Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Eilsega sai siis selle aastanumbri mängud läbi. Võib vist ilma igasuguse kõhkluseta öelda, et senine periood on olnud edukas - seda tõestab kasvõi asjaolu, et saadud on 5 kaotust (Liepaja, Viimsi, VEF, Brindisi, Zieliona Gora, Gazientip) vastu. Nendest 2 esimest võib kirjutada hooaja alguse kraesse, kohtumine Brindisiga oli kinni pisidetailides, poolakate vastu mängiti ilma igasuguse energiata, Gazientipi ja VEF-i kohtumisteks oli võistkond aga vaimselt ja füüsiliselt küpse. Tõenäoliselt saab iga võistkond oma kaotusi põhjendada, aga Kalevi senine hooaeg on näidanud, et seal kus vaja end kokku võtta ja nui neljaks võita, siis seda on ka suudetud.

Saab olema huvitav näha kuidas suudetakse mängida hooaja teine pool. Loodetavasti saab nüüd võistkond mõnda aega täies koosseisus mängida, mis oleks just eurosarja mõistes ülimalt olulise tähtsusega. Al peaks õigepea tagasi olema ning saab näha kuida ta Chatmaniga kokku klapib väljakul. Viimase leping peaks lõppema eurosarja viimase vahegrupi mänguga. Kui sealt edasi saadakse, siis võib eeldada, et ta teenib lepingu hooaja lõpuni. Iseküsimus on muidugi klubi rahaline võimekus. Kui nüüd jõuluvana ei toonud kotitäis kulda, siis võib arvata, et midagi väga roosilist pole. Teisalt teagi ühtegi klubi, kes saaks öelda, et raha pole probleem.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

