Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

lisaks võiks Kullamäele augu pähe rääkida, et pärast koondise mänge ei ole sinna Hispaaniasse vaja ronida, vaid võtame tema Vitolsi, Jacksoni ja Cousinsi asemel. Varsti saab Lewise ka tagasi tuua.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4441
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

See on küll kõigest minu arvamus, kuid Jackson oleks tulnud eile pingile istutada ja vajadusel mängidagi Halleri ja Vitolsiga, kellel võib olla mitmeid puudusi, kuid vähemalt on nad organiseeritud mängijad. Teine asi, mis jäi nagu silma, et kas Cousinsile on mõista antud, et ta meeskonda ei jää, aga eile hakkas ennast ära peitma nagu Marquese Townes möödunud hooajal, ta võib olla vormist väljas, kuid esimestes mängudes oli ta kuidagi aktiivsem.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

See hooaeg on nagu nii metsas. Tehku Suur puhastus. Vahetada välja enamus ja üritagu tuua välismaalt koju mehi. Mehed ise ei saa aru, et kui koguaeg olla 1 klubis, siis ammenduvad ja vaja keskkonna vahetust. Saavad uue hingamise.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

vaim564 kirjutas:See on küll kõigest minu arvamus, kuid Jackson oleks tulnud eile pingile istutada ja vajadusel mängidagi Halleri ja Vitolsiga, kellel võib olla mitmeid puudusi, kuid vähemalt on nad organiseeritud mängijad. Teine asi, mis jäi nagu silma, et kas Cousinsile on mõista antud, et ta meeskonda ei jää, aga eile hakkas ennast ära peitma nagu Marquese Townes möödunud hooajal, ta võib olla vormist väljas, kuid esimestes mängudes oli ta kuidagi aktiivsem.
Cousins on lihtsalt nii vormist väljas, et ta teab et kui hakkab ise ette võtma siis lõppeb see pallikaotusega ja pingile tagasi kupatamisega. Sealt ei ole mitte midagi tulemas sellel hooajal.

Jackson on teistsuguse profiiliga mees kui oli Lewis, aga nagu Saage eile mängu ajal kommenteeris, siis nii domineerivalt vasakule poole mängida ainult, see variant pannakse kiirelt kinni ära. Need 2 korda kui ta paremale läks pick and rollist lõppesid mõlemad mingi imeliku möödaviskega. Lisaks sööduoskust sellel mehel eriti ei ole.

Stelmahersit on kindlasti lihtsam väljavahetada kui poolt meeskonda, aga vahepeal on küll tunne et töö on tellija materjalist.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

theundertaker kirjutas:See hooaeg on nagu nii metsas. Tehku Suur puhastus. Vahetada välja enamus ja üritagu tuua välismaalt koju mehi. Mehed ise ei saa aru, et kui koguaeg olla 1 klubis, siis ammenduvad ja vaja keskkonna vahetust. Saavad uue hingamise.
Enamus? 8 mängijat laseme lahti ja toome nende asemel välismaal mängivaid eestlasi koju? Esiteks kõigil on kehtivad lepingud, väljaostmisega eelarvega kindlasti tegeleda ei luba. Ja kes üldse tahaks tulla, see hooaeg on näidanud, et pigem välditakse siia tulemist - ei tahtnud tulla Sokk, Vene, Drell, Kullamäe, Jurkatamm, Kanguriga käisid pikad läbirääkimised... Kes need kogu aeg ühes klubis mehed on? Dorbek, Kurbas? Arvestades, kui episoodiliselt nad mängida saavad, siis nende arvele ei paneks küll selle hooaja ebaõnnestumisi. Ning jällegi, keda oleks võtta nende asemel? Suurpuhastus käib põhimõtteliselt iga hooaja järel, hetkel vist ainult Kitsinguga järgmiseks aastaks leping olemas.

