Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Raja kirjutas:
villu123 kirjutas:
bckalev-cramo kirjutas:Kokkuvõtteks, on raske leida parimat kuldteed. Kui võtta klubi seisukohalt, siis 600 inimest 20 euroga saalis on parem (1200€) kui 800 inimest 10 euroga saalis (800€), publiku kohapealt 800 on ikka ägedam kui 600...
Ei ole vahet kui hästi või halvasti Cramo selle asja on korraldanud, lihtsalt eestlane on tüüpiline vinguja. Pidevalt räägitakse, et kes ikka vaatab VTB ja nüüd kui tuli BCL siis suudab üks ikka öelda, et kes see ikka väga tahab vaadata seda. Edu ja jõudu Cramo inimestele!

Selge see aga kui rahvas saalis pole siis ilmselgelt on midagi viga ju. :koss:
Vaata palju võrkpalli mängudel rahvast oli, puupüsti täis.
See on ikka päris suur vahe, kas rahvuskoondis tiitlivõistluse finaalturnal või klubi eurosarja kvalifikatsioonis. Siin ei ole küll turunduses või piletihinnas niivõrd asi. Natuke võis tegelt võrkpall isegi segada, seda just ses mõttes, et spordifännina on raske kolm nädalat järjest saali jõuda ja teed ikkagi valiku.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ega see kõik ei tule nii lihtsalt, enne tuleb mingi foon tekitada ja siis tuleb rahvas ka saali ja laiemale publikule ei saa läheneda sama strateegiaga nagu fännkonnale, kes tuleb kohale sõltumata sellest, kas vastas on Valga Welg, Bamberg Brose või Nižni Novgorodi Lokomotiiv. Kui hakkavad tulema tulemused, nähakse, et meeskond on konkurentsivõimeline, küll siis rahvas leiab ka tee saali üles. Kui õnnestub kvalifikatsioonist läbi murda, siis alagrupiturniiri tuleb juba rohkem vaatama. Ma kahtlustan, et väga palju neid ei olnud, kes uskusid, et Kalev võib siit edasi pääseda.

Mina näen eurosarjades just seda perspektiivi, et tulevadki erinevad meeskonnad vastu ja see on osale publikule atraktiivne, samuti meeldiks mulle, kui meeskond on sarjas konkurentsivõimeline, oleksidki umbes sama taseme võistkonnad, kuigi ma saan aru ja täiesti respekteerin, et teisele osale on jälle tähtis, et tuleks kindel ja teada vastane ja hea kui tulemus on ka juba ette teada, see ilmselt ongi mingi meelelaadi küsimus ja seda ei saa pahaks panna.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

bckalev-cramo kirjutas:Kas keegi teab inimesi kes on reaalselt jätnud tulemata, sest piletihind on liiga kallis? Ma toon veel võrdluseks Pärnu euroturniiri, kus turniiripass 39 eurot, mängupilet 20 eurot kohapeal (meil päevapilet sama hinnaga).
Siin samas foorumiski oli juba enne turniiri kirjutatud, et jääb kalli piletihinna pärast mängudele minemata. Nüüd on paar liiget veel seda tunnistanud, võite minu ka samal põhjusel mittetulijate hulka arvestada, kui see teadmine midagi annab. Kui siin on Pärnu eeskujuks toodud, siis tegin põgusa otsingu ka mujalt:

CL kvalifikatsiooniturniir Peristeris - pilet 10€
CL kvalifikatsiooniturniir Trevisos - piletid 5-80€, olenevalt vanusest ja istekohast, alla 25 aastastel on võimalik isegi 10€ euro eest mängu näha.
(CL kvalifikatsiooniturniir Sofias - rahvast saali ei lubatud, pileteid ei müüdud.)
FC Flora UEFA Conference League kodumäng - täispilet eelmüügist 10€
Tartu Bigbank CEV Champions League kodumäng - 7€

Selles võrdluses ütleks, et Kalevi 20€ ikkagi tunduvalt üle keskmise.
Olen mänge delfist vaadanud ja pani ennastki imestama, et teisel mängul rohkem publikut polnud. Lisaks piletihinnale võib põhjus olla veel väheses reklaamis, eelnevatel hooaegadel on linnapeal ja netis kolades ikkagi mängudele kutsuvad bännerid silma jäänud, seekord mitte. Lisaks siia veel Piletikeskuse halb reklaam, püüdes tavainimese silmade läbi näha seal keskkonnas, jääb ürituse kirjeldus lahjaks või miks see sündmus üldse eriline on. Ning millegipärast puudub seal ka ürituse inglise- ja venekeelne kirjeldus, mis peaks olema ju elementaarne piletimüügi aspektist.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas villu123 »

