Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Mina ei saa seda kopida, kuid sisu on lühidalt selles, et Valdmaa isiklikult on Kairysega rahul ja soovib lepingu pikendamist. Tulles oli Kairys ise tahtnud 2-aastast lepingut. Ta ei usu, et Kairys tegi treeningkoormuse määramisel vigu, vaid tema ülesanne ongi meeskonda edasi viia. Kalev vajab hädasti duubelmeeskonda. Järgmisel aastal osaletakse VTBs, kui poliitiline olukord võimaldab ja võimalusel ka eurosarjas (sel juhul eestikatel kaks ringi).
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Ma arvan, et salumets ei ole sellega nõus ja korvpalli liit ei luba neid ära. Juba see aasta öeldi, et kõik meeskonnad peavad mängima kõik ringid ja ei saa keegi vähem.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Kui Cramo oleks ML pääsenud siis oleks eestikatel 2 ringi olnud.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 302
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Järgmiseks hooajaks võiks võtta Mirkovici asemelel Vefist Alex Pereze tundub väga hea ja täpse käega mängumees.

P
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

https://sport.err.ee/824668/ivar-valdma ... ja-miinuse" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Valdmaa intervjuust võib lugeda, et tema arvates eelarve taha otseselt midagi ei jäänud ja sellest võiks omakorda järeldada, et järgmiseks hooajaks eelarve kasvu oodata pole ja kõik läheb edasi vanamoodi. Ehk et kes iganes Kalevi peatreener olema ei saa, tema valikuvõimalused saavad olema jätkuvalt väga piiratud, kuna: 1) eestlastest mängijate ring, kes on võimelised VTB-tasemel midagi konstruktiivset korda saatma, on jätkuvalt kitsas; ja 2) välismängijate valikul jäävad tavapärased riskantsed variandid ehk a) palgata mängija, kelle parim-enne kuupäev on ohtlikult lähedal või juba möödunud; b) värvata mängija, kel on all mõni raske trauma; c) proovida õnne mõne kollanokaga; või d) tuua meeskonda mängija, kes pole varasemalt suutnud tipptasemel läbi lüüa ja on piirdunud rollimängija staatusega.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

