Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Viimases intervjuus ütles Kirves, et Rannula veel ühendust pole võtnud.

Jurkatamme käik mõneti arusaadav, mõneti mitte. Kalevis jäi ta roll napiks, aga TalTech? Ülikooliharidus on Jurkatammel ju olemas, võinuks siis mõnda vähe suuremate ambitsioonidega meeskonda minna.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

East kirjutas:Viimases intervjuus ütles Kirves, et Rannula veel ühendust pole võtnud.

Jurkatamme käik mõneti arusaadav, mõneti mitte. Kalevis jäi ta roll napiks, aga TalTech? Ülikooliharidus on Jurkatammel ju olemas, võinuks siis mõnda vähe suuremate ambitsioonidega meeskonda minna.
Kui TTÜ peaks ka algaval hooajal ENBL-is osalema, siis see võiks olla päris heaks väljundiks Jurkatammele.

Kui Rannula eesmärgiks on, et meeskonnas oleks võimalikult palju eestlasi, siis korvialusesse osakonda Jurkatamme asenduseks peale Kirvese eriti palju variante pole.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Hapukurgihooaeg, mõtlesin et kas Mikk Jurkatamm oleks väga out of reach või võiks pakkuda liidri kohta talle siin?
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kui Taavi läheb minema, siis Mikk võiks asemele tulla küll.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

https://www.championsleague.basketball/ ... s-season-8" onclick="window.open(this.href);return false;

Selgunud on FIBA Meistrite liiga järgmise hooaja koosseis. Wikipedia lehekülg ei eksinud, Kalev peab osalema kvalifikatsiooniturniiril. Kvalifikatsioonis osalejate seas on muuhulgas kuus klubi Euroopa tippliigadest (sh Cholet). Meistrite liiga põhiturniirile pääs saaks olema sisuliselt sama kõva saavutus kui mullu FEC-s nelja parima sekka jõudmine.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Tänase kossukoondise mängu lõpus intervjueeris Soodla Mikk Jurkatamme ning Soodla suust kõlas lause / küsimus, et kuuldu pärast on Mikk tugevalt Kalev/Cramo radaril.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Oleks tore, kui Kalev oleks lisaks Mikk Jurkatammele huvitatud ka Carlos Jürgensi värbamisest.

Arvestades, et Artur Konontšuk teeb jätkuvalt kaasa klubi promoüritustes ja +1 lepingu üles ütlemise tähtaeg jõuab kätte juba paari päeva pärast, siis võiks järeldada, et ta ei ole klubist lahkumas.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Uhhuu kirjutas:Oleks tore, kui Kalev oleks lisaks Mikk Jurkatammele huvitatud ka Carlos Jürgensi värbamisest.

Arvestades, et Artur Konontšuk teeb jätkuvalt kaasa klubi promoüritustes ja +1 lepingu üles ütlemise tähtaeg jõuab kätte juba paari päeva pärast, siis võiks järeldada, et ta ei ole klubist lahkumas.
Olles näinud kaks ja pool mängu Carlos Jürgensit - siis mis on sinu hinnangul need elemendid mida ta võiks juurde anda või ma siis küsin nii, et kas esimese sammuna on see talle hea valik Kalevi näol?

Täitsa suvaline spekulatsioon, aga meie asi ongi siin diskuteerida:
PG- Kovliar; Välismaalane
SG- M.Jurkatamm, Jürgens, Dorbek
SF- Toom, Kurbas?, Jõesaar?
PF- Kitsing, Kono, Hermet
C- Välismaalane, Kirves?/Välismaalane

Kõlab vist liiga ulmeliselt. Aga selline tagaliin oleks päris võimekas, kõvasti energiat, ja ka mitmekesisust.
Äärtel oleks nooruse uljust ning küpsust ja kogemust.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Oleks tore, kui Kalev oleks lisaks Mikk Jurkatammele huvitatud ka Carlos Jürgensi värbamisest.

