VTB Ühisliiga 2012/2013

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas vaim564 »

Alan kirjutas:
Rix kirjutas:Ohjah. See mäng niimoodi käest anda... okei, kohtunike abiga. Ei nõustu, et seal üldse mingit näitlemist oli ning minu teada ei olnud isegi hoiatust all. Ja samas Radulijac lendas kolm meetrit, kui Dorbekult väikse nõksu sai...ning muidugi Dorbeku ründeviga.

Kokkuvõttes hakati lõpus vist liialt hoidma, aga noh...ikka päris valus on olla neljaga ees ja siis kohtunik kingib sisuliselt viis silma ja sinna see läks.
Mcleodi heiteritaga ei nõustu, aga jah, need vabakad...võtmemoment igas mõttes.

Kõik ei ole enam Cramo kätes, vist, aga päris võimatu Astanat võita pole.
Tahaks seda veidi kommenteerida. Oli vist teise poolaja algus, kui Wilkinson sai võrdlemisi kaheldava ründevea kätte Radulicjalt (?). Lühike-paksuke kohtunikk fikseeris määruste rikkumise. Seejärel võeti ka time-out, jällegi ei mäleta kas vahetult pärast viga või mõni aeg hiljem. See polegi niivõrd oluline. Pärast time-out'i, kui mehed taas platsile tulid, läks too kõige pikem kohtunik Wilkinsoniga personaalselt rääkima. Juttu ma ei kuulnud, aga tema žestikuleerimist ei anna kaheti tõlgendada - väntas kõvasti filmi. Seega ei saa öelda, et hoiatust all ei olnud. Võimalik, et teised kohtunikud polnud isegi teadlikud sellest hoiatusest, sest flopi eest tehnilise andis, küll väikese mõttepausiga, see sama pikem kohtunik.
Seda on Matsalu juba kommenteerinud:
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65776142" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:
Alan kirjutas:
Rix kirjutas:Ohjah. See mäng niimoodi käest anda... okei, kohtunike abiga. Ei nõustu, et seal üldse mingit näitlemist oli ning minu teada ei olnud isegi hoiatust all. Ja samas Radulijac lendas kolm meetrit, kui Dorbekult väikse nõksu sai...ning muidugi Dorbeku ründeviga.

Kokkuvõttes hakati lõpus vist liialt hoidma, aga noh...ikka päris valus on olla neljaga ees ja siis kohtunik kingib sisuliselt viis silma ja sinna see läks.
Mcleodi heiteritaga ei nõustu, aga jah, need vabakad...võtmemoment igas mõttes.

Kõik ei ole enam Cramo kätes, vist, aga päris võimatu Astanat võita pole.
Tahaks seda veidi kommenteerida. Oli vist teise poolaja algus, kui Wilkinson sai võrdlemisi kaheldava ründevea kätte Radulicjalt (?). Lühike-paksuke kohtunikk fikseeris määruste rikkumise. Seejärel võeti ka time-out, jällegi ei mäleta kas vahetult pärast viga või mõni aeg hiljem. See polegi niivõrd oluline. Pärast time-out'i, kui mehed taas platsile tulid, läks too kõige pikem kohtunik Wilkinsoniga personaalselt rääkima. Juttu ma ei kuulnud, aga tema žestikuleerimist ei anna kaheti tõlgendada - väntas kõvasti filmi. Seega ei saa öelda, et hoiatust all ei olnud. Võimalik, et teised kohtunikud polnud isegi teadlikud sellest hoiatusest, sest flopi eest tehnilise andis, küll väikese mõttepausiga, see sama pikem kohtunik.
Seda on Matsalu juba kommenteerinud:
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65776142" onclick="window.open(this.href);return false;
Kusjuures, kui tähelepanelikult kerida seda filmilinti, siis see kohtunik tegelikult kontaktimomenti ei näe, sest Elegar jääb ette ning varjab pisut aeglaseks jääva kohtuniku eest momendi ära. Ja siis ta vilistab, tegelikult olukorda täielikult nägemata. Ole sa või euroliiga kohtunik, aga kohtuniku seisukohalt on see päris ränk viga, kui sa hakkad vilistama olukorda, mida sa ise positsioneerimise tõttu ei näe.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas marxx762 »