https://sport.postimees.ee/4477129/hind ... ja-parimad

Päris huvitav ülevaade. Kui Kui isand Rinaldo üldsõnalise jutuga võib enam-vähem nõustuda, siis hinded on küll turniiritabeliga vägevas vastuolus - peatreeneril 5-, põhimeestel 4+ või äärmisel juhul lihtsalt 4 (vaid õnnetu Sokk sai miskipärast kolmekese). :D
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Uhhuu kirjutas:Valdmaa intervjuust võib lugeda, et tema arvates eelarve taha otseselt midagi ei jäänud ja sellest võiks omakorda järeldada, et järgmiseks hooajaks eelarve kasvu oodata pole ja kõik läheb edasi vanamoodi. Ehk et kes iganes Kalevi peatreener olema ei saa, tema valikuvõimalused saavad olema jätkuvalt väga piiratud, kuna: 1) eestlastest mängijate ring, kes on võimelised VTB-tasemel midagi konstruktiivset korda saatma, on jätkuvalt kitsas; ja 2) välismängijate valikul jäävad tavapärased riskantsed variandid ehk a) palgata mängija, kelle parim-enne kuupäev on ohtlikult lähedal või juba möödunud; b) värvata mängija, kel on all mõni raske trauma; c) proovida õnne mõne kollanokaga; või d) tuua meeskonda mängija, kes pole varasemalt suutnud tipptasemel läbi lüüa ja on piirdunud rollimängija staatusega.
No see pole ju iseenesest üllatus, et rahalaeva kusagilt tulemas pole ja tegelikult on Valdmaal ju õigus, et ega play-off koht otseselt eelarve taha jäänud - sa ise ju vist alles eile kirjutasid, et vahepeal saadi lühikese aja jooksul kolm korda endasuguste vastu järjest tappa ja sinna PO lootused ka kadusid.
Mis su esimesse punkti puutub valikuvõimaluste asjus, siis minu arust on selles osas asi paremaks läinud. Veel mõne aasta eest oli tõesti tunne, et kui keegi eestlastest, nt Veidekas või Arbet välismaale läheb, siis kodunt ja üldse eestlastest pole VTB-sse kedagi võtta. Praeguse seisuga on eestlastest üsna rahuldav tuumik olemas, vajadusel ja potentsiaalilt on veel olemas Paasoja, Kurbas, Puidet, Järveläinen, tegelt ka ju Veidekas ise, noorematest ja pikemas perspektiivis ehk mõni Pärnu poiss... Kui Keeduse vigastusega peaks suurem jama olema (kuskilt nagu meenuks, et ta ei pruugi ka sügisel veel rivis olla), tasuks ehk uuesti Kajupanka kaaluda...Mõttemänguna - kas Hermet kannaks nt Kanguri rolli välja?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Valdmaa intervjuust võib lugeda, et tema arvates eelarve taha otseselt midagi ei jäänud ja sellest võiks omakorda järeldada, et järgmiseks hooajaks eelarve kasvu oodata pole ja kõik läheb edasi vanamoodi. Ehk et kes iganes Kalevi peatreener olema ei saa, tema valikuvõimalused saavad olema jätkuvalt väga piiratud, kuna: 1) eestlastest mängijate ring, kes on võimelised VTB-tasemel midagi konstruktiivset korda saatma, on jätkuvalt kitsas; ja 2) välismängijate valikul jäävad tavapärased riskantsed variandid ehk a) palgata mängija, kelle parim-enne kuupäev on ohtlikult lähedal või juba möödunud; b) värvata mängija, kel on all mõni raske trauma; c) proovida õnne mõne kollanokaga; või d) tuua meeskonda mängija, kes pole varasemalt suutnud tipptasemel läbi lüüa ja on piirdunud rollimängija staatusega.
No see pole ju iseenesest üllatus, et rahalaeva kusagilt tulemas pole ja tegelikult on Valdmaal ju õigus, et ega play-off koht otseselt eelarve taha jäänud - sa ise ju vist alles eile kirjutasid, et vahepeal saadi lühikese aja jooksul kolm korda endasuguste vastu järjest tappa ja sinna PO lootused ka kadusid.
Mis su esimesse punkti puutub valikuvõimaluste asjus, siis minu arust on selles osas asi paremaks läinud. Veel mõne aasta eest oli tõesti tunne, et kui keegi eestlastest, nt Veidekas või Arbet välismaale läheb, siis kodunt ja üldse eestlastest pole VTB-sse kedagi võtta. Praeguse seisuga on eestlastest üsna rahuldav tuumik olemas, vajadusel ja potentsiaalilt on veel olemas Paasoja, Kurbas, Puidet, Järveläinen, tegelt ka ju Veidekas ise, noorematest ja pikemas perspektiivis ehk mõni Pärnu poiss... Kui Keeduse vigastusega peaks suurem jama olema (kuskilt nagu meenuks, et ta ei pruugi ka sügisel veel rivis olla), tasuks ehk uuesti Kajupanka kaaluda...Mõttemänguna - kas Hermet kannaks nt Kanguri rolli välja?
Kui mälu ei peta, siis sellel poollegendaarsel 2014/15 hooajal kui peaaegu play-off` jõuti, oli eelarve pisut suurem kui tänavu (ja veel suurem, kui arvestada inflatsiooni). Selle raha eest sai ka kõvema tuumiku kui tänavu. Kui kõrvutada viisikut Elegar-Freimanis-(tippvormis) Arbet ja Veideman-Machado tänavuse esiviisikuga Simmons-Subotic-Keedus-Briscoe-Mirkovic siis vahe on märkimisväärne. Toona oli muidugi ka konkurents tihedam, nii meeskondade arvu kui koosseisude mõttes. Ehk et mida ma öelda tahan, on see, et play-off`i jõudmist mõjutavad nii eelarve kui ka treeneri kompetents tema käsutuses olevate nuppude kasutamisel (Varrak suutis toona leida õiged käigud, et alistada valdav osa lähikonkurentidest, Kairys tänavu paraku aga mitte). Kui eelarve jääb miljoni juurde, siis peab jälle lootma, et äkki õnnestub riskides paar-kolm tipptegijaks osutuvat mängijat värvata ja et neid siis omakorda poole hooaja pealt üle ei osteta.

Mis Hermetisse puutub, siis ma ei usu tema kui tippkorvpalluri potentsiaali. Ta on liiga pehme ja ta vise pole ka (veel) nii hea, et seda VTB-tasemel kompenseerida. Aga igal juhul on huvitav, et mis tast järgmisel hooajal saab. Ta leping Lleidaga kehtib veel kaks järgmist hooaega, aga klubi on langenud paar vooru enne hooaja lõppu väljalangemistsooni. Ma ise sooviksin, et Kalev võtaks järgmiseks hooajaks laenulepingu alusel meeskonda Sander Raieste. Arvestades, et Keedus jätab vahele suurema osa kui mitte terve järgmise hooaja ning Arbeti keha ei pea Kairyse romurallile vastu, siis läheb number kolme kohale igal juhul kedagi vaja.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kui mälu ei peta, siis sellel poollegendaarsel 2014/15 hooajal kui peaaegu play-off` jõuti, oli eelarve pisut suurem kui tänavu (ja veel suurem, kui arvestada inflatsiooni). Selle raha eest sai ka kõvema tuumiku kui tänavu. Kui kõrvutada viisikut Elegar-Freimanis-(tippvormis) Arbet ja Veideman-Machado tänavuse esiviisikuga Simmons-Subotic-Keedus-Briscoe-Mirkovic siis vahe on märkimisväärne. Toona oli muidugi ka konkurents tihedam, nii meeskondade arvu kui koosseisude mõttes.
No olgem ausad, sel hooajal Kalevil ikka joppas ka, mitte asi polnud rahas. Elegari jäämine oli paras müstika, Machadoga õnnestuti ideaalselt ja Freimanis mängis Kalevis vaat, et elu parimat korvpalli (kolmeseid laksaks üle 50%, olles üks enim viskeid sooritanud mängija jne). Samas oli pink muidugi tol hooajal kordades nõrgem kui tänavu.