Ma ei tea, mis protseduurid ja läbirääkimised klubisiseselt leegionäride värbamisel Stelmahersil on olnud, aga Saage tõi ükskord välja hea pointi, et peatreenerid kipuvad enda väljavalitud mängijaid mängus soosima, õigustades nii oma valikut klubijuhtide ees ja lootes seeläbi valitud mängija õnnestumisele. Sessuhtes lisaks osadele mängijatele platsil naudib vabadust ka Stelmahers, halbade otsuste jada piirdub Kalevis äärmisel juhul ainult Linamäega kohvitamisega, millest tool nähtavasti ei kõigu. Selle hooaja võib korstnasse kirjutada, tuleks mõelda juba järgmise peale. Kõigepealt Stelmahers out, Cousinsiga lepingut mitte pikendada (eestikate jaoks käib Haller küll). Kui tehtaks korjandus Toijala palkamiseks, toetaks isegi. Kui teda sellel hooajal enam ei õnnestu Kalev/Cramo juurde saada, siis minupoolest võivad Reinbok/Vairogs ka hooaja lõpuni vedada. Venesse mul usku pole, liiga pehme tundub.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4684
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Toijala sümpatiseerib mulle, aga Kalevi peatreenerina ma teda näha ei sooviks. Las ta pühendub koondise juhendamisele. Kalevis on koormus nii suur, et väga raske on jääda selle kõrvalt koondise tegemiste tarbeks piisavalt näljaseks ja keskendunuks.

Lihtne on soovitada, et Kalev peaks hakkama tegema koosseisu osas muudatusi järgmisele hooajale mõeldes. Hetkel puudub aga igasugune kindlustunne selles osas, milline saab olema klubi rahvusvaheline väljund järgmisel hooajal. Väga raske on sellistes tingimustes mängijaid ja treenereid pikemaajaliste lepingutega siduda. Mulle tundub, et kõige otstarbekam lahendus oleks Cousinsiga lepingut mitte pikendada ja tuua tema asemel – maksku mis maksab – puhas mängujuht ja üritada see hooaeg Stelmahersi juhendamisel võimalikult väärikalt lõpuni mängida. Meeskonnas on lisaks mängujuhi positsioonile veel teisigi suuri puudujääke komplekteerimise osas. Ei näi väga tõenäoline, et mõni teine treener suudaks selle koosseisuga edu saavutada.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

Toijala on ju pmst kogu Eesti kossumaastiku pealik praegu. Käib pidevalt kõrgliiga mängudel, jälgib noorteliigasid, suhtleb välismaal mängivate palluritega (sh käib neil külas) kuni selleni välja, nagu ühes podcastis hiljuti selgus, et helistab noortekoondiste kandidaatidele nende sünnipäevadel ja soovib õnne.
Cramo peatreeneriks hakates peaks ta põhimõtteliselt kõigest sellest loobuma.
Samuti on sel sügisel EM, enne septembri keskpaika poleks tal väga mahti Cramo asjadega tegeleda nagunii.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Toijala sümpatiseerib mulle, aga Kalevi peatreenerina ma teda näha ei sooviks. Las ta pühendub koondise juhendamisele. Kalevis on koormus nii suur, et väga raske on jääda selle kõrvalt koondise tegemiste tarbeks piisavalt näljaseks ja keskendunuks.

