Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1200212 ... -turniiril" onclick="window.open(this.href);return false;

Hüvasti Meistrite liiga! Ja teretulemast FIBA Europe Cup?

Huvitav, kas see otsus veenab Rannulat Kalevisse tulemise asemel jääma Pärnusse?
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Uhhuu kirjutas:https://sport.delfi.ee/artikkel/1200212 ... -turniiril

Hüvasti Meistrite liiga! Ja teretulemast FIBA Europe Cup?

Huvitav, kas see otsus veenab Rannulat Kalevisse tulemise asemel jääma Pärnusse?
Ma seda Meistrite liiga asemel FIBA Europe Cupi siirdumist liialt ka ei dramatiseeriks. Mänge on seal garanteeritud sama palju ning on igati korraliku tasemega. Pealegi pole ju üldse kindel, et Cramo üldse Meistrite liiga põhiturniirile peale oleks saanud. Kui mitte, siis oleks FIBA Europe Cup ees oodanud niikuinii.

Mis puutub Rannulasse, siis kui just Pärnu eelarves metsikut tõusu ei tule, ootab ka neid suure tõenäosusega ees Europe Cupi põhiturniir. Ehk pakun, et suurem palganumber ning potentsiaalne vahelduse soov Pärnus veedetud seitsme aasta järel tõmbavad Rannulat pigem Cramo poole. Teisalt pole ma ise just Cramo vaatevinklist selle vangerduse suurim fänn. Peale Cramo vastu saadud seeriavõitude on ju vähemalt kohamängudel pigem ebaõnnestunult esinetud. Ainuke eelis, mis Rannula palkamise puhul pähe torkab, on ühendus koondisega, mis võib mõne mehe siia toomise puhul määravaks saada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:
Uhhuu kirjutas:https://sport.delfi.ee/artikkel/1200212 ... -turniiril

Hüvasti Meistrite liiga! Ja teretulemast FIBA Europe Cup?

Huvitav, kas see otsus veenab Rannulat Kalevisse tulemise asemel jääma Pärnusse?
Ma seda Meistrite liiga asemel FIBA Europe Cupi siirdumist liialt ka ei dramatiseeriks. Mänge on seal garanteeritud sama palju ning on igati korraliku tasemega. Pealegi pole ju üldse kindel, et Cramo üldse Meistrite liiga põhiturniirile peale oleks saanud. Kui mitte, siis oleks FIBA Europe Cup ees oodanud niikuinii.

Mis puutub Rannulasse, siis kui just Pärnu eelarves metsikut tõusu ei tule, ootab ka neid suure tõenäosusega ees Europe Cupi põhiturniir. Ehk pakun, et suurem palganumber ning potentsiaalne vahelduse soov Pärnus veedetud seitsme aasta järel tõmbavad Rannulat pigem Cramo poole. Teisalt pole ma ise just Cramo vaatevinklist selle vangerduse suurim fänn. Peale Cramo vastu saadud seeriavõitude on ju vähemalt kohamängudel pigem ebaõnnestunult esinetud. Ainuke eelis, mis Rannula palkamise puhul pähe torkab, on ühendus koondisega, mis võib mõne mehe siia toomise puhul määravaks saada.
Pärnu eeliseks Rannula palkamisel on siiski see, et neil on pakkuda 7 garanteeritud eurosarja mängu. Kalevi tulevik on see-eest jätkuvalt ebaselge. Kas üldse pääsetakse otse madalaima eurosarja põhiturniirile? Halvimal juhul võib eurohooaeg piirduda ainult ühe mänguga.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kuna uus hooaeg saab olema teistsugune, Venemaa klubid ja Tsmoki on kaardilt maas, siis põhimõtteliselt võib ka Cramo saada asjaolude soodsal kokkulangemisel wild kaardi FIBA CL kvalifikatsiooni (mis on just oluline ka Europe Cupi põhiturniiri koha kindlustamisel), küsimus on nüüd selles, kas suudetakse komplekteerida koosseis, kes suudab sealt põhiturniirile välja jõuda. Valupunkt saab olema just eesti mängijate osas, kas suudetakse leida piisavalt tasemel mängijaid. Hermet juba sõlmis lepingu Poola klubiga ja ilmselt on teisigi, kes üritavad karjääri jätkata välismaal, aga sobivat asendust neile väga pole võtta. Ma arvan, et need, kes sel hooajal väljas mängisid, üritavad esimese eelistusena seal jätkata ning tagasi tulemas eriti kedagi pole.
FIBA Europe Cup ei ole nii nõrk sari nagu siin mõned püüavad meid veenda :). Näiteks Jenissei ei suutnud möödunud hooajal isegi põhiturniirile jõuda ja põrus mõni teinegi nimekas klubi, kuid kindlasti oleksid Eesti klubid seal rohkem konkurentsivõimelisemad ning suuremad eeldused kaugemale jõuda. Klubid nagu ZZ Leiden ja Bakken Bears, kes jõudsid final fouri, nende tase ei ole midagi müstilist. Ikka vana tõde, kõigepealt tee seal tulemus ja siis alles saad näidata sarja nõrkust või tugevust. :)
Rannula puhul jällegi, seitse aastat on pikk aeg ja loomulikult tahad end kusagil mujal proovile panna. Cramo võib olla ka sobiv hüppelaud liikumaks edasi Euroopasse, võimalused on seal kindlasti suuremad kui Pärnul.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Cramo insta postituse sisu järgi võib öelda, et Pärnakad pole ainsad kes see hooaeg Eestist proovivad Meistrite Liigasse saada, ka meie Kalev on andmas taotluse sisse.

