Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

HypeBeast kirjutas:
East kirjutas:
vaim564 kirjutas:Väga lihtne on meeskonna kaotused kirjutada ühe või teise mängija arvele, sõltuvalt siis sellest, kui sümpaatne üks või teine mängija kellelegi on :)
Meeskond moodustab siiski terviku ja treenerite ülesanne on see mängima panna, tuua välja ühe või teise mängija tugevad küljed. Misiganes põhjusel, kuid mulle tundub, et see pole väga hästi õnnestunud. Probleem on ikkagi rohkem selles, et mänguplaan tervikuna ei toimi. Sellist traditsioonilist mängujuhti, kes ka väljakut näeb, praeguses meeskonnas ei ole. Lewis oli vähemalt midagi sinnapoole. Varasematel hooaegadel on harjutud ka selliste domineerivate mängujuhtidega nagu Keene või Vinales, kes võtsidki mängu enda peale ja teinekord vedasid ka välja. Jackson on midagi sinna kanti, aga päris Keene taset tal ei ole. Lewis oli teistsugune. Samuti on Murphy teistsugune tsenter, kes enda peale väga palju ei võta. Keskpositsiooniviset pole temalt eriti näinud, alguses veel oli, ta on tabanud ka vähemalt ühe kolmese, teoorias peaks ta seda elementi valdama, aga viimasel ajal ei kasuta üldse. Nurgeriga on enam vähem sama lugu, võib-olla mängujoonis näebki seda ette, aga väga hästi see ei tööta. Ma ütleksin, et Cousinsis on potentsiaal ja oskused samuti olemas, ainult et mängus see ei avaldu kuidagi, kuigi Wroteniga oli vist midagi sarnast, et võttis aega, aga kui tulema hakkas, siis oli võimeline mänge ära tegema. Ma väga ei usu, et mängijate väljavahetamine lisab oluliselt mängukvaliteeti, võib ju õlekõrtega vedada, aga võib ka vastupidi minna.
Nüüd ongi kolm võimalust:
1. Katsuda see hooaeg kuidagi lõpuni venitada ja loota parimat, kuigi läheb nagu alati, aga siis juba olla uueks hooajaks paremini valmis.
2. Vahetada välja peatreener, kes hetkemulje põhjal tundub olevat ammendunud ja loota, et uus mees toob meeskonnale uue hingamise, aga see peab olema keegi väljastpoolt süsteemi. Kairyse toomine töötas omal ajal hästi. Asendamine Reinbokiga (Vairogsiga) on lihtsalt variant ühe lahjem versioon. Reinbok võib olla hea abitreener, aga mul ei lähe meelest, kuidas Varraku haiguse ajal seisid Reinbok ja Müürsepp nõutult meeste keskel ning time outil juhendas meeskonda mängija Mirkovic :)
3. Hakata mängijaid välja vahetama, aga siingi on vist ainus reaalne variant Cousins ning seista vastamisi loterii-allegriiga, sest kes ütleb, et uus täiendus on kvaliteetsem. Kuigi küsitlustel see oleks vaieldamatult kõige populaarsem variant :)
Kui see mulle suunatud oli, siis ma arvan, et minu silmis ei ole üks-kaks patuoinast, vaid neid on ikkagi enam. Miks Jackson, Melson, Murphy minu käest rohkem hagu saavad kui teised? Sest nemad peaks teoreetiliselt olema võetud meeskonna liidriteks, aga hetkel nad kas ei ole piisaval tasemel või ei taha väga meeskonna huvides tegutseda. Ma võiks ka Vitolsi või Cousinsi kallal nokkida, aga kui nad saavad platsile 10 minutiks või vähemaks, siis ilmselgelt on nende mõju meeskonna kesisele esitusele väiksem. Muidugi ka suhtumise aspekt - kui üks mees laob pärast suurt kaotust oma individuaalseid highlighte üles, siis näiteks Vitolsi puhul on elavalt meeles, kuidas ta jäi pärast ühte mängu saali üksi viskama. Mulle ei pruugi Vitolsi mängustiil või -oskused sümpatiseerida, aga vähemalt ta üritab.

Muidugi tuleb siinkohal ka treenerite poole vaadata - miks tehti mängijate valikul sellised valikud, nagu tehti? Siinkohal räägin eelkõige profiilist. Nagu sa ka ise ütlesid, siis treenerite ülesanne on mängijad mängima panna ja aidata välja tuua ühe või teise mängija tugevad küljed. Ma küll ei tea, mis treeningutel toimub, aga platsil ma praegu küll Stelmahersi poolt suuremat distsipliini nõudmist ei näe. Oleks siis vähemalt kõrgeskooriline jookse-viska mäng, aga Kalev ei suuda ju isegi väga poolkiireid rünnakuid saada. Mõne mehe kontrollimatus või rünnakujoonise üheülbalisus (loe: korvialune mäng puudub) ei ole mingi viimase aja uudis. Stelmahers kas ei suuda seda probleemi lahendada või on siis lihtsalt komplekteerimisel niivõrd puusse pandud ja leitud legoklotsid, mis omavahel üldse ei klapi.