Lihtne on soovitada, et Kalev peaks hakkama tegema koosseisu osas muudatusi järgmisele hooajale mõeldes. Hetkel puudub aga igasugune kindlustunne selles osas, milline saab olema klubi rahvusvaheline väljund järgmisel hooajal. Väga raske on sellistes tingimustes mängijaid ja treenereid pikemaajaliste lepingutega siduda. Mulle tundub, et kõige otstarbekam lahendus oleks Cousinsiga lepingut mitte pikendada ja tuua tema asemel – maksku mis maksab – puhas mängujuht ja üritada see hooaeg Stelmahersi juhendamisel võimalikult väärikalt lõpuni mängida. Meeskonnas on lisaks mängujuhi positsioonile veel teisigi suuri puudujääke komplekteerimise osas. Ei näi väga tõenäoline, et mõni teine treener suudaks selle koosseisuga edu saavutada.
Pigem nõus. Siin mindi vahetuste ja aastavahetuse järgse komplekteerimistega lihtsalt alt, olgu siis põhjus selles, et polegi sobivaid mängijaid turul (hinnaklassis, mis oleks saadaval) või lihtsalt skauting ongi videote põhjal ja mis sa teed kui pilt on, aga heli ei ole. Võis seda eelmist kooslust kritiseerida, aga minu arvates tehti karikafinaalist lähtuvalt paanikaotsuseid või siis kääris midagi seal. See eelmine kooslus suutis ikka päris okeilt mängida, kui oli aega valmistuda ja vigastused/koroona riiulil. Karikafinaali oleks pidanud suhtuma, et krt, treenerite bläkk ja juhtub, aga sellest õpime.
Nüüd on ikka täitsa lippadi-lappadi, selliseid äravajumisi näeb ikka minikorvpallis, kui kohustuslike viisikutega mängitakse. Mis kõige hullem, mingid hetked mängitakse ka nagu kulda...zeniidi vastu II poolaeg, parma vastu ajuti, isegi krdi Vefi vastu esimene poolaeg. ventspilsi vastu vist ka oli üks 10 min mängu, aga seda hullemad need kuristikku kukkumised on. Mõistetamatu.
Järjekordne restart koosseisu või treeneriga pige ei avitaks midagi. Mängujuhti pole lihtsalt võtta kuskilt, kes ei vajaks jälle vormi viimist või käekirja selgeksõppimist. Äkki Ukrainast:)
Pmst viisakalt mängiks vähemasti VTB kodumängud ära (seda isegi on suudetud) ja estlat liigas tuleb palvetada, et play-off poolfinaalis tuleb selline hea päeva mäng.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 914
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

Usun, et Robil piisavalt krediiti ja teda juba meeskonna eesotsast ära ei võeta. Lisaks VTB-s oleme ju täitsa mängus veel viimase playoffi kohapeale. 9st mängust, vaid 2 on Kuban ja Unics, kus pigem võidulootust pole, ülejäänutega võib mängida küll nii kodus kui võõrsil. Kui tõesti playoffi ei pääse, siis pigem jah vast järgmist hooaega koos ei tehta. Tõsi mängijate valikuga on see hooaeg päris mitmeid kordi alt mindud aga eks see üldse üks paras loterii ju ole selles hinnaklassis, mis Kalev on võimeline meestele maksma. Kui siin meeskonnad kõvasti vanu eestikatel säranud mehi tagasi toovad, siis Cramo võiks Wroteni tagasi tuua, ei ole teine Prantsusmaal ega Hispaanias kuigi palju pildil old, Cramos saaks jälle ehk käima end.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4206
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

See on nii pikk ja keeruline teema, et selle arutelu tarbeks võiks lausa oma teema olla.
Ühest ja kindlat vastust siin kindlasti pole.
Kui lahkusid Berry ja Lewis ja öeldi on otsitakse muutusi - siis kusagilt pole läbi käinud, et milliseid muutusi loodeti uute meeste lisandumisega näha...
Vaevalt et Jacksoni palkamise näol oodatigi meest, kes võrreldes Lewisega valimatult peale kallab...
Keda huvitab siis võib võrrelda Lewise vs Jackson statsi - see on kõnekas. Rääkimata eelmise hooaja Keene statiga.
Või näiteks kuidas ja kui palju on alumised mehed viskeid saanud võrreldes selle hooajaga.

Minu jaoks on siiski suurim arusaamatus, et ma pole siiani päris täpselt aru saanud, et lisaks kolmestele kus kohast veel soovitakse punkte saada? Ma ei ole seda mustrit või käekirja tänaseni endale selgeks suutnud teha. Ja minu arust see ongi suurim probleem - kuna rosteris suudavad kõik va Nurx ja Murphy kolme peale panna, siis isegi kui visked ei taba jätkatakse sama rada.

