Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Teeme väikse ennustuse ka siis uue hooaja eel. Kõik saavad kevadel, siis üle vaadata omad asjad. Kuna ma Läti satse ei tea suurt midagi ei tea, siis ennustan kevadist Eestikate lõpliku kohti. Kes tahab kirjutab pikemalt, kes ei taha paneb lihtsalt järjestuse. Mina, siis alustan ennustusega:
1.Cramo
2.Tartu
3.Pärnu
4.TalTech
5.Viimsi
6.Tallinna Kalev
7.Tarvas
8.Rapla

Loodan isiklikult, et Kangur ikka jätkab meie kõrgliigas oma tegemistega mängijana. Keegi võiks hooaja jooksul eestlastest ka välisliigasse saada nagu Puidet eelmine aasta läks. Kindlasti klubidel võib tekkida täiendavaid võimalusi meeskonna täiendamiseks ning see võib kaardid kevadel täitsa ringi mängida.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas HypeBeast »

Drogba kirjutas:Teeme väikse ennustuse ka siis uue hooaja eel. Kõik saavad kevadel, siis üle vaadata omad asjad. Kuna ma Läti satse ei tea suurt midagi ei tea, siis ennustan kevadist Eestikate lõpliku kohti. Kes tahab kirjutab pikemalt, kes ei taha paneb lihtsalt järjestuse. Mina, siis alustan ennustusega:
1.Cramo
2.Tartu
3.Pärnu
4.TalTech
5.Viimsi
6.Tallinna Kalev
7.Tarvas
8.Rapla

Loodan isiklikult, et Kangur ikka jätkab meie kõrgliigas oma tegemistega mängijana. Keegi võiks hooaja jooksul eestlastest ka välisliigasse saada nagu Puidet eelmine aasta läks. Kindlasti klubidel võib tekkida täiendavaid võimalusi meeskonna täiendamiseks ning see võib kaardid kevadel täitsa ringi mängida.
Rapla viimasel kohal on ikka päris julge ennustus :D .
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

1. Kalev/Cramo
2. Pärnu
3. Rapla
4. Tartu
5. Viimsi
6. TTÜ
7. Rakvere
8. K-Kalev

Rapla eelarve peaks olema vähemalt sama suur kui mullu. Arvestades, kui head tööd nad on teinud viimastel hooaegadel välismängijate värbamisel, siis ma ei kahtle, et tänavu läheb sama moodi.

K-Kalevil on minu silmis pisut tugevam koosseis kui Rakverel, kuid kuna neid juhendab hobitreener, siis Rakvere saab väikese eelise.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vaim564 »

Kevadet on raske ennustada, ma ütleks, et see siin on pigem Estlati eestipoolne seis
Koosseisud võivad hooaja jooksul muutuda
1./1. Cramo
2. VEF - annan eelise Eesti klubile :)
2./3. Tartu - üsna hästi komplekteeritud
4. Ventspils
5. Ogre - üsna samamoodi, eelista eestimaist, kuid kolm suht võrdset klubi
3./6. TalTech - kohaliku liiga jaoks siiski piisavalt hästi komplekteeritud
4./7. Pärnu - tundub nõrgem kui möödunud aastal, kuid kui täiendavad, siis 2.-3. koha peale
8. Valmiera
5./9. Viimsi - selline keskmine sats, aga siiski kehvemini komplekteeritud kui eelnevad neli
10. Liepaja - koosseis on tunduvalt noorenenud, kuid mängukogemust juba on
6./11. Rapla - mingid komplekteerimisprobleemid seal siiski on
7./12. Tarvas - tundub nõrgem kui möödunud aastal
8./13. Tallinna Kalev - pole väga usaldust selle klubi suhtes
14. Läti Ülikool - päris võiduta siiski ei jää
RK
Kasutaja
Postitusi: 1684
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas RK »

Mina ei julge veel midagi ennustada, arvan ,et Pärnu koosseis muutub, ka Tarvale tuleb täiendusi, ning arvan, et ka Talltechi koosseis ei ole veel lõplik, Rapla kindlasti selliseks ei jää, 3 leegionäri tuleb kindlasti juurde, aga ma ei jaga Uhuu optimismi Rapla asjus , toovad oma leegionärid ja mis siis, midagi on ikkagi seal mäda, ma arvan et see aasta on Eesti liiga veel ühtlasem kui eelmine aasta, Cramo välja arvatud, klubid 2-7 ndani on suht ühtlased, Tallinna Kalev vast tundub natuke nõrgem olevat ja tema kandideerib 8 ndale kohale, Tartu ja Pärnu vast natuke teistest paremad aga mingeid kindlaid medaleid ma küll kellegile kaela ei riputaks.
Läti klubidest ma väga ei alahindaks Liepajat aga eks näeb peale 3-4 vooru kuidas seisud on, Vef ja Cramo on tugevamad, teised satsid suht ühtlased, LU vast kõige nõrgem aga mõne võidu nad ikka kuskil kätte saavad :D
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