BCKLV kirjutas:
bckalev-cramo kirjutas:Kas keegi teab inimesi kes on reaalselt jätnud tulemata, sest piletihind on liiga kallis? Ma toon veel võrdluseks Pärnu euroturniiri, kus turniiripass 39 eurot, mängupilet 20 eurot kohapeal (meil päevapilet sama hinnaga).
Siin samas foorumiski oli juba enne turniiri kirjutatud, et jääb kalli piletihinna pärast mängudele minemata. Nüüd on paar liiget veel seda tunnistanud, võite minu ka samal põhjusel mittetulijate hulka arvestada, kui see teadmine midagi annab. Kui siin on Pärnu eeskujuks toodud, siis tegin põgusa otsingu ka mujalt:

CL kvalifikatsiooniturniir Peristeris - pilet 10€
CL kvalifikatsiooniturniir Trevisos - piletid 5-80€, olenevalt vanusest ja istekohast, alla 25 aastastel on võimalik isegi 10€ euro eest mängu näha.
(CL kvalifikatsiooniturniir Sofias - rahvast saali ei lubatud, pileteid ei müüdud.)
FC Flora UEFA Conference League kodumäng - täispilet eelmüügist 10€
Tartu Bigbank CEV Champions League kodumäng - 7€

Selles võrdluses ütleks, et Kalevi 20€ ikkagi tunduvalt üle keskmise.
Olen mänge delfist vaadanud ja pani ennastki imestama, et teisel mängul rohkem publikut polnud. Lisaks piletihinnale võib põhjus olla veel väheses reklaamis, eelnevatel hooaegadel on linnapeal ja netis kolades ikkagi mängudele kutsuvad bännerid silma jäänud, seekord mitte. Lisaks siia veel Piletikeskuse halb reklaam, püüdes tavainimese silmade läbi näha seal keskkonnas, jääb ürituse kirjeldus lahjaks või miks see sündmus üldse eriline on. Ning millegipärast puudub seal ka ürituse inglise- ja venekeelne kirjeldus, mis peaks olema ju elementaarne piletimüügi aspektist.
Pigem on rahva puuduse peapõhjus koroona.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

BCKLV kirjutas:
bckalev-cramo kirjutas:Kas keegi teab inimesi kes on reaalselt jätnud tulemata, sest piletihind on liiga kallis? Ma toon veel võrdluseks Pärnu euroturniiri, kus turniiripass 39 eurot, mängupilet 20 eurot kohapeal (meil päevapilet sama hinnaga).
Siin samas foorumiski oli juba enne turniiri kirjutatud, et jääb kalli piletihinna pärast mängudele minemata. Nüüd on paar liiget veel seda tunnistanud, võite minu ka samal põhjusel mittetulijate hulka arvestada, kui see teadmine midagi annab. Kui siin on Pärnu eeskujuks toodud, siis tegin põgusa otsingu ka mujalt:

CL kvalifikatsiooniturniir Peristeris - pilet 10€
CL kvalifikatsiooniturniir Trevisos - piletid 5-80€, olenevalt vanusest ja istekohast, alla 25 aastastel on võimalik isegi 10€ euro eest mängu näha.
(CL kvalifikatsiooniturniir Sofias - rahvast saali ei lubatud, pileteid ei müüdud.)
FC Flora UEFA Conference League kodumäng - täispilet eelmüügist 10€
Tartu Bigbank CEV Champions League kodumäng - 7€

Selles võrdluses ütleks, et Kalevi 20€ ikkagi tunduvalt üle keskmise.
Olen mänge delfist vaadanud ja pani ennastki imestama, et teisel mängul rohkem publikut polnud. Lisaks piletihinnale võib põhjus olla veel väheses reklaamis, eelnevatel hooaegadel on linnapeal ja netis kolades ikkagi mängudele kutsuvad bännerid silma jäänud, seekord mitte. Lisaks siia veel Piletikeskuse halb reklaam, püüdes tavainimese silmade läbi näha seal keskkonnas, jääb ürituse kirjeldus lahjaks või miks see sündmus üldse eriline on. Ning millegipärast puudub seal ka ürituse inglise- ja venekeelne kirjeldus, mis peaks olema ju elementaarne piletimüügi aspektist.
Huvitav, et me siis FIBAlt sellist tagasisidet saime.

