Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Siim Raudla mainis Nordic Cup`i ülekande raames, et Kalev peaks kõigi märkide kohaselt saama endale Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri korraldusõiguse. Kvalifikatsiooniturniirid toimuvad ajavahemikus 13.-17. september. 10.-12. septembrini toimub aga Pariisis 3x3 korvpalli EM. Sel suvel on 3x3 korvpalli koondises tegevad olnud nii Rauno Nurger kui Martin Dorbek. Ma eeldan siiski, et Kalevi poolt sõlmitud lepingud välistavad kõrvaltöö tegemise võimaluse ja mõlemad mängijad saavad olema meeskonna käsutuses esimestest treeningutest alates.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

HypeBeast kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Kahju, et Mayes`i liitumine tõele ei vasta. Aga on kiiduväärt, et klubi on otsustanud ka foorumis infot jagada. Minu tagasihoidlik soov ja soovitus oleks, et kui antakse teada välismängijate värbamisest, et siis oleks lisatud ka peatreeneripoolne kommentaar (mis on need omadused, miks mängija otsustati värvata/millise rolli täitmist tal meeskonnas eeldatakse) ja et võimalusel oleks lisatud ka videoklipp mängija kohta. Ja ühtlasi, kui mõne mängijaga on kokkuleppele jõutud, siis päev või pool päeva enne uudise avalikustamist võiks sotsiaalmeediasse üles riputada hägustatud profiilipildi mängijast ja ka näiteks info positsiooni kohta, mida ta täidab. See annaks märku, et saabumas on (loodetavasti) positiivsed uudised ja genereeriks pisut elevust.
Sellega seoses... Keegi 2017 suve mäletab? :D. Minu mäletamist mööda oli siis Kalevil Facebookis juba juulikuu keskpaigas taustapilt, kus oli terve koosseis samamoodi hägustatult kujutatud. Tagantjärele suht huvitav mõelda, et kuidas juba nii varakult meeskond kokku oli saadud ning kuidas saadi nii kindlad olla selles, et mehed lepingud sõlmivad :D .

Saladuskatte all, see oli paras juhus, sest need olid vist eelneva hooaja mängijate cut-oudid :)
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kui Mikk Jurkatammest ilma jäädakse ja ta TalTechi siirdub, siis oleks see küll kurb uudis.

Reaalsete Jõesaare asendajatena näinuks mina just teda või siis Märt Rosenthali, kelle osas samuti hiljaks jäädi. Puht potentsiaali mõistes olnuks ka Toom või Eelmäe huvitavad variandid.

Selge on see, et ükski teine eestlane oma esimesel aastal Jõesaare saapaid ära ei täida (kui välja arvata Raieste ja Drell, aga nemad pole ilmselt saadaval), küll aga olnuks turul saadaval eestlasi, kelle arengusse võinuks üks-kaks aastat panustada ning endale hea mängija kasvatada.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

East kirjutas:Kui Mikk Jurkatammest ilma jäädakse ja ta TalTechi siirdub, siis oleks see küll kurb uudis.

Reaalsete Jõesaare asendajatena näinuks mina just teda või siis Märt Rosenthali, kelle osas samuti hiljaks jäädi. Puht potentsiaali mõistes olnuks ka Toom või Eelmäe huvitavad variandid.

Selge on see, et ükski teine eestlane oma esimesel aastal Jõesaare saapaid ära ei täida (kui välja arvata Raieste ja Drell, aga nemad pole ilmselt saadaval), küll aga olnuks turul saadaval eestlasi, kelle arengusse võinuks üks-kaks aastat panustada ning endale hea mängija kasvatada.
Esiteks pole nii Jurkatamm kui ka Rosenthal SF positsiooni mängijad. Nende peale oleks võinud mõelda pigem kui Kaufmanise asendajana. Toom ja Eelmäe on aga eriti huvitavad pakkumised, kuna pole veel VTB tasemele ligilähedalgi. Nagu ütlesid, oleksid hetkel eestlastest Jõesaarele ainukesed väärilised asendajad Drell ja Raieste, kuid kui neid kätte ei saada, siis tuleks vaadata ikkagi välismaale.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

