Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Delfis öeldi just, et Riismaa mängib cramos uuel hooajal?? või kuulsin ma valesti?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kas Soodlalt tänast mängu kommenteerides tuli lihtsalt sisse näpukas, aga ta ütles et Joonas Riismaa mängib tuleval hooajal Kalevis.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Küllap mõtles Jurkatamme. Soodla ajab pidevalt ju mingid soga.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Ta ütles, et Mikk mängib ka!! Pluss teised kes on teada, aga see, et Riismaa.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Riismaa jätkamine Brindisis leidis klubi juhtide poolt kinnitust juba mitu kuud tagasi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Rahu, Riismaa mängib Brindisis, Soodla näpukas.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Mängumeeste podcastist väga huvitavat infot: meeskonnaga olevat liitumas Simm-Marten Saadi, mis oleks väga äge, seevastu väga kurb on see, et teise puhta keskmängija jaoks raha pole ning põdurate puusadega Nurger jääb ainsaks tsentriks.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Minu jaoks jäi see pisut kummaliseks.

Nõus, et number 5 positsiooni mängija on kallim kui number 3 positsiooni mängija, kuid mõne nooremapoolse tsentri ju ikka leiaks? Esialgu kasvõi Nurgeri back-up'iks.

Number 3 kohale on selge omanik Hugo Toomi näol olemas. Lisaks on meeskonnas nr 2 positsiooni mängumehed (Jurkatamm, Böckler, Kitsing) võrdlemisi pikad ning saaksid ka nr 3 positsioonil edukalt vahetuse antud. Rääkimata siis Kirvesest ja Hermetist, kes on samuti nr 3 positsioonil mänginud (kuigi ma ei ole nende seal kasutamise suur fänn). Number 3 positsioon on vähemalt minu silmis küll selgelt väiksema prioriteetsusega positsioon kui nr 5 positsioon.

Ma saan aru, et ideaalis soovitakse Champions League'i põhiturniirile peale saada. Juba eelmine eurosarja hooaeg näitas ära, et teatud hetkel on kaks keskmängijat hädavajalik. Champions Leagues kasvab keskmängija väärtus veelgi.

Saadi liitumine on tõesti hea uudis, kuid kui Nurger oma puusi korda ei saa, siis tuleb Saadil kiiresti mängumeeste kingadesse kasvada. Tuletan meelde, et ka Hermet on võrdlemisi kirju vigastusajalooga.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Väidetav välismängijate palkamine ainult PG ja SF positsioonile tundub tõepoolest kummaline. Hetkel on meeskonnas küll vaid üks puhtakujuline väike äär Hugo Toomi näol, aga seda positsiooni on võimelised täitma ka mitmed tagamängijad ja välismaise SF-i palkamise puhul tekiks küsimus, et milleks siis üldse Leemet Böckler meeskonda toodi (number kahe peal on juba niigi Jurkatamm, Dorbek ja Kitsing)?

Soovi Saadit meeskonnas näha olen siin ammu maha hõiganud ja kui tegemist peaks olema pikemaajalise lepinguga, siis on tegemist igati ägeda värbamisega. Hetkeseisuga pole ta aga mänginud meistriliiga tasemel minutitki ja oleks raske tahta talt debüüthooajal isegi Eesti-Läti ühisiliigas arvestatavat panust. Eurosarja mängimine korvialuse osakonnaga Nurger-Kirves-Hermet + teatav abi väikese ääre positsiooni mängivalt Toomilt ja/või välismaalaselt, tekitaks tugevat umbusku konkurentsivõimelisuse suhtes – isegi arvesse võttes Rannula suutlikkust mängijatest maksimumi välja pigistada. Hüpoteetiline Nurger-Kirves keskmängijate duo on sellise tasemega, et isegi mõni konkurent Eesti meistriliigast võib olla suuteline tugevama komplekti koostama.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Isegi Keilal peaks olema hetkel võimsam eesliin.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Eks kõrvalt vaatajana on paljud asjad mõistmatud ja tekitab küsimusi. Ise puhtalt spekuleerin, et Kitsing Kalevis uuel hooajal ei mängi ning kui ta välja ei saa, siis on Tartu ainus kes võiks temale sobiv valik olla. Heiko stiil on olnud alati mängida ühe puhta keskmängijaga, aga täie austuse juures Nurx-i vastu, siis Meiers on võrreldes temaga veidi kõrgemal levelil. Ses osas on veidi niru lugu tõesti, et kui on võimalus mängida kõrgemal levelil aga rahakott ei võimalda siis valikute küsimus. Siinjuures ei maska ära unustada, et see oli puhas Mängumeeste info - milles küll tihtilugu ei pea kahtlema. Äkki siiski leitakse pisutki vahendeid kedagi pikkade osakonda kasvõi short term contracti alusel palgata. Seda vist võib küll öelda tänase info põhjal, et kui kedagi pikkade seltskonda juurde ei tooda ning täiendust on oodata äärele ja mängujuhi positsioonile - siis tõenäoliselt võiksid nende meeste näol olla tegemist päris korralike täiendustega. Väikse eelise võiks muidugi anda juba asjaolu, et mängijate litsentsidest tulenevalt võiks veidike enam raha alles jääda, mis võimaldab uute välismaalaste tasude osas veidi juurde panna.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:Eks kõrvalt vaatajana on paljud asjad mõistmatud ja tekitab küsimusi. Ise puhtalt spekuleerin, et Kitsing Kalevis uuel hooajal ei mängi ning kui ta välja ei saa, siis on Tartu ainus kes võiks temale sobiv valik olla. Heiko stiil on olnud alati mängida ühe puhta keskmängijaga, aga täie austuse juures Nurx-i vastu, siis Meiers on võrreldes temaga veidi kõrgemal levelil. Ses osas on veidi niru lugu tõesti, et kui on võimalus mängida kõrgemal levelil aga rahakott ei võimalda siis valikute küsimus. Siinjuures ei maska ära unustada, et see oli puhas Mängumeeste info - milles küll tihtilugu ei pea kahtlema. Äkki siiski leitakse pisutki vahendeid kedagi pikkade osakonda kasvõi short term contracti alusel palgata. Seda vist võib küll öelda tänase info põhjal, et kui kedagi pikkade seltskonda juurde ei tooda ning täiendust on oodata äärele ja mängujuhi positsioonile - siis tõenäoliselt võiksid nende meeste näol olla tegemist päris korralike täiendustega. Väikse eelise võiks muidugi anda juba asjaolu, et mängijate litsentsidest tulenevalt võiks veidike enam raha alles jääda, mis võimaldab uute välismaalaste tasude osas veidi juurde panna.
Ma sellesse väga ei usu, et litsentitasudest "vabanev" raha kuidagi paremaid välismängijaid võimaldaks. Muu elu on lihtsalt niivõrd palju kallimaks läinud ning ilmselt kaob raha sinna ning eelmise hooaja aukude katteks.