Igatahes, eks see pileti hinnastatus tekitab alati erinevaid arvamusi, eks me vaatame ka üle ja teeme teatud järeldused, et leida optimaalne piletihind nii, et inimesi oleks maksimaalselt saalis ja meeskond teeniks piletitulu pealt - sest see on väga oluline sissetulekuallikas klubi jaoks nii need mängud kui ka terve hooaja vältel. (tulen tagasi selle näite juurde mis tõin eelnevalt, 600 inimest saalis 20 eurose piletiga tähendab klubi jaoks 12000€, kui teha 10€ pilet siis peaks saali tulema 1200 inimest. Kui nii oleks teeks me muidugi seda, reaalsus näidanud aastate jooksul, et see tähendaks 650-800 inimest).

FC Flora näite korral tuleb arvestada sellega milliseid kosmilisi summasi nad teenivad nende mängude eest... ning millise % moodustab piletitulu nende eelarvest vs muude spordialade klubide % (+ võrdle vastaseid euroopa kontekstis). Võrkpalli näide on huvitav.

Reklaami kohapealt, linnaekraanides oleme alates eelmisest reedest kuni homseni pildis, sportlandide ekraanides, sotsiaalmeediakanalites nii meie, kui ka paljude toetajate kanalites, ERR uudistesaadetes erinevad lõigud, Delfis kõvasti kajastatud jne. Huvitav, et see võiks üks murekoht olla.

Ausalt, üks suur murekoht on COVID passid ja kõik sellega seonduv, kellel pole vajaminevaid QR koode, kohapealse kiirtesti võimaluse mitte olemasolu (terviseameti poolt üks punkt, et saaksime turniiri läbi viia, et inimesed ei koguneks saali ette testima kõik koos).

Kokkuvõtteks, meeskond on väga väga tänulik kõigile kes saalis käinud ja klubi toetanud. Meie eesmärk on alati olnud ja jääb mängida võimalikult kõrgel tasemel ja proovida seal võimalikult head mängu/tulemust näidata. Selle nimel näevad roppu vaeva mehed väljakul, kontor ja kõik klubiga seotud isikud ning loodetavasti saame reedel korraliku kossupeo Saku Suurhallis käima!
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Noh teisest küljest vähem inimesi tähendab et saab ilma suurema järjekorrata poolajal keha kergendada ja saku letist kiirelt uue koguse peale laadida. Alumise tribüüni keskmised kohad ka ilusti vabad ja ei pea kuskilt nurga pealt piiluma. Feelingu mõttes muidugi täismaja oleks vinge, aga kõik nüüd nii halb ka ei ole :D
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kuna huvitav diskussioon jälle üleval, siis ma võibolla lisaks selle, et vähemalt minu loogika kohaselt on nende early bird ja late bird pakettide ostjateks peamiselt sellised keskmisest suuremad korvpallifännid, kes teavadki juba kuu aega või mitu nädalat ette, et see on just see üritus, mida nad tahavad iga hinna eest külastada ning mille järgi nad oma kalendrit seavad. Seda olenemata sellest, et kas piletihind on 10 eurot odavam või kallim.

Seega kõrge mängupäeva hind mõjutab minu meelest kõige rohkem neid tavavaatajaid, kes tavaliselt otsustavad mineku/mittemineku päev või kaks enne mängu. Inimesed, kes ei ole varem korvpallisaali sattunud või inimesed, kellele korvpall küll meeldib, kuid kelle jaoks saalist jälgimine on pigem ikkagi tore meelelahutus ning mitte must have. Suure tõenäosusega võib just nende inimeste jaoks olla see liialt kõrge hind lõpuks see mõjutegur, mis kallutab selle 50-50 kaalukausi mittemineku kasuks.