Arvestades, et Artur Konontšuk teeb jätkuvalt kaasa klubi promoüritustes ja +1 lepingu üles ütlemise tähtaeg jõuab kätte juba paari päeva pärast, siis võiks järeldada, et ta ei ole klubist lahkumas.
Olles näinud kaks ja pool mängu Carlos Jürgensit - siis mis on sinu hinnangul need elemendid mida ta võiks juurde anda või ma siis küsin nii, et kas esimese sammuna on see talle hea valik Kalevi näol?

Täitsa suvaline spekulatsioon, aga meie asi ongi siin diskuteerida:
PG- Kovliar; Välismaalane
SG- M.Jurkatamm, Jürgens, Dorbek
SF- Toom, Kurbas?, Jõesaar?
PF- Kitsing, Kono, Hermet
C- Välismaalane, Kirves?/Välismaalane

Kõlab vist liiga ulmeliselt. Aga selline tagaliin oleks päris võimekas, kõvasti energiat, ja ka mitmekesisust.
Äärtel oleks nooruse uljust ning küpsust ja kogemust.
Jürgensi näol saaks klubi endale väga laia ampluaaga mängija. Ta on võimeline täitma positsioone 1-3, small ball koosseisus (sarnaselt Toomile) mängima ka number nelja. Peamine element, mille ta meeskonnale lisaks (võrreldes ülejäänud eestlastega) oleks võime teravust luua ehk täita defense breakeri rolli. Kaitses on ta samuti üle keskmise hea. Tema suurim miinus viimastel hooaegadel on olnud viskamine (nii vaba- kui ka kaugvisete protsendid on olnud kesisevõitu). Ma usun, et ta oleks võimeline näitama Kalevis oma esimesel hooajal sarnasel tasemel esitusi nagu pakkus mullu Hugo Toom.

Sinu poolt esitatud hüpoteetilises koosseisus näeks Kirvese asemel palju parema meelega Rauno Nurgerit. Ei sooviks järjekordset ainult ühe puhta keskmängijaga hooaega. Jõesaar, nagu ma aru olen saanud, kibeleb tagasi Poolasse, Anwili rüppe. Jürgensi liitumine tähendaks ilmselt Kurbase teekonna lõppu Kalevis.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Toom ütles täna, et jääb meeskonda. Kristjan Kitsingul sai leping läbi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Selline tagaliin oleks TalTechi või Viimsi jaoks asjalik, kuid ei Jurkatamm ega Jürgens ei ole van Becki asendajad.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

Mida Cramo peab tegema, et saada otse CL alagruppi? Mitu head hooaega Fiba Europe Cupis nagu eelmine hooaeg?
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas:Selline  tagaliin oleks TalTechi või Viimsi jaoks asjalik, kuid ei Jurkatamm ega Jürgens ei ole van Becki asendajad.
Mul tekkis sama tunne, et ühte nivoo võrra kangemat mängijat oleks ideaalis tagaliini veel juurde vaja. Van Beck tassis ikka nii mõnegi eurosarja mängu eelmisel hooajal ära, Jurkatammelt ja Jürgensilt oleks sellist tassimist liiga optimistlik oodata.

Samas kui üritada optimisti mängida, siis eks Kovliar on aasta võrra vanem ning loodetavasti teinud arengus veel ühe sammu edasi. Samuti on Rannula näidanud, et tema väga heaks oskuseks on leida igale mängijale talle kõige paremini sobiv roll. Seetõttu võiks eeldada, et kui Jurkatamm ja/või Jürgens liituks, siis oskaks Rannula nad meeskonda selliselt sobitada, et nende parimad omadused pääseksid esile.

Teadmata klubi rahalist seisu, siis mulle endale tunduks kaks sellist stsenaariumit kõige tõenäolistemana:

Kui eelarve suureneb ehk ideaalstsenaarium 1:
Tagaliini puhul tahaks midagi sellist näha ning ideaalis võiksid tüpaažid eelmise hooajaga võrreldes sarnaseks jääda, kus välismaalasest PG oli pigem osav läbimineja (Gilbert) ning välismaalasest SG oli pigem selline hea all-around mängija (Van Beck):

PG: Kovliar; välismaalane 1
SG: välismaalane 2; M.Jurkatamm või Jürgens; M.Dorbek; Ka.Kitsing
SF: Toom; Jõesaar

Eesliini puhul jätaks PF positsiooni eestlaste mehitada ning keskmängija positsioonile hangiks kaks välismängijat. Üks keskmängijatest võiks olla selline kindel valik, teine võib olla ka nooremapoolne ja arenguperspektiiviga mängija.