bckalev-cramo kirjutas:
HypeBeast kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Kahju, et Mayes`i liitumine tõele ei vasta. Aga on kiiduväärt, et klubi on otsustanud ka foorumis infot jagada. Minu tagasihoidlik soov ja soovitus oleks, et kui antakse teada välismängijate värbamisest, et siis oleks lisatud ka peatreeneripoolne kommentaar (mis on need omadused, miks mängija otsustati värvata/millise rolli täitmist tal meeskonnas eeldatakse) ja et võimalusel oleks lisatud ka videoklipp mängija kohta. Ja ühtlasi, kui mõne mängijaga on kokkuleppele jõutud, siis päev või pool päeva enne uudise avalikustamist võiks sotsiaalmeediasse üles riputada hägustatud profiilipildi mängijast ja ka näiteks info positsiooni kohta, mida ta täidab. See annaks märku, et saabumas on (loodetavasti) positiivsed uudised ja genereeriks pisut elevust.
Sellega seoses... Keegi 2017 suve mäletab? :D. Minu mäletamist mööda oli siis Kalevil Facebookis juba juulikuu keskpaigas taustapilt, kus oli terve koosseis samamoodi hägustatult kujutatud. Tagantjärele suht huvitav mõelda, et kuidas juba nii varakult meeskond kokku oli saadud ning kuidas saadi nii kindlad olla selles, et mehed lepingud sõlmivad :D .

Saladuskatte all, see oli paras juhus, sest need olid vist eelneva hooaja mängijate cut-oudid :)
Sain ikkagi infot eelnevalt turundsujuhilt, et ainult 1-2 mängijat läksid mööda. Ma eeldan, et mängijad olid valitud keda tahaks saada ning mingil tasandil nendega vesteldud võimalusest ja asjad läksid õnneks, et kõikidega saime kokkuleppele :)
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

HypeBeast kirjutas:
East kirjutas:Kui Mikk Jurkatammest ilma jäädakse ja ta TalTechi siirdub, siis oleks see küll kurb uudis.

Reaalsete Jõesaare asendajatena näinuks mina just teda või siis Märt Rosenthali, kelle osas samuti hiljaks jäädi. Puht potentsiaali mõistes olnuks ka Toom või Eelmäe huvitavad variandid.

Selge on see, et ükski teine eestlane oma esimesel aastal Jõesaare saapaid ära ei täida (kui välja arvata Raieste ja Drell, aga nemad pole ilmselt saadaval), küll aga olnuks turul saadaval eestlasi, kelle arengusse võinuks üks-kaks aastat panustada ning endale hea mängija kasvatada.
Esiteks pole nii Jurkatamm kui ka Rosenthal SF positsiooni mängijad. Nende peale oleks võinud mõelda pigem kui Kaufmanise asendajana. Toom ja Eelmäe on aga eriti huvitavad pakkumised, kuna pole veel VTB tasemele ligilähedalgi. Nagu ütlesid, oleksid hetkel eestlastest Jõesaarele ainukesed väärilised asendajad Drell ja Raieste, kuid kui neid kätte ei saada, siis tuleks vaadata ikkagi välismaale.
Jurkatamm võiks minu meelest oma tulevikku näha pigem 2/3 positsioonidel kui et ainult number 2 peal. Tal on eeldused olemas, et number 3 peal hakkama saada. Rosenthal jääks number 3 peal rahvusvahelisel taaemel ilmselt tõesti lühikeseks, aga kui mängida nö kolme lühikesega, siis suudaks ta omad minutid ära mängida.

Toom ja Eelmäe. Mina näen neis potentsiaali tulevikus rahvusvahelisel tasemel korvpalli mängida. Kui nad saavad VTBs väikseid minuteid ja EST-LAT liigas suuremaid minuteid, siis miks mitte?

Ilmselge, et ega ükski Eesti liigast tulev eestlane ei suuda ei Jõesaare saapaid ära täita ega koheselt VTB tasemel pikki minuteid pallida, aga seepärast rõhutasingi "arengusse panustamist" ja "mängija kasvatamist". Liidrirolli hakkavad nii või naa välismaalased kandma, aga mõnda nooremapoolset mängijat, kelle arengule kaasa elada, on samuti vaja.

Me ei saa üle ega ümber sellest, et 6-7 eestlast peavad meeskonnas igal juhul olema. Nii täna kui ka tulevikus. Seega ootamise asemel oleks tervitatav näha, kui Kalev valiks mõne perspektiivika noore välja, teeks temaga mitmeaastase lepingu ning üritaks temast VTB tasemel mängija kasvatada.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Nõustun täielikult, et ka noortesse tuleb panustada. Esialgne postitus jättis lihtsalt mulje, et Jurkatamme
või Rosenthali peale oleks võinud mõelda kui Jõesaare otsese asendusena.