Samuti seoks ma seda eelnevat loogikat ka reklaami mõjuga. Hardcore korvpallifänn on tõenäoliselt niigi kursis, et selline üritus on tulemas ning tõenäoliselt ostab ka early bird/late bird pileti. Tema ei saa olla seega see sihtgrupp, keda reklaamiga peaks saali meelitama. Reklaamiga saab meelitada saali seda teist sihtgruppi, kelle jaoks on korvpalli vaatamine võrdlemisi uus asi või kes pole nii regulaarne saaliskäija. Siin võibki paraku see probleem tekkida, et sa võid küll teha väga ägedat reklaami ja olla igatpidi pildis, kuid kui piletihind on sellele sihtgrupile hirmutavalt kallis, siis saali see reklaam siiski inimest ei too.

Mina ei ütle reklaami osas ühtegi halba sõna. Olen Kalevi reklaame meeldivalt palju näinud tänavapildis, samuti jõuab ka sotsiaalmeedias minuni üsna palju Kalevi contenti. Kui midagi norida, siis meediapartnerid (Delfi jm portaalid) võiks selliste mängude puhul inimesi veidi otsesemalt saali kutsuda - eriti homse mängu kontekstis, mis on sisuliselt ajalooline finaal, et tugeva eurosarja alagrupiturniirile jõuda. Sellise sündmuse puhul võiks sealtpoolt veidi rohkem seda sensatsioonilist sõnumit tulla, et "kõik see mees saali toetama ja teeme karukoopa leedulastele".

Lõppkokkuvõttes keeruline ja valus teema ning soliidseid argumente on mõlemal osapoolel. Minu enda nägemus on muidugi see, et kui Kalev tahab tulevikuks laiapõhjalisemat fännibaasi luua ning kogukonda ja uut verd kaasata, siis selleks peaks üritama ikkagi kuidagi piletihinda langetada. Alguses võib olla raske ning võib-olla kaotatakse ka piletitulu, kuid pikas perspektiivis võib see kordades tagasi tulla. Muidu jääbki mängudel käima seesama kitsas seltskond, kellel see harjumus niigi sees on. Mida odavam on pilet ja mida kättesaadavam on üritus suurtele massidele, seda tõenäolisem on, et hea reklaami puhul hakkab selliseid juhukülastajaid aja jooksul rohkem mängudel käima. 

Samuti võiks üks võtmeküsimus olla see, et kuidas annaks aina rohkem noori saali meelitada? Ma mõtlen siin just selliseid teismeeas noorukeid ja puberteete, aga ka tudengeid. Võiks mõelda sellele, et kas kuidagi annaks teha neile mingit sihipärast turundust? Keegi mainis siin enne, et võiks koostööd teha Tik-Toki mõjuisikutega, kuid seda ringi võiks vabalt laiendada ka muude sotsiaalmeedia kanalite (Instagram ja YouTube) mõjuisikutele. Samuti otsida koostöövõimalusi koolide ja ülikoolidega jne. 
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Mina ka näiteks turniirpassi ei võtnud, sest esimesele mängule ma ei saanud minna, ehk kui oleks portugali satsi käest tappa saadud, siis ma poleks vist ühtegi mängu viitsinud vaatama minna. Nüüd muidugi karistati see kohe ära, et peab 20+20 piletid ostma.
Siit ka küsimus, kas ainult eelmüügist piletile tulevad need lisatasud juurde? Et viskad suurhalli kassas 20€ letti saad saali sisse? Et mis sellisel juhul see point üldse eelmüügist piletit osta on?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Maxi kirjutas:Mina ka näiteks turniirpassi ei võtnud, sest esimesele mängule ma ei saanud minna, ehk kui oleks portugali satsi käest tappa saadud, siis ma poleks vist ühtegi mängu viitsinud vaatama minna. Nüüd muidugi karistati see kohe ära, et peab 20+20 piletid ostma.
Siit ka küsimus, kas ainult eelmüügist piletile tulevad need lisatasud juurde? Et viskad suurhalli kassas 20€ letti saad saali sisse? Et mis sellisel juhul see point üldse eelmüügist piletit osta on?
Eks meil ole nn turniiridega, eriti kossus, ka väga vähe kogemusi, mitte ainult korraldajatel, aga ka pealtvaatajatel. See dilemma näitab seda eriti selgelt. Siin oli paindlikkus aja suhtes (early bird jms), aga oleks võinud olla mängude osas, nt kõik Cramo mängud xxx hinnaga, mis pole päris passi hind, vaid madalam. Aga siit toolilt on hea soovitada muidugi.
Üldiselt- Cramo kõikide kodumängude pass on kõva asi, seda võiks küll rohkem promoda. Kui arvutada, kui palju selle eest näeb, siis kasulik investeering (vähemalt viimastel aastatel), kahjuks endal vimmasel aastal pole võimalust elukorralduslikel põhjustel seda osta, aga kes ikka aastas tahaks 10 mängu ära vaadata saalis, siis tasuks kindlalt osta.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kui midagi norida, siis meediapartnerid (Delfi jm portaalid) võiks selliste mängude puhul inimesi veidi otsesemalt saali kutsuda - eriti homse mängu kontekstis, mis on sisuliselt ajalooline finaal, et tugeva eurosarja alagrupiturniirile jõuda. Sellise sündmuse puhul võiks sealtpoolt veidi rohkem seda sensatsioonilist sõnumit tulla, et "kõik see mees saali toetama ja teeme karukoopa leedulastele".
Vot siit hakkabki midagi juba tulema, et tegelikult on turunduslikult oluline situatsioonile reageerida - tuleb siis kasvõi selleks üheks mänguks rohkem rahvast ja seda eelevate tulemuste põhjal. Lisaks on reede õhtuks ehk lihtsam rahvast saali saada kui nädala sees.
Tulemused on olulised, seda võib ka võrkpalli najal näha, sest saali tuldi ikkagi millegi ootuses, sobiv foon oli loodud - isegi kui seal lõpuks tuli välja tavapärane "tahtsime parimat, aga läks nagu alati" - aga rahvas oli saalis omasid toetamas. :)
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Selle turniiri puhul üksikmängude piletite müümine on natukene keerulisem, kuna kahe mängu vahel suhteliselt lühike paus, siis üksikmängu piletite puhul inimeste sisse välja toimetamine vähe keerulisem logistiliselt.