PF: Kr. Kitsing, Konontšuk, Hermet
C: välismaalane 3; välismaalane 4

Kui eelarve ei suurene ehk realistlik stsenaarium 2:
Arvestades siiski, et vähemalt eelmise hooaja lõpus antud signaalide kohaselt on eelarve suurenemine algavaks hooajaks üsna naiivne lootus, siis realistlikuma variandina võib siiski hoopis midagi sellist tulla:

PG: Kovliar; välismaalane 1
SG: M.Jurkatamm; Jürgens; M.Dorbek; Ka.Kitsing
SF: Toom; Konontšuk; Kurbas
PF: Kr. Kitsing, Hermet
C: välismaalane 2; välismaalane 3

Iseenesest võib siin muidugi laveerida ka sellega, et kui Jõesaar ei suuda tänu pikale vigastuspausile välismaalt ühtegi korralikku pakkumist saada ning tema hinnalipik selle võrra odavneb, siis saaks teha Kurbas <-> Jõesaar vahetuse. Samamoodi ka varukeskmängijaga: kui Nurgeri võrdlemisi tagasihoidlik individuaalne hooaeg talle mingit head välismaa lepingut lauale ei too, siis võiks ta olla täiesti realistlik variant teise keskmängija koha peale. 

Paberil näeks selline koosseis natuke säästukoosseisu moodi välja ning tunduks eelmise hooaja taustal tagasiminekuna, aga arvestades, et ilmselt eelmise hooaja taustal tõusis ka nii mõnegi hea hooaja teinud mehe töötasu, siis it is what it is.
Drogba kirjutas:Mida Cramo peab tegema, et saada otse CL alagruppi? Mitu head hooaega Fiba Europe Cupis nagu eelmine hooaeg?
Ma konkreetsele küsimusele jään vastuse võlgu, aga iseenesest on räägitud, et CL kavatseb kas järgmisel või ülejärgmisel hooajal end natuke reformida. Ilmselt võiks see olla parim šanss jalg ukse vahele saada. Loodan väga, et ka korvpalliliit viitsib natuke lobistada ning üritada Eestile selle ühe põhiturniiri koha välja kaubelda.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kas Nurgeril polnud mitte 2a leping? Niipalju kui ma Nurgerile lähedale seisnud isikutega suhelnud olen, siis üks vägasuur põhjus miks ta Eestisse ei jäänud oli ilm. Soe Hispaania kliima oli väga suur argument, miks ta välismaale läks ja mis on ka tulevikus üsna suur faktor mängupaiga valimisel.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:Kas Nurgeril polnud mitte 2a leping? Niipalju kui ma Nurgerile lähedale seisnud isikutega suhelnud olen, siis üks vägasuur põhjus miks ta Eestisse ei jäänud oli ilm. Soe Hispaania kliima oli väga suur argument, miks ta välismaale läks ja mis on ka tulevikus üsna suur faktor mängupaiga valimisel.
Ma eeldaks, et see pole 2-aastane garanteeritud leping, vaid pigem selline 1+1 tüüpi leping, kus mõlemal poolel äkki opt out võimalus.

Seda ilma asja olen muidu minagi Nurgeri puhul kuulnud, kuid kes meist ikka Eesti sombust sügist ja talve nii väga naudiks? Kui mingi hetk on vaja leib lauale tuua ning karjääris valikuid teha, siis vast kannatab ka Eesti kliimas mängida. Eks see kõik ilmselt oleneb sellest, millised pakkumised ja variandid talle pärast seda hooaega lauale tulevad.
Vasta