Mis veel on minu jaoks kõnekas. Me võime siin Murphyt ja Nurxi sarjata, aga kui nad ei saa reaalselt palli, siis nad pole selles süüdi. Pigem võiks peatreener peeglisse vaadata (kui ta neilt eeldab punkte).

Ma siiski olen veendunud et Robi aeg saab selle hooaja lõppedes läbi. Kes peaks uus peatreener olema on keeruline küsimus. Ma igatahes siiralt loodan, et tööd võimalike mängijate näol juba tehakse selle nimel. Sest minu arust on see ainus võimalus, et klubi komplekteeritus võiks olla veelgi paremal tasemel.
East
Kasutaja
Postitusi: 1018
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:See on nii pikk ja keeruline teema, et selle arutelu tarbeks võiks lausa oma teema olla.
Ühest ja kindlat vastust siin kindlasti pole.
Kui lahkusid Berry ja Lewis ja öeldi on otsitakse muutusi - siis kusagilt pole läbi käinud, et milliseid muutusi loodeti uute meeste lisandumisega näha...
Vaevalt et Jacksoni palkamise näol oodatigi meest, kes võrreldes Lewisega valimatult peale kallab...
Keda huvitab siis võib võrrelda Lewise vs Jackson statsi - see on kõnekas. Rääkimata eelmise hooaja Keene statiga.
Või näiteks kuidas ja kui palju on alumised mehed viskeid saanud võrreldes selle hooajaga.

Minu jaoks on siiski suurim arusaamatus, et ma pole siiani päris täpselt aru saanud, et lisaks kolmestele kus kohast veel soovitakse punkte saada? Ma ei ole seda mustrit või käekirja tänaseni endale selgeks suutnud teha. Ja minu arust see ongi suurim probleem - kuna rosteris suudavad kõik va Nurx ja Murphy kolme peale panna, siis isegi kui visked ei taba jätkatakse sama rada.

Mis veel on minu jaoks kõnekas. Me võime siin Murphyt ja Nurxi sarjata, aga kui nad ei saa reaalselt palli, siis nad pole selles süüdi. Pigem võiks peatreener peeglisse vaadata (kui ta neilt eeldab punkte).

Ma siiski olen veendunud et Robi aeg saab selle hooaja lõppedes läbi. Kes peaks uus peatreener olema on keeruline küsimus. Ma igatahes siiralt loodan, et tööd võimalike mängijate näol juba tehakse selle nimel. Sest minu arust on see ainus võimalus, et klubi komplekteeritus võiks olla veelgi paremal tasemel.
Mängumeeste podcastist jäi hiljuti mulje, justkui polduks Lewise tegutsemisega väljakul rahul, st ei suutnud päris treenerite juhtnööre ellu viia. Arvestades, et Lewis oli võrreldes Melsoni ja Jacksoniga väljakul palju vaoshoitum ja meeskondlikum, siis mul tekib küsimus, et mis need juhtnöörid rünnakul olid? Võttis liiga vähe viskeid?

Mis puudutab korvialuseid mängijaid, siis nõus, et eks oleneb palju ka sellest, kuidas mängujuhid neid söötudega leiavad ning kui hästi mängujuht oskab pikaga kokku mängida. Murphy puhul tuleb muidugi tõdeda, et ta ei ole kunagi rünnakule orienteeritud olnud - ta on suutnud karjääri jooksul vaid ühe korra saada kirja kahekohalise keskmise punktiskoori ning sedagi G-Leagues, kus mäng on palju vabam ning rohkem on edasi-tagasi jooksmist. Nurger suudab vähemalt mingil määral korvi all võidelda, aga Murphy punktid tulevad puhtalt siis, kui keegi talle palli korvi kohale söödab või ta korvi alla täitsa üksi mängib. Minu meelest ta ei suudagi muud moodi skoorida.

