Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 914
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

East kirjutas:Saadav koslep on igati teenitud. Terve hooaeg on näidanud, et Jackson ja Melson on meeskondliku mängu surm. Seejuures on nad ka piisavalt ebastabiilsed, mis tähendab, et kui neil ei kuku või kui neil pole tuju, siis ongi mäng kutu. Mängujuht meeskonnas puudub. Põhikeskmängija puudub. Need ei ole mingid uued teadmised, aga miskipärast on neid otsustatud ignoreerida.

Tahaks väga loota, et uueks hooajaks tehakse korrektuurid ning komplekteeritakse meeskond loogilistematel alustel. Eestlaste osas tuleb samuti noorenduskuur läbi viia, sest praeguste eestlaste agressiivsus on ümmargune null. Kui on üks-kaks sellist mängijat, siis on okei. Kui aga sisuliselt kõik eestlased meeskonnas on sellised, siis on kehvasti.
Rauno Nurger on ju satsis olemas. Kahjuks ta pole suutnud või treenerid ei ole suutnud temast esimest viiulit voolida. Seda ju ka mängumehed mitmes podcastis maininud. Oli ta ju CSKA võidu aegu päris heas hoos, aga siis tuli Murphy tagasi ja läks nagu ikka, kui nii öelda võib. Usun, et ka treenerid otsivad sellele vastust siiani, kuid nagu näha vastust pole.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Keskmängija ei ole hetkel isegi probleem, ESTLAT liigas kindlasti mitte. Murphy ja Nurger on enam-vähem sama tasemega, mõlemal on omad head ja vead, aga kui väljakul toimiks mingi töötav strateegia, siis ei oleks üldse probleemi. Eesliin sõltub ikkagi sellest, kuidas tagaliin neile palli jagab. Kui Lewis ära läks, siis tekkis siia kohe tühimik. Martin Dorbek on praegu vist ainus, kes on võimeline efektiivselt söötu jagama. Millegipärast ei kasuta Murphy ja Nurger peaaegu üldse keskpositsipooni viset, kuigi seda peaksid mõlemad valdama. Lauas teevad nad omad asjad enam-vähem ära, kuid mujalt toetust väga ei tule. Eelmisel hooajal oli siin Jõesaarel oluline roll, nüüd on tühik. Kõige suurem probleem on minu arvates koostöö ees- ja tagaliini vahel, siit hakkavad kasvama mitmed teised. Hermetist ja Kitsingust (sisuliselt kehtib ka Halleri kohta) pole viskajatena väga abi, kui nad palli ei saa või tuleb seda 2-3 korda mängu jooksul, mis paneb käe värisema. Jacksoni kõige suurem probleem on see, et ta ei juhi mängu, kas viskab ise või jookseb kinni ja hakkab palli ära sokutama, millest tekivad pallikaotused. Melson oli vähemalt veidi mitmekülgsem mängija, aga vigastus on silmnähtavalt tema mängu halvanud.
Sellel hooajal on olnud ka häid etteasteid, CL kvalifikatsiooni võitmine, mitmed üksikmängud sh lisaksin veel kaks võitu Tofase üle, NN üle võit võõrsil. Edasipääs CL play-ini jäi ikkagi treeneripingi otsuste taha Oostende mängus, suurt osa mängust domineeriti kindlalt. CSKA võitu ma isegi mänguliselt ei julgeks esile tõsta, sest vastane jooksis selgelt lati alt läbi. Praegu said saatuslikuks mängujuhi puudumine ja lünklik tagaliin. Pärnul läks vastupidi, Gilberti ja Barniesi lisandumisega saadi liinid paika (ma ütleksin isegi, et Barniesi liitumine tegi Gilberti paremaks). Nüüd oli see juba paremini komplekteeritud võistkond.
East
Kasutaja
Postitusi: 1024
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