Sellega ma olen nõus, et häid valikuid praeguses faasis pole ning meeskonda ei saa jääda lõpmatult välja vahetama, eriti Kalevi rahalise võimekus puhul. Reinboki osas 100% nõus - ma lisaks, et kui Stelmahers ei suuda/taha mõnda meest kontrollida, siis Reinbokil ei õnnestu see ammugi.
Raputan natukene veel soola sinu haavadele - Murphy valiti VTB All-Star mängule.
Dunk-contestile, kui poleks piiratud valik, siis oleks võinud sinna kasvõi Venemaa esiliigast Mozgovi valida....
(Y)
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Viimasel hetkel sai päris All-Starile ka.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

HypeBeast kirjutas:Viimasel hetkel sai päris All-Starile ka.
Ahhhh?? Kamari Murphy sai All-Star mängu koosseisu? :O

Klubi fännina on hea meel kindlasti aga kuidas tema sinna ära eksis? :D Kas keegi kukkus alt ära ja kuna ta nkn Venemaale sõitmas siis visati sisse?
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Cousinsit täna üles antud ei olnud, saadeti see mees koju ära?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4206
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Polegi siit läbi veel käinud aga Cousins siis võistkonnast läinud. Pole küll eriline üllatus, aga siiski.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Nüüd kus vtb-d enam ei ole, siis pole ju vaja juurde ka mehi enam.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 357
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

theundertaker kirjutas:Nüüd kus vtb-d enam ei ole, siis pole ju vaja juurde ka mehi enam.
Vefiga ikka vaja madistada läti liiga raames.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4206
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Rahalises mõttes võib VTB-st loobumine väga suure augu rahakotti tekitada, ei saa välistada et hooaja eelarvet koostades tehti teatud valikud selles võtmes, et x kuupäeval me saame VTB-st x summa raha. Aga mis seal ikka, loodetavasti ei teki satsile väga suured kahjud ning raske aeg elatakse üle.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

siis teeme fännide seas korjanduse
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

ma loodan et klubi julgeb seda olukorda läbipaistvalt kommenteerida, kui tõesti tekivad tänu sellele olukorrale rasked ajad siis pole põhjust häbeneda
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4206
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

knaest kirjutas:siis teeme fännide seas korjanduse
Ma mõtlesin isegi sellele. Neid portaale kus seda kergelt püsti panna on üksjagu palju.
Ma saan aru, et parim toetus oleks saali minna, aga teisalt on paljudel saalis käimine keeruline vms.
Teisalt kuidas seda toetuse küsimist formuleerida nii et see kuidagi kentsakalt ei näiks.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

marxx762 kirjutas:
knaest kirjutas:siis teeme fännide seas korjanduse
Ma mõtlesin isegi sellele. Neid portaale kus seda kergelt püsti panna on üksjagu palju.
Ma saan aru, et parim toetus oleks saali minna, aga teisalt on paljudel saalis käimine keeruline vms.
Teisalt kuidas seda toetuse küsimist formuleerida nii et see kuidagi kentsakalt ei näiks.
Samamoodi nagu covidi ajal ei saa teha? Maksad 75/125/500 etc. ja vastu saad ka siis vastavalt nänni. Kas Cramol kui ettevõttel oli Venemaal üldse mingeid huvisid? Kas ja kuidas neile meeldis idee VTBst lahkuda?

Aga tõenäoliselt eelarve auk jääb nii suureks, et seda lihtsalt fännitoetusega ära ei kata. Äkki eelmine kord saadi sinna 13k ümbrusesse, pakun et VTB annab kuskil 40-50k kanti?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4206
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

vanafänn kirjutas:
marxx762 kirjutas:
knaest kirjutas:siis teeme fännide seas korjanduse
Ma mõtlesin isegi sellele. Neid portaale kus seda kergelt püsti panna on üksjagu palju.
Ma saan aru, et parim toetus oleks saali minna, aga teisalt on paljudel saalis käimine keeruline vms.
Teisalt kuidas seda toetuse küsimist formuleerida nii et see kuidagi kentsakalt ei näiks.
Samamoodi nagu covidi ajal ei saa teha? Maksad 75/125/500 etc. ja vastu saad ka siis vastavalt nänni. Kas Cramol kui ettevõttel oli Venemaal üldse mingeid huvisid? Kas ja kuidas neile meeldis idee VTBst lahkuda?

Aga tõenäoliselt eelarve auk jääb nii suureks, et seda lihtsalt fännitoetusega ära ei kata. Äkki eelmine kord saadi sinna 13k ümbrusesse, pakun et VTB annab kuskil 40-50k kanti?
Ei kujuta ette, mis suurusjärku need summad jääda võivad.
Asjad mille alusel sai preemiat on olnud erinevaid
-Keskmine publiku number;
-Mitmendaks jäädakse turniiritabelis.

Võibolla oli neid kriteeriume veel. Kui hooaja eelarvet koostati ja need tuluallikatena sisse arvestati ning nüüd need ära kukuvad, siis võib tõesti päris suur auk eelarvesse tekkida.

Mis minujaoks on huvitav, et klubi teeb niivõrd resoluutse otsuse ning meie spordimeedia piirdub vaid lausetega, mis on klubi pressiteates välja toodud...
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Keegi võiks lisada, selle korvpall24 artikli, mis Kasega on siia palun!
East
Kasutaja
Postitusi: 1018
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

theundertaker kirjutas:Keegi võiks lisada, selle korvpall24 artikli, mis Kasega on siia palun!
Saad artikli eraldi ka osta sümboolse summa (€1) eest.
Vasta