Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

See on mõneti ka minu hirm, et nüüd öeldaksegi, et Kitsing ka liitub ja eesliin koos. Kalev on taoliste kummaliste riskide peale minevikus korduvalt läinud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kirvese liitumine pole eriline üllatus. Ta on tüpaažilt hoopis teistsugune mängija kelle tugevused on kõikidele siinsetele kossusõpradele tuttavad. Nüüd sõltub paljuski Kitsingust, kui peaks juhtuma et ta ei jätka Kalevis, siis oleks kindlasti 4/5 hübriidi vaja vastasel juhul on olukord üsna õhuke. Teisalt, mitte et ma oleks ülearu vaimustuses sellest, siis võib ka vabalt juhtuda, et Kitsingu liitumisel ongi korvialune lukus.
Tagaliini vast ilma välismaalasest mängujuhita hakkama ei saa ja sinna tuleb kindlasti väljast jõudu juurde.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kui Kitsingu liitumisega oleks korvialune lukus, siis oleks see ikka korralik risk (ja teisalt pettumus). Eriti arvestades, et Kitsing, Hermet ja Nurger on varasemalt eriperioodidel olnud üsna vigastusaltid.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Hetkeseis:

C: Nurger
PF: Hermet; Kirves
SF: Toom; Böckler
SG: Jurkatamm; Dorbek; Kitsing
PG: Kovliar

9 meest hetkel, loogiline oleks, et tuleb 2 pikka kellest üks on Kitsing ja teine keskmängija ning üks mängujuht. kaks lühikest meest tähendaks, et tagaliinis on natuke liiga kitsas kui just üks ei ole noormängija kellele jääkski EstLati prügiminutid.
Mis Meiers üldse teeb, lõpetab karjääri või läheb opile?
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Teistpidi võib väita, et liiga kitsaks läheks eesliinis, kui peaks veel kaks pikka liituma. Ma pigem oleks (meeldivalt) üllatunud, kui selline stsenaarium realiseeruks ning pakun, et Kurbas ja Kitsing jätkavad ja välismaalt liitub vaid üks mängujuht.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

4 pikka rotatsioonis on täiesti normaalne ja suhteliselt kindlalt võib oletada, et keegi 5 pikast on alati vigane. Seega 5 oleks minu arvates vajalik. Kui on valik Kitsingu või päris C vahel, siis eelistaksin korralikku keskmängijat. Nurgerisse ei ole mul kunagi üleliia usku olnud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Teistpidi võib väita, et liiga kitsaks läheks eesliinis, kui peaks veel kaks pikka liituma. Ma pigem oleks (meeldivalt) üllatunud, kui selline stsenaarium realiseeruks ning pakun, et Kurbas ja Kitsing jätkavad ja välismaalt liitub vaid üks mängujuht.
Siis võiks selle eesti mängijate põhise eksperimendiga juba lõpuni välja minna ja värvata teiseks mängujuhiks Timmu. Ei peaks välismängijate litsentsitasudeks sentigi maksma.

Kui siiski arvestada, et Konontšuk mängis poole ajast number nelja kohal, siis eelmise hooaja esimeses pooles oli meeskonnas viis (ja hooaja lõpus kuus) eesliini mängijat. Praeguses koosseisus pole ühtegi SF/PF tüüpi mängijat, mistõttu oleks ainult nelja eesliini mängijaga hooajale vastu minemine üsna kentsakas ettevõtmine (eriti veel arvesse võttes, et Kirves on lühikesekasvuline ja Nurger õblukesevõitu).
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

"Eesti turul pole palju mängijaid ja kuna teadsime, et Konontšuk tahab tõenäoliselt välismaale minna, siis otsisime temale asendajat. Böckler oli parim saadaolev variant."

Tsitaat Õhtulehes ilmunud artiklist.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Uhhuu kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Teistpidi võib väita, et liiga kitsaks läheks eesliinis, kui peaks veel kaks pikka liituma. Ma pigem oleks (meeldivalt) üllatunud, kui selline stsenaarium realiseeruks ning pakun, et Kurbas ja Kitsing jätkavad ja välismaalt liitub vaid üks mängujuht.
Siis võiks selle eesti mängijate põhise eksperimendiga juba lõpuni välja minna ja värvata teiseks mängujuhiks Timmu. Ei peaks välismängijate litsentsitasudeks sentigi maksma.

Kui siiski arvestada, et Konontšuk mängis poole ajast number nelja kohal, siis eelmise hooaja esimeses pooles oli meeskonnas viis (ja hooaja lõpus kuus) eesliini mängijat. Praeguses koosseisus pole ühtegi SF/PF tüüpi mängijat, mistõttu oleks ainult nelja eesliini mängijaga hooajale vastu minemine üsna kentsakas ettevõtmine (eriti veel arvesse võttes, et Kirves on lühikesekasvuline ja Nurger õblukesevõitu).
Timmu teiseks mängujuhiks ja Tass põhitsentriks ja mängime ainult eestlastega (v. Kovilar). Aga miks ka mitte :)
Toom on küll minuarust selline SF/PF
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

ok kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Teistpidi võib väita, et liiga kitsaks läheks eesliinis, kui peaks veel kaks pikka liituma. Ma pigem oleks (meeldivalt) üllatunud, kui selline stsenaarium realiseeruks ning pakun, et Kurbas ja Kitsing jätkavad ja välismaalt liitub vaid üks mängujuht.
Siis võiks selle eesti mängijate põhise eksperimendiga juba lõpuni välja minna ja värvata teiseks mängujuhiks Timmu. Ei peaks välismängijate litsentsitasudeks sentigi maksma.