Raieste spekulatsioon on muidugi nhuvitav. Ma ei tea, kui pikk tal leping Baskoniaga on aga kui õnnestuks ta Cramose laenule saada, võidaksid põhimõtteliselt kõik - mees ise, Cramo ja ka Baskonia. Publik samuti.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Uhhuu kirjutas: Kui mälu ei peta, siis sellel poollegendaarsel 2014/15 hooajal kui peaaegu play-off` jõuti, oli eelarve pisut suurem kui tänavu (ja veel suurem, kui arvestada inflatsiooni). Selle raha eest sai ka kõvema tuumiku kui tänavu. Kui kõrvutada viisikut Elegar-Freimanis-(tippvormis) Arbet ja Veideman-Machado tänavuse esiviisikuga Simmons-Subotic-Keedus-Briscoe-Mirkovic siis vahe on märkimisväärne. Toona oli muidugi ka konkurents tihedam, nii meeskondade arvu kui koosseisude mõttes. Ehk et mida ma öelda tahan, on see, et play-off`i jõudmist mõjutavad nii eelarve kui ka treeneri kompetents tema käsutuses olevate nuppude kasutamisel (Varrak suutis toona leida õiged käigud, et alistada valdav osa lähikonkurentidest, Kairys tänavu paraku aga mitte). Kui eelarve jääb miljoni juurde, siis peab jälle lootma, et äkki õnnestub riskides paar-kolm tipptegijaks osutuvat mängijat värvata ja et neid siis omakorda poole hooaja pealt üle ei osteta.

Mis Hermetisse puutub, siis ma ei usu tema kui tippkorvpalluri potentsiaali. Ta on liiga pehme ja ta vise pole ka (veel) nii hea, et seda VTB-tasemel kompenseerida. Aga igal juhul on huvitav, et mis tast järgmisel hooajal saab. Ta leping Lleidaga kehtib veel kaks järgmist hooaega, aga klubi on langenud paar vooru enne hooaja lõppu väljalangemistsooni. Ma ise sooviksin, et Kalev võtaks järgmiseks hooajaks laenulepingu alusel meeskonda Sander Raieste. Arvestades, et Keedus jätab vahele suurema osa kui mitte terve järgmise hooaja ning Arbeti keha ei pea Kairyse romurallile vastu, siis läheb number kolme kohale igal juhul kedagi vaja.

:lol: :roll:

Kairyse romurallile. Jääks mulje nagu Kairys harrastaks trennides puurivõitlust. Arbet hakkas lagunema juba varem (2016. aasta keskpaigas sportlase song, seejärel raske põlvevigastus), seega iga vigastust meeleheitlikult Kairysega siduda tundub kuidagi väga narr.

Ning mis vigastusi veel puudutab, siis ma sellega ka päris nõus pole, et vigastuslainet ei saa play-offi mittepääsemise osas arvestada või vabanduseks tuua.

Viimane mäng Astanaga - väljas Simmons, Subotic, Arbet, Keedus
Zeniti vastu - väljas Simmons, Keedus, Arbet
Tsmoki vastu - väljas SImmons, Briscoe, Arbet
Vigase Khimki vastu - väljas Mirkovic, Arbet
VEFi, NN ja Parma vastu - Jõesaar

Neist Astana, Zenit ja Tsmoki oleks olnud vabalt hammustatavad.. aga kui sul on 11 VTB tasemel mängijat ning neist 3-4 on vigased, siis see jätab arvestava jälje. Eriti Kalevi suguse meeskonna jaoks VTB tasemel, kus tiimid on valdavalt kas samal tasemel või tugevamad. CSKA-d, Unicsit see vast väga ei kõigutaks, Kalevit aga küll.

Ning jah, hooaja vältel võinuks mõne mängulõpu enam enda kasuks pöörata (nappe kaotusi tuli palju), aga see ei vähenda seda fakti, et hooaja kõige olulisemal hetkel, kui play-off lootus veel elas, tuli mängida pooliku koosseisuga ning selle asja nimi on ebaõnn.

