VTB Ühisliiga 2013/2014

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

Kui jätta välja kõik need pseudorahvuslikud rusikaga vastu rinda tagumised ja muud hüüded ning vaadata olukorda väga ratsionaalselt, siis on selge, et midagi on vaja muuta. Ma olen juba aru saanud, et paljudele lähevad korda ainult KML mängud ja välisliigasid võetakse kui tüütut lisakoormust ning ma täielikult aktsepteerin, et asju saab ka niiviisi vaadata, aga ... Praeguse süsteemi jätkumisel peaks Cramo omama suurt koosseisu, et siis erinevates liigades erinevate koosseisudega välja tulla. See poleks midagi enneolematut, kunagi praktiseeris isegi nt Dolphins ja mingis mõttes töötas see ka hooaja alguses.
KML: Kui liiga keskmine tase oleks võrreldav Leedu omaga, siis oleks loomulik, et kõik on võrdsed ja mängivad neli ringi omavahel läbi jne, paraku avalduvad siiski selged klassivahed, mistõttu oleks mingisugunegi eristumine lihtsalt mõistusepärane, sest muidu kannatavad rahvusvahelised mängud. Tegelikult ka kohalikud mängud, kuhu tullakse lihtsalt lolli mängima või üritatakse mänge poole jõuga võtta.
Ma pean väga mõistusepäraseks, kui eelmise aasta võitja või kaks või kolm paremat alustavad veerandfinaalist (Nagu BBL-s) tingimusel, et nad mängivad ka mõnda rahvusvahelist sarja.
Vahevariant võiks olla, et nad mängivad põhiturniiril ainult kaks vooru. Kindlasti oleks mõistusepärane vähemalt KML mängude ja BBL alagruppide mängude ühitamine, st BBL mängud võiksid arvesse minna ka KML-s.
Karikamängud olid vähemalt Cramo jaoks küll täielikult mõttetu lisakoormus. Selle aasta karikafinaalis osalemine, kus suurte raskustega võideti põhimeeste abil pronksimängus TTÜ, mõjus negatiivselt ka VTB mängudele, siis tuli pakk Jenisseilt ja muidu mõõn. Venemaa variant ehk et seal saab kasutada ainult kohalikke mängijaid, oleks mitmeski mõttes huvitav ja annaks võimaluse ka kohalikel silma paista. Väide, et siis ju Cramo ei saaks osaleda, ei ole kindlasti mitte pädev või vähemalt mitte mõistuslikult seletatav. Venemaal paljud tippklubid karikamängudel ei osale või osalevad duubliga. Samuti sunniks see värbama kohalikke pallureid, mille üle on siin ka palju ehteestlaslikult vingutud ja tänitatud. Aga ma ei näeks probleemi, kui suured klubid karikamängudest eemale jäävad, sest see suurendaks väiksemate motivatsiooni, kellel avaneb reaalne võimalus karikas koju tuua.
BBL ma erinevalt jälle paljudest alamõõduliseks sarjaks ei pea. Paljudele Eesti klubidele on see ainus võimalus konnatiigist välja tulla ning sel aastal ei oldud ka nii päris peksupoisid enam. Pealegi on see sari, mille Cramo sugune klubi võiks vabalt kinni panna.
Ma näeksin Cramot heameelega ka mõnes eurosarjas (see vabandaks ainsana BBL-st eemalejäämist). Paljud VTB klubid on seda suutnud, nii et siin ma mingit suurt vastuolu ei näe. Raske on ju ka prognoosida VTB tulevikku, sest poliitika võib selle sarja populaarsust mõjutada ja mingil hetkel võibki see muutuda Venemaa lahtisteks MV-ks, kust mitte-SRÜ klubid eemale hoiavad. Ma ei arva, et sellest sarjast peab kümne küünega kinni hoidma, rohkem sõltub see liiga enda arengust.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma olen juba aru saanud, et paljudele lähevad korda ainult KML mängud ja välisliigasid võetakse kui tüütut lisakoormust ning ma täielikult aktsepteerin, et asju saab ka niiviisi vaadata, aga ...
Huvitav, mina pole küll märganud, et kellegi arvates on Cramo ja VTB või Rock ja Eurochallenge teisejärguline või tüütu lisakohustus.
Ma pean väga mõistusepäraseks, kui eelmise aasta võitja või kaks või kolm paremat alustavad veerandfinaalist (Nagu BBL-s) tingimusel, et nad mängivad ka mõnda rahvusvahelist sarja.
See lõhuks ära kogu liiga struktuuri ja vähendaks kokkuvõttes huvi KMLi vastu, mistõttu kokkuvõtteks kannataks kogu Eesti korvpall. Võimalus osaleda 1-2 ringi vähem on piisav kompromiss.
Väide, et siis ju Cramo ei saaks osaleda, ei ole kindlasti mitte pädev või vähemalt mitte mõistuslikult seletatav.
Jutt oli sellest, et viimati poleks Cramo saanud selle kaks-mängu-samal-päevas asja pärast osaleda.
Venemaal paljud tippklubid karikamängudel ei osale või osalevad duubliga. Samuti sunniks see värbama kohalikke pallureid, mille üle on siin ka palju ehteestlaslikult vingutud ja tänitatud. Aga ma ei näeks probleemi, kui suured klubid karikamängudest eemale jäävad, sest see suurendaks väiksemate motivatsiooni, kellel avaneb reaalne võimalus karikas koju tuua.
Karikamängude pärast hakkaks keegi jah hooaja eel rohkem kohalikke värbama. :D
Aga kui suured klubid loobuksid, siis poleks karikavõistlustel ju niipaljugi mõtet kui praegu?
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Mario »

