Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Murphy vigastuse üle on tõesti kahju, aga...

Kui peale head turniiri CL kv tulnuks see hea seis klubil ära kasutada, nä uute toetajatega läbirääkides, sest tulemus on ju Eesti klubi suhtes ennekuulmatu edu, aga...miks seda ei tehtud ja istuti nagu kuldid rukkis?

See et korvialuste meestega midagi juhtub - see tõenäolsus sellise graafiku juures oli nagu piimaga ridade vahele kirjutatud...juhtuski, kahjuks liigagi vara ja väga vales ajalises sektoris, kus VEF-Avtodor - Strasbourg - Jenessei - Tofas mängud sisuliselt pea nädala jooksul...

Raske õelda, kas midagi on juba ka näppude vahel, raha või mängija või vastupidi, aga kogu selles asjas tundub et tekkis liigne rahulolu, pappi pole pole vaja ka tööd teha et leida ja loodeti liialt...aga võta näpust.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalev »

barons2 kirjutas:...tulnuks see hea seis klubil ära kasutada, nä uute toetajatega läbirääkides, sest tulemus on ju Eesti klubi suhtes ennekuulmatu edu, aga...miks seda ei tehtud ja istuti nagu kuldid rukkis?...
...kogu selles asjas tundub et tekkis liigne rahulolu, pappi pole pole vaja ka tööd teha et leida ja loodeti liialt...aga võta näpust...
Vahel lihtsalt ei suuda vastamata jätta - mida kuradit sina tead, mida tehti või ei tehtud? :)
Mõtesta see spekuleerimine enda jaoks ümber - kas sa hooajapileti oled ostnud? Mõnda mängu oled kohapeal vaatamas käinud või fänninodi soetanud?
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Kalev kirjutas:
barons2 kirjutas:...tulnuks see hea seis klubil ära kasutada, nä uute toetajatega läbirääkides, sest tulemus on ju Eesti klubi suhtes ennekuulmatu edu, aga...miks seda ei tehtud ja istuti nagu kuldid rukkis?...
...kogu selles asjas tundub et tekkis liigne rahulolu, pappi pole pole vaja ka tööd teha et leida ja loodeti liialt...aga võta näpust...
Vahel lihtsalt ei suuda vastamata jätta - mida kuradit sina tead, mida tehti või ei tehtud? :)
Mõtesta see spekuleerimine enda jaoks ümber - kas sa hooajapileti oled ostnud? Mõnda mängu oled kohapeal vaatamas käinud või fänninodi soetanud?
Just, ei teagi...aga peale CL valikturniiri kirjutasid mängija ja jõu vajalikust nii ajakirjanikud, siin foorumlased jne. Klubi poolt on tulnud vastus - vahendeid ei ole, minu küsimus oligi et kas on tehtud tööd nii ühe kui teise poole pealt, või jäädi istuma võidusärasse ning lootusesse et sellist asja a`la vigastus ei tule ega juhtu. Tänaseks on kaks nippi-nappi kaotust fakt, küsimus jääb, kui Kamari oleks mänginud Riias lõpuni või täna et mis moodi siis?

Ja sorry, minu elukoht on selline, meretaga - kust ikka 5-6 tundi on vaja liikuda, nii et kord aastas olen ikka käinud saalis, rohkemaks peaks hakkama "elukutseliseks! et 2H pärast selliseid matku ette võtta, aga muu elu vaja kah elamist, eks ju Nõmmekas. Pealegi, mul puudub pass - nii et saalis mul nina toppida on üsna keeruline ja riski.

Tänud!
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

barons2 kirjutas:
Kalev kirjutas:
barons2 kirjutas:...tulnuks see hea seis klubil ära kasutada, nä uute toetajatega läbirääkides, sest tulemus on ju Eesti klubi suhtes ennekuulmatu edu, aga...miks seda ei tehtud ja istuti nagu kuldid rukkis?...
...kogu selles asjas tundub et tekkis liigne rahulolu, pappi pole pole vaja ka tööd teha et leida ja loodeti liialt...aga võta näpust...
Vahel lihtsalt ei suuda vastamata jätta - mida kuradit sina tead, mida tehti või ei tehtud? :)
Mõtesta see spekuleerimine enda jaoks ümber - kas sa hooajapileti oled ostnud? Mõnda mängu oled kohapeal vaatamas käinud või fänninodi soetanud?
Just, ei teagi...aga peale CL valikturniiri kirjutasid mängija ja jõu vajalikust nii ajakirjanikud, siin foorumlased jne. Klubi poolt on tulnud vastus - vahendeid ei ole, minu küsimus oligi et kas on tehtud tööd nii ühe kui teise poole pealt, või jäädi istuma võidusärasse ning lootusesse et sellist asja a`la vigastus ei tule ega juhtu. Tänaseks on kaks nippi-nappi kaotust fakt, küsimus jääb, kui Kamari oleks mänginud Riias lõpuni või täna et mis moodi siis?