"Ühisliigas osalemise lõpetamine tekitas leegionärides küsimusi ja kuuldavasti alustasid nende agendid tööd oma klientidele uute klubide leidmiseks. Eesti-Läti liiga pole nende jaoks lihtsalt piisavalt atraktiivne. Klubi jõudis siiski mängijatega kokkuleppele, et kedagi ära ei lasta."
See on ikka päris kummastav, mis egod meestel on. Äkki demonstreeriks oma kõvaduse enne palliplatsil ära ning alles seejärel hakkaks EST-LAT ühisliiga atraktiivsuse osas pirtsutama? Kui statistika lahti võtta, on kõigil ameeriklastel ikkagi üsna nadid näitajad.

Igati arusaadav, et Kalev on suvaline stepping stone ning ameeriklastel on muudki mõttes, aga sellist eneseimetlejate kampa pole mitu hooaega nähtud. Kahju, et foorumi kriitikat riietusruumi seintele üles ei kleebita - äkki laseks see mõnest mehest õhu välja ja mine sa tea, tekitaks väikese sportliku vihagi?
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

selle hooaja pealt maanduvad need leegionärid küll rumeenia ja ungari liigasse kui sedagi, Vitolsile on ka koht Valmieras olemas
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Olen pikalt mõelnud nii sellele hooajale kui ka tulevasele. Hetkel tundub igati sobiv hetk olema, et ellu viia muutusi.

Sel hooajal väga pikalt ei tahakski peatuda, sest seda teemat on siin päris palju ja pikalt juba arutatud.
Mõned tähelepanekud siiski:
- Poola liigast on Kalevisse toodud nii mõnigi mängumees. Nende õnnestumine on olnud aga pigem pettumus. Jackson, Almeida meenuvad kohe. Poolast tuli ka Ch. Lewis, aga tema võib julgelt plusspoolele kanda.
- Keegi mainis siin, et Murphy on saksamaal pf. Siin aga mängitatakse teda peaasjalikult viie peal. See pole end kuidagi õigustanud ning mehe efektiivsus on olematu. Selle valel positsioonil mängitamise najalt hakkasin vaatama, kuidas Jacksonit poolas kasutati. Kas mängis seal ka PG peal või oli SG. Jäi igatahes mulje, et mängis nii ühel kui ka teisel positsioonil.
-Nurgerist ning tema ära kukkumisest on ka palju juttu olnud. Kui vaadata tema läbi aegade statsi, siis sealt joonistub üsna selgelt välja see, et kui ta mängib pigem alla 20min per mäng, siis kukub tema efektiivsus üsna selgelt.

Aga uuest hooajast.
Ma arvan, et Robi 99,9% tõenäosusega ei jätka. Seetõttu, ma loodan, et uue treeneri otsing või siis vähemalt idee tasandil on juba mingi nimekiri ehk olemas.
Kas peatreener võtta Eestist või välismaalt on iseküsimus. Mulle ideetasandil meeldib väga mõte Jukka Toijalast. Ta oleks võibolla mõne mehe Kalevisse meelitamiseks üsna hea präänik.

Koosseisu osas, ma tahaks ükskord näha, et osade meestega pikendatakse või sõlmitakse mõne teise mehega eellepingud juba enne hooaja lõppu ära.
Ma kindlasti prooviks olemas olevast seltskonnast alles jätta järgnevad mehed: Nurger; Martin Dorbek, Haller, Kitsingul on juba leping,
Uutest nimedest keda proovida värvata Puidet; Gregor Ilves; Taavi Jurkatamm; Kristian Kullamäe*

Kõrvalepõikena kui ma käisin Jacksoni eelmist hooaega uurimas siis jäi silma üks huvitav ameeriklane, kes mängis hooaja esimesed 12 mängu koos Jacksoniga ja jagas söötu nii mis mühises. Ehk et mis ma öelda tahan, et selliseid põnevaid mängumehi on kamaluga. Tuleviku mõistes võiks neid pärleid ise üles otsida ja proovida värvata.

