Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Üleüldine korvpallijutt
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas ok »

Oleks tänulik, kui keegi kopeeriks siia, kel ligipääs on http://sport.ohtuleht.ee/830207/need-on ... urohooaega" onclick="window.open(this.href);return false;
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas villu123 »

Vaatasin täna uut basketballi ja leidsin vigu, esiteks väidetakse siin, et Beard ja Linehan mängisid koos Cramos. Ja Raplat tutvustavas artiklis kaob lõpp lihtsalt ära, samamoodi lõpeb ära vtb liiga lõpulause.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas JukuNoorem »

villu123 kirjutas:Vaatasin täna uut basketballi ja leidsin vigu, esiteks väidetakse siin, et Beard ja Linehan mängisid koos Cramos. Ja Raplat tutvustavas artiklis kaob lõpp lihtsalt ära, samamoodi lõpeb ära vtb liiga lõpulause.
Esimene neist on sisuline, teine ilmselt trükitehniline viga. Ma ei tea, kas sa Õhtulehe veebiraadio saadet "Viies veerandaeg" kuulad, aga selle saatejuhid kutsusid ülesse vigadest teada andma neile. Basketball kuulub nüüd Õhtulehega samasse gruppi.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas toivo »

Viienda Veerandaja põhiline saatejuht Henry Rull on Basketballi peatoimetaja ka.
Kupeldaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Okt 2017, 11:04

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Kupeldaja »

villu123 kirjutas:Vaatasin täna uut basketballi ja leidsin vigu, esiteks väidetakse siin, et Beard ja Linehan mängisid koos Cramos. Ja Raplat tutvustavas artiklis kaob lõpp lihtsalt ära, samamoodi lõpeb ära vtb liiga lõpulause.
Ma sain aru, et on mõeldud pigem hooaega, kus Beard ja Linehan koos Eestis mängisid, aga sealgi on faktiline viga - nad mängisid koos ju 08/09. Samas, eks see lause jätab ruumi kaheti mõistmiseks.

Nagu ma kuulnud olen, siis need lõpukaod olid lihtsalt lihtsad küljenduslikud apsud. Eks juhtub ikka, ka EKLi-aegses Basketis lõppesid mõned artiklid (meenub üks suur lugu Jimmy Butlerist) poolituse pealt. Butlerist vist jäi päris palju seetõttu ajakirjast välja. Olen kuulnud ka legendist, kus üks lugu lõppes poolikult ning tolle pooliku loo ülejäänud osa oli jõudnud umbes 20 lk edasi kuhugi täiesti suvalisse kohta.

Aga eks need ole sünnivalud. Kui ma ise esimest numbrit lugesin, siis jättis üldpilt küll väga hea mulje. Palju huvitavam, kui EKLi Basket, osatakse kirjutada ja teemad olid kah põnevad. Järgmine number pidavat kah huvitav olema (Kotsar oli avaldanud, et ta oleks võinud suvel koondisse tulla jms). Ilmumispäev vist oli 26. oktoober.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas marxx762 »

Tekkis selline küsimus, kuidas on siinsed kasutajad rahul hetkel õhtulehe poolt välja antava ajakirja basketballiga rahul? Kas lood ning ajakiri on jätkuvalt sama sisukas kui varasemal perioodil (Raudami/korvpalli liidu ajal) või on kogu ettevõtmine paremaks läinud või hoopis lahjemaks jäänud?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas KalevRuus »