Mis puudutab komplekteerimist, siis ega keegi väga ei kahtlegi, et rahaga on kehvasti ning valikud on piiratud. Pigem pani mul isiklikult kulmu kergitama, et nr 3 positsioonile otsitakse välisjõudu, kuid nr 5 positsioonile mitte. Ühte positsiooni annaks olemasolevate malenuppudega juba praegu katta, teise positsiooni osas on meil paberil ainult vigane Nurger (sest ta on juba praegu katki) ja siis ulub tema selja taga tuul. Ressurss on arusaadavalt piiratud, aga mulle tundub lihsalt naljakas, et sellisel juhul see vähene olemasolev ressurss suunatakse positsioonile mis on juba praegusel hetkel paremini mehitatud kui et positsioonile, mis on korvpallis üks olulisemaid ning hetkel selgelt alamehitatud. Raha paigutamine nr 3 toomiseks tundub lihtsalt natuke nagu luksusost.

Aga nagu varemgi olen öelnud, siis eks Rannula ja tema tiim on väikese usalduskrediidi välja teeninud küll.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma pigem usun, et SF koha peale vaadatakse viskajat, võib-olla ka sellist, kes suudab vajadusel PF katta (umbes Toomi ja Konontsuki tüüpi). Kogu austuse juures Mikk Jurkatamme vastu, ta ei ole täna veel sellel tasemel, mis van Beck, nii viskekindluses kui ka kaitses, nagu ka Böckler ei asenda Konontsukki.
Ma nüüd ei saa pihta, kas Kitsing on veel mängus ja kui ta ei liitu, kas siis ikkagi vaadatakse kedagi PF/C peale, sest muidu kataksid positsiooni vigastusega maadlev Nurger ja ei tea, mis seis on üldse Saadiga, sest viimaseid U-18 mänge ta ei mänginud. Tartu võib olla Kitsingust huvitatud küll, sest nende korvialune on praegu väga hõre. Ma isegi usun, et tema asemele võib leida mõne kobedama NCAA rookie, kes esialgu ulmesummasid ei küsi.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Ma pakun, et kui Kitsing peaks lahkuma, siis plaane muudetakse ja SF-i asemel tuuakse ikkagi keegi korvi alla. Eesliiniga Hermet, Kirves ja Nurger hooajale vastu minna oleks tõesti üsna maniakaalne.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Mis puutub seda Saadi lisandumist, siis tuleks ikkagi meeles pidada, et Saadi ideaalpositsioon peaks olema ikkagi number 4, stretch 5 jaoks jääb ta kaitses gabariitidelt väikeseks, et siis peab olema selline mees kõrval kes suudab vastaste suuri mehi katta. Et kui siin võrreldi teda Taltsiga, siis mäletatavasti ka Talts liikus 5 peale alles peale seda venemaal käiku kui massi ja jõudu oli päris palju kogunenud.
Üks potentsiaalne probleem mida ma näen, et Nurgerit ja Kirvest ei saa korraga platsil hoida, sest siis sumbub rünnak ära. Üks vastaste pikkadest saab alati korvi all passida ja läbimurdel mehe vastu võtta. Ehk siis rotatsiooni mõttes Kirves peaks tulema siis platsile kui Nurger puhkama läheb, aga siis kes keskmängija koha ära täidab?
Vasta