Aga koosseisu juurde tagasi tulles:
Nurger - Välismaalane (võiks olla kasvõi pikem projekt) Selline Raunost erinev mängumees, kes annab korvialusesse sektorisse mitmekesisust juurde, ala Reggie Lynch või Kemp+10kg
Kitsing - Puidet
Taavi Jurkatamm - SF/SG välismaalane. Taavi Jurkatamm - oleks minu meelest selline Jõesaare hea noor ja talendikas koopia.
Haller - Dorbek
Ilves - Kullamäe* või Välismaalane

Ma ütleks et võiks võtta suunitluse sellele, et pigem 2-3 kõrgema tasemega välismaalast kui, 5 keskmist.
Lisaks oleks 3-4 uut eestlasest nägu.

Ma usun, et tänavune hooaeg on olnud hea kooliraha ning palju õpetanud ning sellest tehakse omad järeldused ja asjad lähevad paremuse suunda tagasi.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

marxx762 kirjutas:Olen pikalt mõelnud nii sellele hooajale kui ka tulevasele. Hetkel tundub igati sobiv hetk olema, et ellu viia muutusi.

Sel hooajal väga pikalt ei tahakski peatuda, sest seda teemat on siin päris palju ja pikalt juba arutatud.
Mõned tähelepanekud siiski:
- Poola liigast on Kalevisse toodud nii mõnigi mängumees. Nende õnnestumine on olnud aga pigem pettumus. Jackson, Almeida meenuvad kohe. Poolast tuli ka Ch. Lewis, aga tema võib julgelt plusspoolele kanda.
- Keegi mainis siin, et Murphy on saksamaal pf. Siin aga mängitatakse teda peaasjalikult viie peal. See pole end kuidagi õigustanud ning mehe efektiivsus on olematu. Selle valel positsioonil mängitamise najalt hakkasin vaatama, kuidas Jacksonit poolas kasutati. Kas mängis seal ka PG peal või oli SG. Jäi igatahes mulje, et mängis nii ühel kui ka teisel positsioonil.
-Nurgerist ning tema ära kukkumisest on ka palju juttu olnud. Kui vaadata tema läbi aegade statsi, siis sealt joonistub üsna selgelt välja see, et kui ta mängib pigem alla 20min per mäng, siis kukub tema efektiivsus üsna selgelt.

Aga uuest hooajast.
Ma arvan, et Robi 99,9% tõenäosusega ei jätka. Seetõttu, ma loodan, et uue treeneri otsing või siis vähemalt idee tasandil on juba mingi nimekiri ehk olemas.
Kas peatreener võtta Eestist või välismaalt on iseküsimus. Mulle ideetasandil meeldib väga mõte Jukka Toijalast. Ta oleks võibolla mõne mehe Kalevisse meelitamiseks üsna hea präänik.

Koosseisu osas, ma tahaks ükskord näha, et osade meestega pikendatakse või sõlmitakse mõne teise mehega eellepingud juba enne hooaja lõppu ära.
Ma kindlasti prooviks olemas olevast seltskonnast alles jätta järgnevad mehed: Nurger; Martin Dorbek, Haller, Kitsingul on juba leping,
Uutest nimedest keda proovida värvata Puidet; Gregor Ilves; Taavi Jurkatamm; Kristian Kullamäe*

Kõrvalepõikena kui ma käisin Jacksoni eelmist hooaega uurimas siis jäi silma üks huvitav ameeriklane, kes mängis hooaja esimesed 12 mängu koos Jacksoniga ja jagas söötu nii mis mühises. Ehk et mis ma öelda tahan, et selliseid põnevaid mängumehi on kamaluga. Tuleviku mõistes võiks neid pärleid ise üles otsida ja proovida värvata.