Rix kirjutas: Kusjuures, kui tähelepanelikult kerida seda filmilinti, siis see kohtunik tegelikult kontaktimomenti ei näe, sest Elegar jääb ette ning varjab pisut aeglaseks jääva kohtuniku eest momendi ära. Ja siis ta vilistab, tegelikult olukorda täielikult nägemata. Ole sa või euroliiga kohtunik, aga kohtuniku seisukohalt on see päris ränk viga, kui sa hakkad vilistama olukorda, mida sa ise positsioneerimise tõttu ei näe.
Jäi endalegi see silma, et kohtunik jäi ise kattesse kinni. Aga paraku lasi ta tol hetkel vilet, ning muud võimalust peale tehnilise andmise polnud. Ja see Matsalu jutt, et mängida jäi veel 2 ja rohkem minutit on jabur. Kui nüüd mõelda tolle hetke mängu iseloomule jms juttudele, siis võib just selle panna üheks suurimaks faktoriks, miks see mäng lõppes just nii nagu ta lõppes.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas maq »

Rix kirjutas:
Zog kirjutas:
Rix kirjutas:Sa võid neid plusse ja miinuseid efficiency punkte kokku ajada, aga kui sa kohapeal mängu ei näe (pallita liikumine, mängu juhtimine ja treeneri öeldu elluviimine), siis muidugi on hea numbritega paugutada.
Ma n2gin m2ngu TTV vahendusel t2ispikkuses, ning m2ngupildi p6hjal tundus mulle, et McLeodi jaks sai otsa kusagil kolmanda veerandaja keskpaigas. Neid numbreid l2ksin ma vaatama alles siis, kui sina v2itsid, et Leo oli terve m2ngu l6ikes tagaliini parim, selle m6ttega, et "2kki silm pettis, ning numbrid n2itavad midagi muud". Ei n2idanud.

Nii et jamh, ma olen n6us, et mingi osa m2ngust m2ngis McLeod t6esti p2ris h2sti. Ma isegi m6tlesin kusagil kolmanda veerandaja keskel, et "see mees teeb vaat et isegi oma parimat m2ngu Kalevi esituses p2rast Novembrikuud"... aga kui konkreetselt temast r22kida, siis hakkasid asjad allam2ge minema ammu enne viimast nelja minutit.

Mul on lihtsalt selline tunne, et siin on osa publikut, kes n2gi l2bi, et sellise koosseisuga l2hevad asjad rappa juba enne seda, kui see juhtus (seda v6ib ka m2ngu ajal tehtud postitustest j2reldada), ning nemad on ka need, kes on praegu pahased. Ning siis on teine osa inimesi, kes n2evad Varraku vahetustes pigem vettpidavat loogikat, ning v2idavad, et sellist kokkukukkumist ei olnud p6hjust oodata. V6ib-olla tulevik n2itab, kellel 6igus on... ehk toovad teised mehed l6pus m6ne ilusa v6idu 2ra, v6i astuvad samad mehed uuesti samasse 2mbrisse. V6ib-olla ka vastupidi. Aga v6ib-olla meil sel hooajal enam selliseid nii suure kaaluga nii nappe m2ngul6ppe enam ei tulegi.
kolmanda veerandaja lõpp ja veerandaja algus kuni täpselt nende vabaviseteni 3.36 enne lõppu oli minu meelest parim osa mängust, mängis, kes seal siis mängis (alustas Sokk, siis tuli Mcleo). Enam-vähem kõik rünnakud olid loogilised, va Skele jooks (individuaalne eksimus) ja Dorbekule võetud suht imelik (flopiga välja näideldud Radulica poolt) ründeviga. Visati küll mööda, aga ründelaud toitis, sest olid loogilised visked, ka Mcleo läbiminek, mis vabavisked tõi. Ka kaitses oldi suisa super (sest vastased olid vist neljandal veerandil päris pikka aega nullil)- ja seda, mis siis juhtuma hakkab, seda ei näinud mina küll ette ning nüüd võib ju öelda ka, et Varrak. Kuid nõustun, et Varrak ei ole mina, tema peaks täpselt teadma, mida, millal, kes ja kuidas.

