Rakvere jõuab taas meistriliigasse, äkki täiendab veel nende ridu.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Veidemani ja Erkmaa kohta tuleb öelda, et äkki nad peavadki mängima oma tasemele vastavates klubides. Erkmaa puhul on arusaadav - parem olla Serie B põhikoosseisus kui aste kõrgemal pingil passida ja kindlasti on võimalus kõrgemale tasemele jõuda suurem, kui "korraks koju põigata" - see põge kipub tavaliselt kujunema igaveseks, hea näide on siin Veideman. Raplale on Veideman hea valik Gert Dorbeku asemel ja mõlema mängija karjääris on samuti palju sarnast, mis kuulub jällegi sellesse kategooriasse - tahtsime parimat, aga läks nagu alati. Mina väga ei usu, et Veideman enam välismaale jõuab, tal oli paar šanssi, kõigepealt Saksamaal ja nüüd Itaalias, aga ta ei kasutanud neid ära, kuid temast võib kujuneda selline kindel koduliiga raudvara nagu Sven Kaldre, Indrek Kajupank, Reimo Tamm, Silver Leppik, jt. Kuid Rapla jaoks on ta kindlasti oluline täiendus ja kui Rakvere jõuab taas meistriliigasse, äkki täiendab veel nende ridu.
Kohati on raske aru saada, kas sa trollid või sa tõsimeeli usud neid asju, mida sa kirjutad. Võrrelda Veidemani Kajupanga, Kaldre, Dorbeku, Tamme või Leppikuga on lihtsalt jabur. Vahe on väga suur mitte üksnes oskuste osas, vaid ka selle poolest, mida Veideman on suutnud näidata nii klubi- kui ka koondise tasemel. Kui isegi Kurbas suutis vanuigi oma esimese välislepingu teenida, siis Veidemani puhul on ilmselt küsimus pigem selles, kas ta leiab endale välisklubi järgmisel hooajal või juba selle hooaja teises pooles (a la Hispaania esiliiga või Poola meistriliiga). Kui jätta kõrvale Veidemani enda halb otsus sõlmida kiirkorras lepingupikendus Udinega pärast väga edukat hooaja lõppu, siis eelkõige on tema puhul kahju kehvast agenditööst. Ta viskas noorena Saksamaa meistriliiga keskmiku eest ligi kaheksa punkti mängus, kuid agent ei suutnud talle selle põhjalt midagi mõistlikku organiseerida. Nagu ka mitte heade VTB-hooaegade või koondises näidatud esituste pealt (sh EM finaalturniiril). Äkki on tal nüüd põhjust leida endale uus esindaja.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Rio »

Su jutus on mõte see aga on siililegi selege , et Veideman ei ole enam see kes ta oli näiteks Elegari aegses Cramos.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Rio kirjutas:Su jutus on mõte see aga on siililegi selege , et Veideman ei ole enam see kes ta oli näiteks Elegari aegses Cramos.
Jah, ta on viimaste esituste põhjal kahtlemata väga kaugel oma parimate päevade tasemest, aga samas alles eelmisel suvel oli ta veel koondise parim mängija. Kui ta saab Rapla eest enda õigel positsioonil ja talle omast mängu mängida, siis küll ta peagi oma endise hiilguse saavutab.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Rio »

Siin sõltub väga palju ka pikkadest kelle nüüd Rapla värvab ,sest Veidekas ei ole teatavasti mängija kes teeks tegusi pic and R positsioonirünnakul.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Rio kirjutas:Siin sõltub väga palju ka pikkadest kelle nüüd Rapla värvab ,sest Veidekas ei ole teatavasti mängija kes teeks tegusi pic and R positsioonirünnakul.
Jah, loomulikult, Udinese esimene hooaeg oli edukas sellepärast, et oli võtta Okoye. Teisel hooajal võeti hoopis teine tagamängija Veidemani kõrvale ja ta oli läbivalt varjus. Ma suhtun üsna kahtlevalt, et Rapla on nüüd see kõige õigem klubi rahvusvahelisel tasemel ülestöötamiseks, pigem läheb nagu alati. Praegu on muidugi klubidega üldiselt kehv seis, sest peale Cramo pole ühtegi klubi, kellel mingi vähegi arvestatav väljund rahvusvaheliselt oleks.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas KalevRuus »