Ma ei tea, mis beef sul Kairysega on, aga kõiki maailma probleeme tema kraesse ajada tundub kergelt naljakas. Ta ei pruugi olla maailma parim treener, kes Kaleviga mingit vägevat imet on teinud, aga ta on minu meelest toonud Kalevisse värskemat pilku ja know-how'd mujalt, mis minu silmis on vägagi tervitatav. Kairyse kiitmine ei tähenda Varraku laitmist.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Demarr kirjutas:
Uhhuu kirjutas: Kui mälu ei peta, siis sellel poollegendaarsel 2014/15 hooajal kui peaaegu play-off` jõuti, oli eelarve pisut suurem kui tänavu (ja veel suurem, kui arvestada inflatsiooni). Selle raha eest sai ka kõvema tuumiku kui tänavu. Kui kõrvutada viisikut Elegar-Freimanis-(tippvormis) Arbet ja Veideman-Machado tänavuse esiviisikuga Simmons-Subotic-Keedus-Briscoe-Mirkovic siis vahe on märkimisväärne. Toona oli muidugi ka konkurents tihedam, nii meeskondade arvu kui koosseisude mõttes. Ehk et mida ma öelda tahan, on see, et play-off`i jõudmist mõjutavad nii eelarve kui ka treeneri kompetents tema käsutuses olevate nuppude kasutamisel (Varrak suutis toona leida õiged käigud, et alistada valdav osa lähikonkurentidest, Kairys tänavu paraku aga mitte). Kui eelarve jääb miljoni juurde, siis peab jälle lootma, et äkki õnnestub riskides paar-kolm tipptegijaks osutuvat mängijat värvata ja et neid siis omakorda poole hooaja pealt üle ei osteta.

Mis Hermetisse puutub, siis ma ei usu tema kui tippkorvpalluri potentsiaali. Ta on liiga pehme ja ta vise pole ka (veel) nii hea, et seda VTB-tasemel kompenseerida. Aga igal juhul on huvitav, et mis tast järgmisel hooajal saab. Ta leping Lleidaga kehtib veel kaks järgmist hooaega, aga klubi on langenud paar vooru enne hooaja lõppu väljalangemistsooni. Ma ise sooviksin, et Kalev võtaks järgmiseks hooajaks laenulepingu alusel meeskonda Sander Raieste. Arvestades, et Keedus jätab vahele suurema osa kui mitte terve järgmise hooaja ning Arbeti keha ei pea Kairyse romurallile vastu, siis läheb number kolme kohale igal juhul kedagi vaja.

:lol: :roll:

Kairyse romurallile. Jääks mulje nagu Kairys harrastaks trennides puurivõitlust. Arbet hakkas lagunema juba varem (2016. aasta keskpaigas sportlase song, seejärel raske põlvevigastus), seega iga vigastust meeleheitlikult Kairysega siduda tundub kuidagi väga narr.

Ning mis vigastusi veel puudutab, siis ma sellega ka päris nõus pole, et vigastuslainet ei saa play-offi mittepääsemise osas arvestada või vabanduseks tuua.

Viimane mäng Astanaga - väljas Simmons, Subotic, Arbet, Keedus
Zeniti vastu - väljas Simmons, Keedus, Arbet
Tsmoki vastu - väljas SImmons, Briscoe, Arbet
Vigase Khimki vastu - väljas Mirkovic, Arbet
VEFi, NN ja Parma vastu - Jõesaar

Neist Astana, Zenit ja Tsmoki oleks olnud vabalt hammustatavad.. aga kui sul on 11 VTB tasemel mängijat ning neist 3-4 on vigased, siis see jätab arvestava jälje. Eriti Kalevi suguse meeskonna jaoks VTB tasemel, kus tiimid on valdavalt kas samal tasemel või tugevamad. CSKA-d, Unicsit see vast väga ei kõigutaks, Kalevit aga küll.

Ning jah, hooaja vältel võinuks mõne mängulõpu enam enda kasuks pöörata (nappe kaotusi tuli palju), aga see ei vähenda seda fakti, et hooaja kõige olulisemal hetkel, kui play-off lootus veel elas, tuli mängida pooliku koosseisuga ning selle asja nimi on ebaõnn.