Üldises plaanis on mulle selle hooaja leegionäride puhul jäänud mulje, et enamusel valitseb meeskondliku edu osas sügav pohhuism ning kuniks enda esitus hea on ja raha pangakontole laekub, seni on ka tuju hea. Kasvõi mu lemmiklaps Murphy: meeskond saab suurelt rivaalilt 17-punktilise kaotuse, tüübi +/- näitaja on -11, enamus korve viskas ta viimasel veerandajal prügiminutite jooksul, kui pinge juba maas oli.. ning tüüp lihtsalt laksib sotsiaalmeediasse oma pealtpanekuid üles, justkui ta oleks mingi korralik worldbeater. See on sel hooajal korduv muster ning kuigi võib tunduda väikese asjana, siis on see tegelikult jube häiriv.

Ka varasemad leegionärid on ilmselgelt hoolinud enda numbritest, aga toona kaasnes sellega vähemalt tunne, et neid huvitas ka meeskonna edu. Praegu seda tunnet absoluutselt pole.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4441
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Väga lihtne on meeskonna kaotused kirjutada ühe või teise mängija arvele, sõltuvalt siis sellest, kui sümpaatne üks või teine mängija kellelegi on :)
Meeskond moodustab siiski terviku ja treenerite ülesanne on see mängima panna, tuua välja ühe või teise mängija tugevad küljed. Misiganes põhjusel, kuid mulle tundub, et see pole väga hästi õnnestunud. Probleem on ikkagi rohkem selles, et mänguplaan tervikuna ei toimi. Sellist traditsioonilist mängujuhti, kes ka väljakut näeb, praeguses meeskonnas ei ole. Lewis oli vähemalt midagi sinnapoole. Varasematel hooaegadel on harjutud ka selliste domineerivate mängujuhtidega nagu Keene või Vinales, kes võtsidki mängu enda peale ja teinekord vedasid ka välja. Jackson on midagi sinna kanti, aga päris Keene taset tal ei ole. Lewis oli teistsugune. Samuti on Murphy teistsugune tsenter, kes enda peale väga palju ei võta. Keskpositsiooniviset pole temalt eriti näinud, alguses veel oli, ta on tabanud ka vähemalt ühe kolmese, teoorias peaks ta seda elementi valdama, aga viimasel ajal ei kasuta üldse. Nurgeriga on enam vähem sama lugu, võib-olla mängujoonis näebki seda ette, aga väga hästi see ei tööta. Ma ütleksin, et Cousinsis on potentsiaal ja oskused samuti olemas, ainult et mängus see ei avaldu kuidagi, kuigi Wroteniga oli vist midagi sarnast, et võttis aega, aga kui tulema hakkas, siis oli võimeline mänge ära tegema. Ma väga ei usu, et mängijate väljavahetamine lisab oluliselt mängukvaliteeti, võib ju õlekõrtega vedada, aga võib ka vastupidi minna.
Nüüd ongi kolm võimalust:
1. Katsuda see hooaeg kuidagi lõpuni venitada ja loota parimat, kuigi läheb nagu alati, aga siis juba olla uueks hooajaks paremini valmis.
2. Vahetada välja peatreener, kes hetkemulje põhjal tundub olevat ammendunud ja loota, et uus mees toob meeskonnale uue hingamise, aga see peab olema keegi väljastpoolt süsteemi. Kairyse toomine töötas omal ajal hästi. Asendamine Reinbokiga (Vairogsiga) on lihtsalt variant ühe lahjem versioon. Reinbok võib olla hea abitreener, aga mul ei lähe meelest, kuidas Varraku haiguse ajal seisid Reinbok ja Müürsepp nõutult meeste keskel ning time outil juhendas meeskonda mängija Mirkovic :)
3. Hakata mängijaid välja vahetama, aga siingi on vist ainus reaalne variant Cousins ning seista vastamisi loterii-allegriiga, sest kes ütleb, et uus täiendus on kvaliteetsem. Kuigi küsitlustel see oleks vaieldamatult kõige populaarsem variant :)
