Balti Liiga 2011/2012

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

Keegi tahtis mängu näha :D
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas And »

KalevRuus kirjutas:Jurtšenko on muidu OK vana aga intervjuudes vahel oskab üllatada. Tüüp küsis tänagi Arbetilt tõsimeeli, et kas polnuks targem teha selle normaalaja viimase VEFi rünnaku ajal Millagele viga, et las parem proovib sealt (vabaviskejoonelt)...
Hmm, minu arvates pole see rumal küsimus. Oleks kiiresti vea teinud, oleks saanud viimase rünnaku ja mängu saatuse otsustamise enda kätte. Ja kui meil oleks selline Millage`i taoline vend, kes külma rahuga viimasel sekundil ära kütab, siis ma arvan, et on treenereid, kes tahaks just oma rünnakuga mängu saatuse otsustada, mitte seda võimalust vastasele kinkida. Aga samas on ka selge see, et parem sundida vastane raskele viskele kui lasta kogenud mängumehel vabakad ära panna ja mäng lisaajale viia. Minu arvates 50/50 värk ja oleneb treenerist, mida ta sellises olukorras otsustab teha. Meil selliseid buzzeri viskajaid pole, seega ei tasunudki ehk proovida. Seega ma arvan, et vea tegemine poleks olnud välistatud. Või saan ma väga valesti aru?
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Soho »

Mis siin ikka vaielda Lisaeg otsustas mängu ju.. ja VEF-il oli eelis ka veel kalevi ees pikkade näol..
Kohtunikelt igati õige otsus.. Ehk erapooletu ja lasid meestel lisaajal otsustada kumb parem on.. täna oli Kalev ja kõik :)
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas And »

Mul on samuti üpris ükskõik sellest kohtunike otsusest. Nauditav oli saalis mängu vaadata, väga kvaliteetne korvpall ja kindlasti selle hooaja parim mäng.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas KalevRuus »

And kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Jurtšenko on muidu OK vana aga intervjuudes vahel oskab üllatada. Tüüp küsis tänagi Arbetilt tõsimeeli, et kas polnuks targem teha selle normaalaja viimase VEFi rünnaku ajal Millagele viga, et las parem proovib sealt (vabaviskejoonelt)...
Hmm, minu arvates pole see rumal küsimus. Oleks kiiresti vea teinud, oleks saanud viimase rünnaku ja mängu saatuse otsustamise enda kätte. Ja kui meil oleks selline Millage`i taoline vend, kes külma rahuga viimasel sekundil ära kütab, siis ma arvan, et on treenereid, kes tahaks just oma rünnakuga mängu saatuse otsustada, mitte seda võimalust vastasele kinkida. Aga samas on ka selge see, et parem sundida vastane raskele viskele kui lasta kogenud mängumehel vabakad ära panna ja mäng lisaajale viia. Minu arvates 50/50 värk ja oleneb treenerist, mida ta sellises olukorras otsustab teha. Meil selliseid buzzeri viskajaid pole, seega ei tasunudki ehk proovida. Seega ma arvan, et vea tegemine poleks olnud välistatud. Või saan ma väga valesti aru?
Mis kiiret viga sa teed kui vastane võtab nende seisukohast kahepunktises kaotusseisus 6-7 sekundit enne lõppu kaitselaua maha ja üritab üleväljasoolot teha ja viskele saada (ilma time-outita jne)? Seda enam kui pall kogenud mehe ja hea vabaviskaja käes (BBLis 80 %, antud mängus 100).
Sellises olukorras on siiski suht väike tõenäosus, et vastane viske kotti paneb ja isegi viga tehes ja mõlema tabava vabaka korral jääb
sulle ainult 2-4 sekundit. OK, oletame, et 5 sekki. Seda aga juba viigiseisult kui vabakad tabavad. Põhimõtteliselt ütles Jurtšenkole seda ka Arbet.
Antud juhul oli probleem selles, et vend sai liiga lihtsalt viskele. Kordusest on näha, et Sokust läks mööda kui postist ja keegi teine ka vastu ei läinud. Kui oleks üle käte sisse pannud, oleks lihtsalt sitt õnn (seda siis kui kohtunikud kolmese ära lugenuks). Praegu aga viskas pisut liiga vabalt.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
And kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Jurtšenko on muidu OK vana aga intervjuudes vahel oskab üllatada. Tüüp küsis tänagi Arbetilt tõsimeeli, et kas polnuks targem teha selle normaalaja viimase VEFi rünnaku ajal Millagele viga, et las parem proovib sealt (vabaviskejoonelt)...
Hmm, minu arvates pole see rumal küsimus. Oleks kiiresti vea teinud, oleks saanud viimase rünnaku ja mängu saatuse otsustamise enda kätte. Ja kui meil oleks selline Millage`i taoline vend, kes külma rahuga viimasel sekundil ära kütab, siis ma arvan, et on treenereid, kes tahaks just oma rünnakuga mängu saatuse otsustada, mitte seda võimalust vastasele kinkida. Aga samas on ka selge see, et parem sundida vastane raskele viskele kui lasta kogenud mängumehel vabakad ära panna ja mäng lisaajale viia. Minu arvates 50/50 värk ja oleneb treenerist, mida ta sellises olukorras otsustab teha. Meil selliseid buzzeri viskajaid pole, seega ei tasunudki ehk proovida. Seega ma arvan, et vea tegemine poleks olnud välistatud. Või saan ma väga valesti aru?
Mis kiiret viga sa teed kui vastane võtab nende seisukohast kahepunktises kaotusseisus 6-7 sekundit enne lõppu kaitselaua maha ja üritab üleväljasoolot teha ja viskele saada (ilma time-outita jne)? Seda enam kui pall kogenud mehe ja hea vabaviskaja käes (BBLis 80 %, antud mängus 100).
Sellises olukorras on siiski suht väike tõenäosus, et vastane viske kotti paneb ja isegi viga tehes ja mõlema tabava vabaka korral jääb
sulle ainult 2-4 sekundit. OK, oletame, et 5 sekki. Seda aga juba viigiseisult kui vabakad tabavad. Põhimõtteliselt ütles Jurtšenkole seda ka Arbet.
Antud juhul oli probleem selles, et vend sai liiga lihtsalt viskele. Kordusest on näha, et Sokust läks mööda kui postist ja keegi teine ka vastu ei läinud. Kui oleks üle käte sisse pannud, oleks lihtsalt sitt õnn (seda siis kui kohtunikud kolmese ära lugenuks). Praegu aga viskas pisut liiga vabalt.
Zavackas paneb Millage'ile väga hea ja kavala katte, seetõttu Sokk ka teda segama ei ulatu. kui juuksekarva lõhki ajada, siis reeglitepärane see kate pole, aga ükski kohtunik ei hakka iial sellist katteviga võtma. Süüdi on seega rohkem Zavackast kattev mees, kes peaks Millage peale tormama, et vähemasti kolmest ära hoida. Videost on hästi näha.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas And »

