Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Maksim Arket »

Ramo Kask delfi intervjuus mainis, et ollakse suhtluses välismaal olevate eestlastega. Mingi lootus veel säilib, et ehk päästetakse kullamäe ära sealt burgosest. Miks mitte ka Raieste kui ta taas täiesti marginaalses rollis on.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Baskonia asjapulkade sõnul on Raieste kuni novembrini mängukõlbmatu. Nii et isegi kui ta peaks saadetama siia mängutunnetust koguma, siis kulub tükk aega, enne kui ta saab jälle platsile joosta.

Kullamäe päästemissiooni järele näikse olevat pakilisem vajadus nii mängija enda kui ka Kalevi komplekteerituse seisukohast.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas HypeBeast »

Uhhuu kirjutas:Baskonia asjapulkade sõnul on Raieste kuni novembrini mängukõlbmatu. Nii et isegi kui ta peaks saadetama siia mängutunnetust koguma, siis kulub tükk aega, enne kui ta saab jälle platsile joosta.

Kullamäe päästemissiooni järele näikse olevat pakilisem vajadus nii mängija enda kui ka Kalevi komplekteerituse seisukohast.
Millise augu Kullamäe täpsemalt Kalevi komplekteerituses täidaks? Tagaliin on juba niigi ülerahvastatud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Baskonia asjapulkade sõnul on Raieste kuni novembrini mängukõlbmatu. Nii et isegi kui ta peaks saadetama siia mängutunnetust koguma, siis kulub tükk aega, enne kui ta saab jälle platsile joosta.

Kullamäe päästemissiooni järele näikse olevat pakilisem vajadus nii mängija enda kui ka Kalevi komplekteerituse seisukohast.
Millise augu Kullamäe täpsemalt Kalevi komplekteerituses täidaks? Tagaliin on juba niigi ülerahvastatud.
Selle augu, mis on mängujuhi kohal – seal on ainult Lewis + lätlane, keda isegi VEF eriti ei mängitanud.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas HypeBeast »

Esiteks pole Vitols tasemelt kehvem kui Sokk nii et ta peaks varumängujuhi kohustustega hakkama saama küll. Teiseks saab vajadusel mängujuhina kasutada ka Melsonit ehk pole erilist vajadust kolmanda mängujuhi järgi (kes ju ka tegelikult puhas mängujuht pole).
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas JukuNoorem »

HypeBeast kirjutas:Esiteks pole Vitols tasemelt kehvem kui Sokk nii et ta peaks varumängujuhi kohustustega hakkama saama küll. Teiseks saab vajadusel mängujuhina kasutada ka Melsonit ehk pole erilist vajadust kolmanda mängujuhi järgi (kes ju ka tegelikult puhas mängujuht pole).

Kullamäe oleks üks korraliku tasemega eestlane, keda kannatab väljakule saata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Ma nüüd küll ei usu, et Hispaania kõrgliiga tippklubi vahetamine - kogu lugupidamise juures - Cramo varumängujuhi koha vastu näitaks suurt edasiminekut, pigem on see allaandmine. Tuleb ikkagi üritada ennast kehtestada ja enne hooaja algust paaniliselt hädakella lüüa on ka pisut enneaegne. Hooaeg on pikk, kõike võib juhtuda ning mingil hetkel võib ka rotatsiooni sisse mängida. Praegu pole märke ka sellest nagu üritaks Burgos temast iga hinna eest lahti saada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Ma nüüd küll ei usu, et Hispaania kõrgliiga tippklubi vahetamine - kogu lugupidamise juures - Cramo varumängujuhi koha vastu näitaks suurt edasiminekut, pigem on see allaandmine. Tuleb ikkagi üritada ennast kehtestada ja enne hooaja algust paaniliselt hädakella lüüa on ka pisut enneaegne. Hooaeg on pikk, kõike võib juhtuda ning mingil hetkel võib ka rotatsiooni sisse mängida. Praegu pole märke ka sellest nagu üritaks Burgos temast iga hinna eest lahti saada.
Kui kontrollmängudes platsile mitte usaldamine pole märk, et klubi uus peatreener tal meeskonnas kohta ei näe, siis ma ei tea, mis see märk olema peaks. Meeskonnas on vaid üks vaba koht ja see on praeguste väga selgete märkide kohaselt minemas noore ungarlase kätte, kes kuu aega tagasi meeskonda toodi.