Kuidas see süsteem välja näeb on iseasi, kas Ramo baaris FIBAga mingi diili välja või kuidas kaks klubi eestist sinna mahub?
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vanafänn kirjutas:Cramo insta postituse sisu järgi võib öelda, et Pärnakad pole ainsad kes see hooaeg Eestist proovivad Meistrite Liigasse saada, ka meie Kalev on andmas taotluse sisse.
Nii on, kuigi meedias läbi käinud nagu meil mingeid variante sinna saada ei oleks, siis reaalsuses paari kõnega sai selgeks, et avaldus tasub teha ning 24.06 BCL juhatus otsustab kes saab põhiturniirile, kes saab kvalifikatsiooniturniirile ning kes ei saagi peale.

Lõplik sõna on kõikide osavõtjate osas liigal.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Kui nüüd Kregor Poola ära läks siis kas mitte mingi Poola klubi pole Nurxi pikemat aega juba jahtinud? Läheb huvitavaks indeed, kuidas eesti poistega komplekteerida eriti kui Pärnu paneb rajult vastu.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

bckalev-cramo kirjutas: Nii on, kuigi meedias läbi käinud nagu meil mingeid variante sinna saada ei oleks, siis reaalsuses paari kõnega sai selgeks, et avaldus tasub teha ning 24.06 BCL juhatus otsustab kes saab põhiturniirile, kes saab kvalifikatsiooniturniirile ning kes ei saagi peale.

Lõplik sõna on kõikide osavõtjate osas liigal.
Kalevi seisukohast positiivne, aga BCL-i kui võistluse vaatevinklist pigem kummaline. Kas mitte selle võistluse loomise üks eesmärk polnudki sportlike tulemuste olulisuse taasloomine.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

NoName kirjutas:
bckalev-cramo kirjutas: Nii on, kuigi meedias läbi käinud nagu meil mingeid variante sinna saada ei oleks, siis reaalsuses paari kõnega sai selgeks, et avaldus tasub teha ning 24.06 BCL juhatus otsustab kes saab põhiturniirile, kes saab kvalifikatsiooniturniirile ning kes ei saagi peale.

Lõplik sõna on kõikide osavõtjate osas liigal.
Kalevi seisukohast positiivne, aga BCL-i kui võistluse vaatevinklist pigem kummaline. Kas mitte selle võistluse loomise üks eesmärk polnudki sportlike tulemuste olulisuse taasloomine.
Arusaadav ka see seisukoht, kuid kahjuks/õnneks on paljudes riikides see Euroliiga/Eurocupi järgselt ehk riigid kus enamasti valitsevad 1-4 võistkonda eelistavad just eespool mainitud liigasi.

Eelmise aasta põhiturniiril oli 32 meeskonnast 6 riigi meistrid kui ei eksi (Cluj, VEF, Kalev/Cramo, Nymburk, Falco, Oostende).