Tänud selgitamast. Olen nõus, et puhtalt tõenäosusteooriat arvestades on raskele viskele sundimine õigem otsus. Lihtsalt meenub liiga palju väga valusaid buzzereid (Beard, Kullamäe jne), mis meile tähtsates mängudes ära on pandud.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Zavackase kate ei olnud minu arust ka kordust vaadates ikkagi viga, aga väga hea ja kaval muidugi. Zavackast võttis selles olukorras pealegi Uljanko, seega abistamine jäi....
Kasutaja avatar
#7
Kasutaja
Postitusi: 1898
Liitunud: 12 Mär 2007, 13:49

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas #7 »

Millagile oleks tulnud igal juhul viga teha, see on ju ammu teada tõde, et kui on mingigi võimalus võita buzzeriga Kalevit otsustavates mängudes, siis see alati nii ka läheb ..
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas kalevcramo »

Kus final four üldse toimub seeaasta? seda pole ju kusagil vist kirjas või olen mina pime ja ei leia?
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Raja »

Käisin siiski kohapeal vaatamas. Oskaks öelda, et Sokk koos Škelega on küll väga nõrgad...
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Zavackase kate ei olnud minu arust ka kordust vaadates ikkagi viga, aga väga hea ja kaval muidugi. Zavackast võttis selles olukorras pealegi Uljanko, seega abistamine jäi....
katet ei tohi panna puusaga ning kaitsjale peab jätma suunamuutuseks aega... aga jah, isegi kordust mitu korda vaadates on see kate vaieldav, reaalses mänguolukorras seetõttu veelgi keerulisem hakata vilistama.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Raja kirjutas:Käisin siiski kohapeal vaatamas. Oskaks öelda, et Sokk koos Škelega on küll väga nõrgad...
eee, mida? Sokk võis panna need vabakad mööda, aga tema punktid olid väga vajalikud. Skelel keras jälle küll paar viset välja, aga tema mängulugemine oli vist selles mängus otsustav.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
--KingLeBron--
Kasutaja
Postitusi: 1271
Liitunud: 14 Veebr 2010, 21:19
Asukoht: Eesti

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas --KingLeBron-- »

Skele oli kaitses päris hea otsustavatel hetkedel , palju vaheltlõikeid tegi
Miami Heat NBA meistriks!

Tallinna BC Kalev/Cramo Fänn!

Chelsea fan!

Pilt
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Raja »

Rix kirjutas:
Raja kirjutas:Käisin siiski kohapeal vaatamas. Oskaks öelda, et Sokk koos Škelega on küll väga nõrgad...
eee, mida? Sokk võis panna need vabakad mööda, aga tema punktid olid väga vajalikud. Skelel keras jälle küll paar viset välja, aga tema mängulugemine oli vist selles mängus otsustav.

No vabakad vabakates, päris mitmed keskpositsioonivisked viskas ka mööda sokk ikka ja oi kuidas talle meeldib lihtsalt seda palli hoida. Ja üldse 2p protsent eilses mängus 39,1 % kalevil...

Ja tundub et Škele on lihtsalt laisk vms.. nagu tahet poleks.

Ja miks see A.Nelson ühtegi sekundit mänguaega ei saanud, mingi vigastus ? Isegi Kitsing sai 2sekundiks mängu :yahoo:
Suletud