Ma ei näe põhjust, miks Kullamäest ei võiks Kalevis kujuneda Lewisega võrdväärselt minuteid jagav mängija. Hispaania liiga VTB vastu vahetamine pole just eriline tagasiminek.
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Maksim Arket »

Võibolla ma liialdan, aga see mis hooajaeelsetes mängudes on toimunud on naeruväärne. Kui Hispaania esiliiga suurim skooritegija ei saa konkreetselt ühtegi võimalust, samal ajal kui stabiilselt teenib minuteid noormees kes ungari liigas viskas 6 punkti mängus ja on senistes mängudes kohati isegi palli üle toomisega raskustes, siis ei saa enam rääkida sellest, et Kristian peab ennast tõestama vms. Siin on selge, et burgose treeneri silmis on ta totaalselt maha kantud ja pole mõtet seal aega raisata.

Samuti ei ole Cramo enam mitu head aastat klubi kuhu siirdumist peaks oluliseks tagasiminekuks pidama. Ma ei usu, et Cramo tase jääb oluliselt alla näiteks Itaalia või Saksamaa liiga keskmikele, samuti on vastased - eriti kui mängitakse ka meistrite liigat - väga tugevad. Kalevi staatus euroopas on tänaseks selline, et kui 22 aastane kullamäe teeks VTBs 12 punkti mängus oleks tal kõik uksed avatud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Niipalju võib vast öelda, et väga suure tõenäosusega tegemist ei ole tagakiusamise või treeneri pahatahtlikkusega, kindlasti on seal mingid omad põhjused, miks hooajaeelsetes kontrollmängudes on olukord just selline, kuid hooaeg on pikk ja mõndagi võib muutuda. Alles hiljuti nõuti siin üsna samadel põhjustel kooris Drelli tagasi, aga kontrollkohtumiste põhjal võiks pigem väita, et ta saab alanud hooajal olema üks Pesaro põhimängijaid. Loomulikult ei saa noormängija, ükskõik kui andekas, klubisse minna suhtumisega, et teate, mina olen see ja see ja mina pean platsile saama - sellise konnatiigi staari suhtumisega ei jõuagi kusagile. Siin lööb mõnedel kohati välja selline kolkapatriotistlik suhtumine, et teate, kogu see Euroopa värk on jama ja vot VTBs mängivad tõelised mehed. Kui vaadata kasvõi Venemaa koondise pealt, siis seda kusagilt küll välja ei paista. Sellepärast, kui kellelegi on tekkinud võimalus Euroopa tippliigades mängida, siis võiks vähemalt üritada. Ja veel (see ei kehti Kullamäe kohta), kui sa ei suuda end mitme hooaja jooksul Itaalia madalamates liigades kehtestada, siis vaevalt sa seda suudad mujalgi, isegi Eesti-Läti ühisliigas, kuid nagu öeldud - üritada loomulikult tasub.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas East »

Nõus nendega, kes ennustavad, et vähemalt sel hooajal ja selle peatreeneri käe all Kullamäel Burgoses mänguminuteid loota ei ole. Martinez-Jõesaar ning Ivanovic-Raieste võiks olla head näited sellest, et kui peatreeneriga kohe alguses head klappi/usaldust pole, siis on seda väga keeruline ümber pöörata. Eriti kui peatreener ei taha isegi hooajaeelsetes kohtumistes mängijast paremat pilti ette saada.

Mis väljavaated oleks? Kui ma Kullamäe oleks, siis tahaks esiteks sotti saata, et kas Burgos näeb temas üldse lähiajal mängijat, keda nad vajaksid. Kui mitte, siis tunduks mõistlik üritada pikk leping osapoolte kokkuleppel katkestada ning hakata otsima uut meeskonda. Mõni Hispaania meistriliiga nõrgem meeskond, mõne muu Euroopa riigi meistriliiga meeskond (näiteks Saksamaa) - ma arvan, et Kullamäe potentsiaali arvestades ning eelmise hooaja esituste pealt võiks mõni huviline ikka olla. Hispaania esiliiga võiks variant olla ainult ja ainult siis, kui Kullamäe liituks seekord mõne sellise meeskonnaga, kes mängiks väga tugevalt LEB Goldi võidu peale ning kellega koos oleks tõenäoline järgmiseks hooajaks ACB-sse tõusta.