Nagu ka mainisin, siis emb-kumb neist oleks võinud olla Kaufmanise asendajaks, mis tähendaks umbes 15 minutit mängust VTBs ning suuremat rolli Eesti-Läti liigas. Nüüd on aga minu silmis kaks valikut(eeldusel, et Kaufmanis ei jätka). Saimon Sutt ja Egert Haller. Kumba kaasfoorumlased eelistaksid?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Nõustun täielikult, et ka noortesse tuleb panustada. Esialgne postitus jättis lihtsalt mulje, et Jurkatamme
või Rosenthali peale oleks võinud mõelda kui Jõesaare otsese asendusena.

Nagu ka mainisin, siis emb-kumb neist oleks võinud olla Kaufmanise asendajaks, mis tähendaks umbes 15 minutit mängust VTBs ning suuremat rolli Eesti-Läti liigas. Nüüd on aga minu silmis kaks valikut(eeldusel, et Kaufmanis ei jätka). Saimon Sutt ja Egert Haller. Kumba kaasfoorumlased eelistaksid?
Hallerile ja Sutile lisaks on siiski veel valikuid. Nagu „Mängumeeste“ saates eile mainiti, siis Kalev on soojendamas suhteid Rain Veidemaniga. Aga kui peaks valima Halleri ja Suti vahel, siis eelistaks seda, kel on tapjainstinkti ehk Egert Hallerit. Ma kardan, et Sutil pole piisavalt nahaalsust, et end VTB-s kasvõi väiksessegi rolli sisse suruda.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Kui mängijate mentaalsest poolest mööda vaadata, siis puht mängustiili pärast eelistaksin ise samuti pigem Hallerit. Samas tagantjärele mõeldes jäi Mängumeeste podcasti kuulates mulje, et pigem on ta hoopis Viimsisse siirdumas. Veidemanil peaks ju Itaalias juba leping olema. Ehk huvitav, kuidas täpselt tema üleminek Kalevisse toimuma saaks? Igaljuhul loodan, et tema peale ei mõelda kui Lewise asendaja peale. Samuti pole kindel, kas teda isegi võrdluses Suti/Halleriga eelistaksin, kuna on vastupidiselt neile pigem kasulik palliga mängides, mitte nö catch and shoot mängijana.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Arvestades, et kohalikest A-kategooria mängijatest on hetkeseisuga saadaval vaid Kristjan Kitsing, siis minu meelest väga suurt vahet kokkuvõttes pole, kes eestlastest number kahe ja/või kolme positsioonile värvatakse. Igal juhul jääb välismaalaste kanda paari eelneva hooajaga võrreldes palju suurem vastutuskoorem. Et hooajast asja saaks, selleks peaksid positsioonidele 1-3 palgatavad välismängijad kuuluma Kalevi kõigi aegade parimate sekka. Number nelja peal kujutaks potentsiaalne duo Kitsing-Hermet endast niigi tagasiminekut eelmise hooaja paariga Kemp-Hermet võrreldes.
Taviidas
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 27 Juul 2021, 13:44

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Taviidas »

Huvitav kas S.S Vene ei oleks variant? Mingi aeg liikusid jutud, et praegune klubi ei ole enam huvitatud tema teenetest.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Uhhuu kirjutas:Arvestades, et kohalikest A-kategooria mängijatest on hetkeseisuga saadaval vaid Kristjan Kitsing, siis minu meelest väga suurt vahet kokkuvõttes pole, kes eestlastest number kahe ja/või kolme positsioonile värvatakse. Igal juhul jääb välismaalaste kanda paari eelneva hooajaga võrreldes palju suurem vastutuskoorem. Et hooajast asja saaks, selleks peaksid positsioonidele 1-3 palgatavad välismängijad kuuluma Kalevi kõigi aegade parimate sekka. Number nelja peal kujutaks potentsiaalne duo Kitsing-Hermet endast niigi tagasiminekut eelmise hooaja paariga Kemp-Hermet võrreldes.
Nii palju vahet ikkagi on, et asendades Kaufmanis mängijaga, kes mängujoonisesse paremini sobib on üks võimalus koosseisu võrreldes eelmise hooajaga paremaks muuta.

Eeldan, et peaksid hooaega õnnestunuks, kui saadakse VTB playoffi ning pääsetakse BCL põhiturniirile (seal tegemist juba natuke loteriiga nkn), lisaks veel kohalikud tiitlivõidud. Nende saavutuste jõudmiseni oleks vaja kokku saada samal tasemel sats nagu eelmine hooaeg, mille jaoks ei ole ilmtingimata vaja meie aegade parimaid leegionäre :D (Lewis ning Jõesaar kindlasti asendatavad mängijad).