Ja sorry, minu elukoht on selline, meretaga - kust ikka 5-6 tundi on vaja liikuda, nii et kord aastas olen ikka käinud saalis, rohkemaks peaks hakkama "elukutseliseks! et 2H pärast selliseid matku ette võtta, aga muu elu vaja kah elamist, eks ju Nõmmekas. Pealegi, mul puudub pass - nii et saalis mul nina toppida on üsna keeruline ja riski.

Tänud!
No spordi toetamine Eestis on paraku üsnagi pointless tegevus, mille eest ei saa mitte midagi tagasi ja matadki raha justkui musta auku. Maru raske on minna kellegi juurde, kes on suhteliselt korvpallivõõras ja hakata nuruma, et "ou, ole hea, anna veits". Eesti on ka paraku nii väike, et ma olen üsna kindel, et suurem osa n.ö potensiaalseid toetajaid on juba läbi käidud. Lisaks ka tänu koroonakriisile ei julge ilmselt ka mitmed firmad /inimesed õlga alla panna, kes heal ajal vb oleks isegi natuke seda teinud. Sessuhtes minu poolt müts Kalevi ees maha, et nende poolikute saalidega jne on saadud ikkagi täiesti võistkonna moodi asi kokku. Lisaks veel, et seda on suudetud teha hooaja nii varajases faasis.

Kolmas point ja ka mingil määral küsimus targematele. VTB-s peab ju ülesandmisel olema 6 oma meest ja 6 leegionäri? Minuteada on endiselt nii. Kui Murphy kuu pärast terveks saab on neid minu lugemise järgi siis ju 7. Vaevalt, et keegi asjalikum oleks pikema lepinguga sellest huvitatud, et vb ei mahu ma pooltel VTB mängudel koosseisu. Heal juhul leiaks äkki kellegi kuu ajase lepinguga, et "davai, tule näita, oled asjalik... räägime edasi".
(Y)
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Murphy vigastus tuli ju mängulisest olukorrast, mitte pole tingitud üleliigsest koormusest. Selliseid asju raske ette näha.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

No mujal ei ole ju seda limiiti kui ainult vtb-s ja vigastusi tuleb nagu nii, lewis on ka ju vigane, aga mängib.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Tartust kirjutas:
barons2 kirjutas:
Just, ei teagi...aga peale CL valikturniiri kirjutasid mängija ja jõu vajalikust nii ajakirjanikud, siin foorumlased jne. Klubi poolt on tulnud vastus - vahendeid ei ole, minu küsimus oligi et kas on tehtud tööd nii ühe kui teise poole pealt, või jäädi istuma võidusärasse ning lootusesse et sellist asja a`la vigastus ei tule ega juhtu. Tänaseks on kaks nippi-nappi kaotust fakt, küsimus jääb, kui Kamari oleks mänginud Riias lõpuni või täna et mis moodi siis?

Ja sorry, minu elukoht on selline, meretaga - kust ikka 5-6 tundi on vaja liikuda, nii et kord aastas olen ikka käinud saalis, rohkemaks peaks hakkama "elukutseliseks! et 2H pärast selliseid matku ette võtta, aga muu elu vaja kah elamist, eks ju Nõmmekas. Pealegi, mul puudub pass - nii et saalis mul nina toppida on üsna keeruline ja riski.

Tänud!
No spordi toetamine Eestis on paraku üsnagi pointless tegevus, mille eest ei saa mitte midagi tagasi ja matadki raha justkui musta auku. Maru raske on minna kellegi juurde, kes on suhteliselt korvpallivõõras ja hakata nuruma, et "ou, ole hea, anna veits". Eesti on ka paraku nii väike, et ma olen üsna kindel, et suurem osa n.ö potensiaalseid toetajaid on juba läbi käidud. Lisaks ka tänu koroonakriisile ei julge ilmselt ka mitmed firmad /inimesed õlga alla panna, kes heal ajal vb oleks isegi natuke seda teinud. Sessuhtes minu poolt müts Kalevi ees maha, et nende poolikute saalidega jne on saadud ikkagi täiesti võistkonna moodi asi kokku. Lisaks veel, et seda on suudetud teha hooaja nii varajases faasis.