marxx762 kirjutas:Tekkis selline küsimus, kuidas on siinsed kasutajad rahul hetkel õhtulehe poolt välja antava ajakirja basketballiga rahul? Kas lood ning ajakiri on jätkuvalt sama sisukas kui varasemal perioodil (Raudami/korvpalli liidu ajal) või on kogu ettevõtmine paremaks läinud või hoopis lahjemaks jäänud?
Üldiselt mul suuri etteheiteid pole aga natuke on tase kõikuv, viimane number oli suht kehv.
Kui konkreetselt midagi ette heita, siis Olgo kolumnid tuleks kiiremas korras ära lõpetada. Lugesin viimasest numbrist ta fantaasiat kossuolümpiast (et võistleks kossucurlingus, bobikossus jne) - no ei olnud ühestki otsast naljakas, kuigi see vist huumorina mõeldud oli.
Aga vähemalt on ära kadunud see varasem lähenemine, et varem tuli pool ajakirja läbi lapata, enne kui midagi lugemist leidis - ajakirja esimene pool oli üks suur sisututvustus ja sinna otsa veel lehekülgede viisi pildigaleriid.
Viimasest numbrist nt intervjuud Kajupanga, Pehkade ja Hallikoga olid aga täitsa hea lugemine.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma olin väga lähedal „Basketballi“ tellimuse katkestamisele, enne kui Õhtuleht ajakirja tegemise üle võttis. Jaan A ja Andri Z paskvillid olid mind täiesti ära tüüdanud. Ma ei saa siiamaani aru, kuidas viimane neist endale korvpallieksperdi maine on saanud ja miks teda sinna kirjutama võeti ja miks tal jätkuvalt korvpalliülekandeid kommenteerida lastakse. Ma pole kunagi olnud FB korvpalligrupi liige ja ei plaani olla ka just selle tüübi pärast. Ma käin seal haruharva, siis kui ma tahan korvpallialaselt naerda. Legendaarseid kilde sellelt vennalt: Rumeenia liiga on pisut tugevam kui Leedu liiga; Sven Kaldre on parem mängija kui Marek Doronin oma parimal päevil; Valmo Kriisa õppis viskama 26-aastaselt; Slovakkia koondis on tugevam kui Suurbritannia oma; Rait-Riivo Laane, Norman Käbin ja Siim-Markus Post saaksid VTB-s Sten Sokust paremini hakkama; jne, jne, jne. Õhtulehe seltskonna kirjutised olid alguses liiga lühikesed – ajaleheartiklite mahus –, aga aegamööda on lood põhjalikumaks läinud ja viimased numbrid on juba päris head olnud. Üks rubriik, mis on selgelt paremaks läinud, on noorkorvpalluri päevik: varem oli see lihtsalt erinevate noormängijate formaalne päevakava, nüüd on aga Kristian Kullamäe kirjutiste näol sisu saanud. Eesti Ekspressi mees O3 võiks kolumnide kirjutamist siiski vähe tõsisemalt võtta.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas marxx762 »

Selle päevikute osa tõin mina tagasi, et anda aimu milline näeb välja ühe profi nädal. See et täna selle osa täidab Kullamäe ainuisikuliselt, maitse küsimus. Kindlasti huvitav lugemine, aga samas oleks ka huvitav lugeda kuidas teistel läheb.

Ma ei ole jätnud ajakirja ostmist mitte seetõttu, et ma enam sinna ei kirjuta, vms. Lihtsalt on nii kuidagi läinud, aga minujaoks oli äraütlemata pettumust valmistanud intekas simmonsiga. Nii mitte midagiütlevat ning igavat lugemist poleks osanud õppind inimeste esitluses küll oodata. Sisukate lugude osakaalu langus on olnud minujaoks päris märgatav.

Samas tean mis lootustega ÕL selle üle võttis, aga tundub, et need soovid ei ole realiseerinud. Seda just siis seetõttu, et ootused reklaamimüügist saadava tulu osas on osutunud väiksemaks ning seeläbi pole nad võimelised lugude eest arvestatavat honorari maksma.

Loodame et asjalood lähevad paremaks,
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas NoName »

Üks tähelepanek ajakirja kohta inimesena, kes seda regulaarselt ei loe. Nimelt artiklid-kirjutised lõppevad...kummaliselt. Ei teki tihti seda tunnet, et nüüd on viimane ja ammendav küsimus või lõik. Pöörad järgmise lehekülje, et edasi lugeda ja sealt algab juba uus lugu. Vahel jätab kõik pisut ebaprofessionaalse mulje.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma pole kunagi olnud FB korvpalligrupi liige ja ei plaani olla ka just selle tüübi pärast.
Et sa ka just täna oskasid... :D
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Kalev »

Uhhuu kirjutas:Ma ei saa siiamaani aru, kuidas viimane neist endale korvpallieksperdi maine on saanud ja miks teda sinna kirjutama võeti ja miks tal jätkuvalt korvpalliülekandeid kommenteerida lastakse. Ma pole kunagi olnud FB korvpalligrupi liige ja ei plaani olla ka just selle tüübi pärast. Ma käin seal haruharva, siis kui ma tahan korvpallialaselt naerda. Legendaarseid kilde sellelt vennalt: Rumeenia liiga on pisut tugevam kui Leedu liiga; Sven Kaldre on parem mängija kui Marek Doronin oma parimal päevil; Valmo Kriisa õppis viskama 26-aastaselt; Slovakkia koondis on tugevam kui Suurbritannia oma; Rait-Riivo Laane, Norman Käbin ja Siim-Markus Post saaksid VTB-s Sten Sokust paremini hakkama; jne, jne, jne.
:offtopic:
See on küll hästi öeldud. Vähemalt minu teada pole herr korvpallijumal päevagi elus treenerileiba maitsenud aga muudkui vatrab liikumisfüüsisest ja pöialiigutuste kiirusest.
Mõni aeg tagasi kirjutas vana päris palju USA ülikoolide kossust ja NBA draft prospectidest. Lugesin ja mõtlesin, et vapsjee hästi tehtud - kõigega kursis ja üsna detailne analüüs ülemerepallurite kohta. Mina isiklikult seda suunda väga ei hooma, mängijaid ning erinevaid koole on lihtsalt nii-nii palju. See äratas mõned kahtlused ning peale kiiremat googledamist sain aru, kuhu kõik see tarkus on maetud - vähemalt ühe artikli puhul oli Bleacherreporti originaaltekst tõlgitud mõnigate sõnastuserinevustega ümber eesti keelde.
Vat sulle (tõlke)eksperti.
Kupeldaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Okt 2017, 11:04