Võrdluseks: Läti liigas (10 tiimi) mängivad 8 meeskonda 4 ringi, Ventspils (Eurocup+Balti playoff) 2 ringi ja VEF (VTB+Eurocup) 1 ringi (ainult Ventsiga 2 mängu). Kaks paremat alustavad kohamänge poolfinaalist.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas michaelEP »

Miks siis võrkpallis pole ühisliiga mingit müstilist rahvusliku alustala ja struktuuri ära lõhkunud?

Kas VTB on lõhkunud huvi Venemaa korvpalli vastu? Ei tasu nii patoloogiliselt muutusi karta. Ärge tulge rääkima kuidas Balti liiga on täie tervise juures ja atraktiivne võiet KML põhiturniiri kohtumisi saadab suur publikuhuvi
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas KalevRuus »

michaelEP kirjutas:Miks siis võrkpallis pole ühisliiga mingit müstilist rahvusliku alustala ja struktuuri ära lõhkunud?

Kas VTB on lõhkunud huvi Venemaa korvpalli vastu? Ei tasu nii patoloogiliselt muutusi karta. Ärge tulge rääkima kuidas Balti liiga on täie tervise juures ja atraktiivne võiet KML põhiturniiri kohtumisi saadab suur publikuhuvi
Hmm, kuidas seletada. Ma kardan, et kui Cramo ja Rock või äkki ka Tarvas KMLi põhiturniiril ei osaleks, siis rahva ja ka sponsorite huvi võiks tõepoolest langeda. Ja Rapla või Pärnu taolistele klubidele võiks see olla päris ränk hoop, eriti kui BBLis jääks kaks divisjoni ja nemad toksiks muidugi seal teises. Arvan, et Rapla või Pärnu publikule pakub pigem huvi mäng Tarvaga kui tundmatutest meestest koostatud Jurmala või Nevezisega.
Kui aga nn keskmikklubid peaksid nõrgenema, oleks see hoop ka Cramodele ja Rockidele sest suuresti sealt tulevad ka nende mängumehed.
Näiteks, ega BBLi puhul polnud see ka hea variant kui vahepeal Zalgiris, Rytas ja vist VEF osalesid analoogiliselt alles play-offidest. Siingi foorumis kõlas korduvalt seisukoht, et selline jama tuleb lõpetada - osalege kas algusest peale või ei osale üldse.
VTB ja Venemaa osas on raske kommenteerida sest taustu ei tea aga ei imestaks kui turunduslikus mõttes pakuks sealsele rahvale sõnapaar Venemaa meistrivõistlused rohkem huvi kui segane nimetus VTB ühisligga, mis oleks justkui Venemaa tšempionaat aga osalevad ka mingid Loimaad ja Nymburkid...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas: Huvitav, mina pole küll märganud, et kellegi arvates on Cramo ja VTB või Rock ja Eurochallenge teisejärguline või tüütu lisakohustus.
Mina olen küll märganud, et kui siin ükskõik millist reformi algatada, tõusevad hüüded - käed eemale KML-st jaui Cramo ei mängi Audentesega, siis sureb Eesti korvpall välja. :D
See lõhuks ära kogu liiga struktuuri ja vähendaks kokkuvõttes huvi KMLi vastu, mistõttu kokkuvõtteks kannataks kogu Eesti korvpall. Võimalus osaleda 1-2 ringi vähem on piisav kompromiss.
See hirm on põhjendamatu. Mitte midagi ei lõhuks ära. Publikuhuvi oleks ka endine, kui vaadata palju käis vaatamas Cramo mänge K-Kalevi, Audentese või Valgaga ning võrrelda seda teiste kohtumisega. Väide nagu tõstaks Cramo ja Rocki osalemine põhiturniiril nende mängude külastatavust ei ole kindlasti õige, pigem suurendab seda edukas esinemine rahvusvahelistes sarjades.