HypeBeast kirjutas:
Drogba kirjutas:Teeme väikse ennustuse ka siis uue hooaja eel. Kõik saavad kevadel, siis üle vaadata omad asjad. Kuna ma Läti satse ei tea suurt midagi ei tea, siis ennustan kevadist Eestikate lõpliku kohti. Kes tahab kirjutab pikemalt, kes ei taha paneb lihtsalt järjestuse. Mina, siis alustan ennustusega:
1.Cramo
2.Tartu
3.Pärnu
4.TalTech
5.Viimsi
6.Tallinna Kalev
7.Tarvas
8.Rapla

Loodan isiklikult, et Kangur ikka jätkab meie kõrgliigas oma tegemistega mängijana. Keegi võiks hooaja jooksul eestlastest ka välisliigasse saada nagu Puidet eelmine aasta läks. Kindlasti klubidel võib tekkida täiendavaid võimalusi meeskonna täiendamiseks ning see võib kaardid kevadel täitsa ringi mängida.
Rapla viimasel kohal on ikka päris julge ennustus :D .
Eks ta ole jah. :D Õnneks see ongi ennustus, mis ei pruugi tõele vastata, aga nagu siin ennegi on teemast läbi käind, siis asjad ei ole seal hetkel paraku hästi. Sats pole koos siiani ja ka RK on hästi juhtinud tähelepanu asjadele, mis võiksid olla paremad, näiteks füsio. Samamoodi, miks näiteks Laane eelistab Viimsit Raplale, kuigi ise on ju sealt maakonnast pärit ja kui seal asjad oleks jõle hästi, siis küll ta oleks seal maandunud. Aga no see on minu arvamus, eks näis, mis hooaeg toob. Vähemalt hetkel on põnevust kuhjaga.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Eesti Korvpalliliidu korraldatud koosolekul leppisid klubid kokku, et sellest hooajast on kodumängude piletihinna alammäär kõigil üks:
- Eelmüügist 8 €/4 €
- Mängupäev ja kohapeal 10 €/ 5 €
Ostes pileti, toetad sa meeskonda!

Kuidas foorumlased rahul pileti hindadega uuel hooajal?
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vlk »

Nii harva, kui ma siia foorumisse satun, siis tundub, et parasjagu õigel ajal :) . Panen samuti omapoolse ennustuse (kogu liiga):