East
Kasutaja
Postitusi: 1018
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas:Väga lihtne on meeskonna kaotused kirjutada ühe või teise mängija arvele, sõltuvalt siis sellest, kui sümpaatne üks või teine mängija kellelegi on :)
Meeskond moodustab siiski terviku ja treenerite ülesanne on see mängima panna, tuua välja ühe või teise mängija tugevad küljed. Misiganes põhjusel, kuid mulle tundub, et see pole väga hästi õnnestunud. Probleem on ikkagi rohkem selles, et mänguplaan tervikuna ei toimi. Sellist traditsioonilist mängujuhti, kes ka väljakut näeb, praeguses meeskonnas ei ole. Lewis oli vähemalt midagi sinnapoole. Varasematel hooaegadel on harjutud ka selliste domineerivate mängujuhtidega nagu Keene või Vinales, kes võtsidki mängu enda peale ja teinekord vedasid ka välja. Jackson on midagi sinna kanti, aga päris Keene taset tal ei ole. Lewis oli teistsugune. Samuti on Murphy teistsugune tsenter, kes enda peale väga palju ei võta. Keskpositsiooniviset pole temalt eriti näinud, alguses veel oli, ta on tabanud ka vähemalt ühe kolmese, teoorias peaks ta seda elementi valdama, aga viimasel ajal ei kasuta üldse. Nurgeriga on enam vähem sama lugu, võib-olla mängujoonis näebki seda ette, aga väga hästi see ei tööta. Ma ütleksin, et Cousinsis on potentsiaal ja oskused samuti olemas, ainult et mängus see ei avaldu kuidagi, kuigi Wroteniga oli vist midagi sarnast, et võttis aega, aga kui tulema hakkas, siis oli võimeline mänge ära tegema. Ma väga ei usu, et mängijate väljavahetamine lisab oluliselt mängukvaliteeti, võib ju õlekõrtega vedada, aga võib ka vastupidi minna.
Nüüd ongi kolm võimalust:
1. Katsuda see hooaeg kuidagi lõpuni venitada ja loota parimat, kuigi läheb nagu alati, aga siis juba olla uueks hooajaks paremini valmis.
2. Vahetada välja peatreener, kes hetkemulje põhjal tundub olevat ammendunud ja loota, et uus mees toob meeskonnale uue hingamise, aga see peab olema keegi väljastpoolt süsteemi. Kairyse toomine töötas omal ajal hästi. Asendamine Reinbokiga (Vairogsiga) on lihtsalt variant ühe lahjem versioon. Reinbok võib olla hea abitreener, aga mul ei lähe meelest, kuidas Varraku haiguse ajal seisid Reinbok ja Müürsepp nõutult meeste keskel ning time outil juhendas meeskonda mängija Mirkovic :)
3. Hakata mängijaid välja vahetama, aga siingi on vist ainus reaalne variant Cousins ning seista vastamisi loterii-allegriiga, sest kes ütleb, et uus täiendus on kvaliteetsem. Kuigi küsitlustel see oleks vaieldamatult kõige populaarsem variant :)
Kui see mulle suunatud oli, siis ma arvan, et minu silmis ei ole üks-kaks patuoinast, vaid neid on ikkagi enam. Miks Jackson, Melson, Murphy minu käest rohkem hagu saavad kui teised? Sest nemad peaks teoreetiliselt olema võetud meeskonna liidriteks, aga hetkel nad kas ei ole piisaval tasemel või ei taha väga meeskonna huvides tegutseda. Ma võiks ka Vitolsi või Cousinsi kallal nokkida, aga kui nad saavad platsile 10 minutiks või vähemaks, siis ilmselgelt on nende mõju meeskonna kesisele esitusele väiksem. Muidugi ka suhtumise aspekt - kui üks mees laob pärast suurt kaotust oma individuaalseid highlighte üles, siis näiteks Vitolsi puhul on elavalt meeles, kuidas ta jäi pärast ühte mängu saali üksi viskama. Mulle ei pruugi Vitolsi mängustiil või -oskused sümpatiseerida, aga vähemalt ta üritab.

