Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:
RK kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
Puudu on ka „hispaanlane“ Stefan Vaaks, „itaallane“ Tormi Joonatan Metsla ja "ameeriklane" Erik Makke.
Need puha 2005 aastakäigu omad, pikkadest ka “itaalane” Soodla vōiks sinna lisada aga keegi neist reaalselt ei kandideeri selle aasta u18 koondisesse , ei ole sellist kvaliteeti neil, 2005 a omadest on ainult Aav ja Mägi reaalselt kandidaadid ja vbl ka Arop aga kui Veesaar, Tassa ja Jurtsenko terved ja meeskonnas on siis kahtlen et ka Arop 12 hulka kandideerib.
Kogu austuse juures, kui BSBC koondisesse kuuluvad mängijad nagu Allik, Malm või Suurorg ja korvialuses osakonnas on paar mängijat, kes paistavad silma vaid gabariitide poolest, siis ma ei näe põhjust, miks ükski eelnimetatud mängijatest ei võiks samuti antud koondisesse kuuluda.
Eelmise aasta u16 koondise mängudes need eelnimetatud noorhärrad küll mingit suurt muljet ei jätnud , tõsi Metslal tuli mõni mäng isegi suht ok välja aga teised härrad küll olid suht haledad :D
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Drogba »

Sirvisin siin optibet Rahvaliig protokolle ja märkasin, et Kuusmaa poeg müttas 3 mängu rahvaliigas Exmet-i nimelise meeskonna eest, eeldan, et Aivar seal ise treener? Üks mäng paugutas 32 silma.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Võib vist pommuudiseks pidada:

Kaspar Kuusmaa liitus Pärnuga. Esialgu testiperiooodiks.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas toivo »

Huvitav käik.
Samas on Eestis ilmselt lihtsam täiskasvanute seas jalga ukse vahele saada ja PAF liiga ei tohiks näiteks Itaalia esiliigale tasemelt väga palju alla jääda (rääkimata madalamatest liigadest).
Itaalia mängijapass on olemas ja nagu Jurkatamm näitas, siis on võimalik ka siit heade esituste korral Serie A-sse liikuda.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Esialgu pole kuulda olnud, mis selle põhjuseks on, et Kuusmaa otsustas Eestisse naasta, aga puht sportliku poole pealt peaks tegemist olema hea otsusega. 18-aastane talendikas mängija peaks igapäevaselt pallima juba täiskasvanute seas. Itaalial oli pakkuda vaid mängud noorteklassis ja mõned juhuslikud mängud esiliigas, kui mõni esindusmeeskonna liige oli mängukõlbmatu. Treeningkvaliteedi osas ei tohiks ka mingit tagasilööki olla, kuivõrd Pärnu on kõrgemast klassist meeskond kui Itaalia esiliiga lõpuosas virelev Stella Azzura. Kuusmaa on meie korvpallis sellise kategooria talent, kelle puhul sooviks, et Kalev/Cramo lööks letti pikaajalise lepingu ja võtaks ta arendusprojektiks.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas theundertaker »

Olen samameelt, et ta võiks tulla cramosse järgmine hooaeg.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Maxi »

Teadmata mängija taset ma pigem talle Cramosse tulekut küll ei soovi, tihe mängudegraafik tähendab et treenigute arv ja kvaliteet ei pruugi olla parem kui mõnes teises EstLat klubis, kui rotatsiooni sisse ei pääse siis pingiotsal jõlkumine üldiselt kellelegi kasuks tulnud ei ole. Pärnus on võimalik ennast platsile mängida ja Rannula ning Kullamäe on täiesti heal tasemel treenerid. Cramosse on mõistlik tulla sellise taseme pealt kus on võimalik VTBs ka minuteid saada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Kui on valida Egert Halleri suguste VTB-perspektiivita mängijate värbamise ja meie A-kategooria talentidega pikaajaliste lepingute – mille pealt on kunagi ehk võimalik ka üleminekutasu teenida – sõlmimise vahel, siis minu jaoks pole erilist küsimust, kumba varianti eelistada.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas theundertaker »