Eks see teekond peale tänavust hooaega keeruline ole, kuid nagu Priit Vene "Mängumeestes" välja tõi, siis töö selle nimel, et koht regulaarselt olemas oleks algas juba eelmise aastaga kui korraldasime kvalifikatsiooniturniiri milles olime ühed parimad (va attendance). Põhiturniiril olime pidevas suhtluses BCL organisatoorse poolega kus saime pigem positiivset tagasisidet igaltpoolt, mänguliselt ei jäänud hätta ja kõik sellised komponendid mis võiksid liigale väärtust juurde lisada.

Elame näeme, hetkel oli oluliseim dokumenidd sisse anda, et meiega võib ka arvestada.
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

vaim564 kirjutas:Kuna uus hooaeg saab olema teistsugune, Venemaa klubid ja Tsmoki on kaardilt maas, siis põhimõtteliselt võib ka Cramo saada asjaolude soodsal kokkulangemisel wild kaardi FIBA CL kvalifikatsiooni (mis on just oluline ka Europe Cupi põhiturniiri koha kindlustamisel), küsimus on nüüd selles, kas suudetakse komplekteerida koosseis, kes suudab sealt põhiturniirile välja jõuda. Valupunkt saab olema just eesti mängijate osas, kas suudetakse leida piisavalt tasemel mängijaid. Hermet juba sõlmis lepingu Poola klubiga ja ilmselt on teisigi, kes üritavad karjääri jätkata välismaal, aga sobivat asendust neile väga pole võtta. Ma arvan, et need, kes sel hooajal väljas mängisid, üritavad esimese eelistusena seal jätkata ning tagasi tulemas eriti kedagi pole.
FIBA Europe Cup ei ole nii nõrk sari nagu siin mõned püüavad meid veenda :). Näiteks Jenissei ei suutnud möödunud hooajal isegi põhiturniirile jõuda ja põrus mõni teinegi nimekas klubi, kuid kindlasti oleksid Eesti klubid seal rohkem konkurentsivõimelisemad ning suuremad eeldused kaugemale jõuda. Klubid nagu ZZ Leiden ja Bakken Bears, kes jõudsid final fouri, nende tase ei ole midagi müstilist. Ikka vana tõde, kõigepealt tee seal tulemus ja siis alles saad näidata sarja nõrkust või tugevust. :)
Rannula puhul jällegi, seitse aastat on pikk aeg ja loomulikult tahad end kusagil mujal proovile panna. Cramo võib olla ka sobiv hüppelaud liikumaks edasi Euroopasse, võimalused on seal kindlasti suuremad kui Pärnul.
Fiba Europe cupis oleks head eeldused suht hea tulemuse tegemiseks. Seal on see tase suht seinast seina, kui eelmise hooaja alagruppe vaadata.

Siiski, ma saan osade murest aru vms. Fiba Europe cup ei ole ilmselt näiteks välismängijale eriline tõmbenumber, võrreldes VTB-ga. See ei ole see sari, mille arvelt mõni mees näiteks oleks nõus oma hinnas enne hooaja algust alla tegema või siis mõnele samaväärsele pakkumisele mõnest teisest liigast, mis on kasvõi grammi võrra tugevam kui PAf liiga, Kalevi kasuks otsustama. Eesti poisse väljas muidugi ei tõmmanud omal ajal ka VTB, seega nendel ei tasu pikemalt peatuda.
(Y)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Tartust kirjutas:
vaim564 kirjutas:Kuna uus hooaeg saab olema teistsugune, Venemaa klubid ja Tsmoki on kaardilt maas, siis põhimõtteliselt võib ka Cramo saada asjaolude soodsal kokkulangemisel wild kaardi FIBA CL kvalifikatsiooni (mis on just oluline ka Europe Cupi põhiturniiri koha kindlustamisel), küsimus on nüüd selles, kas suudetakse komplekteerida koosseis, kes suudab sealt põhiturniirile välja jõuda. Valupunkt saab olema just eesti mängijate osas, kas suudetakse leida piisavalt tasemel mängijaid. Hermet juba sõlmis lepingu Poola klubiga ja ilmselt on teisigi, kes üritavad karjääri jätkata välismaal, aga sobivat asendust neile väga pole võtta. Ma arvan, et need, kes sel hooajal väljas mängisid, üritavad esimese eelistusena seal jätkata ning tagasi tulemas eriti kedagi pole.
FIBA Europe Cup ei ole nii nõrk sari nagu siin mõned püüavad meid veenda :). Näiteks Jenissei ei suutnud möödunud hooajal isegi põhiturniirile jõuda ja põrus mõni teinegi nimekas klubi, kuid kindlasti oleksid Eesti klubid seal rohkem konkurentsivõimelisemad ning suuremad eeldused kaugemale jõuda. Klubid nagu ZZ Leiden ja Bakken Bears, kes jõudsid final fouri, nende tase ei ole midagi müstilist. Ikka vana tõde, kõigepealt tee seal tulemus ja siis alles saad näidata sarja nõrkust või tugevust. :)
Rannula puhul jällegi, seitse aastat on pikk aeg ja loomulikult tahad end kusagil mujal proovile panna. Cramo võib olla ka sobiv hüppelaud liikumaks edasi Euroopasse, võimalused on seal kindlasti suuremad kui Pärnul.
Fiba Europe cupis oleks head eeldused suht hea tulemuse tegemiseks. Seal on see tase suht seinast seina, kui eelmise hooaja alagruppe vaadata.