Ma ei tea, mis beef sul Kairysega on, aga kõiki maailma probleeme tema kraesse ajada tundub kergelt naljakas. Ta ei pruugi olla maailma parim treener, kes Kaleviga mingit vägevat imet on teinud, aga ta on minu meelest toonud Kalevisse värskemat pilku ja know-how'd mujalt, mis minu silmis on vägagi tervitatav. Kairyse kiitmine ei tähenda Varraku laitmist.
Romuralli on see, et kui sul on vaid 11 VTB tasemel meest, kellest mitme puhul on teada, et nende tervis ei pea väga suurele koormusele vastu, ja minnakse ikka seda teed, et lisaks VTB-le pannakse täiega ka eestikatel ning hakatakse tegema hüppeliselt suuremate koormustega trenne. Meeskonda on tabanud pretsedenditu vigastustelaine. Narr on minu meelest arvata, et tegemist on lihtsalt halva õnnega (kui meeskonna füsioterapeut peab vajalikuks seostada vigastusi uue treeneri tulekuga, siis ma ei näe põhjust teda mitte uskuda). Kui eelarve jääb järgmisel hooajal samasse suurusjärku ehk et kasutusse jääb samal arvul mängijaid, ja Kalev plaanib mängida lisaks ka eurosarja, siis selle kõrvalt väga suurte treeningkoormuste jätkates pole Arbeti-suguse tervisliku taustaga mängijaid mõtet palgata. Minu jaoks oleks tegemist väiksemat sorti imega, kui Kangur suudaks sellest hooajalõpust terve nahaga välja tulla. Mängida lühikese ajavahemiku tagant 30+ minuti mänge on tema selga arvestades päris ränk katsumus.

Pärast märtsi algust, kui kaotati NN-ile, Permile ja VEF-ile (ainus vigastatu oli kahest mängust eemale jäänud Jõesaar), oli omavaheline seis pea kõigi vahetute konkurentidega negatiivne. Play-off`i pääsemiseks olnuks vaja koguda 9 võitu ehk lisaks Astanale ja Tsmokile alistada ka mõni suur. Mine tea, äkki olekski see õnnestunud, kui meeskond poleks füüsiliselt koost lagunenud. Teisalt jälle, kui täiskoosseisus ei suudetud alistada NN-i, Permi või VEF-i, siis miks oleks pidanud Astana või Tsmoki või Zeniti vastu teisiti minema.

Ma ei soovi Kairyse asendamist Varraku või mõne muu eestlasest treeneriga, aga mind ei vaimusta hetkel ka mõte, et ta jätkab Kalevi eesotsas ka järgmisel hooajal. Äkki mu meelelaad muutub, kui ta suudab hooaja positiivsel foonil lõpetada. Kui Postimehes sai ta aastahindeks 5-, siis mul on raske talle üle kolme välja venitada, kuivõrd: VTB-s ei suudetud otsustaval hetkel vahetuid konkurente alistada; meeskonda tabas tema käe all ebanormaalsel määral vigastusi, ja mis veel hullem, ta süüdistas neis mängijaid endid; noormängijale ei leitud mänguaega ka eestikate mitteolulistes mängudes ja sellega kaasnes õigustus/süüdistus, et too ei küsi ise treeneritelt piisavalt nõu.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Uhhuu kirjutas:
Demarr kirjutas:
Uhhuu kirjutas: Kui mälu ei peta, siis sellel poollegendaarsel 2014/15 hooajal kui peaaegu play-off` jõuti, oli eelarve pisut suurem kui tänavu (ja veel suurem, kui arvestada inflatsiooni). Selle raha eest sai ka kõvema tuumiku kui tänavu. Kui kõrvutada viisikut Elegar-Freimanis-(tippvormis) Arbet ja Veideman-Machado tänavuse esiviisikuga Simmons-Subotic-Keedus-Briscoe-Mirkovic siis vahe on märkimisväärne. Toona oli muidugi ka konkurents tihedam, nii meeskondade arvu kui koosseisude mõttes. Ehk et mida ma öelda tahan, on see, et play-off`i jõudmist mõjutavad nii eelarve kui ka treeneri kompetents tema käsutuses olevate nuppude kasutamisel (Varrak suutis toona leida õiged käigud, et alistada valdav osa lähikonkurentidest, Kairys tänavu paraku aga mitte). Kui eelarve jääb miljoni juurde, siis peab jälle lootma, et äkki õnnestub riskides paar-kolm tipptegijaks osutuvat mängijat värvata ja et neid siis omakorda poole hooaja pealt üle ei osteta.

Mis Hermetisse puutub, siis ma ei usu tema kui tippkorvpalluri potentsiaali. Ta on liiga pehme ja ta vise pole ka (veel) nii hea, et seda VTB-tasemel kompenseerida. Aga igal juhul on huvitav, et mis tast järgmisel hooajal saab. Ta leping Lleidaga kehtib veel kaks järgmist hooaega, aga klubi on langenud paar vooru enne hooaja lõppu väljalangemistsooni. Ma ise sooviksin, et Kalev võtaks järgmiseks hooajaks laenulepingu alusel meeskonda Sander Raieste. Arvestades, et Keedus jätab vahele suurema osa kui mitte terve järgmise hooaja ning Arbeti keha ei pea Kairyse romurallile vastu, siis läheb number kolme kohale igal juhul kedagi vaja.

