Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Vb välditakse eelmise aasta olukorda kus pidi ülesandma ka vigased mehed.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 359
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

Rio kirjutas:Vb välditakse eelmise aasta olukorda kus pidi ülesandma ka vigased mehed.
Ma hästi ei mäleta aga ta ei saanud isegi cska vastu ju väljakule kui nad ainult 6kesi olid?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Raja kirjutas:
Rio kirjutas:Vb välditakse eelmise aasta olukorda kus pidi ülesandma ka vigased mehed.
Ma hästi ei mäleta aga ta ei saanud isegi cska vastu ju väljakule kui nad ainult 6kesi olid?
Sai või ei saanud, kuus oma riigi kodakondset peab ju olema üles antud - nii olen mina aru saanud. Soodla ongi seega pigem klubis tehniline töötaja, kelle asi on olla üks neist kuuest ja olla ka trennis sparringupartneriks, eriti kui mõned (pikad) mehed vigastatud on. Umbes nagu Raido Ringmets lõi vist osadel U-16 trennides kaasa, et noortekoondise pikematele vähe keha anda.
Miks Soodla ise sellise rolliga lepib, ei kujuta ette.
aj1972
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Aug 2018, 09:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas aj1972 »

Kaspar Kintsing intervjuus korvpall24-le:
See ongi Eesti korvpalli probleem, et klubid nagu Kalev/Cramo, aastaid tagasi ka Tartu, ei kaasa 16-18-aastaseid hea potentsiaaliga noori oma trennidesse, kus poisid saaksid aru, et U18 ja tipptaseme vahel on jõhkralt suur maa. Muidu saabki noorteklass läbi ja noored arvavad, et kui seal 30 punni mängus paned, siis lähed teed kohe Eesti Meistriliigas kõvasti kossu.

Mõttekoht Kalevile kellel iga aasta on olnud probleeme meeste kokku saamisega,et trennis 5-5 mängida, see ei maksaks klubile midagi kutsuda Tallinnast andekamaid vendasid vahest koos trenni tegema.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

aj1972 kirjutas:Kaspar Kintsing intervjuus korvpall24-le:
See ongi Eesti korvpalli probleem, et klubid nagu Kalev/Cramo, aastaid tagasi ka Tartu, ei kaasa 16-18-aastaseid hea potentsiaaliga noori oma trennidesse, kus poisid saaksid aru, et U18 ja tipptaseme vahel on jõhkralt suur maa. Muidu saabki noorteklass läbi ja noored arvavad, et kui seal 30 punni mängus paned, siis lähed teed kohe Eesti Meistriliigas kõvasti kossu.

Mõttekoht Kalevile kellel iga aasta on olnud probleeme meeste kokku saamisega,et trennis 5-5 mängida, see ei maksaks klubile midagi kutsuda Tallinnast andekamaid vendasid vahest koos trenni tegema.
Ma arvan sama; eriti nüüd kui Audentes kõrgemal tasemel enam ei mängi.
Praegu vist Audentese poistest on mõne meistrisarja klubi juures vaid Leemet Loik. Vabalt võiks paar venda treenida ja olla igaks juhuks ka üles antud Cramos.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Esimene poolaeg Kalevile 43-33 Neputunase vastu. Vahetevahel kaitses kuidagi laisad ollakse.

Lucas seni tsentritest kindlalt parim olnud (väga positiivne), Lynch sageli aeglaseks jäänud, aga küll harjub. Lewise puhul hakkas silma tema hea kiirus, selge skoorija.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Esimene veerandaeg oli väga hea, kaks järgmist rahuldavad, lõpus vajuti üsna ära.
aj1972
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Aug 2018, 09:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas aj1972 »

Vile oli lõpus äge, meie kohtunikud peaksid õppima kuidas kodumeeskonda toetada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kahju, et sel aastal eurosarja proovima ei mindud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Kui ei teaks, kumb keskmängija on katseajaga, siis pakuks, et selleks on Lynch. Tehniliselt krobeline ja mängulugemine jätab soovida nii kaitses kui rünnakul. Meenutab Lukovici, kui too noorena Tartusse tuli.

Seninähtu põhjal pole põhjust arvata, et Lewisest võiks saada abimees mängujuhi positsioonil. Ta toob küll aeg-ajalt palli üle, aga kõik need rünnakud on päädinud ilma ühegi sööduta otse korvile minemisega. Võrreldes Briscoega jätavad Lewis ja Almeida palju sirgjoonelisema mulje. Kui Briscoe tõi oma punktid loovuse pealt (ohtrad tempo- ja suunamuutused), siis Almeida, eriti aga Lewis, näivad rõhuvat eelkõige kiirusele. Vaadates praegust tagamängijate kaitsetegevust, siis VTB-le mõeldes hakkab üsna kõhe.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

