Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma olin Berry statistikale pilku peale heites üllatunud, et ta oli VTB-s ja eurosarjas suutnud üsna korralikud näitajad kirja saada. Ta aeg-ajalt küll sähvatas, aga CV põhjal eeldanuks siiski palju enamat. Ilmselt oli tegemist Kalevi selle hooaja kõige kõrgepalgalisema mängijaga ja selle põhjal oodanuks talt liidrirolli kandmist, mitte vaid rollimängijaks olemist. Kalevi tänavuse eesliini kontekstis nende kolme ameeriklasest tagamängija korraga mängitamine paraku eriti hästi ei funktsioneerinud.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Loodetavasti kasutatakse nüüd võimalust Drell meeskonda tuua.
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sveiks »

HypeBeast kirjutas:Loodetavasti kasutatakse nüüd võimalust Drell meeskonda tuua.
See oleks ikka täielik pettumus, kui Berry asendataks mehega, kelle täpse taseme kohal on sedavõrd suur küsimärk. Drelli võiks palgata Silinši asemele, aga vaevalt keegi Silinšit talle sobiva palgaga sellise hooaja esimese poole pealt palgata tahab.

Küll aga on üllatav, et stabiilsuse puudumise tõttu vahetatakse välja Berry, mitte Melson. Mängupildi poolest oli Berry kõige stabiilsem ameeriklane, kellest oli kasu ka siis, kui tal parasjagu mängus visked ei kukkunud. Melson aga tappis sel juhul lihtsalt mängu: põrgatas 20 sekundit ning pani tellise.

Lisaks jääb Cramo mänedžeri jutust mulje, et uut meest pole veel välja vaadatud. Ehk sellele liialt aega ei kulu.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Pärtel »

Postimehest selline tsitaat.
Kalevi mänedzer Ramo Kask ütles Postimehele, et mõnele mängijale, sealhulgas Berryle teatati pärast Meistrite liigast välja langemist, et kui nood soovivad turul ringi vaadata ja leida mõne uue klubi, võivad seda teha. Kase andmetel sai Berry rahaliselt tulusama pakkumise Bahreinist.
Seega ei saadetud Berryt minema mitte selletõttu, et ta oleks välismaalastest kõige kehvem või et tema hinna kvaliteedi suhe oleks kõige rohkem paigast ära.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

https://sport.ohtuleht.ee/1052135/kalev ... enri-drell" onclick="window.open(this.href);return false;

On midagi asjalikku siin kirjas?
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

sveiks kirjutas: See oleks ikka täielik pettumus, kui Berry asendataks mehega, kelle täpse taseme kohal on sedavõrd suur küsimärk. Drelli võiks palgata Silinši asemele, aga vaevalt keegi Silinšit talle sobiva palgaga sellise hooaja esimese poole pealt palgata tahab.
Mulle oleks just pettumus, kui ei tooda. Ma näeksingi Cramo peamist funktsiooni eestlastest mängijatele väljundi pakkumises.
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

NoName kirjutas:
sveiks kirjutas: See oleks ikka täielik pettumus, kui Berry asendataks mehega, kelle täpse taseme kohal on sedavõrd suur küsimärk. Drelli võiks palgata Silinši asemele, aga vaevalt keegi Silinšit talle sobiva palgaga sellise hooaja esimese poole pealt palgata tahab.
Mulle oleks just pettumus, kui ei tooda. Ma näeksingi Cramo peamist funktsiooni eestlastest mängijatele väljundi pakkumises.
Ma kujutaks ette, et Stelmahersile oleks suht raske seda ära seletada. Maru raske on välistreenerile, kelle esmane missioon on ikkagi tulemust teha ja CV-sse linnukesi saada, seletada et nüüd peab Eesti mehi juurde võtma et kohalikku korvpalli arendada. Võib-olla ainult minu arvamus, aga sellisel juhul võiks siis juba ka treener olla Eestlane, kellele kohalik korvpall korda läheb. Puhas minu arvamus.

Kahjuks on kohalike treenerit valik üsna õhuke..
(Y)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Nüüd, kui BCL rong on läinud ja ESTLAT liiga võidu kõrval (see on praeguseks muutunud oluliseks) võiks ehk VTB põhiturniiri 8. koht olla silmapiiril, siis minu arvates võiks Drelli palkamisega katsetada (kui ta ikka ise huvitatud on), saaks vähemalt pildi ette, milleks ta võimeline on. Kaotada suurt midagi poleks kui et ehk Dorbeki mänguaeg suureneks ja Kurbasel kardetavasti väheneb. Mina ootasin Berrylt siiski suuremat rolli ja oli mänge, kus ta hästi välja vedas, kuid temagi oli piisavalt ebastabiilne, nii mitmeski olulises mängus kadus täiesti ära. Melsonil on jälle omad plussid ja miinused, üsna mitu olulist võitu oleks ilma temata olemata jäänud.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

No kui nii palju võimalusi anda peale loopida, siis joppab ka Melsoni sugusel tüübil paaris mängus. Minu arusaam temast on pigem selline, et teen efektseid liigutusi ja pillun telliseid. BCLis oli igati kobe statistika, aga VTBs paneb 27% tabavusega. See on pagana uskumatu. Sobiks pigem teise Kalevisse. Saaks seal 35% tabavusega Läti ülikoolile 20 punkti visata ja Kalle kiidaks.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

no teadmata lepingulisi detaile, siis Berry oli ikkagi päris hea mees, võrdlemisi stabiilse viskega ja rumalaid otsuseid pigem ei teinud. Küll aga ta endale viset ei eriti ei loonud ja mänguplaanis talle ka ikkagi väga häid olukordi ei tekkinud. Ma vist ka pigem olen selles leeris, et võiks Drellile pakkumise teha ja Šilinsi pingile ära kupatada. Ideaalis võiks siis muidugi Drelli lisandumisel ka Šilinsile uus väljund leida ja pigem kasutada vahendeid normaalse varumängujuhi leidmiseks.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kui Lewis tõepoolest lõikust vajab ning 6 nädalat eemal peab olema, siis ei imestaks, kui Berry asemel hoopis mõnda mängujuhti või combo guardi sihitakse.
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