MVP so far- Meiers
Üllataja- paneks kapteni
Parim viskaja- van Beck
Parim kaitsja- Meiers
Suurim areng hooaja käigus-Kono kaitses
Parim mäng- kodus Brindisi, sest poolik koosseisus ja vastan mängis tegelt hea mängu
halvim mäng- võõrsil VEF
Parim hetk- kapteni vise Brindisi vastu kodus,linki ei jõua otsida
Suurim edasiminek- Cramo turundus, minimovied
Pettumus- Jurkatammelt oleks oodanud enamat.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Panen omapoolse kokkuvõtte, ma siin mingit tiitlite listi ei oska koostada, seepärast igaühest paar sõna eraldi.
Hooaja esimese poolega võib üldiselt rahul olla, FIBA Europe Cupis võideti kvalifikatsiooniturniir ja alagrupiturniir, järgmiselt etapilt on ainult võõrsil mäng Gaziantepi vastu, võimalused edasi jõuda on säilinud. Võimalik, et isegi hea, et Crailsheimi mäng edasi lükkus, uuel aastal tullakse parema seisu pealt. Võideti sarja üks tugevamaid alagruppe, alistati kahel korral Budivelnik ja võrdsed mängud Brindisi vastu. Läti-Eesti ühisliigas ollakse tabeli tipuosas, tulid küll planeerimatud kaotused Viimsi ja Liepaja vastu, kuid kodus alistati suht kindlalt VEF ja Prometey ning võõrsil ka Ventspils, arvestades tihedat mängugraafikut hea seis. ENBL kohta raske midagi öelda, mängud Tallinnas tulid väga raskelt, kuid suur osa turniirist on veel ees, prioriteet on kindlasti eurosarjal. Karikavõit saadi isegi pooliku koosseisuga mängides, mängu Tartu vastu domineeriti kindlalt. Tegelikult meeldis ka hea ja ühtlane meeskond, puuduvad küll suured staarid, kuid tervikuna tegutseb kooslus hästi.
Mängijatest:
Henri Wade-Chatman - Pärnus ei jätnud erilist muljet, kuid palju oleneb ka meeskonnast kuhu sa satud ja tundub olema rohkem meeskonnamängija kui liider. Tal on tegelikult väga hea pehme vise ning Rannula on kasutanud teda palju SG peal. Eks siis näeb, mis kahe kuu pärast juhtub, sõltub nii meeskonna rahalisest seisust kui ka eurosarja järgmisest etapist, kas lepingut pikendatakse või mitte, kuid senine mulje pigem positiivne.
Taavi Jurkatamm - tema rolliks on jäänud suuresti pakkuda vahetust Meiersile, kus teda eelistatakse kaitsemängu pärast Kitsingule ja Raimole, osavus kompenseerib mõningal määral füüsist. Rünnakul aga väga ebakindel, nii tema kui Raimo puhul häirib, et nad pigem üritavad isegi korvi all söötu leida, kui et ise midagi ette võtta.
Alterique Gilbert - hinna ja kvaliteedi vahekorralt põhimängujuhiks väga hea valik, suudab korvi alla rünnata, kuid vajadusel ka viskab või söödab, tegutseb tasakaalustatult. Samuti on tal võime kriitilises olukorras mäng enda peale võtta, millega ta on mitmeid mänge päästnud. Perspektiiv jõuda kaugemale.
Wesley Van Beck - samuti väga hea valik ja ärgem unustagem, et sellel tasemel on temalt esimene hooaeg, ta on veel mõneti ebastabiilne, kuid on läinud kindlamaks ja ta on ka meeskonna parim viskaja. Praeguse mängu põhjal võib samuti jõuda kõrgemale ja kaugemale.
Tanel Kurbas - stabiilne ja kindel valik positsioonidel 2-4 tekkivatele rotatsiooniaukudele, kes enamasti mängib koha välja. Väga heas vormis oli just hooaja algul.
Artur Konontsuk - eks mingid perioodid pika hooaja kestel ikka tulevad, kus kõik ei suju, kuid praeguseks juba kindel põhirotatsiooni mees ja isegi koondises koha välja mänginud. K/Cramos on ta pidanud lappima rotatsiooniauke ja tegutsema rohkem PF peal, kuid areng on silmnähtav.
Hugo Toom - on pärast vahelejäänud hooaega ennast kindlalt rotatsiooni mängida ja areng on olnud silmnähtav. Lauavõitlusele annab palju juurde. Mõnikord tekib mängulugemisega probleeme, kuid võitluslikkusega kompenseerib.
Kaspar Kitsing - kui nüüd võrrelda varasemate 12. numbritega, siis kindlasti on kvaliteeti rohkem. Ma usun, et ESTLAT ja ENBL taset kannatab välja küll, et võib isegi rohkem kasutada.
Zigmars Raimo - tema puhul (nagu ka Jurkatammel) häirib eelkõige rünnakupool, kuid Raimol on tihtipeale probleeme ka mängulugemisega. Samas hea võitluslik mängija, kes kindlasti vajab rohkem mänguaega, et ebakindlusest lahti saada. Liepaja perioodist on mulle meelde jäänud, et viset peaks tal tegelikult olema, kuid ta on väga ebakindel. Praegu tundub meeskonnal just 4-5 tase probleemne olevat, sest Meiers ei saa ka 40 minutit mängida.
Martin Dorbek - hea kindel mängija, kes on viimastel aastatel arenenud edasi mängujuhi posisioonil, nii kergesti palli enam ei kaota ja sööduoskus on väga hea ning Gilberti äraolekul on vaata et põhimängujuhiks kujunenud. Selle hooaja plusspoolelt, et ka rünnakul on märksa aktiivsem ja julgeb rohkem visata. Brindisi vastu sai tema ründeaktiivsus just paljugi otsustavaks.
Martins Meiers - praegusel hetkel võiks tõepoolest pidada meeskonna MVPks, kellest oleneb väga palju ja K/Cramo mängujoonis talle sobib. Põhitsentrina sisuliselt asendamatu, enamasti teeb oma ära, kuigi minu meelest on ta alati olnud pigem PF/C kui puhas keskmängija. Õnneks on ta püsinud ilma suuremate vigastuteta, sest tema väljalangemisel tekiks meeskonnale probleem.
Kristjan Kitsing - samuti kindel rotatsioonimängija, kelle head ja vead on kõigile teada, kuid kui tervis korras ja visked lähevad, siis on sellest meeskonnale suur abi.
Oleksandr Kovliar - omas rollis hea valik, kindlasti on tal mitmeid puudusi kasvõi mänguolukordade lahendamisel, kuid kõik eeldused edasi areneda on olemas. Viskekindlus on samuti paranenud võrreldes Tartuga.
Kõige haavatavamad kohad on olnud ehk 4-5 peal eelkõige Jurkatamme või Raimo osas. Kui Hermet peaks paranema ja meeskonnaga liituma (millega on spekuleeritud), siis kvaliteeti on tal rohkem kui kahel eelpool nimetatul ning rotatsioon pikkade osas läheks laiemaks, on võimalik kasutada rohkem kombinatsioone, aga kõik saab sõltuma nii finantsidest, kui tulemustest.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Mis seis Gilbert iga on? Loodeti nagu jaanuariks korda saada, nüüd jaanuaris kolmest mängust null sekundit. Vägisi tundub et ilma temata nats kipsis see asi.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