Maxi kirjutas:Teadmata mängija taset ma pigem talle Cramosse tulekut küll ei soovi, tihe mängudegraafik tähendab et treenigute arv ja kvaliteet ei pruugi olla parem kui mõnes teises EstLat klubis, kui rotatsiooni sisse ei pääse siis pingiotsal jõlkumine üldiselt kellelegi kasuks tulnud ei ole. Pärnus on võimalik ennast platsile mängida ja Rannula ning Kullamäe on täiesti heal tasemel treenerid. Cramosse on mõistlik tulla sellise taseme pealt kus on võimalik VTBs ka minuteid saada.

Oleks vaja teha restart ja vahetada välja enamus mehed ja tuua noored pluss 2-3 head kallimat meest.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vanafänn »

Ma sellega olen küll päri, et ühe kvaliteetse Eesti mängija peab tooma, kellel on variant seda tiimi tassida. Hermet oleks olnud too tüüp, aga teda kas ei koti kõrgliiga tase või tal on muud huvid tekkinud. Las Kuusmaa teeb selle sutsu Pärnus ära ja kui on kvaliteeti, siis küll Ramo talle midagi õiget oskab pakkuda.

Mul sisetunne ütleb, et järgmine hooaeg nkn Robi enam pole ja äkki Reinbok pukis? Igastahes sinna oma eesti noorte seisukorda peaks/võiks rohkem panustada, muidu kaotatakse täielikult ära üks huvitav nüanss kuidas publikut juurde tuua.
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas sveiks »

vanafänn kirjutas:Ma sellega olen küll päri, et ühe kvaliteetse Eesti mängija peab tooma, kellel on variant seda tiimi tassida. Hermet oleks olnud too tüüp, aga teda kas ei koti kõrgliiga tase või tal on muud huvid tekkinud. Las Kuusmaa teeb selle sutsu Pärnus ära ja kui on kvaliteeti, siis küll Ramo talle midagi õiget oskab pakkuda.

Mul sisetunne ütleb, et järgmine hooaeg nkn Robi enam pole ja äkki Reinbok pukis? Igastahes sinna oma eesti noorte seisukorda peaks/võiks rohkem panustada, muidu kaotatakse täielikult ära üks huvitav nüanss kuidas publikut juurde tuua.
See on ikka päris jube perspektiiv. Reinboki noortekoondised olid täiesti lootusetud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas marxx762 »

Ma ise olen seoses noorte ja andekate teemal pikalt juurelnud, et miks üks või teine ei taha tulla Kalevisse vaid eelistab pigem liituda mõne veidi lahjema Eesti klubiga. Olgu siis tänavuse aasta varamul näitena toodud Jurkatammed, Kuusma või Drell. Viimase puhul tuleb muidugi arvesse võtta asjaolu, et Henril on oma kindel eesmärk ning soov mida ta soovib hetkel veel elus hoida.

Aga tulles tagasi nende esimese kolme juurde, siis miks pole nende jaoks Kalev hea koht kuhu mängima tulla. Liigad mida klubi pakuks on eeskujulikud, roster kellega treenida on samuti võrreldes eelnevate klubidega uuel tasemel. Aga miskipärast langeb valik madalamate klubide peale. Ma arvan, et suuresti peitub põhjus just selles, et Cramo mängude graafik on sedavõrd tihe ja reisimist palju, siis ei jää noorele ja piisavas mahus kvaliteet treeningu aega üleliia palju alles. Lisaks on pidev surve ning võimalust eksida väljakul antakse sulle märksa vähem. Sellepärast nii mõnigi noor on sel ja ka eelnevatel aastatel soovinud võtta veidi pehmema koorega pähkli, et saada piisavalt treenida, eksida, areneda mängijana ning teha statistikat - misläbi on võimalik taas välismaist lepingut püüda.

Kõlab küll veidi kentsakalt, aga Kalev/Cramo on täna oma väljundi poolest meie talendikatele noortele esimeses valikus liialt suure riskiga mängupaik mida valida. Cramosse sobiksid pigem just sellised veidi karastunumad mängumehed - al'a Kullamäe, Drell, Raieste, Tass, Kriisa. Mehed kel on teatud arenguetapid juba läbi käidud ning nad suudavad selle reisimise ja väheste treeningutega oma arengut jätkata.

