Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

East kirjutas:Ma loodan, et Treier ei tee kiirustatud otsuseid. Minu arust ei peaks praegu olema peamine eesmärk saada võimalikult tugevasse meeskonda, vaid pigem leida see organisatsioon, kes esimesel kõrgliiga aastal pakuks kõige paremaid võimalusi enese lahti mängimiseks.

Seega kui Ravenna näiteks peaks Serie A koha saama ning suudaks senise peatreeneri ka alles hoida, siis tunduks minu meelest Ravennas jätkamine suurepärase variandina. Dinamo on muidugi ahvatlev, aga nagu öeldud, siis minu jaoks tunduks kõige tähtsam, et valik oleks hoolega läbi mõeldud ning kaalutletud.
Mis tahes Serie A klubiga ta ka ei liitu, siis esimesel hooajal on raske loota, et ta staatus saab olema enamat kui 11.-12. mängija. Tippklubi ridadesse kuulumisega kaasneks eurosarjas osalemine ja suurema mängude arvuga seega ka suurem võimalus mänguaega teenida. Minu jaoks oleks positiivne juba see, kui ta esimesel hooajal kõrgseltskonnas suudaks koguda üle 200 mänguminuti. On muidugi variant, et mitmete klubide majanduslik seisukord halveneb sedavõrd, et tekib ridamisi Pesaro taolisi meeskondi, kus noormängijatel on märkimisväärne roll. Ma pigem siiski ei usu sellesse, vaid kaldun arvama, et liiga tase jääb samaks, lihtsalt mängijate palgad langevad märkimisväärselt – nagu ka igal pool mujal.

Kui Serie A peaks laienema vaid ühe klubi võrra, siis selleks saab ilmselt olema Torino. Nad on Ravennaga võrreldes märksa jõukam klubi ja nad on ilmutanud ka selget soovi kõrgliigasse naasta. Puhtalt võiduprotsendi alusel vääriks seda kohta muidugi Ravenna.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas East »

Uhhuu kirjutas:
East kirjutas:Ma loodan, et Treier ei tee kiirustatud otsuseid. Minu arust ei peaks praegu olema peamine eesmärk saada võimalikult tugevasse meeskonda, vaid pigem leida see organisatsioon, kes esimesel kõrgliiga aastal pakuks kõige paremaid võimalusi enese lahti mängimiseks.

Seega kui Ravenna näiteks peaks Serie A koha saama ning suudaks senise peatreeneri ka alles hoida, siis tunduks minu meelest Ravennas jätkamine suurepärase variandina. Dinamo on muidugi ahvatlev, aga nagu öeldud, siis minu jaoks tunduks kõige tähtsam, et valik oleks hoolega läbi mõeldud ning kaalutletud.
Mis tahes Serie A klubiga ta ka ei liitu, siis esimesel hooajal on raske loota, et ta staatus saab olema enamat kui 11.-12. mängija. Tippklubi ridadesse kuulumisega kaasneks eurosarjas osalemine ja suurema mängude arvuga seega ka suurem võimalus mänguaega teenida. Minu jaoks oleks positiivne juba see, kui ta esimesel hooajal kõrgseltskonnas suudaks koguda üle 200 mänguminuti. On muidugi variant, et mitmete klubide majanduslik seisukord halveneb sedavõrd, et tekib ridamisi Pesaro taolisi meeskondi, kus noormängijatel on märkimisväärne roll. Ma pigem siiski ei usu sellesse, vaid kaldun arvama, et liiga tase jääb samaks, lihtsalt mängijate palgad langevad märkimisväärselt – nagu ka igal pool mujal.

Kui Serie A peaks laienema vaid ühe klubi võrra, siis selleks saab ilmselt olema Torino. Nad on Ravennaga võrreldes märksa jõukam klubi ja nad on ilmutanud ka selget soovi kõrgliigasse naasta. Puhtalt võiduprotsendi alusel vääriks seda kohta muidugi Ravenna.
Jah, nõus. Lihtsalt jõukamad klubid suudavad palgata nii paremaid Itaalia korvpallikodakondsusega mängijaid ja ka paremaid välismängijaid - mistõttu võib olla igas mõttes keerulisem end rotatsiooni murda. Mänge oleks muidugi rohkem, aga see ei anna samas siiski garantiid, et mänguminutid hetkelisteks ei jää.

Ravenna oleks minu meelest selles suhtes suurepärane variant, et esiteks ei saa nad tervet tiimi rahapakiga kokku osta, teiseks on surve tulemusele väiksem, ning kolmandaks (eeldusel, et peatreener jääb) on märksa mugavam teha samm edasi keskkonnas, mida sa juba tunned ja kus sa tead, et sind usaldatakse. Ravenna puhul, arvestades ka majanduslikku olukorda, ei imestaks ma, kui nad leiaks kõrgliigasse tõusmise puhul Treierile hea rolli ning pakuks ka mõningast avanssi eksimuste osas. Vaimusilmas oleks minu jaoks ideaalne variant, et Treier saaks esimese hooaja Lega A's teha Ravenna ridades ning alles seejärel suuremale ampsule mõelda.