Huvitav jah, kõige algul öeldi isegi, et jõuluks saab terveks. Soojendusi teeb kaasa, eilse mängu eel olid Mängumehed suht kindlad, et tuleb väljakule. MVP kandidaatiks ma pakukski Gilberti, tema on ikka see kes meeskonna platsil käima tõmbas ja nagu näha ilma temata oleme mõõnas ja 5 kindlat kaotust saanud.
Huvitav info jäi veel eilsest ülekandest kõrva, et Kalev/Cramo tuli Den Boschi palvele vastu päev varem mängida. Kuigi Den Bosch mängis ka koduliigas eile, on lühem ettevalmistusaeg ülioluliseks mänguks, mille sisse peab ka reis mahtuma, selgelt Kalev/Cramo kahjuks. Vaatasin, kui tihe graafik hollandlastel siis on - novembris 6, detsembris 6, jaanuaris 7 mängu - mängude hulk, millest kalevlased ainult unistada saavad :D Ma loodan, et selline eneseohverdus ainult aitäh eest ei olnud.
Ning kus on Kurbas ja Kaspar Kitsing? Viimased EstLat mängud pole kuute eestlast protokolli saanud, kas siit on trahve oodata?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kitsing pidavat haigusega kimpus olema ning Kurbas oli küll võistkonna juures aga väidetavalt vaevab teda mingi probleem jalgadega ( ei suuda meenutada, millega täpsemalt). Mis puutub Gilbertisse, siis sisimas lootsin teda näha juba ENBL-is kasvõi 10 minutit väljakul, rääkimata siis kohtumisest Pärnuga. Vaevalt teda nüüd Den Bosch-i vastu väljakule pannakse. Seega jääb tagasituleku mänguks kohtumine Ogre vastu.

Graafik graafikuks, vaatasin natuke Den Bosch võistkonda. Küll kõiki mänge läbi ei käinud, aga see võistkond tundub mängivat üsna ümmargust korvpalli. Seda tõestab üsna väike hulk teenitud vabakaid. Hollandlaste suurim jõud on Chris Ebou Ndow, kes oma olemuselt meenutab veidi Kono. Äärel tegutsev norrakas, kes võtab hulganisti lauda ja pole ka rs-ide osas väga kitsi.

Üldiselt nagu igalt poolt läbi käinud, siis kõik on endi teha. Kaotus hollandis oleks ülim pettumus.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Gilberti null mänguminutit oli tõesti halb üllatus. Kui mälu ei peta, siis Rannula viimase intervjuu järgi jäi mulje, et õlg on parem ja detsembri lõpust alates saab Gilbert vaikselt kontaktiga trenne kaasa teha. Seega oodanuks, et vähemalt Budivelnyku või Pärnu vastu saanuks talle mängutunnetuse tagasisaamiseks juba minuteid jagada.