Jutt oli sellest, et viimati poleks Cramo saanud selle kaks-mängu-samal-päevas asja pärast osaleda.
No just, poleks olnud vaja neid mänge mängida, need ei andnud Cramole mitte midagi, vaid lõhkusid mehi ja mängude kalendrit. Tark oleks olnud finaalturniirist loobuda. Ma arvan ka, et väiksemate klubidega osalemine pigem suurendaks publikuhuvi ja lisaks väiksematele motivatsiooni. Ka TTÜ või Pärnu suudaksid siis võita karika. Cramo ja Rock võiksid paremal juhul osaleda duublitega, mida on siis mõne vähem mänguaega saava mängijaga tugevdatud. Mulle näiteb läheb korda, kuidas Cramo esineb VTB-s või BBL-s ja seal põrumist kariksavõit küll kuidagi ei kompenseeri.
Karikamängude pärast hakkaks keegi jah hooaja eel rohkem kohalikke värbama. :D
Jah, aga see on vastupolus sinu väitega karikamängude suurest tähtsusest :D Probleem on tõesti rohkem selles, et lihtsalt pole kedagi värvata, aga kindlasti oleks see kohalikele üks võimalus end näidata ja pildile mängida (mis on erinev kõiksugustest kvootidest, mis piiravad välismängijate osalust).
Aga kui suured klubid loobuksid, siis poleks karikavõistlustel ju niipaljugi mõtet kui praegu?
Ma juba ütlesin, et vastupidi, konkurents karika peale kindlasti tugevneks ja kohapeal tekiks ka publikuhuvi kui Valga või Rapla konkureeriks tõsiselt karikavõidule. Ma ei usu, et valgakatele ja raplakatele pakuksid suuremat rõõmu kindlad kaotused suurtele.
VTB ja Venemaa osas on raske kommenteerida sest taustu ei tea aga ei imestaks kui turunduslikus mõttes pakuks sealsele rahvale sõnapaar Venemaa meistrivõistlused rohkem huvi kui segane nimetus VTB ühisligga,
No seal on igale maitsele erinevaid liigasid. Superliigas (kus osales M.Dünamo) on välismaalaste osalus piiratud.
Arvan, et Rapla või Pärnu publikule pakub pigem huvi mäng Tarvaga kui tundmatutest meestest koostatud Jurmala või Nevezisega.
Paraku on see Rapla või Pärnu jaoks pea ainus võimalus end rahvusvaheliselt võrrelda ja kindlasti kasulikum, kui päevast päeva samade võistkondade vastu KML-i toksida. Just Eesti väiksemate klubide jaoks on BBL säilimine oluline ja viimane hooaeg näitas, et sellest on hakatud ka aru saama. Üha vähem mindi sinna lolli mängima ja üritati Läti-Leedu jt klubidele vastu panna.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

Mario kirjutas:Võrdluseks: Läti liigas (10 tiimi) mängivad 8 meeskonda 4 ringi, Ventspils (Eurocup+Balti playoff) 2 ringi ja VEF (VTB+Eurocup) 1 ringi (ainult Ventsiga 2 mängu). Kaks paremat alustavad kohamänge poolfinaalist.
No just, miks selline süsteem ei võiks Eestile sobida? Ma küll ei leia, et koduliiga toksimine suurendab publikuhuvi rohkem, kui rahvusvahelistes sarjades osalemine.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas japs »

Avaldan ka arvamust:

Suurte klubide kokkupuude tagumiste ja keskmikega põhihooajal peab jääma, selles pole minujaoks küsimustki (ei pea olema täismahus). Aga olulisem on see, et kossu arengu seisukohalt oleks hädavajalik riigi meistrikate ühendamine BBLiga. Loomulikult huvitab Rapla sponsoreid vähem madistamine Läti- Leedu väikesatsidega, aga selleks olekski mõistlik tekitada nn konverentside süsteem, geograafiliselt lähematega mängitaks põhihooajal rohkem ja kaugematega vähem. Hea tahte korral, midagi tehniliselt teostamatut pole. Eesti ja loodetavasti ka Läti osas küsimust ei tekiks, aga arusaadavalt on küsitav Leedu huvi... oleme ausad, vähemalt TTÜ tasemel satse saaks Leedus kokku panna kümneid. Aga ka siin pole midagi ületamatut, tuleb lihtsalt Leedukatele piisavalt präänikut jagada - suurem osalevate klubide arv, playoff süsteem, jne (küsimusi palju, aga kõik lahendatavad). Iga riigi suurklubide väiksem mängude arv põhiturnal on hea tahtena lahendatav.
Aga kui Leedukatega kohe kokkuleppele ei saada, miks mitte alustada esialgu vaid Lätiga? Tase ühtlasem, reisid lühemad, motivatsioon parem.

Sellise süsteemi kõrval tõuseks automaatselt veelgi karikavõistluste tähtsus (mängiks ainult Eesti klubid) (ma tõesti ei saa aru jutust, et karikavõistlused on mõtetud ja tähtusetud... olete ikka viimaste aastate mänge vaadanud?).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

japs kirjutas:Avaldan ka arvamust:
Suurte klubide kokkupuude tagumiste ja keskmikega põhihooajal peab jääma, selles pole minujaoks küsimustki (ei pea olema täismahus).
Küsimus ei ole nende täielikus kaotamises, vaid nende mahtu tuleks oluliselt vähendada, puht pragmaatilistel põhjustel: et suured saaksid osaleda rahvusvahelistes sarjades
Aga olulisem on see, et kossu arengu seisukohalt oleks hädavajalik riigi meistrikate ühendamine BBLiga. Loomulikult huvitab Rapla sponsoreid vähem madistamine Läti- Leedu väikesatsidega, aga selleks olekski mõistlik tekitada nn konverentside süsteem, geograafiliselt lähematega mängitaks põhihooajal rohkem ja kaugematega vähem. Hea tahte korral, midagi tehniliselt teostamatut pole. Eesti ja loodetavasti ka Läti osas küsimust ei tekiks, aga arusaadavalt on küsitav Leedu huvi... oleme ausad, vähemalt TTÜ tasemel satse saaks Leedus kokku panna kümneid. Aga ka siin pole midagi ületamatut, tuleb lihtsalt Leedukatele piisavalt präänikut jagada - suurem osalevate klubide arv, playoff süsteem, jne (küsimusi palju, aga kõik lahendatavad). Iga riigi suurklubide väiksem mängude arv põhiturnal on hea tahtena lahendatav.
Aga kui Leedukatega kohe kokkuleppele ei saada, miks mitte alustada esialgu vaid Lätiga? Tase ühtlasem, reisid lühemad, motivatsioon parem.
Seda mõtet ma põhimõtteliselt toetan. Ma ei usu, et see madistamine ka väga sponsoreid häirib, kui see toob kaasa tulemuse. Pikka aega oli probleemiks see, et peale kolme esiklubi said kõik teised klubid "Läti/Leedu väikeklubidelt" lihtsalt haledalt tappa. Viimane hooaeg oli juba lootustandev.
Sellise süsteemi kõrval tõuseks automaatselt veelgi karikavõistluste tähtsus (mängiks ainult Eesti klubid) (ma tõesti ei saa aru jutust, et karikavõistlused on mõtetud ja tähtusetud... olete ikka viimaste aastate mänge vaadanud?)
Mõttetud ja tähtsusetud on need Cramo ja Rocki jaoks, siin on suur vahe, eriti sel juhul, kui neil on tihe mängudekalender. Suurte kõrvalejäämine (või siis duubliga väljatulek) suurendaks karikamängude atraktiivsust väikeste jaoks, neil tekiks reaalne võimalus karikavõiduks.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas MEGA IRW »

Luganski ja Donetski klubid on järgmine aasta VTBs, vene natsirezhiim peab ju meelelahutust pakkuma.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Egert »

Veideman sai ka siis vooru parim auhinna. Kui meeskond võidab, siis neid auhindu ikka kukub. Hooaja peale 6 nädala parima tiitlit + 1 kuu parima tiitel.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas japs »

vaim564 kirjutas:
Suurte klubide kokkupuude tagumiste ja keskmikega põhihooajal peab jääma, selles pole minujaoks küsimustki (ei pea olema täismahus).
Küsimus ei ole nende täielikus kaotamises, vaid nende mahtu tuleks oluliselt vähendada, puht pragmaatilistel põhjustel: et suured saaksid osaleda rahvusvahelistes sarjades
Seda ma ju kirjutasingi, et osalema ei peaks täismahus. Aga samas ei tohiks kindlasti liitumine olla alles playoffis, kokkupuude peab olema ka põhiturnal.