Muidugi tuleb siinkohal ka treenerite poole vaadata - miks tehti mängijate valikul sellised valikud, nagu tehti? Siinkohal räägin eelkõige profiilist. Nagu sa ka ise ütlesid, siis treenerite ülesanne on mängijad mängima panna ja aidata välja tuua ühe või teise mängija tugevad küljed. Ma küll ei tea, mis treeningutel toimub, aga platsil ma praegu küll Stelmahersi poolt suuremat distsipliini nõudmist ei näe. Oleks siis vähemalt kõrgeskooriline jookse-viska mäng, aga Kalev ei suuda ju isegi väga poolkiireid rünnakuid saada. Mõne mehe kontrollimatus või rünnakujoonise üheülbalisus (loe: korvialune mäng puudub) ei ole mingi viimase aja uudis. Stelmahers kas ei suuda seda probleemi lahendada või on siis lihtsalt komplekteerimisel niivõrd puusse pandud ja leitud legoklotsid, mis omavahel üldse ei klapi.

Sellega ma olen nõus, et häid valikuid praeguses faasis pole ning meeskonda ei saa jääda lõpmatult välja vahetama, eriti Kalevi rahalise võimekus puhul. Reinboki osas 100% nõus - ma lisaks, et kui Stelmahers ei suuda/taha mõnda meest kontrollida, siis Reinbokil ei õnnestu see ammugi.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

vaim564 kirjutas: 2. Vahetada välja peatreener, kes hetkemulje põhjal tundub olevat ammendunud ja loota, et uus mees toob meeskonnale uue hingamise, aga see peab olema keegi väljastpoolt süsteemi. Kairyse toomine töötas omal ajal hästi. Asendamine Reinbokiga (Vairogsiga) on lihtsalt variant ühe lahjem versioon. Reinbok võib olla hea abitreener, aga mul ei lähe meelest, kuidas Varraku haiguse ajal seisid Reinbok ja Müürsepp nõutult meeste keskel ning time outil juhendas meeskonda mängija Mirkovic :)
Mirkovic vist lõpetas eelmise hooajaga enda karjääri, ei tea millega mees tegeleb, aga äkki tuleb aitab see paar kuud siin hädast välja :lol:
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