Den Boschi vastu mäng saab olema väga suure tähtsusega ning seal oleks heas vormis Gilbertit kindlasti vaja. Eks näis, kas minnakse väikese riski peale ning antakse talle seal esimesed minutid.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Kui õlg on terve ja ok, siis ainus loogis seletus on - Rannula tahab vastast üllatada.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

marxx762 kirjutas:Kitsing pidavat haigusega kimpus olema ning Kurbas oli küll võistkonna juures aga väidetavalt vaevab teda mingi probleem jalgadega ( ei suuda meenutada, millega täpsemalt). Mis puutub Gilbertisse, siis sisimas lootsin teda näha juba ENBL-is kasvõi 10 minutit väljakul, rääkimata siis kohtumisest Pärnuga. Vaevalt teda nüüd Den Bosch-i vastu väljakule pannakse. Seega jääb tagasituleku mänguks kohtumine Ogre vastu.

Graafik graafikuks, vaatasin natuke Den Bosch võistkonda. Küll kõiki mänge läbi ei käinud, aga see võistkond tundub mängivat üsna ümmargust korvpalli. Seda tõestab üsna väike hulk teenitud vabakaid. Hollandlaste suurim jõud on Chris Ebou Ndow, kes oma olemuselt meenutab veidi Kono. Äärel tegutsev norrakas, kes võtab hulganisti lauda ja pole ka rs-ide osas väga kitsi.

Üldiselt nagu igalt poolt läbi käinud, siis kõik on endi teha. Kaotus hollandis oleks ülim pettumus.
Kurbasel achilleuse probleemid, jäi mulle kuskilt silma.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

Mängumehed spekuleerisid, et Raimoga lõpetatakse leping mingi hetk ja Hermet peaks olema Cramo mees. Raimol olla kosilasi kõvasti. TalTech, Viimsi, Lätist olla ka tema vastu huvi. Isiklikult Raimot nii maha ei teeks , omad plussid tal on ning kindlasti ei ole ta tohutult kallis mees. Eesti - Läti liiga jaoks on temast mängumeest küll.
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

Drogba kirjutas:Mängumehed spekuleerisid, et Raimoga lõpetatakse leping mingi hetk ja Hermet peaks olema Cramo mees. Raimol olla kosilasi kõvasti. TalTech, Viimsi, Lätist olla ka tema vastu huvi. Isiklikult Raimot nii maha ei teeks , omad plussid tal on ning kindlasti ei ole ta tohutult kallis mees. Eesti - Läti liiga jaoks on temast mängumeest küll.
Eks seda arvata oli. Kusjuures ma olen end tegelt viimasel ajal tabanud mõttelt, et mina saadaks pigem laenule Taavi Jurkatamme nendesse mainitud satsidesse. Raimo käib Est-Lati jaoks küll, Eesti korvpallile endale oleks minu silmis kasulikum, kui Taavi saaks kuskil mujal enesekindlust koguda. Viimastes enda nähtud mängudes on ka Raimo temast asjalikum olnud.

Arvestades mis ralli ka Eesti mängumeeste peale hooaja alguses käis, siis vb on Raimo ka odavam.
(Y)
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Raimo on viimastes mängudes tubli küll olnud, kuid ma sellegipoolest ei usu, et ta roll Kalevis võiks hooaja teiseks pooleks märkimisväärselt suureneda. Pigem jääb ta Rannula jaoks endiselt selliseks üheteistkümnendaks mängijaks. 

Vaadates Wade-Chatmani mõningast kahvatust, siis ma hakkasin üks päev endamisi mõtlema, et võibolla pidanuks Kalev üritama hoopis Devin Harrist Viimsist ära napsata. Iseenesest tunduks ta paberil Rannula lemmikprofiiliga igati klappivat - agressiivne, oskab kaitses kõrgelt survet anda, rünnakul suudab teravust luua ning kuigi viskamine pole vast tema tugevaim külg, siis heal päeval oskab ka kaugelt mõne viske tabada. Ma ei tea, kas ta oleks Kalevis suur edulugu või mitte, aga sisetunne ütleb, et võrreldes Wade-Chatmaniga sulanduks ta võibolla natuke paremini Kalevi meeskonda.