Kitsingu osas pole veel 100% kindlust, et ta üldse liitub ning isegi kui liitub on tema tasemevahe Kempiga minimaalne (11ppg vs 12,5ppg)
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Taviidas kirjutas:Huvitav kas S.S Vene ei oleks variant? Mingi aeg liikusid jutud, et praegune klubi ei ole enam huvitatud tema teenetest.
Mulle tundub, et Vene on selline mängija, kes pigem eelistab olla pool hooaega tööta ja oodata välisklubidest pakkumisi, kui et tuleb Kalevisse mängima. Ma arvan, et teda saab Eestis mängimas näha heal juhul vaid karjääri paaril viimasel aastal.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Arvestades, et kohalikest A-kategooria mängijatest on hetkeseisuga saadaval vaid Kristjan Kitsing, siis minu meelest väga suurt vahet kokkuvõttes pole, kes eestlastest number kahe ja/või kolme positsioonile värvatakse. Igal juhul jääb välismaalaste kanda paari eelneva hooajaga võrreldes palju suurem vastutuskoorem. Et hooajast asja saaks, selleks peaksid positsioonidele 1-3 palgatavad välismängijad kuuluma Kalevi kõigi aegade parimate sekka. Number nelja peal kujutaks potentsiaalne duo Kitsing-Hermet endast niigi tagasiminekut eelmise hooaja paariga Kemp-Hermet võrreldes.
Nii palju vahet ikkagi on, et asendades Kaufmanis mängijaga, kes mängujoonisesse paremini sobib on üks võimalus koosseisu võrreldes eelmise hooajaga paremaks muuta.

Eeldan, et peaksid hooaega õnnestunuks, kui saadakse VTB playoffi ning pääsetakse BCL põhiturniirile (seal tegemist juba natuke loteriiga nkn), lisaks veel kohalikud tiitlivõidud. Nende saavutuste jõudmiseni oleks vaja kokku saada samal tasemel sats nagu eelmine hooaeg, mille jaoks ei ole ilmtingimata vaja meie aegade parimaid leegionäre :D (Lewis ning Jõesaar kindlasti asendatavad mängijad).

Kitsingu osas pole veel 100% kindlust, et ta üldse liitub ning isegi kui liitub on tema tasemevahe Kempiga minimaalne (11ppg vs 12,5ppg)
Võrdluses Kitsing-Kemp pole ju asi vaid punktides. Nagu see polnud argumendiks ka Škele ja Kaufmanise võrdluses (kes tulid siia justkui sarnase statistika pealt). Kitsing on Kempiga võrreldes palju piiratum mängija. Ja mis veel hullem, ta on Hermetiga sama tüüpi mängija nii kaitses kui rünnakul. Kitsing on palju parem viskaja kui Kemp, aga see on ka tema ainus eelis tema ees. Kempil on seevastu rünnakul tohutu eelis nii poolkiirete kui kiirrünnakute lahendajana, perimeetril 1-1 mängus ja korvi kohal mängus. Kaitses on Kemp parem lauavõitleja ja palju parema jalgade töö ja suurema sitkusega kui Kitsing ja Hermet. Lisaks potentsiaalsele asendusel Kitsing-Kemp, on meeskonnas üks miinusmärgiga asendus juba aset leidnud (Vitols Soku vastu).

Minu jaoks oleks edukas hooaeg see, kui pääsetaks VTB-s play-off`i ja korrataks Eesti-Läti ühisliiga võitu. Nagu ma Meistrite liiga loositulemuste järel mainisin, siis tõenäosus põhiturniirile pääseda tundub mulle suurusjärgus viis protsenti ehk et sellesse ma väga ei usu.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Kitsing võib ju olla piiratum mängija, kuid kui ta suudab selle juures toota sarnast statistikat, siis vahet ju pole. Samamoodi tuleb mängijate erinevus välja kaitses, kuid ma pole kindel, Kitsing ka seal oluliselt kehvem oleks. Post-up defense on tal jällegi parem kui Kempil. Vast olulisem vahe tulebki sisse lauavõitluses, kus Kempil kindlasti eelis on. Ehk pean ka Kempi kergelt paremaks mängijaks kui Kitsing ning pigem loodan, et Kitsing leiab endale uue klubi mujalt (pakun, et huvi Leedust, Poolast
ning vb jka Saksamaal peaks ikka leiduma), kuid ei näe selles Kitsing naasmises ka mingit katastroofi. Sokku ma isiklikult Vitolsist paremaks mängijaks ei pea, tegu on võrdsel tasemel mängijatega.

Meistrite Liiga osas ennustusi hetkel raske teha.
Vasta