Ehk siis Cramo on keeruline koht kuhu päris rohelisel lootustandval noorel tulla. Pigem ma ütleks, et täna on selliste poiste jaoks kõige parem koht kus mängida - Tartu. Seal on lisaks Est-Lat liigale ka väike eurosarja väljund, lisaks ühtlane sats, kus on palju samas vanuses kutte ning tulemustel pole niivõrd suurt kaalu kui Kalevil. Mitte et Cramos saaksid olema mitmete kaotuste järel fataalsed tagajärjed ning Tartus mitte, aga teatav erinevus on siiski olemas, vähemal minu meelest.

Cramo seisukohalt saab muidugi keeruline olema neid eelpool mainitud pool produkte endale värvata, sest nende palgasoov on juba miskit muud ning riski tase neid palgates on ka mõnevõrra suurem, kui võtta mõni ameeriklane. Kokkuvõttes saab igati huvitav olema, millise satsiga mängitakse uuel hooajal. Olen eelkõnelejaga nõus, et tõenäoliselt Robi ei jätka, küll aga olen veendunud, et Reinbok uueks treeneriks ei saa. Kui eestist kedagi proovida, siis oleks see Priit Vene.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas HypeBeast »

marxx762 kirjutas:Ma ise olen seoses noorte ja andekate teemal pikalt juurelnud, et miks üks või teine ei taha tulla Kalevisse vaid eelistab pigem liituda mõne veidi lahjema Eesti klubiga. Olgu siis tänavuse aasta varamul näitena toodud Jurkatammed, Kuusma või Drell. Viimase puhul tuleb muidugi arvesse võtta asjaolu, et Henril on oma kindel eesmärk ning soov mida ta soovib hetkel veel elus hoida.

Aga tulles tagasi nende esimese kolme juurde, siis miks pole nende jaoks Kalev hea koht kuhu mängima tulla. Liigad mida klubi pakuks on eeskujulikud, roster kellega treenida on samuti võrreldes eelnevate klubidega uuel tasemel. Aga miskipärast langeb valik madalamate klubide peale. Ma arvan, et suuresti peitub põhjus just selles, et Cramo mängude graafik on sedavõrd tihe ja reisimist palju, siis ei jää noorele ja piisavas mahus kvaliteet treeningu aega üleliia palju alles. Lisaks on pidev surve ning võimalust eksida väljakul antakse sulle märksa vähem. Sellepärast nii mõnigi noor on sel ja ka eelnevatel aastatel soovinud võtta veidi pehmema koorega pähkli, et saada piisavalt treenida, eksida, areneda mängijana ning teha statistikat - misläbi on võimalik taas välismaist lepingut püüda.

Kõlab küll veidi kentsakalt, aga Kalev/Cramo on täna oma väljundi poolest meie talendikatele noortele esimeses valikus liialt suure riskiga mängupaik mida valida. Cramosse sobiksid pigem just sellised veidi karastunumad mängumehed - al'a Kullamäe, Drell, Raieste, Tass, Kriisa. Mehed kel on teatud arenguetapid juba läbi käidud ning nad suudavad selle reisimise ja väheste treeningutega oma arengut jätkata.

Ehk siis Cramo on keeruline koht kuhu päris rohelisel lootustandval noorel tulla. Pigem ma ütleks, et täna on selliste poiste jaoks kõige parem koht kus mängida - Tartu. Seal on lisaks Est-Lat liigale ka väike eurosarja väljund, lisaks ühtlane sats, kus on palju samas vanuses kutte ning tulemustel pole niivõrd suurt kaalu kui Kalevil. Mitte et Cramos saaksid olema mitmete kaotuste järel fataalsed tagajärjed ning Tartus mitte, aga teatav erinevus on siiski olemas, vähemal minu meelest.