Kui Burgos siiski Kullamäest loobuda ei taha (või vastupidi), siis loodaks tõesti, et Kalevil oleks võimalust ta laenule võtta. Arvestades, et Kullamäe on üsna regulaarselt Kalevi tegemistel VTB-s silma peal hoidnud, siis julgen arvata, et tema arvatavasti tulla ei kardaks. Mänguaja osas ei ole tal põhjustki peljata, sest ta oleks Eesti mängijatest Kalevis kõige kõrgema klassiga. Võib ju väita, et tagaliin on hetkel ülerahvastatud, aga usun, et vajadusel saab asju ka natuke ümber mängida. Samuti võiks kõigepealt esimesed Kalevi mängud ära vaadata, et saada aru, kui hea klassiga välismängijad (eelkõige Lewis ja Melson) sel hooajal Kalevis üldse on.
vaim564 kirjutas:Niipalju võib vast öelda, et väga suure tõenäosusega tegemist ei ole tagakiusamise või treeneri pahatahtlikkusega, kindlasti on seal mingid omad põhjused, miks hooajaeelsetes kontrollmängudes on olukord just selline, kuid hooaeg on pikk ja mõndagi võib muutuda. Alles hiljuti nõuti siin üsna samadel põhjustel kooris Drelli tagasi, aga kontrollkohtumiste põhjal võiks pigem väita, et ta saab alanud hooajal olema üks Pesaro põhimängijaid. Loomulikult ei saa noormängija, ükskõik kui andekas, klubisse minna suhtumisega, et teate, mina olen see ja see ja mina pean platsile saama - sellise konnatiigi staari suhtumisega ei jõuagi kusagile. Siin lööb mõnedel kohati välja selline kolkapatriotistlik suhtumine, et teate, kogu see Euroopa värk on jama ja vot VTBs mängivad tõelised mehed. Kui vaadata kasvõi Venemaa koondise pealt, siis seda kusagilt küll välja ei paista. Sellepärast, kui kellelegi on tekkinud võimalus Euroopa tippliigades mängida, siis võiks vähemalt üritada. Ja veel (see ei kehti Kullamäe kohta), kui sa ei suuda end mitme hooaja jooksul Itaalia madalamates liigades kehtestada, siis vaevalt sa seda suudad mujalgi, isegi Eesti-Läti ühisliigas, kuid nagu öeldud - üritada loomulikult tasub.
Drell oli ka teistsuguses olukorras. Tal on juba praegu vist neljas treener? Ma ei mäletaks, et väga paljud oleks karjunud siis, kui ta Repeša käe all mängis või kui praegune peatreener ametisse tuli (praeguse treeneri puhul on kõik alles väga värske, poleks põhjustki olnud).

Mis puudutab seda "kolkapatriotistlikku" suhtumist, siis see on minu meelest su enda leiutis. Keegi pole öelnud, et "kogu see Euroopa värk on jama ja vot VTBs mängivad tõelised mehed". See on täielik liialdus, mille sa oled endale mingil põhjusel ise konstrueerinud. Kui ta saaks ACB-s normaalseid mänguminuteid (esialgu kasvõi 10-15), siis palun mängigu seal ning ma usun, et mitte kellelgi poleks mitte mingisugust kobisemist. Kui ta aga peab suure tõenäosusega terve hooaja olema kolmeteistkümnes või neljateistkümnes mängija, siis palun ütle mulle, et mis see point tema jaoks on? Ma tuletan meelde, et praegusel hetkel ei ole teda isegi ametlikult põhimeeskonda ennistatud, vaid ta lihtsalt teeb hooajaeelse ettevalmistuse Burgosega kaasa. See tähendab, et tänasel päeval ei ole tal Burgoses isegi ametlikku kohta rosteris olemas.