Aga koosseisu juurde tagasi tulles:
Nurger - Välismaalane (võiks olla kasvõi pikem projekt) Selline Raunost erinev mängumees, kes annab korvialusesse sektorisse mitmekesisust juurde, ala Reggie Lynch või Kemp+10kg
Kitsing - Puidet
Taavi Jurkatamm - SF/SG välismaalane. Taavi Jurkatamm - oleks minu meelest selline Jõesaare hea noor ja talendikas koopia.
Haller - Dorbek
Ilves - Kullamäe* või Välismaalane

Ma ütleks et võiks võtta suunitluse sellele, et pigem 2-3 kõrgema tasemega välismaalast kui, 5 keskmist.
Lisaks oleks 3-4 uut eestlasest nägu.

Ma usun, et tänavune hooaeg on olnud hea kooliraha ning palju õpetanud ning sellest tehakse omad järeldused ja asjad lähevad paremuse suunda tagasi.
Jah nimed on head ja kindlasti ka treeneri valiku üle ei vaidle vastu ,kuid üks määraja meeste klubisse meelitamisel on ju ka ikkagi liigad ,kus mängima hakatakse ,sest VTBd ju enam ei tule ja Meistrite liiga koht pole veel ka sada prossa kindel.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma ei taha ebaviisakas olla, aga kas järgmise hooaja eesmärgiks on jõuda Eesti-Läti ühisliigas poolfinaali ja võita eestikatelt pronks, kui soovinimekirjas figureerivad c-koondislased Puidet, Haller, Ilves, Taavi Jurkatamm ja põhitsentriks on Nurger?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Uhhuu kirjutas:Ma ei taha ebaviisakas olla, aga kas järgmise hooaja eesmärgiks on jõuda Eesti-Läti ühisliigas poolfinaali ja võita eestikatelt pronks, kui soovinimekirjas figureerivad c-koondislased Puidet, Haller, Ilves, Taavi Jurkatamm ja põhitsentriks on Nurger?
Järelikult.

Mina usun, et Nurger on märksa enamaks võimeline. Tema kindlus on selgelt ära võetud, sest peatreener eelistab valel positsioonil pigem mängitada Murphy'ga kui Raunoga.
Ilves - see on minu maitse ning arvamus, ma kindlasti ei taha öelda, et Ilves hakkab tassima, aga mingid oskused on tal olemas ning miks mitte proovida. Tegelt on üldse küsimus, et millise eestlasest pg võiks võtta? Vigastuste aldis Timmu? Loomulikult ma eelistaks Kullamäe ja VM tagapaari, aga raha ja võimalused mida mängijatele pakkuda (mänguväljundi näol) on ka üsna piiratud.
Taavi Jurkatamm - jah, on noor ja roheline ja pole midagi saavutanud. Aga prospecti mõttes oleks temas materjali kõvasti.
Haller - kaitses kehv, aga viskajana hea. Ma tahaks öelda, et viskeid saab ta mängus väga vähe ( ei suudeta viskele viia - või korralike viskekohti tekitada)
Puidet - Lihtsalt jällegi välja pakutud nimi. Minu eelistus / nägemus on see, et Kitsing ja Hermet on oma tüpaažilt väga sarnased mängijad ning see muudab PF positsiooni vastastele väga lihtsasti kaetavaks. Ei Kitsing ega Hermet pole mehed, kes korviall möllata tahaks. Pigem tahaksid mõlemad eemalt peale panna. Puidet aga peaks all kõvasti möllama. Ma ei ütle et selline valik oleks maailma parim, aga mingil kujul muutust tahaks isiklikult küll näha.

Tänavuse hooaja pealt on selgelt näha, et võiskond on kuidagi ühte nägu, ehk et, enamus tahab tagant peale panna ja kui visked ei kuku siis ongi korras.
Selle põhjuseks on see, et pingilt pole võtta kedagi, kes nt läheks läbi või tooks mängujoonisesse muutust.