Aga eks lõppkokkuvõttes on see äärmiselt individuaalne. Ma kindlasti ei oleks ka kurb, kui Treier otsustab tugevamasse klubisse mineku kasuks ning üritaks end seal pildile mängida. Kindel on see, et arengu mõistes oleks tal aeg liiga osas järgmine samm teha.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas ok »

Tegelikult on ju vahva, kui Itaalia kõrgliigasse on saamas mees, kes ei pruugiks Eesti koondises isegi 12 hulka pääseda, kui kõik paremad kohal oleks. Eesliinimeestest Vene, Kitsing, Kotsar, Nurger peaks kindlasti eespool olema pingereas, pluss Hermeti ja Tassi puhul on ka maitse asi, keda eelistada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

https://www.pianetabasket.com/serie-a2/ ... -a2-204673" onclick="window.open(this.href);return false;

Näib, et Hugo Erkmaaga jäädi Napolis rahule ja ta on jätkamas seal ka järgmisel hooajal. Erkmaa sai oma esimesel hooajal Itaalia esiliigas kirja 9 mängu ning keskmiselt 9 minutiga kogunes statistikasse 1,7p+1,4lp+0,6rs, visketabavus oli kahestel 49% ja kolmestel 28%. 1999. aastal sündinute n-ö suurest viisikust on ta karjäär kulgenud seni kõige tagasihoidlikumalt ning mahajäämus Kullamäe, Raieste, Treieri ja Tassi suhtes on viimastel hooaegadel pigem üha suurenenud.

Napoli on ka üks klubisid, kes on andnud märku huvist Itaalia kõrgliigasse tõusmise vastu. Itaalia kõrgliigasse on praeguse seisuga tõusmas vaid üks meeskond – selleks on Torino –, aga kuna mitmed klubid eesotsas Cremona, Rooma ja Pesaroga on (väga) suurtes rahalistes raskustes, siis võib Itaalia kõrgliigas toimuda suuremat sorti verevahetus ja sinna võib tõusta ka näiteks Treieri ja Jurkatamme senine koduklubi Ravenna. Ravenna on igatahes väga vihaselt reageerinud selle peale, et Itaalia korvpalliliit otsustas nende asemel edutada kõrgliigasse Torino, ehkki Ravenna oli Itaalia esiliiga parima võiduprotsendiga meeskond.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Sassari peatreener kinnitas Kaspar Treieri palkamist. Järgmisel hooajal mängib eurosarjas (Meistrite liigas) seega vähemalt üks eestlane. Nüüd on huvitav näha, kas Treier saab olema esimene vahetus number nelja kohale või jääb ta pelgalt 11.-12. mängijaks.

https://sportando.basketball/pozzecco-c ... -italiano/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Sander Raieste lülitati hooaja lõppvaatuseks Baskonia koosseisu. Tõenäosus mänguaega teenida on siiski pigem väike. Ta on Kurucsi, Sedekerskise ja Gonzaleze kõrval üks neljast noormängijast Baskonia 16-mehelises koosseisus.

https://www.baskonia.com/rumbo-a-valenc ... 0l3TJbgw20" onclick="window.open(this.href);return false;
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

üks noor siis jälle ameerikas juures, näis kuhu ta sealt edasi jõuab, kas tuleb kogemustega tagasi või saab kuhugi norm ülikooli, Tartust läheb Hannes Saar Floridasse DME sports akadeemia nimelisse akadeemiasse.
http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=7183" onclick="window.open(this.href);return false;

ja Eurohopes teatas twitteris:
2021 class Estonian SF Markus Ilver ('02) from Massanutten (VA) has received an offer from Nebraska, per sources
et siis üks NCAA 1 divisjoni pakkumine Ilveril olemas
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas HypeBeast »

Tegelikult peaks Ilveril neid D1 pakkumisi päris mitmeid juba olema aga Nebraska üks nimekatemast koolidest küll jah. Kui ma ei eksi siis peaks tal ka näiteks Xavierist pakkumine olema.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Mikk Jurkatamm on pärast kaht Ravennas veedetud hooaega klubi vahetamas. Ravenna andis ühtlasi teada, et nad loobusid taotlemast kohta Serie A-s. Jurkatamm sai viimasel hooajal korralikult mänguaega (keskmiselt 18 minutit), aga statistika jäi pigem kahvatuks (4,8p+2,3lp+1,0rs, kolmesed vaid 26%). Itaalia kõrgliigasse siirdumist on tema puhul ilmselt palju loota, aga mine sa tea. Bologna Virtusel on igatahes otsustamise koht, kas pikendada temaga lepingut (leping kehtiks sel juhul veel neli aastat) või lasta ta vabaks. Loodetavasti saab juuli lõpus näha Jurkatamme debüüti A-koondises.