Kolmas point ja ka mingil määral küsimus targematele. VTB-s peab ju ülesandmisel olema 6 oma meest ja 6 leegionäri? Minuteada on endiselt nii. Kui Murphy kuu pärast terveks saab on neid minu lugemise järgi siis ju 7. Vaevalt, et keegi asjalikum oleks pikema lepinguga sellest huvitatud, et vb ei mahu ma pooltel VTB mängudel koosseisu. Heal juhul leiaks äkki kellegi kuu ajase lepinguga, et "davai, tule näita, oled asjalik... räägime edasi".
Ma võin sulle öelda, et on käidud ja on uuritud ja on väga räigelt tööd tehtud selle nimel, et
a) olemasolevaid toetajate juures käidud läbirääkimas, et leida uusi vahendeid (esmalt, et BCL ei jätaks klubi seisu kus tekivad võlgnevused kuna põhiturniiriga kaasnevad suuremad kulutused kui tulu on)
b) suheldud võimalike uute toetajatega, kuid nagu eelnevalt öeldud, edu saavutamine ei tähenda automaatselt, et keegi tahaks raha jubedalt juurde tuua (vt ajalooline VTB play-off, kuhu pääsemine oli lisakulu ja sellest kahjuks toetajaid juurde ei tulnud)
c) lisaks uute toetajate otsimisele on väga väga suur töö tehtud selleks, et kolm liigat klappima saada lisaks koostöö Delfi ja Piletitaskuga + mängu elamuse parendamine, reaalselt office töötab iga päev 10+h

Kes tahab klubi toetada, lõime erinevad fännipaketid millega sai klubi toetada + võimaluse osta 2 erinevat VIP paketti. (rääkimata fännipoest, kus müük on alla ootuste olnud).

Lisaks kui kellegil on mõni firma, kes reaalselt tahaks Eesti korvpalli panustada läbi meie, siis andke märku/võtke ühendust (allan@bckalev.ee) leiame mingi vinge koostöö ja paneme rattad liikuma :)

Väga lihtne on öelda, et meil vaja seda ja seda, aga reaalsus on see, et hetkel on see keeruline kuid töö selle nimel käib.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Nagu Reinbok ütles, siis Lewisel on jalaga probleemid mida pole avalikusega jagatud. Lisaks pole jagatud infot, et tegelikult oli ka Nurgeril hiljaaegu hüpekaga probleemid ning oli vist enne Zeniidi mängu, kus ta pöial? käis tagurpidi. Tänases mängus jäi mulje, et sai sinna uue obaduse otsa.

Teagi, mis sellistes olukordades õige lahendus on. Osad meedias saevad, et miks Nurger; teine või kolmas mees nii vähe mängib jne. teisalt puudub info mis olukord reaalselt valitseb.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

marxx762 kirjutas:Nagu Reinbok ütles, siis Lewisel on jalaga probleemid mida pole avalikusega jagatud. Lisaks pole jagatud infot, et tegelikult oli ka Nurgeril hiljaaegu hüpekaga probleemid ning oli vist enne Zeniidi mängu, kus ta pöial? käis tagurpidi. Tänases mängus jäi mulje, et sai sinna uue obaduse otsa.

Teagi, mis sellistes olukordades õige lahendus on. Osad meedias saevad, et miks Nurger; teine või kolmas mees nii vähe mängib jne. teisalt puudub info mis olukord reaalselt valitseb.

Klubi poole pealt võin mainida, et tihti on selle taga taktikalised otsused (nt Murphy vigastuse tõsidust lootsime hoida saladuses kuni esmaspäeva lõunani, et vastased peaksid arvestama temaga/tegelema skautinguga arvestades tema rolli jne).
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Maxi kirjutas:Noh, äkki Kangur tuleb seisab see kuu aega seal korvi all ära.
Pahv kirjutab, et Kangur kuuldavasti ongi üks mees radaril.

https://sport.delfi.ee/artikkel/9477412 ... une-legend" onclick="window.open(this.href);return false;
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Roy »

Loen, imestan ja mitte ei saa vait olla.
Aastaid oli hädaldamist, et rahvas ei tule saali, sest klubi ei mängi Euroopas üheski olulises sarjas. VTB jätab külmaks. Toodi välja, et näe VEF ikka asjalikum jne. Nüüd on Cramo samas sarjas.
Lähen esmaspäeval Kalevi Spordihalli. Piinlikult tühi. Saal mille me oleme võimelised täielikuks karukoopaks tegema, sest pole kõige suurema mahutavusega.
Krt olete fännid või ei ole?! Toetage oma klubi! Tulge saali, looge õhkkond! Mis siis, et VTB mäng. Toetama peab! Aidake piletitulu, fänni pakettide ja nänni soetamisega klubi järgmisele tasemele!

Side note
Kas on teada kes GO3's mängu kommenteerivad täna õhtul?
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kui inimesel ei ole raha, siis ei saa ju! Kõik ei ole rikkad inimesed.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Kas hooajapiletile kinnituse saatmine pärast tähtaega (täna kell 12) ikka saab saali või peab uue pileti ostma?
“I know it when I see it” - Potter Stewart
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Ma olen viimasel ajal Kalevi rahakitsikusi vaadates mõtisklema hakanud, et miks Eestis nii vähe raha tippsporti jõuab? Majandus justkui buumib ning riik on edukas, aga kui hakkad võrdlema ülejäänud Euroopaga, siis teeb nukraks, et Eesti ei suuda ühelgi pallimängualal konkurentsivõimelise eelarvega meeskonda üleval pidada. Ei tule väga palju lisaraha ei erasektorist ega ka avalikust sektorist.