Wade-Chatman on mulle senistes mängudes kuidagi halli mulje jätnud. Kaitses jääb tema antav surve minu jaoks kuidagi passiivseks või lahjaks ning rünnakul tehtavad otsused on ka sellised mitte alati just kõige targemad. Samas kui vähemalt EST-LAT liiga statistika avada, siis on tema numbrid igati tip-top - seega võta siis kinni, kas olen mina tema suhtes ebaõiglane või oskab statistika väga hästi ära petta. Minu jaoks on ta siiski selline "ei liha, ei kala" mängija.

Teine asi on muidugi see, et ma ei oma mingisugust ettekujutust, kas ja mis tingimustel olnuks võimalik Harrist Viimsist üldse kätte saada. Läbi huumoriprisma võiks tegelt minna full-NBAks kätte ära ning pakkuda Viimsile vahetustehingut, kus Wade-Chatman ja Raimo rändaksid Viimsisse ning Harris tuleks Kalevisse (+ Kalev korjaks endale veel Hermeti juurde).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Nüüd on siis Hermet ametlikult taasliitunud K/Cramoga
https://sport.delfi.ee/artikkel/1201270 ... levcramoga" onclick="window.open(this.href);return false;
Ei kujuta ette, millal ta mänguvormi saab, kuid klubi seisukohast võiks olla pigem positiivne areng, sest toob eesliini ründevõimekust juurde. Jurkatamm ja Raimo korvi ei vaata ning Kitsingu pealt hetkel midagi ei tule. Eks siin omad valikud tuleb teha, Meiersi vahetajana on kasutatud seni küll Jurkatamme, sellepärast võib eeldada, et pigem lahkub Raimo kui tema. Ma usun, et Raimoga juhtub enamvähem sama, mis Vitolsiga, mõne madalama leveliga klubi jaoks oleks ta väärtuslik täiendus. Vaevalt küll enne midagi toimuma hakkab, kui Hermet mänguvormi saab.
Wade-Chatman on jätnud just mängujuhina küsitava mulje ja kaitses jääb ta Gilbertile samuti alla, kuid mõne teise PGga väljakul olles võib ta isegi mingit kasu tuua, sest tal on tegelikult üsna hea ja stabiilne vise. Ma ütleksin, et Pärnus ei jätnud ta mulle erilist muljet ja nüüd on see isegi veidi paranenud, kuid kindlasti ei sobi ta põhimängujuhiks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Viimased mängijate värbamised ei jäta klubi tegemistest kuigi säravat muljet.

Kui põhimängujuht sai vigastada, toodi meeskonda mängija, kes ei anna mängujuhtimise osas meeskonnale absoluutselt mitte midagi juurde, kaitses veab keskmist taset alla ja nagu selgus, skoori suudab teha ainult selgelt nõrgemate meeskondade vastu. Positiivne on vaid see, et mängija värvati lühiajalise lepinguga.

Olukorras, kus meeskonnas on vaid üks keskmängija (ja seegi tegutseb tervisekahjustuse kiuste), täiendati nüüd koosseisu mängijaga, kellele identne mängija on meeskonnas juba olemas ja kelle liitumine ei paranda absoluutselt ei korvialust ründe- ega kaitsemängu. Kui midagi positiivset otsida, siis mängijaga sõlmiti 1,5-aasta pikkune leping. Kui Konontšuk siirdub (üsna tõenäoliselt) järgmiseks hooajaks mõnda märksa tugevamasse liigasse ja võib-olla soovib ka Kitsing enne karjääri lõppu korra veel välismaale põigata, siis on vähemalt üks viskav ääremängija võtta.

Tahes-tahtmata jääb mulje, et Eesti treenerite vahel käib võistlus selles osas, kes suudab oma elu võimalikult keeruliseks muuta, värvates mängijaid, keda profiili poolest otseselt ei vajata.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Paraku on see tõsi kahjuks, selle asemel, et tuua siia korralik teine Pikk, siis tuuakse kitsing 2, et see midagi juurde paraku ei anna. Euro saab läbi, siis pole vaja tuua juurde uus mängujuht. Eestis saame ilma hakkama küll.
Vasta