East kirjutas:
vaim564 kirjutas:Väga lihtne on meeskonna kaotused kirjutada ühe või teise mängija arvele, sõltuvalt siis sellest, kui sümpaatne üks või teine mängija kellelegi on :)
Meeskond moodustab siiski terviku ja treenerite ülesanne on see mängima panna, tuua välja ühe või teise mängija tugevad küljed. Misiganes põhjusel, kuid mulle tundub, et see pole väga hästi õnnestunud. Probleem on ikkagi rohkem selles, et mänguplaan tervikuna ei toimi. Sellist traditsioonilist mängujuhti, kes ka väljakut näeb, praeguses meeskonnas ei ole. Lewis oli vähemalt midagi sinnapoole. Varasematel hooaegadel on harjutud ka selliste domineerivate mängujuhtidega nagu Keene või Vinales, kes võtsidki mängu enda peale ja teinekord vedasid ka välja. Jackson on midagi sinna kanti, aga päris Keene taset tal ei ole. Lewis oli teistsugune. Samuti on Murphy teistsugune tsenter, kes enda peale väga palju ei võta. Keskpositsiooniviset pole temalt eriti näinud, alguses veel oli, ta on tabanud ka vähemalt ühe kolmese, teoorias peaks ta seda elementi valdama, aga viimasel ajal ei kasuta üldse. Nurgeriga on enam vähem sama lugu, võib-olla mängujoonis näebki seda ette, aga väga hästi see ei tööta. Ma ütleksin, et Cousinsis on potentsiaal ja oskused samuti olemas, ainult et mängus see ei avaldu kuidagi, kuigi Wroteniga oli vist midagi sarnast, et võttis aega, aga kui tulema hakkas, siis oli võimeline mänge ära tegema. Ma väga ei usu, et mängijate väljavahetamine lisab oluliselt mängukvaliteeti, võib ju õlekõrtega vedada, aga võib ka vastupidi minna.
Nüüd ongi kolm võimalust:
1. Katsuda see hooaeg kuidagi lõpuni venitada ja loota parimat, kuigi läheb nagu alati, aga siis juba olla uueks hooajaks paremini valmis.
2. Vahetada välja peatreener, kes hetkemulje põhjal tundub olevat ammendunud ja loota, et uus mees toob meeskonnale uue hingamise, aga see peab olema keegi väljastpoolt süsteemi. Kairyse toomine töötas omal ajal hästi. Asendamine Reinbokiga (Vairogsiga) on lihtsalt variant ühe lahjem versioon. Reinbok võib olla hea abitreener, aga mul ei lähe meelest, kuidas Varraku haiguse ajal seisid Reinbok ja Müürsepp nõutult meeste keskel ning time outil juhendas meeskonda mängija Mirkovic :)
3. Hakata mängijaid välja vahetama, aga siingi on vist ainus reaalne variant Cousins ning seista vastamisi loterii-allegriiga, sest kes ütleb, et uus täiendus on kvaliteetsem. Kuigi küsitlustel see oleks vaieldamatult kõige populaarsem variant :)
Kui see mulle suunatud oli, siis ma arvan, et minu silmis ei ole üks-kaks patuoinast, vaid neid on ikkagi enam. Miks Jackson, Melson, Murphy minu käest rohkem hagu saavad kui teised? Sest nemad peaks teoreetiliselt olema võetud meeskonna liidriteks, aga hetkel nad kas ei ole piisaval tasemel või ei taha väga meeskonna huvides tegutseda. Ma võiks ka Vitolsi või Cousinsi kallal nokkida, aga kui nad saavad platsile 10 minutiks või vähemaks, siis ilmselgelt on nende mõju meeskonna kesisele esitusele väiksem. Muidugi ka suhtumise aspekt - kui üks mees laob pärast suurt kaotust oma individuaalseid highlighte üles, siis näiteks Vitolsi puhul on elavalt meeles, kuidas ta jäi pärast ühte mängu saali üksi viskama. Mulle ei pruugi Vitolsi mängustiil või -oskused sümpatiseerida, aga vähemalt ta üritab.

Muidugi tuleb siinkohal ka treenerite poole vaadata - miks tehti mängijate valikul sellised valikud, nagu tehti? Siinkohal räägin eelkõige profiilist. Nagu sa ka ise ütlesid, siis treenerite ülesanne on mängijad mängima panna ja aidata välja tuua ühe või teise mängija tugevad küljed. Ma küll ei tea, mis treeningutel toimub, aga platsil ma praegu küll Stelmahersi poolt suuremat distsipliini nõudmist ei näe. Oleks siis vähemalt kõrgeskooriline jookse-viska mäng, aga Kalev ei suuda ju isegi väga poolkiireid rünnakuid saada. Mõne mehe kontrollimatus või rünnakujoonise üheülbalisus (loe: korvialune mäng puudub) ei ole mingi viimase aja uudis. Stelmahers kas ei suuda seda probleemi lahendada või on siis lihtsalt komplekteerimisel niivõrd puusse pandud ja leitud legoklotsid, mis omavahel üldse ei klapi.

Sellega ma olen nõus, et häid valikuid praeguses faasis pole ning meeskonda ei saa jääda lõpmatult välja vahetama, eriti Kalevi rahalise võimekus puhul. Reinboki osas 100% nõus - ma lisaks, et kui Stelmahers ei suuda/taha mõnda meest kontrollida, siis Reinbokil ei õnnestu see ammugi.
Raputan natukene veel soola sinu haavadele - Murphy valiti VTB All-Star mängule.
Vasta