Jalgpallis püsivad suuremad klubid peamiselt paari indiviidi metseenlusel ning UEFA rahadel, kuid reaalsus on see, et sealsedki eelarved on ülejäänud Euroopa mõttes ikkagi peenraha. Võrkpallis jäävad suuremate klubide eelarved stabiilselt 200-300 tuhande suurusjärku, kuid needki põhinevad/põhinesid ikkagi paari kindla toetaja entusiasmil (Saaremaa kurvalt lõppenud projekt kahel indiviidil ning Tartu näiteks Bigbankil). 

Kui mõelda Kalevi peale, siis on eelarve läbi aastate püsinud stabiilselt 1 mln ja 1.5 mln euro vahel (olenemata sellest milline on olnud sportlik edu) ning kandev roll on selles olnud ikkagi Cramo ja Harmeti eestvedajatel, kes on aidanud klubil stabiilselt elus püsida. Kui nemad ühel päeval pistiku seinast välja tõmbaks, siis tekiks suur küsimus, et kas keegi teine suudaks ja tahaks klubi üldse samas mahus edasi toetada? 

Kui vaadata muude Euroopa klubide numbreid, siis on Kalevi 1-1.5 mln eurot igas mõttes tagasihoidlik. Antwerpeni Giantsi eelarve peaks olema suurusjärgus natuke alla 3 mln euro. Montenegro suudab välja panna kaks klubi, kelle eelarved on Kalevi omast ca 3-4 korda suuremad. Leedu kohta tõi Donatas Urbonas mõni aega tagasi välja statistika, et LKL klubide keskmine eelarve on 2.15 mln eurot (samas suurusjärgus on muide Prantsuse ProB tiimide keskmine eelarve) ning kui Žalgiris välja võtta, siis oleks keskmiseks näitajaks 1.15 mln eurot, mis on samuti igati viisakas number. Prantsusmaa ja Saksamaa kõrgliigade hulgas ei olnud ühegi meeskonna eelarve väiksem kui 3 mln eurot. Kus see kahvel on, et Eesti ei suuda kasvõi ühte klubigi välja panna, mille eelarve võiks küündida ca 2 mln euroni?

Teine haakuv teema on see, et riigipoolsed investeeringud korvpalliga seonduvasse infrasse on üsna märkamatud olnud. Kui jalgpalli osas saab lugeda, kuidas riigi rahakoti toel kerkivad järjest sisehallid erinevatesse linnadesse ning kuidas riik eraldab 800 tuhat eurot lihtsalt selleks, et Levadia saaks oma kompleksi 10 kilomeetrit kaugemale rajada, siis millal viimati korvpalli osas mõni taoline positiivse sõnumiga uudis tuli? Mul ei ole mitte midagi selle vastu, et raha jalgpalli investeeritakse ning tegelikult on need sisehallid ka igati vajalikud rajatised, kuid korvpallifännina tahaks väga, et mõni selline otsus tuleks ka korvpalli kasuks. 

Näiteks Tallinnas puudub siiani normaalne esindussaal - Kalevi spordihall küll kõpitseti linna rahaga üles, kuid seda peavad mitmed spordialad omavahel jagama ning oleme ausad, see pole ikka päris tänapäev ning näeb välimuselt üsna väsinud välja. Tondiraba hall ehitati samuti valmis, aga seal näidati päris kiiresti ära, et korvpallurid pole sinna oodatud. And that's it.

Samamoodi pole suudetud läbi suruda ühtegi maksupoliitilist mehhanismi, mis aitaks korvpalli (tippsporti tervikuna) raha juurde tuua. Et kus see kett lohisema hakkab? Korvpalliliit ei suuda piisavalt hästi lobitööd teha?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Eesti puhul on huvitav ka see, et isegi edu ei suuda sponsorrahasid juurde tuua, kuigi neid võistkondi, kes on võimelised kõrgel rahvusvahelisel tasemel mängima, palju pole. Cramo pääsemine BCL põhiturniirile võiks juba motiivi tekitada, sest selliseid asju ei sünni iga päev. Pealegi võiks tekitada huvi ka see, et tagada Eesti klubide jätkusuutlik osalus Euroopa sarjades. Tegelikult mingisuguse 2,5-3-miljonilise eelarve tekitamine olukorras, kus esinetakse kõrgel rahvusvahelisel tasemel, ei tohiks olla saavutamatu, Leedu pole Eestiga võrreldes oluliselt rikkam riik.
Vasta