Cramo seisukohalt saab muidugi keeruline olema neid eelpool mainitud pool produkte endale värvata, sest nende palgasoov on juba miskit muud ning riski tase neid palgates on ka mõnevõrra suurem, kui võtta mõni ameeriklane. Kokkuvõttes saab igati huvitav olema, millise satsiga mängitakse uuel hooajal. Olen eelkõnelejaga nõus, et tõenäoliselt Robi ei jätka, küll aga olen veendunud, et Reinbok uueks treeneriks ei saa. Kui eestist kedagi proovida, siis oleks see Priit Vene.
Senist hooaega vaadates vaevalt et Stelmahers suvel kuigi ahvatlevaid pakkumisi välismaalt saab, samuti pakun et Cramo siiski üritab koostööd jätkata. Seega valem tema siia jätmiseks võiks olemas olla. Kui ta aga siiski lahkuma peaks, siis loodan, et tuuakse keegi noor ja ambitsioonikas treener (a la Hamburgi Calles) välismaalt. Ei paista paraku Eestist hetkel kedagi, kes meeskonnaga midagi huvitavat korda viia võiks.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas East »

Läheb küll off-topicuks, aga minu meelest poleks Robiga jätkamine üldse halb variant. Tänavune hooaeg tundub küll nii ja naa, aga minu meelest on selles süüdi ka asjaolu, et varasemal kahel hooajal on VTBs tehtud keskmisest parem tulemus. Selgeks tuleks muidugi saada, mis on nii Robi kui Kalevi motivatsioon koos jätkata.

Mis treenereid puudutab, siis võiks ju teise naaberriigi Soome poole vaadata. Paar nende treenerit on Euroopas väga hinnatud ning nende peale ilmselt hammas ei hakka (kui ei suudeta just kellelegi maha müüa, et Tallinn on kodule ja perele mõnusalt lähedal), kuid miks ei võiks kasvõi Toijala variandiks olla? Usun, et kahe koha ühildamine võiks võimalik olla - tegutseda nii koondise peatreenerina kui ka Kalevi peatreenerina.

Mis noormängijaid puudutab, siis olen nõus nendega, kes arvavad, et 18- või 19-aastasel noorukil pole mõtet noortekorvpallist otse Kalevisse tulla. Vähemalt hooaeg-kaks võiks meestekorvpallist all olla, sest siis on kohanemine kergem. Teine asi on see, et klubil peaks olema kindel plaan, kuidas nad noormängijat arendada tahavad ning millised tema arenguetapid olema peaksid. Selle koostamine ei saa olla ainult tagatoa ülesanne, vaid ka peatreener ja tema tiim peab olema sellesse kaasatud.

Väga palju on lennutatud argumenti, et välismaised treenerid ei hooli kohalike noormängijate arengust ja tahavad vaid võita - aga kas mõni ajakirjanik on üldse vaevunud klubijuhtidelt kunagi uurima, et kas kohalike noorte arendamine on nende poolt välismaise peatreeneri eesmärkide ja kohustuste hulka pandud? Ma olen täiesti kindel, et on võimalik ka välistreenerid panna suuremal määral kohalike noorte arengust hoolima ning teha seda niimoodi, et samal ajal ei kannataks tulemused. Küsimus ongi eesmärkide seadmises ja ka nende kommunikeerimises.

Kui noormängijad näevad, et klubil on nendega konkreetne plaan (sh ka soov ja eesmärk kohalikke noori uuele tasemele aidata) ja pikaajaline nägemus, siis võiks Kalev hoobilt atraktiivsema mängupaigana tunduda. Seniks kuni noormängijaid tahetakse võtta üheaastase lepinguga kohatäiteks ja niiöelda kvoodipalluriteks, ei teki mängijatel ka suurt huvi liitumiseks.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas BCKLV »

Millal Toijala leping lõpeb üldse? Kui ta tuli, oli jutt et kaheks aastaks, aga see oli juba 2019 okt. Igatahes miks mitte järgmiseks Kalevi peatreeneriks, ehk annaks siit miskit suuremat koostööd koondisega aretada, koondiseklubi Kalev kõlab hästi :D
Vasta