Seega, ma ei näinud küll saalis sellist kollapsit nii äkki ette, kui sina nägid, siis müts maha. Kogu see mõneti mõttetu, aga samas mulle isiklikult huvitav vaidlus taandub hetkel sellele, kas pärast Mcleodi möödaviset 3 min enne lõppu, mis ka Delfi videos (ja on suht loogiline vise), oleks pidanud võtma ta välja. Tagantjärele ei saa enam öelda, kas oleks või poleks. Rünnakul anti tehniline, Dorbek viskas mööda jne, kaitses tegi Greer talle ühe korra ära ja teistel kordadel pandi kolmene kotti. Ja kokkuvõttes on mul ikkagi väga raske näha, et ameerika NBA mees mängu pekki keeras. Võib-olla lihtsalt oleks paljud oodanud, et ta siis selle palga pealt teeb selle mängu ära.
Rix sa rääkisid siin varem, et McLeod viis hästi ellu treeneri poolt öeldtut. Kui sa just mängueelsel koosolekul polnud, kust sa tead MIDA tal teha kästi? Ma ei tahagi siin väita, et McLeod ainuüksi on süüdi selles kaotuses, aga tal oli selles minu arvates üsnagi kaalukas osa. Ta võis ju oma 32 mänguminutist 28 oma koha välja mängida, aga kui sellel ülejäänud ajal juhtus praak millel oli oma osa kaotuses siis ei maksa see ülejäänud ilus mitte kõige vähematki. Ka statistika on külm ja karm ning näitab vägagi objektiivselt seda mida keegi väljakul tegi. Oskused on tal kindlasti olemas, aga motivatsioon siin mängides tundub tal olevat üsnagi nullilähedane. Minu jaoks on see näha tema mängu kohatises lohakuses ja vahel suisa uskumatus praagis. Ja Rix selleks ta ju siia toodigi, et ta oleks mees kes otsustaks mänge. Sellise palgaga ja sellisel tasemel mänginud meest pole siia ju ometigi vaja selleks, et ta mängiks heal juhul Soku üle ja kohati jääks allagi. Lihtsalt tahan öelda, et McLeod ei ole õigustanud oma siia toomist ega palka.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas vaim564 »

selleks ta ju siia toodigi, et ta oleks mees kes otsustaks mänge.

Siin on tekkinud selline arusaamine, et kui on tegemist NBA mehega, siis on mees teiselt planeedilt. NBA on piisavalt suur liiga, kus mängivad igasuguse tasemega mehed. McLeod ei ole kunagi olnud NBA täht. Kui ta seda oleks, siis mängiks ta seal siiamaani või siis vähemalt mõnes Euroopa tippklubis. Kunagi NBA-s mänginud mehi on terve Euroopa täis, Mariupolis mängis neid suisa mitu. NBA-mees Murray ei paistnud millegagi silma, viskas ühe olulise kolmese, aga see oli ka kõik, praaki tegi palju rohkem. Kalevi rahakott võimaldab palgata parimal juhul korraliku tasemega mängijaid ja McLeod on üks selliseid, kuigi tema tasemega meeste palganõudmised võivad siinsete palkade juures tunduda müstilised. Ta ei ole kunagi olnud võistkonna liider (vähemalt tippklubides mitte) ega ka mitte eriline viskemees, seega ei maksa temast oodata mängude otsustajat. Peale vigastuspausi on ta kaotanud ka viskekindluse. Ta ei ole halb mängumees, aga temalt ei maksa oodata üleloomulikke võimeid. Sellised mehed maksavad veel kordi ja kordi rohkem.
Siin ei maksa üles kütta üleloomulikke ootusi nagu ka Wilkinsoni puhul, kus ootused olid üles ehitatud ühele õnnestunud hooajale Austraalia liigas, kus nagunii kaitsele suurt tähelepanu ei pöörata. Nad mängivadki omal tasemel.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:selleks ta ju siia toodigi, et ta oleks mees kes otsustaks mänge.