Maxi kirjutas:no teadmata lepingulisi detaile, siis Berry oli ikkagi päris hea mees, võrdlemisi stabiilse viskega ja rumalaid otsuseid pigem ei teinud. Küll aga ta endale viset ei eriti ei loonud ja mänguplaanis talle ka ikkagi väga häid olukordi ei tekkinud. Ma vist ka pigem olen selles leeris, et võiks Drellile pakkumise teha ja Šilinsi pingile ära kupatada. Ideaalis võiks siis muidugi Drelli lisandumisel ka Šilinsile uus väljund leida ja pigem kasutada vahendeid normaalse varumängujuhi leidmiseks.
Teadmata täpselt mängijateturgu, siis ma kujutan ette, et Šilinsit on selle hooaja pealt jube raske kuhugi kupatada. Lätis suudaks tema lepingu ilmselt üle osta ainult VEF ja vaevalt, et neilgi huvi on. Ei näe väga selle hooaja pealt põhjust, et ta mujale välismaale saama peaks. Eks rahas ole asi kinni, Eesti korvpalli pooldajana tahaks Drelli, aga kui vaadata meeskonna edu vaatenurgast, siis oleks ilmselt ikkagi mingit Ameeriklast vaja.
(Y)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kui hakataksegi mängijaid vahetama nin võib vabalt juhtuda, et Berry polnud viimane kes enne hooaja lõppu endale uut klubi otsima pidi hakkama. Igatahes ma loodan, et keda iganes võistkonda tuuakse, siis neid valikuid tehakse sel põhimõttel, et palgatud mees jääks sobivuse korral ka järgmiseks hooajaks. Vastasel juhul ma ei tooks üldse kedagi juurde. Kardan siiski, et selliste soovide puhul hakkab jälle raha rolli mängima...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kui Lewis jääb ära kuueks nädalaks, siis on põhimõtteliselt võimalik see ka praeguse koosseisuga ära mängida, sest positsioonid on täidetud, mängugraafikus on nüüd palju rohkem hingamisruumi ja Vitols, Dorbek, Haller, Kurbas saavad lihtsalt suurema rolli. Suurema mängupraktika pealt peaksid ka esitused minema stabiilsemaks. Teatud mõttes näitas Tartu mäng siin selle koosseisu head ja vead kätte. Kuue nädala sisse jäävad 5 VTB mängu võõrsil Zielona Gora, CSKA ja Parma vastu, kodus NN ja Kubani vastu. Mulle tundub, et reaalne eesmärk VTBs saab olla põhiturniiri 8. koht, kuid mis sõltub paljuski ka teiste, eelkõige Jenissei ja mingil määral ka Astana tulemustest. Kui ka Lewis mängib, siis väga palju kusagilt isegi ei põle. EstLat finaali jõudmine on ka selle koosseisu pealt reaalne.
PG Melson, Vitols (Lewis)
SG Dorbek, Haller
SF Silinš, Kurbas
PF Kitsing, Hermet
PF/C Kangur
C Murphy, Nurger
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Kui Lewis jääb ära kuueks nädalaks, siis on põhimõtteliselt võimalik see ka praeguse koosseisuga ära mängida, sest positsioonid on täidetud, mängugraafikus on nüüd palju rohkem hingamisruumi ja Vitols, Dorbek, Haller, Kurbas saavad lihtsalt suurema rolli. Suurema mängupraktika pealt peaksid ka esitused minema stabiilsemaks. Teatud mõttes näitas Tartu mäng siin selle koosseisu head ja vead kätte. Kuue nädala sisse jäävad 5 VTB mängu võõrsil Zielona Gora, CSKA ja Parma vastu, kodus NN ja Kubani vastu. Mulle tundub, et reaalne eesmärk VTBs saab olla põhiturniiri 8. koht, kuid mis sõltub paljuski ka teiste, eelkõige Jenissei ja mingil määral ka Astana tulemustest. Kui ka Lewis mängib, siis väga palju kusagilt isegi ei põle. EstLat finaali jõudmine on ka selle koosseisu pealt reaalne.
PG Melson, Vitols (Lewis)
SG Dorbek, Haller
SF Silinš, Kurbas
PF Kitsing, Hermet
PF/C Kangur
C Murphy, Nurger
Meil on olnud VTB-s ja eurosarjas väga suuri raskusi võitude saavutamisel Lewise ja Berryga ja nüüd siis lähme Zielona Gorat, Permi ja Nižni Novgorodi alistama tagaliiniga, mis koosneb Melsonist, Vitolsist, Dorbekust ja Hallerist? Haller ja Vitols pole paraku VTB-tasemel mängijad. Nende kaitse ei kannata kriitikat ja nad ei ole võimelised ka rünnakul panustama. Dorbek suudab panustada vaid kaitses survestamisega. Vaevalt, et Melson on võimeline tegema 30p+15rs sooritusi, et kasvõi ükski võit eesootavates VTB mängudes koju tuua. Õnneks on klubi siiski kaine mõistuse juures ja plaanib koosseisu täiendada.
Vasta