:lol: :roll:

Kairyse romurallile. Jääks mulje nagu Kairys harrastaks trennides puurivõitlust. Arbet hakkas lagunema juba varem (2016. aasta keskpaigas sportlase song, seejärel raske põlvevigastus), seega iga vigastust meeleheitlikult Kairysega siduda tundub kuidagi väga narr.

Ning mis vigastusi veel puudutab, siis ma sellega ka päris nõus pole, et vigastuslainet ei saa play-offi mittepääsemise osas arvestada või vabanduseks tuua.

Viimane mäng Astanaga - väljas Simmons, Subotic, Arbet, Keedus
Zeniti vastu - väljas Simmons, Keedus, Arbet
Tsmoki vastu - väljas SImmons, Briscoe, Arbet
Vigase Khimki vastu - väljas Mirkovic, Arbet
VEFi, NN ja Parma vastu - Jõesaar

Neist Astana, Zenit ja Tsmoki oleks olnud vabalt hammustatavad.. aga kui sul on 11 VTB tasemel mängijat ning neist 3-4 on vigased, siis see jätab arvestava jälje. Eriti Kalevi suguse meeskonna jaoks VTB tasemel, kus tiimid on valdavalt kas samal tasemel või tugevamad. CSKA-d, Unicsit see vast väga ei kõigutaks, Kalevit aga küll.

Ning jah, hooaja vältel võinuks mõne mängulõpu enam enda kasuks pöörata (nappe kaotusi tuli palju), aga see ei vähenda seda fakti, et hooaja kõige olulisemal hetkel, kui play-off lootus veel elas, tuli mängida pooliku koosseisuga ning selle asja nimi on ebaõnn.

Ma ei tea, mis beef sul Kairysega on, aga kõiki maailma probleeme tema kraesse ajada tundub kergelt naljakas. Ta ei pruugi olla maailma parim treener, kes Kaleviga mingit vägevat imet on teinud, aga ta on minu meelest toonud Kalevisse värskemat pilku ja know-how'd mujalt, mis minu silmis on vägagi tervitatav. Kairyse kiitmine ei tähenda Varraku laitmist.
Romuralli on see, et kui sul on vaid 11 VTB tasemel meest, kellest mitme puhul on teada, et nende tervis ei pea väga suurele koormusele vastu, ja minnakse ikka seda teed, et lisaks VTB-le pannakse täiega ka eestikatel ning hakatakse tegema hüppeliselt suuremate koormustega trenne. Meeskonda on tabanud pretsedenditu vigastustelaine. Narr on minu meelest arvata, et tegemist on lihtsalt halva õnnega (kui meeskonna füsioterapeut peab vajalikuks seostada vigastusi uue treeneri tulekuga, siis ma ei näe põhjust teda mitte uskuda). Kui eelarve jääb järgmisel hooajal samasse suurusjärku ehk et kasutusse jääb samal arvul mängijaid, ja Kalev plaanib mängida lisaks ka eurosarja, siis selle kõrvalt väga suurte treeningkoormuste jätkates pole Arbeti-suguse tervisliku taustaga mängijaid mõtet palgata. Minu jaoks oleks tegemist väiksemat sorti imega, kui Kangur suudaks sellest hooajalõpust terve nahaga välja tulla. Mängida lühikese ajavahemiku tagant 30+ minuti mänge on tema selga arvestades päris ränk katsumus.

Pärast märtsi algust, kui kaotati NN-ile, Permile ja VEF-ile (ainus vigastatu oli kahest mängust eemale jäänud Jõesaar), oli omavaheline seis pea kõigi vahetute konkurentidega negatiivne. Play-off`i pääsemiseks olnuks vaja koguda 9 võitu ehk lisaks Astanale ja Tsmokile alistada ka mõni suur. Mine tea, äkki olekski see õnnestunud, kui meeskond poleks füüsiliselt koost lagunenud. Teisalt jälle, kui täiskoosseisus ei suudetud alistada NN-i, Permi või VEF-i, siis miks oleks pidanud Astana või Tsmoki või Zeniti vastu teisiti minema.