Kui siiski arvestada, et Konontšuk mängis poole ajast number nelja kohal, siis eelmise hooaja esimeses pooles oli meeskonnas viis (ja hooaja lõpus kuus) eesliini mängijat. Praeguses koosseisus pole ühtegi SF/PF tüüpi mängijat, mistõttu oleks ainult nelja eesliini mängijaga hooajale vastu minemine üsna kentsakas ettevõtmine (eriti veel arvesse võttes, et Kirves on lühikesekasvuline ja Nurger õblukesevõitu).
Timmu teiseks mängujuhiks ja Tass põhitsentriks ja mängime ainult eestlastega (v. Kovilar). Aga miks ka mitte :)
Toom on küll minuarust selline SF/PF
Toomi kasutati mullu mõnikord tõepoolest small ball koosseisus suure äärena. Samas kasutati teda ka number kahe positsioonil. Olemuslikult on siiski tegemist väikese äärega. Sama kehtib ka näiteks Kurbase puhul. Mida tugevamaks lähevad vastased, seda vähem on number nelja kohal selliste gabariitidega midagi peale hakata. Kirves, kes on Toomiga sama kasvu rahmeldaja, peaks iseenesest samuti väikese ääre kohta täitma, aga kuna ta ei oska visata ja ka pallikäsitsus jätab kõvasti soovida, siis pole tal muud varianti kui üritada end korvi all kehtestada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Siis võiks selle eesti mängijate põhise eksperimendiga juba lõpuni välja minna ja värvata teiseks mängujuhiks Timmu. Ei peaks välismängijate litsentsitasudeks sentigi maksma.
Võib-olla siis juba Siim-Markus Post, kes peaks samuti vaba ja saadaval olema?
Timmu teiseks mängujuhiks ja Tass põhitsentriks ja mängime ainult eestlastega (v. Kovilar). Aga miks ka mitte :)
Äkki õnnestub Kovliar nt Prometeyle või Budivelnikule maha müüa.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

SM Post oleks küll viimane korvpallur keda ma kunagi Cramos näha tahaks - üks kõige sitema iseloomuga korvpallur. Peale käte laiutamise oskuse tal muid tugevusi mu meelest korvpalliplatsil polegi. Kovliar on vähemalt minu jaoks justkui oma mängija ja tema arengut oleks ikka tore siin jätkumas näha.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Möödunud hooajal tuli Meiersi, van Becki ja Gilberti pealt kõvasti kvaliteeti juurde, kui nüüd võrrelda neid Nurgeri, Jurkatamme või Sokuga/Postiga või siis omavahel Konontšukki ja Böcklerit, siis isegi juhul, kui nad peaksid tegema olulise arenguhüppe, võib sellest rääkida parimal juhul ehk hooaja kestel, aga siis võib juba hilja olla. Ma arvan et vähemalt kahte kui mitte isegi kolme välistäiendust oleks kindlasti juurde vaja, et korralik tulemus saavutada. Minna kohalikest poolvigase ja alamõõdulise eesliiniga hooajale vastu ajab rohkem hirmu peale. Siis ma panustaksin isegi Eesti klubidest pigem Tartu või Pärnu peale.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vaim564 kirjutas:Möödunud hooajal tuli Meiersi, van Becki ja Gilberti pealt kõvasti kvaliteeti juurde, kui nüüd võrrelda neid Nurgeri, Jurkatamme või Sokuga/Postiga või siis omavahel Konontšukki ja Böcklerit, siis isegi juhul, kui nad peaksid tegema olulise arenguhüppe, võib sellest rääkida parimal juhul ehk hooaja kestel, aga siis võib juba hilja olla. Ma arvan et vähemalt kahte kui mitte isegi kolme välistäiendust oleks kindlasti juurde vaja, et korralik tulemus saavutada. Minna kohalikest poolvigase ja alamõõdulise eesliiniga hooajale vastu ajab rohkem hirmu peale. Siis ma panustaksin isegi Eesti klubidest pigem Tartu või Pärnu peale.
Soku ja Posti võite rahus maha tõmmata.

Millist Tartu/Pärnu eesliini sa kardad võrreldes meiega? Minumeelest on praegu päris lahe ja mitmekülgne sats koos, ilmselge on see, et mõned täiendused on veel tulemas, aga et praegu võistkondi, kes meist vähem oma kaarte avaldnud juba eos nende peale panustada on küll totter :)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

ok, see oli oluline täpsustus, et tuleb veel ja mõned st rohkem kui üks :)
Vasta