Ma usun, et tuleval hooajal tuleb teatav eelarve langus ning see omakorda tähendab, et kõiki positsioone ei saa täiendada välismaiste jõududega.
Ning nagu ma kirjutasin, siis ma eelistaks pigem näha 2-3 korraliku välismaalast, kui et võistkonnas on viis Vitolsit.
East
Kasutaja
Postitusi: 1024
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kui tahta taset hoida, siis 4-5 välismängijat tundub vajalik. Vaadates läbilõiget saadaolevatest Eesti mängijatest, siis paraku häid tagamängijaid väga ei paista. Kui Rosenthal kõrvale jätta, siis ega Eesti liigast väga ei oskakski kedagi nimetada ega tahta. Teiselt poolt lompi võiks Jürgens variant olla. Tema tegelik tase on küll mõningane küsimärk, aga samas on ta piisavalt huvitav kuju, et teda võiks kindlasti proovida. VEF-il näiteks Zoriksiga läks väga hästi - ta tuli küll tugevamast ülikoolist, kuid väiksema mängupraktika pealt.

Pikkadest pole ka kedagi väga võtta. Pigem võiks olla siin fookus sellel, et üritatakse Nurger ja Kitsing alles hoida ning kõrvale leida kaks välismaist pikka.

Kuhu võiks noori võtta - positsioon nr 3. Artur Konontšuk oleks huvitav valik, tal on omad selged trumbid olemas ning arenguruumi kõvasti. Samamoodi meeldiks mulle tegelikult Hugo Toom - ta on küll noor, aga samas on tal juba teatav karastus olemas ning sarnaselt Konontšukile on tal väga selge arengupotentsiaal. Füüsiliselt on tal head eeldused. Kolmanda nimena tooks välja Henrik Eelmäe. Minu meelest on ta areng Tartus veidi pidurdunud (olgu põhjused mistahes), kuid kujuna on ta mulle pikalt meeldinud ning ma näen, et teda saaks ka Kalevis teatud rollides kindlasti rakendada.

Kokkuvõttes võiks minu silmis Kalevi huviorbiiti kuuluda: Jürgens, Rosenthal, Konontšuk, Toom, Eelmäe + ka mõned Itaalia noored (näiteks Koršunov), kui neil vaid soovi ja tahtmist oleks.

Kui sellest potist kasvõi kaks mängijat kätte saaks, siis oleks minu meelest hästi ning väikesele noorenduskuurile alus pandud. Aga nagu öeldud, siis ilma välismaalasteta ei saa ning 4-5 oleks selline miinimum - 2 või 3 tagaliini ning 2 eesliini.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Ma ei taha ebaviisakas olla, aga kas järgmise hooaja eesmärgiks on jõuda Eesti-Läti ühisliigas poolfinaali ja võita eestikatelt pronks, kui soovinimekirjas figureerivad c-koondislased Puidet, Haller, Ilves, Taavi Jurkatamm ja põhitsentriks on Nurger?
Järelikult.

Mina usun, et Nurger on märksa enamaks võimeline. Tema kindlus on selgelt ära võetud, sest peatreener eelistab valel positsioonil pigem mängitada Murphy'ga kui Raunoga.
Ilves - see on minu maitse ning arvamus, ma kindlasti ei taha öelda, et Ilves hakkab tassima, aga mingid oskused on tal olemas ning miks mitte proovida. Tegelt on üldse küsimus, et millise eestlasest pg võiks võtta? Vigastuste aldis Timmu? Loomulikult ma eelistaks Kullamäe ja VM tagapaari, aga raha ja võimalused mida mängijatele pakkuda (mänguväljundi näol) on ka üsna piiratud.
Taavi Jurkatamm - jah, on noor ja roheline ja pole midagi saavutanud. Aga prospecti mõttes oleks temas materjali kõvasti.
Haller - kaitses kehv, aga viskajana hea. Ma tahaks öelda, et viskeid saab ta mängus väga vähe ( ei suudeta viskele viia - või korralike viskekohti tekitada)
Puidet - Lihtsalt jällegi välja pakutud nimi. Minu eelistus / nägemus on see, et Kitsing ja Hermet on oma tüpaažilt väga sarnased mängijad ning see muudab PF positsiooni vastastele väga lihtsasti kaetavaks. Ei Kitsing ega Hermet pole mehed, kes korviall möllata tahaks. Pigem tahaksid mõlemad eemalt peale panna. Puidet aga peaks all kõvasti möllama. Ma ei ütle et selline valik oleks maailma parim, aga mingil kujul muutust tahaks isiklikult küll näha.