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Kupeldaja »

marxx762 kirjutas:Selle päevikute osa tõin mina tagasi, et anda aimu milline näeb välja ühe profi nädal. See et täna selle osa täidab Kullamäe ainuisikuliselt, maitse küsimus. Kindlasti huvitav lugemine, aga samas oleks ka huvitav lugeda kuidas teistel läheb.

Ma ei ole jätnud ajakirja ostmist mitte seetõttu, et ma enam sinna ei kirjuta, vms. Lihtsalt on nii kuidagi läinud, aga minujaoks oli äraütlemata pettumust valmistanud intekas simmonsiga. Nii mitte midagiütlevat ning igavat lugemist poleks osanud õppind inimeste esitluses küll oodata. Sisukate lugude osakaalu langus on olnud minujaoks päris märgatav.

Samas tean mis lootustega ÕL selle üle võttis, aga tundub, et need soovid ei ole realiseerinud. Seda just siis seetõttu, et ootused reklaamimüügist saadava tulu osas on osutunud väiksemaks ning seeläbi pole nad võimelised lugude eest arvestatavat honorari maksma.

Loodame et asjalood lähevad paremaks,
Ma ei tea, mina sain küll Simmonsi intekast palju uut teada, igavusest oli asi kaugel. Äkki sa tead temast lihtsalt liiga palju... Või mida sa mittemidegiütleva ja igava all mõtled?

Ajakiri on küll selgelt õhem, aga taas, minu jaoks on ta sisukam võrreldes EKLi ajaga. Raudami aega ma eriti ei mäletagi, siis basketit ei lugenud. Mõnikord vb sõbra juures sirvisin, aga see oli ka kõik. Nagu keegi kirjutas, siis jumalale tänu, et zee ja allik basketist läinud on. Samuti ei meeldinud mulle Maksimovi stiil, kirjutas kohutavalt lünklikult.

Olen kuulnud suurusjärku, mida EKL honoraridena autoritele maksis. See oli lihtsalt... wow. Pole ime, et see ajakiri käest ära anti.

Tundub et ju see uus basket on selline tavaline asi - kellele meeldib, kellele mitte, kelle arust on täitsa okei.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Jäi silma artikkel, mis käsitleb Tartu BBL-i pronksiseeria vastase Šiauliai rahastamist sealse kohaliku omavalitsuse poolt. Šiauliai on Leedu liigas hetkel kuuendal kohal ja eelarve poolest peaks tegemist olema kaheksanda klubiga. Nii tänavu kui mullu toetas kohalik omavalitsus neid 180 000 euroga. Ainuüksi selle summa eest oleks sel hooajal saanud üleval pidada nii Pärnu kui Valga meeskonda. Järgmiseks hooajaks tõuseb toetus 330 tuhande peale. Kalev/Cramo saab Tallinna esindusklubina toetust vist 40 000 eurot. Kohalikul omavalitsusel on kindlasti tuhat targemat asja, mille peale raha kulutada, aga see on lihtsalt ilmekas näide sellest, kui erinevas staatuses on spordi, antud juhul siis korvpalli, toetamine kahes sama regiooni suhteliselt sarnase rahvaarvu ja elatustasemega riigis.

https://www.krepsinis.net/naujiena/siau ... ama/283999" onclick="window.open(this.href);return false;
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas KalevRuus »

Sellega seoses meenub, et hiljuti vastas Varrak Viienda veerandaja saates küsimusele Dzukija eelarve kohta, et olevat 400 000 ja selle summa peab ette näitama, et Leedu liigas üldse mängida tohib. Samas lisas Varrak, et ta on natuke kursis meeste palkadega ja ei saa aru, mille peale see summa kulub. Nii et võta kinni.

NB. Kui sul Uhhuu on nädalavahetusel plaanis mingeid eestlaste mänge vaadata (Raieste, Treier, Hermet näiteks), siis viska lingid siia ka. :P
Vasta