Sellise süsteemi kõrval tõuseks automaatselt veelgi karikavõistluste tähtsus (mängiks ainult Eesti klubid) (ma tõesti ei saa aru jutust, et karikavõistlused on mõtetud ja tähtusetud... olete ikka viimaste aastate mänge vaadanud?)
Mõttetud ja tähtsusetud on need Cramo ja Rocki jaoks, siin on suur vahe, eriti sel juhul, kui neil on tihe mängudekalender. Suurte kõrvalejäämine (või siis duubliga väljatulek) suurendaks karikamängude atraktiivsust väikeste jaoks, neil tekiks reaalne võimalus karikavõiduks.
Klubide poolet võttes, siis Rocki jaoks polnud kindlasti tegu tähtsusetu võiduga. Kalevi osas võttis sel aastal motti maha halb ajagraafik (ei süüdista seal kedagi). Varasemate aastate kohta ei saa küll öelda, et Kalev seda tähtsusetuks on pidanud. Aga olulisem on rahva huvi ja meedia kajastus ning siin pole väga mõtet kurta.
tarvafänn
Kasutaja
Postitusi: 113
Liitunud: 28 Jaan 2012, 19:31

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas tarvafänn »

Minu arust võiks Eestist iga aasta vähemalt 3 meeskonda mängida eurosarju. Olgu selleks siis EuroCup või EuroChallenge või kaugemas tulevikus Euroliiga. Kalev võiks selle Balti liiga nahhui saata ja asi ants. VTB+EuroCup+KML 2 ringi on norm küll. Ja BBLi väärtus võiks tõusta sellega, et seal jagatakse eurolohti. Nagu Aadria liigas vahepeal oli.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas zero0 »

tarvafänn kirjutas:Minu arust võiks Eestist iga aasta vähemalt 3 meeskonda mängida eurosarju. Olgu selleks siis EuroCup või EuroChallenge või kaugemas tulevikus Euroliiga. Kalev võiks selle Balti liiga nahhui saata ja asi ants. VTB+EuroCup+KML 2 ringi on norm küll. Ja BBLi väärtus võiks tõusta sellega, et seal jagatakse eurolohti. Nagu Aadria liigas vahepeal oli.
Unistada ju võib...
flymadman
Kasutaja
Postitusi: 147
Liitunud: 02 Aug 2014, 16:33

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas flymadman »

eks siin ikkagi saab klubi eelarve määravaks,lihtsalt see aasta on ōnnestunud hästi esineda ja klubisse ōiged mängjiad saada. Mōeldes reaalselt siis sellist ōnnestumist lähiaastatel ootada et korduks uuesti on suhteliselt ebareaalne.
Kui siiski eelarve lubaks siis tōesti vōiks uuesti proovida eurocupi,seal tegusi tehes saaks silma jääda.
Huvi pärast selle aasta eurocupi meeskondadest kellega ka kalev on kohtunud.
Riia Vef ei suudnud midagi ,9 kaotust üks vōit.Sama moodi sai täpselt tappa alagrupis Teine lätlaste sats Ventspils.
Nymburg kogus alagruppis 5 vōitu ja 5 kaotust,järgmises vahegruppis langesid välja 2 vōitu ja 4 Kaoutusega.See juures suudeti vôita Kasani Unicsiit kes rihib hetkel turniiri vōitu.Suhteliselt uskumatu üldse mōelda et eurocupis tehti oma ära aga vtb see hooaeg täielik läbi pôlemine.Kaleviga vōiks sama juhtuda kui kahte kōva liiga korraga mängida.
Sama jutt täpselt Oktybri kohta,alagrupp 6 vōitu ja edasi ja vahegruppis 3 vōitu ja 3 kaotust.Vtb liiga nende jaoks see aasta kindlasti läbipōlemine.
Ning ülejäänud Vtb venemaa meeskonnad kes ka hetkel vb tabeli tippus on suudnud ja ka eurocupil edukat olla,vähemalt veerandfinaali jōudud vōid edasi.Hetkel poolfinaalides vōiks ka eurocupis rohkem venemaa klubisi olla kui nad juba loosi tahtel poleks veeranfinaalis kokku läinud,näiteks Zenit langes sealt himkiga mängides.
Suletud