Olen nõus, hooajakaart on seni olnud väga väga alahinnatud (arvestades mis hinnaga osad teised klubid oma hooajakaarte välja hõiganud on).

Eelmüügi/kohapealse piletimüügiga tuli jah selline kehv olukord, kus kohapeal saad täispileti paar euri odavamalt kuna seal pangatasusi ei lisandu ning Saku Suurhalli tasud sisse arvestatud, ehk meie klubina teenime vähem kassamüügist kui eelmüügist. Point võikski olla see, et pilet olemas ja saad otse saali jalutada, kuid olen nõus see on totter olukord mis kerkis esile kuid seda tagantjärele kkahjuks muuta ei saa.

Erinevate meediainimestega sel teemal samuti arutlenud, et võiks kajastada, nagu tasub saali tulla sest emotsioon reaalselt seni on vinge olnud igal mängul!

Aga loodame homme vinget kossupidu ja igasugune konstruktiivne diskussioon on äge!
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Ma mõtlen, et nii Eesti-Läti liiga kui VTB liiga võiksid ka taaskord õla alla panna ja üheskoos mõelda, et kuidas oleks parim lahendus liigasid ja klubisid promoda ja inimesi saali saada. Nii üksinda ongi raske heade lahendusteni jõuda. Ehk siis ma promon siin sünergiat ja muid moesõnu.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

bckalev-cramo kirjutas:Aga loodame homme vinget kossupidu ja igasugune konstruktiivne diskussioon on äge!
Muide, kas klubi on monitoorinud näiteks ka foorumi külastatavuse arengut ajas? Arvestades, et väga palju muid selliseid arutelu keskkondi korvpallifännidel pole, siis võiks võib-olla ka foorumit klubi sotsiaalmeedia kanalites veidi rohkem reklaamida? Loosida uutele liitunutele midagi välja vmt. See oleks ka üks moodus, kuidas annaks võib-olla inimesi rohkem klubiga siduda. 

Kuigi foorumid on laias laastus väljasurev nähtus ning pigem liigub kõik suhtlus sotsiaalmeediasse (Facebook, Twitter), siis Kalevi foorum on iseenesest päris hästi ajale vastu pidanud ning ma arvaks, et sisulise debati osas on see hetkel ilmselt Eestis number üks koht. Seega võiks seda ehk veelgi enam võimendada ja pushida? Uued liitunud ei tähenda muidugi koheselt automaatselt aktiivseid liikmeid, aga kui lumepall vaikselt veerema panna, siis oleks see juba hea algus.