Siiski, ma saan osade murest aru vms. Fiba Europe cup ei ole ilmselt näiteks välismängijale eriline tõmbenumber, võrreldes VTB-ga. See ei ole see sari, mille arvelt mõni mees näiteks oleks nõus oma hinnas enne hooaja algust alla tegema või siis mõnele samaväärsele pakkumisele mõnest teisest liigast, mis on kasvõi grammi võrra tugevam kui PAf liiga, Kalevi kasuks otsustama. Eesti poisse väljas muidugi ei tõmmanud omal ajal ka VTB, seega nendel ei tasu pikemalt peatuda.
See eeldab teistsugust värbamisstrateegiat, tulebki võtta suuremaid riske, mitte kuumi nimesid, vaid mängijaid, kellel on potentsiaali, kuid mingil põhjusel pole seni õnnestunud, umbes nagu Pärnu jõudis Gilberti ja Barniesini, kuid see on loomulikult risk, mis tuleb võtta.
Suuremat probleemi näen Eesti mängijate osas, kus lahkuvaid mängijaid on raskem asendada. Vabandan väga, aga Jurkatamm ja Kirves pole Hermeti tase. S.t., asendus peab tulema kusagilt mujalt. Kõik on omas elemendis, FIBA Europe Cup on igal juhul parem kui ainult PAF + KML.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Rannula oleks mõneti riskantne valik. Samas tuleb öelda, et Pärnus suutis ta taktikaliselt nutikaid käike leida ning mis minu jaoks kõige huvitavam, mängijate jutu järgi oskavat ta ka hästi motiveerida. Tema väliselt kinnisest natuurist ei ootaks seda. Eesti treeneritest on Rannula sisuliselt ainus, kellega proovida võiks (äärmisel juhul ka Venega, kuivõrd ta võiks osata aidata organisatsiooni ka seesmiselt arendada).

Mis puudutab Eesti mängijaid, siis minu meelest tuleks sel aastal veidi süsteemsemalt läheneda. Okei, Jurkatamm või Kirves ei pruugi individuaalse skillset'i poolest olla Hermetiga võrdsed, kuid minu jaoks on veelgi olulisem, kuidas keegi oma oskustega üldisesse pilti sobitub. Hermet ilmselt oma täielikku potentsiaali Kalevis välja ei mänginudki, kuivõrd Kitsingu näol oli sama rolliga mängija juba ees ning Hermeti individuaalsetele trumpidele eraldi ei panustatud. Seega kuigi individuaalses mõttes ei pruugi Jurkatamm/Kirves olla etemad, siis meeskond tervikuna võib nende lisandumisel paremini töötada. 

Kvaliteetsete eestlaste palkamine saab sel aastal olema eriti valus ülesanne ning seda enam peaks Kalev minu meelest need värbamised loogiliselt tegema. Kui esimese ešeloni eestlasi (Raieste, Kullamäe, Drell, Jõesaar, M.Jurkatamm ja see kompott) siia meelitada ei suudeta, siis tuleb valik teha nende mängijate hulgast, kes on best of the rest, kel on olemas potentsiaal tugevalt areneda või kel on potentsiaal oma piiratud oskustega siiski meeskonnale kasulik olla. Kasvõi Jurkatamme, Kirvese näitel - minu meelest oli eelmisel hooajal karjuv vajadus sellise hustle mängija järgi, kes tooks platsile kõvasti energiat, teeks musta tööd, käiks ründelauda noolimas jne. Ka uue hooaja puhul tahaks näha, et Kalev üritaks sellist tüüpi mängijaid lisada ning seejuures veidi ka meeskonda noorendada. Kitsing, Dorbek, Nurger võiksid ideaalis jätkata, aga ülejäänud eestlaste osas tuleks küll puhastustöö teha.