Tänavuse hooaja pealt on selgelt näha, et võiskond on kuidagi ühte nägu, ehk et, enamus tahab tagant peale panna ja kui visked ei kuku siis ongi korras.
Selle põhjuseks on see, et pingilt pole võtta kedagi, kes nt läheks läbi või tooks mängujoonisesse muutust.

Ma usun, et tuleval hooajal tuleb teatav eelarve langus ning see omakorda tähendab, et kõiki positsioone ei saa täiendada välismaiste jõududega.
Ning nagu ma kirjutasin, siis ma eelistaks pigem näha 2-3 korraliku välismaalast, kui et võistkonnas on viis Vitolsit.
Ainus viis, kuidas ilma viie või kuue välismängijata konkurentsivõimeline meeskond kokku panna, oleks see, kui mitmed meie noorema põlvkonnad tippmängijad ei peaks järgmiseks hooajaks tugevates liigades töökohta leidma. Arvestades, et üht suurliigat enam pole ja konkurents turul muutub tihedamaks, siis välistada seda muidugi ei saa.

Puidet on 1.94 pikk. Ta on küll TTÜ-s ja noortekoondistes mänginud kõiki positsioone, aga ta ei ole mitte mingil juhul number neli, vaid 2/3. Jah, Kitsing ja Hermet on sama tüüpi mängijad ning Hermet pole kõigele lisaks suutnud Kalevis arenguhüpet teha (mida näitab ka see, et ta on koondisest välja kukkunud). Küll aga ei muudaks tema asendamine Puidetiga olukorda kuidagi paremaks. Kui on vaja sellele positsioonile kedagi Eestist värvata, siis isegi Taavi Jurkatamm oleks parem valik, kuivõrd ta pole vähemalt pikkuses alamõõduline. Hermetiga võrreldes on Jurkatamm paraku palju kehvem viskaja, märksa õblukesem (ehkki küll pisut sitkem) ja ei hiilga ka pallikäsitlusega. Number nelja kohale võiks Kitsingu kõrvale ideaalis leida siiski atleetliku(ma) välismaalasest mängija

Ilvesel pole piisavalt head pallikäsitlust ega platsinägemist, et väljaspool Eesti väikeklubi mängujuhina tegutseda. Kullamäe värbamine kuulub pigem utoopia valdkonda ja Timmu lõpetab selle hooaja järel ilmselt karjääri. Parim valik kohalike seast – ja palju parem valik kui Ilves – oleks Rosenthal. Isegi Post oleks etem valik.

Haller on minu meelest selle hooajaga üsna selgelt näidanud, et temaga ei saa arvestada isegi Eesti-Läti ühisliigas tõsisemate meeskondade vastu.