Täiesti loogiline, et kui heal tasemel eestlasest mängija on sellises olukorras, siis hakkavad mõned korvpallisõbrad teda Kaleviga seostama (muuhulgas, sest ka Kalevil on tasemel eestlasi vaja). Ma ütlen veelkord, et vahet pole, kas VTB on Euroopa tugevuselt teine, kolmas või neljas liigas - see ei ole praegu oluline. Oluline on see, et Kullamäe leiaks algavaks hooajaks klubi, kus teda usaldatakse ning kus ta saaks normaalselt mänguaeg. Oluline on see, et ta saaks mängutaseme poolest Hispaania esiliiga keskmikust meeskonnast sammu edasi teha. Kalev täidab mõlemad kastid ära ja pakub aastaks head väljundit + eestlase staatuse tõttu oleks ta ilmselt ka natuke paremas olukorras, kui näiteks mõnes välisklubis.

Veelkord. Kui Kullamäel oleks praegu võimalus mõnes heas meistriliigas (ACB, Lega A, BBL, Betclic), siis ei oleks absoluutselt probleemi ning näeksime ilmselt kõik heameelega teda karjääri välismaal jätkamas. Probleem on selles, et tänasel päeval, 03.09.2021, ei kuulu Kullamäe isegi Burgose põhimeeskonda ning terendab ees hooaeg ilma igasuguse mänguajata.

Ma olen nõus, et kannatlikkust peab olema ning esimese setbacki puhul ei tohi alla anda, aga samamoodi peaks mängijal olema piisavalt nutikust, et oma olukorda realistlikult hinnata ning saada aru, kui tema olukord on hapu. Samuti julgust, et vajadusel teha muudatusi oma olukorra parandamiseks.
Viimati muutis East, 03 Sept 2021, 09:24, muudetud 2 korda kokku.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas HypeBeast »

Jah, Drell on saanud kontrollkohtumistes palju minuteid ja hästi hakkama, seega keegi ei nõua praegu temalt ka keskkonna vahetust. Tema puhul ei olnud ka küsimus nii väga mänguminutite teenimises vaid suuremas rollis, mida eelnevad kaks hooaega talle pole pakkunud.
Kokkuvõttes vahet pole, mis põhjustel Kullamäe kontrollkohtumistest suuresti eemale on jäänud, praegune olukord on igal juhul halb. Et ta ennast rotatsiooni murraks, peaks toimuma küllaltki kardinaalseid muutused, mida ei pruugi tulla ning mille tulemusel võib Kullamäe see hooaeg täiesti ilma mängudeta jääda (kui prügiminutid välja jätta).
Keegi ei ütle ka, et VTB on maailma parim liiga, kus kõik eestlased ilmtingimata mängima peaksid. Kuid fakt on see, et tegu on Euroopa paremuselt teise kohaliku liigaga ACB järel (see hooaeg juba vb kolmas Himki loobumise tõttu Itaalia/Türgi liiga järel, aga point säilib). Ehk kui asjad näiteks Hispaanias ei suju ning paremaid pakkumisi peale Kalevi pole, siis ongi enamasti loogiline samm tulla siia, mitte IGA HINNA eest välismaal edasi proovida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Loomulikult, praeguses olukorras ta treenib Burgose klubiga, kellega on tal mitmeaastane leping. Ma usun, et peatreener tahab kõigepealt Kullamäes selgusele jõuda, et kas ta sobitub tema mänguplaani ja siis kuidas teda vajadusel kasutada, see protsess praegu käib. Kui klubi temast loobub, siis tekib uus olukord, kuid ma väga ei usu, et ta ilma klubita jääb, kas saadetakse kusagile laenule või klubi ei näe mingil põhjusel ka pikemat perspektiivi ja loobub temast, see selgub lähitulevikus, kuid siin on ta paremas olukorras, kui nii mõnigi teine Eesti mängija, sest ma arvan, et Euroopas talle kosilasi leiduks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Henri Drell ja Pesaro mängivad Horvaatias kontrollturniiri finaalis Cibona vastu:

http://live.jokerswidget.org/freelivema ... 42860.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Kristian Kullamäe agoonia sai jätku. Viimases kontrollkohtumises ei mahtunud ta enam isegi koosseisu.

https://www.sanpabloburgos.com/80-88-buen-camino/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta