Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Päris huvitav vend jah, ma vaatasin et tegemist vasakukäelise mängijaga ja highlight reelis ei jätnud suurt muljet söötjana aga noh, see on täpselt nii kuidas video kokku lõigatud. Kolmeste protsent eelmine hooaeg 25% aga Gilbertil oli ka Pärnu eest 29,1, Kalevis aga juba 43% et võib olla saab ka selles osas siin sammu edasi tehtud.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas:Ma loodan lisaks ausalt ka seda, et Rannula teeb hea hooaja ja saab asjaliku välislepingu.
Rannula enda perspektiivist vaadatuna oleks see muidugi tore, aga ma arvan, et Eesti korvpalli perspektiivist vaadatuna oleks see negatiivne. Ühest küljest oleks muidugi tore, kui Eesti treener suudab kuskil liigas ukse lahti lüüa ning Eesti korvpalli heast küljest näidata. Kui on väärt klubi, siis võibolla mõne Eesti korvpallurigi kaasa võtta.

Aga teisest küljest on Rannula roll praegu Eesti klubikorvpalli arendamisel hästi suur olnud. Kõigepealt Pärnu ülesehitamine (koos Kärpiga), mis päädis lõpuks Pärnu korvpalli Euroopasse viimisega ning selliste pallurite nagu Tamm, Konontšuk ja Toom pildile toomisega. Mõni neist oli mahakantud, mõni poleks võibolla kellegi teise käe all võimalust saanud.

Seejärel Kalev, kus tehti kohe klubi ajaloo parim eurohooaeg ning aidati Konontšuk ACB-sse. Nüüd on siis omamoodi järgmine faas, kus üritatakse Kalevit veel rohkem eestlaste nägu teha ning mine sa tea, ehk õnnestub ka praegusest satsist mitu meest järgmiseks hooajaks kuhugi heasse välisliigasse saada.

Pikk jutt lühidalt - ma näen, et Rannula roll klubikorvpalli arendamisel on niivõrd suur, et mul isiklikult oleks väga kahju, kui temast saaks koondise peatreener või kui ta siirduks treenima mõnda välismaa klubi, mis ei mängi tippliigas. Ma olen alati olnud seda meelt, et meie korvpall ja korvpallikultuur areneks kiiremini, kui me suudaks ülal pidada vähemalt ühte klubi, mis mängib heal tasemel eurosarjas ning on seal konkurentsivõimeline. Kui Kalev suudaks Rannula käe all jätkata edukalt ning tuua stabiilselt eurosarja mängudeks publikut saali (a la eurosarja mängude keskmine võiks olla 3000-4000), siis on selle mõju Eesti korvpalli arengule minu meelest suurem kui see, et Rannula treenib mõnda välismaist klubi.
Viimati muutis East, 18 Aug 2023, 15:38, muudetud 1 kord kokku.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Päris huvitav täiendus jah, arvestades mis selle mehe eeldatav hinnaklass on, siis kindlasti odavam ta ei ole kui Gilbert. Mul olid kahtlused, et tuleb mingi eksootilisem mängumees.

Kolmeseid paistab ta väga hästi ei viska, aga ma arvan sellise klassiga mängija täiesti vabaks jäädes ikka koputab ära päris hea protsendiga, et kindlasti talle viset niisama pakkuma ei hakata
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Highlightsid pole küll kaugeltki tõde, aga niipalju kui sealt näha sai, siis väga ei jäänud silma, et kaitse hoiaks sellist provotseerivat distantsi ning kui ta ei viskagi teab mis kõrge% siis õnneks võistkonnas on piisaval hulgal mehi, kes tunnevad selles elemendis ennast üsna koduselt.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Rannulast, vaevalt, et koondise peatreenerina tooks ta sinna suurt muutust, sest abitreenerina on ta juba praegu tegev ja see koht võimaldab tal ka klubikorvpalllile rohkem tähelepanu pöörata, seega rollijaotus on praegu päris hästi paigas. Ega see Toijala nüüd nii kehv mees ka ei ole nagu temast teinekord üritatakse pilti maalida, oma head ja vead tal on, kuid keskeltläbi saab hakkama ja managerina tuli temaga kaasa ikka kvalitatiivne hüpe. Samas kui Rannula saab võimaluse mõnes välisklubis, siis tuleb muidugi minna, loodetavasti veidi kõrgemal tasemel kui Varrak seda tegi, see on juba omaette kogemus. Selleks tuleb aga teha eurosarjas häid tulemusi, et sind üldse märgatakse.

Bradfordil kogemust on, mänginud ka Itaalia liigas, loodetavasti sobitub meeskonda. Meeskonna jaoks on sel hooajal kindlasti oluline, kui kohalikud suudavad panustada, eeskätt Jurkatamm, Hermet, Böckler, Kitsing peavad tegema sammu edasi. Ühtegi eredat tähte praegu ei ole, seepärast on meeskonnavaim väga oluline. Õnneks on ka kõik positsioonid enam-vähem kaetud.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Postimehes Rannula sissevaade komplekteerimisse: https://sport.postimees.ee/7838885/kas- ... sega-marki" onclick="window.open(this.href);return false;
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kõik nagu nii seda lugeda ei näe ju.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Rannula:
- sai mängijaid valida umbes samas rahalises piiris kui mullu.
- eesmärk, et võistkonnas olevatel eestlastel oleks roll ka tähtsates mängudes.
- kuna G-liigas ja USA ülikoolides on palgad nii palju kasvanud, on välismängijaid üha raskem leida.
- tagaliinis on väga tähtis, et oleks mängijad, kes suudaks kaitses survet anda, selle mõttega sai ka Bradford võetud.
- Suarez: oli vaja pikka, kes suudaks mängida nii «viie» kui ka «nelja» peal, ning kellel oleks ka väljast vise.
- tahab pikka rotatsiooni ja võrdset pinki, et vastavalt vastasele saaks asju muuta ning rollid võivad mängult-mängule muutuda.
- esimene kontrollturniir 8.–9. septembril Leedus.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

See Leedu turniir peaks olema Vladas Garastase auks korraldatav turniir, mis toimub 8.-9. septembril. Lisaks Kalevile osalevad veel Wolves, VEF ja korraldajaklubi Neptunas. Kalevi poolfinaali vastane peaks olema just Neptunas.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Mis siis Kristjan Kitsingust saab? Kuskilt mingeid infojuppe välja ei leki?

Päris nõme oleks, kui ta tuleks hooaja alguses a'la Keila särgis väljakule :D Või kas on siiski mingi variant veel klubil et Kitsingu mahutab ikka kampa ära?
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Kitsing kindlasti töötuks ei jää, siin võibolla on käärid pakkumiste ja soovidega. Võibolla ta pole eriti huvitatud mingitest Rumeenia ja Ungari vms liigadest
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Rumeenia liiga ülemine ots tundub täitsa asjalik. Ma ei ole pigem kindel, et kas need satsid teda tahavad. Kitsing on praeguseks niivõrd nišimängija, et seda luksust ei saa iga klubi lubada.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

ma pigem mõtlesin seda, et elu-olu ja tingimused ei vasta päris samadele standarditele nagu lääne-euroopas, kuskil rumeenias bussiga loksuda ühes mitte-midagi ütlevast linnast teise kõlab vähemalt sama halvasti kui Tallinn - Riia - Tallinn otsa nühkida, saalid ja kogu see muu inventar sealkandis ka selline, et pärast vaatad Sadolini spordihoonet hoopis teise pilguga

Et mängija seisukohast näiteks Belgia - Hollandi satsid tõenäoliselt palju ahvatlevamad, Saksamaast ja teistest rääkimata.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Nagu siin varasemalt on siristatud, siis Nordil ja Kalev/Cramol läksid teed lahku, Nordist lahkus suur punt treenereid ja asjapulki ning lõid KK Sokud millest saab siis uus Cramo kasvulava.

Kui keegi tahab artikli pastebini panna, siis oleks tänulik!
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202277 ... levcramoga" onclick="window.open(this.href);return false;
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Minu meelest igati positiivne areng, kui Uuehendriku ambitsioonidel ka korralik tegevuskava all on:
"Nord soovis panustada laiemalt mitme spordiala harrastamisse ehk multisporti, meie tahtsime tegeleda korvpalliga kitsamalt, pakkudes oma õpilastele hästi korraldatud ja mitmekülgset treeningtööd, arenguvõimalusi ja võistlusväljundit, mistõttu lõime klubi KK Sokud. Meil on suured sportlikud eesmärgid, arendame saavutussporti ja tahame üles kasvatada uued Sokud, Kurbased ja Dorbekud."
Suures plaanis näib kogu see jant olevat seotud lihtsalt sellega, kuidas osapooled treeningmetoodikat näevad: ühed tahaks natuke suuremat spetsialiseerumist korvpallile ja korvpallitehnilistele elementidele (ning rõhk rohkem saavutusspordile), teised tahaks natuke hilisemat spetsialiseerumist korvpallile ning võibolla hoida asju rohkem harrastusspordi tasemel.

Kõige positiivsem nüanss on see, et uus KK Sokud on Kalev/Cramoga edasisest tihedamalt seotud. Ehk et suures plaanis hakkab järjest enam tekkima orgaaniline tervik ning loogiline klubi struktuur. Üldiselt tundub selline win-win olukord mõlema poole jaoks ning loodetavasti suudetakse tekitada pikaajaline koostöö sellest.

Artiklist sai ka selle teada, et Nordi kasvandiku Simm-Marten Saadiga taheti lausa 5-aastast lepingut sõlmida, kuid noormees valis praegu USA variandi.
Vasta