https://www.pianetabasket.com/serie-a2/ ... nza-205736" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

https://www.gazzetta.it/basket-italiano ... resh_ce-cp" onclick="window.open(this.href);return false;

Sassari peatreener sattus väidetavalt klubi omanikuga konflikti ja meeskonna eesotsas ei jätka. Kui Kaspar Treier pole jõudnud veel lepingut allkirjastada, siis võib treenerivahetus ohtu seada tema siirdumise Serie A-sse. Möödunud hooajal jäi Treieril teadupärast Itaalia kõrgliigas mängimata, kuna Avellino pidi hooaja eel majanduslike raskuste tõttu Serie A kohast loobuma.

Pesaro klubi teatas, et järgmisel hooajal jätkatakse mängimist Itaalia kõrgliigas. Henri Drelli leping Pesaroga kehtib veel kaks hooaega. Pesaro langemise korral esiliigasse oleks leping katkenud. Drell on teada andnud, et ei soovi Pesaros jätkata. Saab olema huvitav näha, kuidas olukord laheneb.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas East »

Korvpall24.ee artiklist huvitav lõik:
Kas uuel hooajal astub esiliigas väga domineerivaid esitusi näidanud noormees sammu edasi? “Põhimõtteliselt on otsus tehtud, aga praegu ei hakka seda veel välja ütlema,” jättis Toom hetkel veel küsimuse õhku.
Keegi Toomi tegemistest teab midagi? Eesti, välismaa?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

See ütleb Raieste väljavaadete kohta Baskonias nii mõndagi, et klubi seisukohast igasuguse tähtsuseta mängus Hispaania liiga finaalturniiril (Baskonia on koha poolfinaali juba kindlustanud), on ta oma meeskonna ainus nooremapoolne mängija, kes koosseisu ei mahtunud.

http://jv.acb.com/partido.php?c=1705464" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui Baskonia peaks otsustama Raiestega lepingut mitte katkestama, siis see tähendaks tema jaoks tõenäoliselt raisatud hooaega. Kalevi poolehoidjana sooviks näha teda siia naasmas ning Jõesaare kohta üle võtmas.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas HypeBeast »

Mõtlesin just sama asja, et kui tegu pole just mingi treeningul saadud vigastusega, siis ei näe mingit mõtet tal terve aasta Baskonia pingil ära raisata.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas East »

Julgen arvata, et eks palju oleneb ka sellest, kes järgmine hooaeg seal vägesid juhatab. Mulle on jäänud kuidagi mulje, et Dusko Ivanovic ei ole võibolla ka see treener, kes noori väga julgelt kaasata ja kasutada tahaks.

Kuid jah, kisub sinnapoole, et võibolla oleks mõistlikum teha samm tagasi, et teha seejärel uuesti samm edasi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

East kirjutas:Julgen arvata, et eks palju oleneb ka sellest, kes järgmine hooaeg seal vägesid juhatab. Mulle on jäänud kuidagi mulje, et Dusko Ivanovic ei ole võibolla ka see treener, kes noori väga julgelt kaasata ja kasutada tahaks.

Kuid jah, kisub sinnapoole, et võibolla oleks mõistlikum teha samm tagasi, et teha seejärel uuesti samm edasi.
Baskonias kipub noormängijate suretamine pigem traditsiooniks olema – sõltumata sellest, kas peatreeneriks on Perasovic, Martinez või Ivanovic. Kõigi märkide järgi jätkab Ivanovic Baskonia juhendamist ka järgmisel hooajal. Baskonia on alati jätnud sellise klubi mulje, kes kogub kokku erinevate noortekoondiste liidreid vaid selleks, et teised klubid neid endale ei saaks. Ise nad nendega midagi peale hakata ei oska. Õnnelikud on need noormängijad, kes pääsevad kuhugi laenule. Aga alati leidub ka selliseid mängijaid nagu Ajdin Penava, kes tegi NCAA-s vägeva hooaja (March Madnessil lülitati välja Rauno Nurger ja Wichita State), kuid on pidanud kahe Baskonias veedetud hooaja jooksul piirduma mängudega Hispaania tugevuselt kolmandas ja neljandas liigas. Baskonia duubel jätkab järgmisel hooajal mängimist tugevuselt neljandas liigas ja oleks muidugi täielik katastroof, kui Raieste hooaeg mööduks seal. Selles samas, Eesti esiliigaga võrdväärsel tasemel liigas hakkab järgmisel hooajal teadupärast mängima Henri Veesaar. Loodetavasti mõni ajakirjanik uurib välja, miks Raieste Baskonia koosseisu ei mahtunud, mida ta ise sellest arvab ja kuidas ta nüüd oma tulevikku näeb, olles veetnud Baskonias kuu aega trennikehana.
Vasta