BC Kalev/Cramo meeskonnal on hea meel teavitada, et meeskonnaga liitub kahe-kuulise katseajaga 24-aastane ja 208 sentimeetri pikkune korvialune jõud Landen Lucas.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma ei viriseks, loomulikult on mäng krobeline ja mängijad pole täiuslikud, kuid mulle tundub, et meeskond toimib. Just sellepärast on kahju, et eurosarja ei mängita, sest tundub, et sellel aastal oleks olnud lootust isegi põhiturniirile pääseda. Neptunas ja Rytas, paar meest küll puudu, kuid nad ei ole nõrgemad kui VTB satsid. Cramol samuti Dorbek oleks käigu juurde andnud. Kõige keerulisem tundub isegi positsioonidest PF praegu, kuigi mehi on palju, siis Kitshing ja Salash ei ole päris see tase. Aga ehk lähevad paremaks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Ma ei viriseks, loomulikult on mäng krobeline ja mängijad pole täiuslikud, kuid mulle tundub, et meeskond toimib. Just sellepärast on kahju, et eurosarja ei mängita, sest tundub, et sellel aastal oleks olnud lootust isegi põhiturniirile pääseda. Neptunas ja Rytas, paar meest küll puudu, kuid nad ei ole nõrgemad kui VTB satsid. Cramol samuti Dorbek oleks käigu juurde andnud. Kõige keerulisem tundub isegi positsioonidest PF praegu, kuigi mehi on palju, siis Kitshing ja Salash ei ole päris see tase. Aga ehk lähevad paremaks.
Rytasel puudusid Kramer, Bendzius ja Kairys. Poole mängu pealt sai vigastada Echodas. See on sisuliselt sama, kui võtta Kalevilt ära Mirkovic, Almdeida, Lynch ja Kitsing. Leedukad mängisid märkimisväärse osa ajast ilma arvestatava eesliinita ja laksasid peamiselt vaid kolmeseid. Siiski, isegi ilma nende puudujateta peaks Rytas olema pisut kobedam meeskond kui näiteks Tsmoki või Parma. Teine poolaeg oli võimas. 51-28. Kangur tegutses kaitses peaaegu nagu oma parimatel päevadel. Lauapõrkest alley-oop mängu lõppu oli mõnusaks alanduseks leedukatele. Kuna seekord koondis segamas polnud, siis oleks võinud tõesti eurosarja mängida.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Eesti klubi võidab Leedus turniiri ( küll kontrollturniiri ) - ei ole igapäevane, rääkimata et saldo 4:0... aga ikka kuuldub väikest nurinat. Jah Rytasel oli 3 meest puudu, aga Neptunas oli täis koosseisus, tõsi Williams oli oma ale vari võrreldes Liepaja turniiriga.

Minu meelest on juba see edasiminek mõtlemise maailmas, et me ei mängi Soome või Rootsi klubidega, vaid teeme treeningmänge Leedus nende klubidega - positiivne fakt.

Koosseisust rääkides, emb kumb jänki kõrval oleks võinud äkki jätkata VD Mars, oleks kuidagi kindlam värk...Aga mõlemad Usa.kad on kindlasti treeneitavad kujud ja peaksid iga mänguga paremaks minema - vähemalt mina loodan.

Hooaja selles faasis on seis ju oki-toki, nagu Sõber ütleb - siit on hea edasi minna.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

barons2 kirjutas:Eesti klubi võidab Leedus turniiri ( küll kontrollturniiri ) - ei ole igapäevane, rääkimata et saldo 4:0... aga ikka kuuldub väikest nurinat. Jah Rytasel oli 3 meest puudu, aga Neptunas oli täis koosseisus, tõsi Williams oli oma ale vari võrreldes Liepaja turniiriga.

Minu meelest on juba see edasiminek mõtlemise maailmas, et me ei mängi Soome või Rootsi klubidega, vaid teeme treeningmänge Leedus nende klubidega - positiivne fakt.

Koosseisust rääkides, emb kumb jänki kõrval oleks võinud äkki jätkata VD Mars, oleks kuidagi kindlam värk...Aga mõlemad Usa.kad on kindlasti treeneitavad kujud ja peaksid iga mänguga paremaks minema - vähemalt mina loodan.

Hooaja selles faasis on seis ju oki-toki, nagu Sõber ütleb - siit on hea edasi minna.
Tõele au andes: 1) Võidu üle Neptunase vastu pole mingit kobisemist olnud; 2) ka Neptunasel oli paar meest puudu, sh algviisikumees Kiselius; 3) me peame ka sel aastal treeningmängu soomlastega; 4) korralike meeskondade vastu kontrollkohtumiste mängime pole mingi Kairyse imetegu. Eelmisel aastal pidasime treeningmänge näiteks mitme VTB klubi vastu, Kuusmaa ajal aga käisime näiteks turniiril Venemaal, kus mängisime samuti VTB-klubide vastu.
Vasta