Siin on tekkinud selline arusaamine, et kui on tegemist NBA mehega, siis on mees teiselt planeedilt. NBA on piisavalt suur liiga, kus mängivad igasuguse tasemega mehed. McLeod ei ole kunagi olnud NBA täht. Kui ta seda oleks, siis mängiks ta seal siiamaani või siis vähemalt mõnes Euroopa tippklubis. Kunagi NBA-s mänginud mehi on terve Euroopa täis, Mariupolis mängis neid suisa mitu. NBA-mees Murray ei paistnud millegagi silma, viskas ühe olulise kolmese, aga see oli ka kõik, praaki tegi palju rohkem. Kalevi rahakott võimaldab palgata parimal juhul korraliku tasemega mängijaid ja McLeod on üks selliseid, kuigi tema tasemega meeste palganõudmised võivad siinsete palkade juures tunduda müstilised. Ta ei ole kunagi olnud võistkonna liider (vähemalt tippklubides mitte) ega ka mitte eriline viskemees, seega ei maksa temast oodata mängude otsustajat. Peale vigastuspausi on ta kaotanud ka viskekindluse. Ta ei ole halb mängumees, aga temalt ei maksa oodata üleloomulikke võimeid. Sellised mehed maksavad veel kordi ja kordi rohkem.
Siin ei maksa üles kütta üleloomulikke ootusi nagu ka Wilkinsoni puhul, kus ootused olid üles ehitatud ühele õnnestunud hooajale Austraalia liigas, kus nagunii kaitsele suurt tähelepanu ei pöörata. Nad mängivadki omal tasemel.
Jup, me oleme selles küsimuses Vaimuga ühel meelel, kuigi ikkagi tema mänguga hooaja vältel ei saa ikkagi rahul olla, sest sisse on kukkunud ikka päris kehvi mänge, mida sellise tasemel mees ei tohiks endale lubada. See palk ei ole mingisugune ulme (kolm korda vähem vast Greeri palgast), aga piisavalt kõrge, et saaks selle raha eest stabiilsust. Hetkel just sellest viimasest minu meelest on puudu jäänud.

Lihtsalt kogu selles lahvatanud diskussioonis rääkisin ma puhtalt Azo mängust ja püüan väita, et tema seda mängu pekki ei keeranud (kuigi ei viinud ka võidule). Kui küsida, et kust ma tean, et Varrak temaga rahul oli, siis istusin piisavalt hea koha peal, et Varraku emotsioone ja käitumist jälgida ning mulle tundus, et ta jäi Mcleodi otsustega rünnakul rahule ja kaitses räägivad numbrid enda eest.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Egert »

vaim564 kirjutas:selleks ta ju siia toodigi, et ta oleks mees kes otsustaks mänge.