Näiteks tolles kunagises Facebooki korvpalligrupis on tänasel päeval ca 9000+ liitunut ja oleks võibolla enamgi, kui seal ei oleks teatud probleemid esile kerkinud. Seega potentsiaali justkui on ning kui alguses saaks kasvõi 10-15 uut aktiivset liiget siia foorumisse juurde, siis oleks ju juba suurepärane. Ka sõna levib ning kus on, sinna tuleb aina juurde.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 358
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

Puht huvi pärast miks eelistada piletikeskust piletilevile ? Või see ongi seotud otseselt Saku Suurhalliga ?

Vaatasin, et teenustasu piletikeskuses oli vist 2€, suvel teatripileti piletilevist ostsin oli see ainult 0.90€

-e-

https://sport.delfi.ee/artikkel/9460581 ... aenu-votta" onclick="window.open(this.href);return false;

" Ja nagu olen maininud, siis kõik algab fännidest. ."

bckalev-cramo kirjutas:Selle turniiri puhul üksikmängude piletite müümine on natukene keerulisem, kuna kahe mängu vahel suhteliselt lühike paus, siis üksikmängu piletite puhul inimeste sisse välja toimetamine vähe keerulisem logistiliselt.

Olen nõus, hooajakaart on seni olnud väga väga alahinnatud (arvestades mis hinnaga osad teised klubid oma hooajakaarte välja hõiganud on).

Eelmüügi/kohapealse piletimüügiga tuli jah selline kehv olukord, kus kohapeal saad täispileti paar euri odavamalt kuna seal pangatasusi ei lisandu ning Saku Suurhalli tasud sisse arvestatud, ehk meie klubina teenime vähem kassamüügist kui eelmüügist. Point võikski olla see, et pilet olemas ja saad otse saali jalutada, kuid olen nõus see on totter olukord mis kerkis esile kuid seda tagantjärele kkahjuks muuta ei saa.

Erinevate meediainimestega sel teemal samuti arutlenud, et võiks kajastada, nagu tasub saali tulla sest emotsioon reaalselt seni on vinge olnud igal mängul!

Aga loodame homme vinget kossupidu ja igasugune konstruktiivne diskussioon on äge!
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Piletikeskus võimaldas eelmine hooaeg meil teha palju rohkemat kui lihtsalt piletimüük, ideaalses maailmas järgmisest hooajast ongi kogu piletimüük läbi klubi mitte kuskilt mujalt.

Ma proovin natukene seda teenustasude juttu lahti selgitada, miks pidime võtma selleks turniiriks võtma vastu sellise otsuse.

0.90 eurot lisandub niikuinii igal Saku Suurhalli üritusel, see kas see pannakse pileti hinna sisse või mitte on korraldaja otsus. Piletikeskuse teenustasu, mis on siis päevapileti korral 1.6 eurot sisaldab endas nii piletikeskuse teenustasu kui ka pangateenuste tasu. See viimane on nüüd see 0.90 eurot mida tihti näed ka Piletilevi lehel ja ülejäänud 0.7 eurot on piletikeskuse enda teenustasu.

Eelmisel hooajal niipalju kui saime peitsime need tasud hinna sisse ära, seekord me seda ei teinud turniiri näol ühel väga suurel põhjusel. Nimelt kuna täpselt enne toimus suur Võrkpalli EM, siis seal peitus oht, et kui COVIDi tõttu peaks midagi pealtvaatajate arvuga muutuma (oletame, et mingi suur kolle vms), siis peame piletid tagasi ostma. Mis iseenesest oleks väga fine ja tavaline, aga Eesti seaduste järgi kui pileti hind on 20€ ja peaks mingil põhjusel pileti tagastama, siis maksame tagasi kogu selle summa. Kui teenustasud oleks seal hinna sees, siis tähendaks see klubi jaoks iga pileti puhul 1.6 vms eurot miinust kuna piletiteenust pakkuv ettevõte on oma töö täpselt ja ilusti ära teinud. Kui teenustasud ei ole hinna sees ja lisanduvad hiljem, siis need ei kuulu tagastamisele, kuna tagastamisele kuulub vaid piletihind.

Loodetavasti tegi natuke selgemaks asja. Kuna lootsime tõesti ca 400-500 early bird passi müüa, siis selle puhul oleks see kaotus lisaks pealtvaatajate puudumisele olnud finantsiliselt ligikaudu 1500€+.
Vasta