See on muidugi nukker küll, ety Veidekas Raplas maandus. Aga minu arust, on see vastuolu, selle doktriiniga, et igal juhul tuleb välja minna jne. Ma olin siis kui Rain Itaaliasse siirdus seisukohal, et tegu oli kaheldava otsusega ja olen samal arvamusel ka nüüd.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas toivo »

Veideman on praegu 26-aastane (saab 1. oktoobril 27). Pole enam esimene noorus, aga pmst parimad aastad peaks veel ees olema. Ühtegi väga rasket vigastust (a la põlvesidemed, Achilleus jms) pole tal ka olnud. Et ma ei kannaks teda nüüd kuhugi Kaldre tasemele maha :)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Minu jaoks on kõige müstilisem see, et ta peale esimest väga edukat Udinese hooaega endale sobivamat klubi ei leidnud. Isegi nüüd peale teist hooaega on imelik et jälle ei midagi ja saba jalgevahel Raplasse tagasi. Samal ajal Kurbas, Laane, kes peaksid olema klassivahe allpool ... kõik leiavad midagi. Kas on nõudmised liiga suured või milles on probleem. Kusagile eliitliigasse on kindlasti raske saada, aga Hispaania või Itaalia või Saksamaa või isegi Kreeka esiliiga, sinna peaksid tema tiivad ikkagi kandma. Või miks mitte võtta sihikule mõni Läti või Leedu klubi või isegi Rumeenia või Ungari liiga. Siin on ikkagi mingi kala sees. Ma ei ületähtsustaks isegi seda "valel positsioonil mängimist", selle jaoks, et Itaalia esiliigas mängujuhina hakkama saada, peaks tal taset olema piisavalt.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Minu jaoks on kõige müstilisem see, et ta peale esimest väga edukat Udinese hooaega endale sobivamat klubi ei leidnud. Isegi nüüd peale teist hooaega on imelik et jälle ei midagi ja saba jalgevahel Raplasse tagasi. Samal ajal Kurbas, Laane, kes peaksid olema klassivahe allpool ... kõik leiavad midagi. Kas on nõudmised liiga suured või milles on probleem. Kusagile eliitliigasse on kindlasti raske saada, aga Hispaania või Itaalia või Saksamaa või isegi Kreeka esiliiga, sinna peaksid tema tiivad ikkagi kandma. Või miks mitte võtta sihikule mõni Läti või Leedu klubi või isegi Rumeenia või Ungari liiga. Siin on ikkagi mingi kala sees. Ma ei ületähtsustaks isegi seda "valel positsioonil mängimist", selle jaoks, et Itaalia esiliigas mängujuhina hakkama saada, peaks tal taset olema piisavalt.
Asi polegi ju selles, nagu ta ei suutnuks endale pärast esimest Udine hooaega kvaliteetset klubi leida, vaid selles, et ta isegi ei üritanud. Ta sõlmis Udinega uue lepingu nädal pärast põhiturniiri lõppu, s.o aprilli viimastel päevadel. Tolleks hetkeks polnud järgmise hooaja korvpalliturg sisuliselt veel avanenudki. See et ta tänavuse hooaja järel endale Raplast paremat klubi ei leidnud, kõneleb minu meelest agendi ebakompetentsusest. Veideman viskas lõppenud hooajal Itaalia esiliigas keskmiselt 12,8 punkti mängus ja maandus koduvabariigi tugevuselt teises klubis. Kurbas viskas Slovakkia liigas, mis jääb tasemelt Itaalia esiliigale alla, keskmiselt 10,6 punkti mängus ja siirdus Poola kõrgliigasse, mis paikneb Euroopa liigade edetabelis esikümne lähedal. Samas, taseme mõttes ma ei näe erilist vahet, kas mängida Itaalia või Saksamaa esiliigas, Rumeenia või Ungari meistriliigas või hoopis Eesti-Läti ühisliigas.
Vasta