Ma ei soovi Kairyse asendamist Varraku või mõne muu eestlasest treeneriga, aga mind ei vaimusta hetkel ka mõte, et ta jätkab Kalevi eesotsas ka järgmisel hooajal. Äkki mu meelelaad muutub, kui ta suudab hooaja positiivsel foonil lõpetada. Kui Postimehes sai ta aastahindeks 5-, siis mul on raske talle üle kolme välja venitada, kuivõrd: VTB-s ei suudetud otsustaval hetkel vahetuid konkurente alistada; meeskonda tabas tema käe all ebanormaalsel määral vigastusi, ja mis veel hullem, ta süüdistas neis mängijaid endid; noormängijale ei leitud mänguaega ka eestikate mitteolulistes mängudes ja sellega kaasnes õigustus/süüdistus, et too ei küsi ise treeneritelt piisavalt nõu.
Siin kohal ma sinuga ei nõustu ,mis puutub noormängijatesse hetkel on Kalevis neid ainult üks Soodla ja ütles ju Kairys selgelt välja ,et mänguminutid tuleb välja teenida. Sa väidad oma jutus ,et Kairys süüdistas mängijaid ,ainuke kes Kairyse kriitika teenis oli Briscoe ja seda ka teenitult ,ülejäänud mängijate kohta jagas Kairys meedias ainult kiidusõnu ja seda peale mängu suurtega CSKA ja Zenidiga. Nüüd siis küsimus treeningkoormuste kohta, minuteada pole ükski mängija avalikult meedias virisenud teemal ,et treeningkoormused on suured no pole nad ikka midagi , Kalev/Cramo puhul on tegu professionaalse meeskonnaga kellel on seatud eesmärgid mida tuleb täita ja kui sa paned ennast Kayrise olukorda siis mis valemiga viia meeskond edasi sellisele tasemele ,et käia VTB omasuguste klubidega ühte jalga samas olukorras ,kus sa pole meeskonda ise komplekteerinud ,kas tõesti vähendades treeningkoormusi oleks saavutatud paremat tulemust ....?
Mina Kalev/Cramo fännina olen küll väga rahul ,kui järgmisel hooajal saadaks Kairysega kokkuleppele jätkamise osas ja ta saaks meeskonna komplekteerida enda ära nägemise järgi ja tore kui leitaks rohkem noori ,kes just saaksid sellist treening koormust nagu Kairys arendas see hooaeg. Minu arvates näitab see treening koormuse jutt hoopis seda ,et meie korvpall on jäänud mugavustsooni ja kui tuleb välistreener ja tahab asju muuta siis kohe kõigil kisa lahti ,no ei ole see ikka nii.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Jah, Kayrise trenne kiitis nii Jõesaar kui ka Simmons Basketballis ning eluaegne vigane Kangur on väga hästi kestnud.
Soodala ongi (hetkel) kahjuks esiliiga tase.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Uhhuu kirjutas: Romuralli on see, et kui sul on vaid 11 VTB tasemel meest, kellest mitme puhul on teada, et nende tervis ei pea väga suurele koormusele vastu, ja minnakse ikka seda teed, et lisaks VTB-le pannakse täiega ka eestikatel ning hakatakse tegema hüppeliselt suuremate koormustega trenne. Meeskonda on tabanud pretsedenditu vigastustelaine. Narr on minu meelest arvata, et tegemist on lihtsalt halva õnnega (kui meeskonna füsioterapeut peab vajalikuks seostada vigastusi uue treeneri tulekuga, siis ma ei näe põhjust teda mitte uskuda). Kui eelarve jääb järgmisel hooajal samasse suurusjärku ehk et kasutusse jääb samal arvul mängijaid, ja Kalev plaanib mängida lisaks ka eurosarja, siis selle kõrvalt väga suurte treeningkoormuste jätkates pole Arbeti-suguse tervisliku taustaga mängijaid mõtet palgata. Minu jaoks oleks tegemist väiksemat sorti imega, kui Kangur suudaks sellest hooajalõpust terve nahaga välja tulla. Mängida lühikese ajavahemiku tagant 30+ minuti mänge on tema selga arvestades päris ränk katsumus.

Pärast märtsi algust, kui kaotati NN-ile, Permile ja VEF-ile (ainus vigastatu oli kahest mängust eemale jäänud Jõesaar), oli omavaheline seis pea kõigi vahetute konkurentidega negatiivne. Play-off`i pääsemiseks olnuks vaja koguda 9 võitu ehk lisaks Astanale ja Tsmokile alistada ka mõni suur. Mine tea, äkki olekski see õnnestunud, kui meeskond poleks füüsiliselt koost lagunenud. Teisalt jälle, kui täiskoosseisus ei suudetud alistada NN-i, Permi või VEF-i, siis miks oleks pidanud Astana või Tsmoki või Zeniti vastu teisiti minema.

Ma ei soovi Kairyse asendamist Varraku või mõne muu eestlasest treeneriga, aga mind ei vaimusta hetkel ka mõte, et ta jätkab Kalevi eesotsas ka järgmisel hooajal. Äkki mu meelelaad muutub, kui ta suudab hooaja positiivsel foonil lõpetada. Kui Postimehes sai ta aastahindeks 5-, siis mul on raske talle üle kolme välja venitada, kuivõrd: VTB-s ei suudetud otsustaval hetkel vahetuid konkurente alistada; meeskonda tabas tema käe all ebanormaalsel määral vigastusi, ja mis veel hullem, ta süüdistas neis mängijaid endid; noormängijale ei leitud mänguaega ka eestikate mitteolulistes mängudes ja sellega kaasnes õigustus/süüdistus, et too ei küsi ise treeneritelt piisavalt nõu.
Keegi vigastatutest ei mänginud mingeid ulmeminuteid.