Nurger, Kitsing ja Dorbek võiksid Kalevi ridadesse kuuluda ka järgmisel hooajal. Mul ei oleks otseselt midagi ka selle vastu, kui Kurbas jätkaks. Arvestades, kes reaalselt saadaval on, siis eestlaste osakonda võiksid täiendada Rosenthal ja Konontšuk. Neile võiks lisanduda üks noormängija, näiteks Kuusmaa.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Kitsing - Jurkatamm kooslus nr 4 kohal tundub igati asjalik ja pigem investeeriks raha korralikuma no 5 peale. Kui lauas abi ja sügavust vaja, siis minugi poolest palgaku Metsalu. Mingite Eesti-Läti klubidega võib ta vabalt 30+ minutit mütata.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kitsingul on minuteada ka tulevaks hooajaks leping olemas.
Rosenthal tegi tartuga minuarust kolme aastase lepingu.
Konontšuk - ma nüüd 100% kindel pole, aga eelistab temagi pigem eemalt visata, kui korviall möllata.

Kullamäe oli ka seetõttu algses postituses "*" kuna minujaoks oleks tema liitumine utoopiline.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:Kitsingul on minuteada ka tulevaks hooajaks leping olemas.
Rosenthal tegi tartuga minuarust kolme aastase lepingu.
Konontšuk - ma nüüd 100% kindel pole, aga eelistab temagi pigem eemalt visata, kui korviall möllata.

Kullamäe oli ka seetõttu algses postituses "*" kuna minujaoks oleks tema liitumine utoopiline.
Ma igaks juhuks mainin, et Konontšuki loomulik positsioon on 3. See, et ta Pärnu eest ka nelja või isegi viie peal mängib, tuleneb sellest, et sealne eesliin on alamehitatud ja meil on nagunii small ball liiga. Jah, ta eelistab eemalt peale visata, aga ta on selles ka Eesti üks parimaid. Ja õnneks pole ta mängijatüübilt pehmeke.

Rosenthalil on valiku koht. Kas ta soovib teha arenguhüppe või jätkab väikeklubi ridades paigal tammumist.

Arvestades, kuidas Mikk Jurkatamme hooaeg on kulgenud ja et Treviso sai äsja uue peatreeneri, siis tema võiks ehk olla uue põlvkonna A-kategooria mängijatest kõige tõenäolisem, keda Kalevil värvata õnnestub.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

Noo järgmiseks hooajaks võiks tõesti noorenduskuuri teha ja siuke sats oleks täitsa kena:
C Tass (või välismaalane); Nurger
PF Kitsing, Kirves (või mõni atleetlikum välismaalane)
SF T.Jurkatamm (Konotšuk on ka huvitav kuju, aga ta vist sai mingi põlve jama ja kas tal USAsse tagasiminekut ei ole plaanis või?), Eelmäe
SG M. Jurkatamm, Rosenthal (võib ka PG kohal proovida)
PG Kullamäe (või välismaalane), välismaalane (ja palun lõpetada igasuguste saamatute combo-guardide jacksonite-melsonite toomine)

Äkki oleks varianti SG-SF kohale tuua ka Raieste, kui ta ei peaks edaspidi Baskonias kohta leidma. Miks mitte proovida ka Jürgensit.

Kui mingi osa eestlastest saadakse kokku, siis saab vaadata, kuhu välismaalaseid vaja.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Siin on järgmise hooajaga seoses paar korda mainitud Carlos Jürgensit. Jürgensi jaoks oli tänavune hooaeg NCAA-s alles kolmas. Ta veetis ühe hooaja korvpalli osas akadeemilisel puhkusel ehk oli red shirt mängija. COVID-iga seoses antud lisa-aasta tõttu on tal võimalik mängida veel kaks hooaega ülikoolikorvpalli.

Arvestades vähest ja mitte eriti säravat valikut eestlastest tagamängijate osas, siis Rain Veideman peaks olema Kalevi jaoks üsna soovinimekirja tipus. Ta parimad päevad on küll möödas, aga ta on Kalevi on jaoks (ilmselt) saadaval olevatest mängijatest üks väheseid loovaid mängijaid. Rääkimata sellest, et ta on pika puuga parem mängija kui näiteks Haller või Ilves. Iseasi muidugi, milline on Veidemani motivatsioon Kalevit esindada.
Vasta