Samamoodi tahaks ma näha, et mängijate värbamisel vaadataks rohkem ka nende upside'i ja pikemat perspektiivi - näiteks Hugo Toomi ja Hendrik Eelmäe eelmised hooajad ei olnud suuremad õnnestumised (Toomi puhul vigastuse tõttu), kuid nende kahe puhul näen ma potentsiaali pikk samm edasi teha ning tulevikus väga headeks (rolli)mängijateks areneda. Kui Kalev otsustaks ühe neist palgata, siis ma oleks rahul. Minu silmis oleks nad mõlemad etemad valikud kui näiteks Tanel Kurbas, kelle puhul enamvähem tead, mida saad, aga kes ei muutu enam nooremaks ning kelle vorm läheb tõenäoliselt iga aastaga kehvemaks.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kuusmaa-d proovida teiseks mängujuhiks!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma loodan, et eestlaste osakonna komplekteerimisel ei hakata värbama kahekümnendate keskpaigas olevaid ehk suuresti oma arengu lae saavutanud mängijaid, kel on mingi tehniline element totaalselt puudulik (vise, pallikäsitsus või ka kaitsemäng) ja/või kelle gabariidid ei vasta rahvusvahelistele standarditele. Minu sooviks oleks, et üritataks säilitada võimalikult suur osa senisest eestlaste tuumikust (Nurger, Kitsing, Kangur, Kurbas, Dorbek; ja äkki Timmu tagasi tuua) ja neile lisaks värvata pikemaajalise projektina nooremapoolseid rahvusvahelise perspektiiviga mängijaid (nt Kuusmaa ja Toom). Mul ei ole otseselt midagi ühegi eestlasest mängija vastu, aga Valge, Kirves, Metsalu, Lips, T. Jurkatamm jms mängijad pole lihtsalt Kalevi materjal.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Uhhuu kirjutas:Ma loodan, et eestlaste osakonna komplekteerimisel ei hakata värbama kahekümnendate keskpaigas olevaid ehk suuresti oma arengu lae saavutanud mängijaid, kel on mingi tehniline element totaalselt puudulik (vise, pallikäsitsus või ka kaitsemäng) ja/või kelle gabariidid ei vasta rahvusvahelistele standarditele. Minu sooviks oleks, et üritataks säilitada võimalikult suur osa senisest eestlaste tuumikust (Nurger, Kitsing, Kangur, Kurbas, Dorbek; ja äkki Timmu tagasi tuua) ja neile lisaks värvata pikemaajalise projektina nooremapoolseid rahvusvahelise perspektiiviga mängijaid (nt Kuusmaa ja Toom). Mul ei ole otseselt midagi ühegi eestlasest mängija vastu, aga Valge, Kirves, Metsalu, Lips, T. Jurkatamm jms mängijad pole lihtsalt Kalevi materjal.
Timmu ja Kangur - soovida ju võib, aga no way, et nad naasta viitsivad.

Dorbek jätkab arvatavasti niikuinii, Nurgeriga seis kahtlasem. Võimalik, et tuleb keskmängija positsioon kahe välismaalasega mehitada, sest eestlastest kedagi muud kahjuks rahvusvahelist taset välja ei veaks. Kurbase asemele võiks Konontsuki tuua. Vähemalt rünnakul on ta juba praegu võimekam, samas on ta veel üsna noor ning arengupotentsiaali jagub. Kui vaadata nö esimese ešeloni eestlaste poole, siis ainuke vähegi reaalne variant sealt tundub olema Kullamäe (kui ta just Bundesligast pakkumist ei saa). Klubi vaatevinklist oleks Kullamäe endale saamine ülimalt suur võit, arvestades, et sarnaselt keskmängijapositsioonile pole ka mängujuhi kohale eestlastest kedagi teist võtta. Loodetavasti suudetakse kuidagi meeskond kokku panna nii, et neli kuuest võimalikust leegionäri kohast poleks kaetud vaid mängujuhtide ja keskmängijatega.
Vasta