Siin on tekkinud selline arusaamine, et kui on tegemist NBA mehega, siis on mees teiselt planeedilt. NBA on piisavalt suur liiga, kus mängivad igasuguse tasemega mehed. McLeod ei ole kunagi olnud NBA täht. Kui ta seda oleks, siis mängiks ta seal siiamaani või siis vähemalt mõnes Euroopa tippklubis. Kunagi NBA-s mänginud mehi on terve Euroopa täis, Mariupolis mängis neid suisa mitu. NBA-mees Murray ei paistnud millegagi silma, viskas ühe olulise kolmese, aga see oli ka kõik, praaki tegi palju rohkem. Kalevi rahakott võimaldab palgata parimal juhul korraliku tasemega mängijaid ja McLeod on üks selliseid, kuigi tema tasemega meeste palganõudmised võivad siinsete palkade juures tunduda müstilised. Ta ei ole kunagi olnud võistkonna liider (vähemalt tippklubides mitte) ega ka mitte eriline viskemees, seega ei maksa temast oodata mängude otsustajat. Peale vigastuspausi on ta kaotanud ka viskekindluse. Ta ei ole halb mängumees, aga temalt ei maksa oodata üleloomulikke võimeid. Sellised mehed maksavad veel kordi ja kordi rohkem.
Siin ei maksa üles kütta üleloomulikke ootusi nagu ka Wilkinsoni puhul, kus ootused olid üles ehitatud ühele õnnestunud hooajale Austraalia liigas, kus nagunii kaitsele suurt tähelepanu ei pöörata. Nad mängivadki omal tasemel.
Kui sa tähele panid, siis suurem kisa McLeodi kallal tekkis siis, kui tuli välja, palju ta kuuteenistus on. 10 000 euro eest sellist sitta keerata, ega ei ole midagi viga. Mis rahakotist sa räägid? Selle sama papi eest oleks saanud 2 korraliku meest, kes mängida viitsivad. Mida tegi eelmine hooaeg Cramo pingiotsal istunud Nelson praegusest McLeodist halvemini?
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Zog »

Noh Nelsoni roll meeskonnas oli praegu McLeod'i omast niiv6rd teistsugune, et neid kahte on v2ga raske v6rrelda. Keegi meist ei tea, mis siis saaks, kui Nelson VTB liiga k6igis otsustavates m2ngusdes peaks 30 minutit meeskonda vedama... Aga sellest, et McLeod'iga on teatud m6ttes 2mbrisse astutud, saavad nyyd vist juba k6ik aru. Isegi Kuusmaa oma intervjuus vihjas seda.

Kaks m2ngu on tal veel aega ennast teatud m6ttes rehabiliteerida... eks ta v2ike ime oleks, kui Kalevil 6nnestuks veel m6ni v6it napsata, aga spordis ei tea kunagi mis t2pselt juhtub.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rio »

ma ei tea kas nelson teeks praegu imetegusi või mitte aga minu jaoks oli suurim küsimärk see,et miks see mees üldse siia toodi.
Toodi ta ju siia,tehti 1+1+1 leping aga mängu aega sai 2-3 min.Nagu tema tänane stat räägib 19 p,5,8 lauda ja 5 söötu siis päris
lambi vend ta ka ei ole
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rio kirjutas:ma ei tea kas nelson teeks praegu imetegusi või mitte aga minu jaoks oli suurim küsimärk see,et miks see mees üldse siia toodi.
Toodi ta ju siia,tehti 1+1+1 leping aga mängu aega sai 2-3 min.Nagu tema tänane stat räägib 19 p,5,8 lauda ja 5 söötu siis päris
lambi vend ta ka ei ole
Ja huvitav, mis see Nelsoni palk on? Pakun et 2-3 korda kindlasti väiksem kui McLeodil.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas kalevif2nn »

Ma usun, et isegi 4x väiksem.
KML-EUROCUP-VTB
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Egert »

Cramo unustas vormid koju vist.
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Marcus »

Egert kirjutas:Cramo unustas vormid koju vist.
Tahtsin just sama öelda...

Mäng pole veel alanudki, aga see kommentaator ajab juba sita keema. Kas tõesti pole võimalik kedagi pädevamat sinna leida?
huh im kito
Kasutaja
Postitusi: 732
Liitunud: 06 Aug 2010, 20:33

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas huh im kito »

kas teil ka tallinnatv-l hääl on mängust ise veits maas?vnoh ei kattu.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Kris »

huh im kito kirjutas:kas teil ka tallinnatv-l hääl on mängust ise veits maas?vnoh ei kattu.
oli sama, kuid läksin üle Delfi lehele, ja seal on hääl ja pilt paigas
Suletud