Treeningute intensiivsus tõusis, jah, aga ulmeminutid liigamängudes on küll müüt. Kanguri puhul ütled, et mängida 30+ minuti mänge lühikese aja jooksul on ränk katsumus, aga arva kui palju selliseid mänge olnud on sel aastal? VTB liigas on Kangur üle 30 minuti mänginud sel hooajal vaid ühe mängu - ja seegi oli viimane mäng Astana vastu, kui ta oli Marsi kõrval sisuliselt ainus pikem tüüp.

Sama ka Arbetiga. Nagu enne ütlesin, Arbet läks mitu korda katki juba ka Varraku ajal ning seda kuidagi Kairysele atributeerida on ebaõiglane. Lisaks, mida ütles Arbet ise ühes intervjuus peale Kairyse palkamist? "Donaldas Kairyse nõudmistes ei näe Arbet midagi midagi üleloomulikult rasket".

Mängijaid ei ole ta ka otseselt vigastustes süüdistanud. Võta korra see lõik uuesti ette ning analüüsi uuesti läbi:

"Näiteks seda, kuidas meeskond valmistus enne minu võistkonda tulekut. Selge on see, et ühes minuga on tulnud ka treeningutesse muudatused. Aga oleme pidevalt kontrollinud mängijate tervist ja tegelikult andnud ka päris palju vabu päevi neile. Ütleksin, et treeningrütm on iseenesest olnud hea.

Nõustun täielikult, et nii peatreener ehk mina kui ka füüsilise ettevalmistuse treenerid peame leidma parimad lahendused mängijate treenimisel ja samal ajal ka tervena hoidmisel. Ütleksin, et antud hetkel on meil olnud ka tõesti uskumatult palju ebaõnne erinevate vigastuste kuhjumisel. Aprilli lõpp on halvim aeg, mil selline ebaõnn võib meeskonda tabada.

Mina ei saa päris kõike ka kontrollida. Palju on kinni ka mängijate distsipliinis ehk selles, mida ja kuidas nad teevad vabal ajal. Kuidas nad magavad, mida söövad ja kui palju tarbivad nad näiteks päeva jooksul vett? Kui kõik järgiksid neid lihtsaid asju perfektselt, oleks kindlasti vigastusi vähem."


Mida siis Kairys õieti ütles? Ütles seda, et:
a) treeningutesse on tulnud muudatused
b) mängijate tervist kontrollitakse, vabu päevi on antud
c) üritatakse koos füüsilise ettevalmistuse treeneritega parimad lahendused leida
d) mängijad peavad oma keha ka ise hoidma ja seda professionaalile omaselt kohtlema, sest see on nende töövahend

Saan aru, et sina jäi eriti see punkt d) närima. Aga mis selles valet on? Kui üks profimängija toitub tervislikult ja tasakaalustatult, kasutab taastumisel abivahendeid, magab piisavalt, siis ilmselgelt on ta keha tervem, puhanum ja ei ole vigastustele niivõrd vastuvõtlik. Minu jaoks on see täiesti obvious.

Minu meelest on Eesti klubialadel (korvpallis, jalgpallis) taastumine, toitumine jmt (seda nii klubide poolt kui ka mängijate enda poolt) nii või naa aastaid lapsekingades olnud võrreldes ülejäänud Euroopaga. Seega.. kui keegi sel teemal sõna võtab ja natukenegi tähelepanu juhib, siis minu meelest igati teretulnud.

Teiseks, see torge Soodlale. Jällegi, mis seal siis niivõrd valet oli?

"Ma ei jälgi tema pingil olemise olekut võib-olla nii palju, aga fakt on see, et talle on looduse poolt palju antud. Meil on olemas treenerid, kes teda abistaksid, kui ta seda ise veel rohkem välja näitaks. Ta peab ise kogu aeg tõestama, et tahab areneda. Seda jääb väheks."

Alguses teeb Soodlale komplimendi, mainides, et tal on looduse poolt potentsiaali antud ning siis toob maamunale tagasi, meenutades, et potentsiaalist üksi ei piisa, vaid tööd peab ka ropult tegema ning et ootab temalt endalt veel rohkem initsiatiivi.

Mis selles valet või halba on? Maailmas on igal spordialal täiesti tavapärane, et peatreenerid saadavad vahel ka meedia vahendusel mängijatele nö sõnumeid. Vahel tulebki karmilt välja öelda, et try harder, võibolla käib siis lõpuks mingi klõps ära. Kairys näeb Soodlat igapäevaselt trennis ning ju siis on põhjust nii öelda.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Vasta