1. Kalev/Cramo - võrreldes eelmise hooajaga tundub, et sügavust on rohkem ning olen rohkem kui kindel, et ühe keskmängija juurde toomine hooaja jooksul ka aset leiab. Kui tsiteerida Delfi meisterajakirjanikke, siis "pusletükk" on hetkel mõnes mõttes puudu, kuid ESTLAT liigas see vähemalt praegu erilist mõju ei avalda.
2. VEF - mitmed eelmise hooaja põhituumiku mängijad on alles, kuigi leegionärid vahetusid. Kalev/Cramole osutatakse kindlasti kõva vastupanu ja arvan, et vähemalt ühe võidu saavad ka kätte.
3. Ventspils - koosseis eelmisest hooajast oluliselt mitmekülgsem ja arvan, et vaikselt hakkavad oma teise klubi staatust Lätis taastama.
4. Ogre - juba mitu aastat põhituumik säilinud ja kogemusi seal jagub. Samas on mitmed mehed üpris eakad juba.
5. Pärnu - osaleti eurosarja kvalifikatsioonil, eelmisest hooajast hea tulemus all, aga ei saa seda juttu tõsiselt võtta, et ka koosseis on tänavu parem. Need euromängud jätsid väga palju küsimärke õhku alustades eelkõige haprast eesliinist.
6. Tartu - samm on kahtlemata edasi tehtud ja tõesti võivad väga vabalt Kalev/Cramo järel ka Eestis hõbeda võtta. Lihtsalt praegu tundub, et Pärnul, Ogrel ja Ventspilsil on kogemust rohkem, kuid väga vabalt võin eksida. Keeruline oli Tartut ausalt öelda siia paigutada.
7. TalTech - koosseis on nimekas, aga nagu viimastel aastatel on näha olnud, siis need tuntud mehed on väga tihti katki. Lisaks on korvi all tohutu tühimik, mida Perner kuskilt otsast täita ei suuda.
8. Valmiera - selgelt sammu edasi teinud võistkond koos Kaufmanise ja Iljinsiga. Võivad väga vabalt üllatuse pakkuda ja isegi kõrgemale kohale end sättida. Tuli ka uudis, et keegi ameeriklane on abitreeneriks võetud, nii et saab huvitav olema näha nende tegemisi.
9. Viimsi - uus tulija, võib vabalt edukas hooaeg tulla, sest kogenud mehi iseenesest on. Millise panuse suudavad ülejäänud eestlased anda, see paneb suuresti paika, mis kohta noolitakse.
10. Tallinna Kalev - ausalt öelda tundub praegune meeskond päris teovõimeline. Igale positsioonile on ESTLAT liiga jaoks arvestatav mees võtta ja kui jälle mingeid edasi-tagasi liikumist ei hakka toimuma, siis sarnaselt Valmierale võivad üllatusi pakkuda, mida keegi ei oskaks oodata.
11. Rapla - täielik müstika, kuidas Tallinna külje all paiknev klubi ei suuda kiiremini end komplekteerimisel liigutada. Vähe sellest, et hetkel pole keskmängijat, siis pole seal isegi korralikku number kolme või nelja. Uus tagamängija, kes toodi, ei pruugi ka õnnestunud variant olla. Ainsad nn. põhimehed on Sutt, vennad Kaldred ja Vanags. Kusjuures Vanags ei ole oma pikkuse suhtes korvialune mängija, vaid heal juhul number 3 ja pigem SG/SF. Helmanis ja Paasoja praegu vigastatud, ülejäänud noored ei hakka seal satsis mitte midagi tegema. Saan aru küll, et Rapla ja 11. koht ei käi kokku viimaste aastate tulemuste põhjal, aga ma isegi ei imestaks, kui praegune olukord osutub niivõrd nutuseks, et isegi välismaalt doodud peatreeneriga edasi ei minda ja tehakse tagasihoidlikum hooaeg.
12. Liepaja - panin nemad 12. kohale puhtalt sellepärast, et ilmselt ühel hetkel Rapla mõned mehed juurde saab ja Liepaja koosseis erilist muljet küll ei avalda. Krastins, Zunda, Kohs ja Birkans peavad seal liidrid olema, kuid see juba ütleb ära meeskonna üldise konkurentsivõimelisuse.
13. Läti Ülikool - olen seda ka varem korranud, et kuigi seal noored aastast aastasse vahetuvad, siis mingil põhjusel see suurt jälge võistkondlikus plaanis pole jätnud. Selge see, et play-offi asja pole, kuid üksjagu võite ikka nopitakse.
14. Rakvere - koosseis kõvasti nõrgem. Lindmets ja Saks on tegemas või teevad tõenäoliselt oma karjääri viimast hooaega. Teistest eestlastest on arvestatava tasemega kindlasti Niits ja Saaremäel. Ei usu, et lätlane Kedis hooaja lõpuni pidama jääb. Nikolic tundub asjalik, Josipovic oma 33 eluaastaga on nii ja naa. Veelgi suurem küsimärk on mu arvates peatreener Müürsepa suhtes. Paar viimast aastat on näidanud, et talle selline roll ikkagi ei sobi. Jah, korra Tallinna Kaleviga sähvatas, aga seal oli ka palju häid kokkulangevusi: Buchanan, Nofflet, Talts, Lips, Böckler. Ehk koosseisus oli piisavalt kvaliteeti, et medal ära tuua.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas East »

Lihtsalt vahemärkusena mainin, et kuigi Steve Kuminga karikamängudes Tarva eest miskipärast ei mänginud, siis Eesti-Läti ühisliiga lehel on ta algavaks hooajaks ära registreeritud.
kiiver
Kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Okt 2020, 18:33

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas kiiver »

Ma ka väga sage külaline pole aa paneme ka siis midagi kirja. Hooaja lõpus siis hea vaadata kui palju mööda kõik läks. Läti satside kohta piisavalt ei tea, et sealt midagi arvata nii, et Eestikad siis. Pakun siis põhiturniiri kohti ja teen ehk natuke julge/optimistliku ennustuse, et Cramo ei võida põhiturniiri.

1. Pärnu - Tegelt siia on raske pakkuda kas Pärnu või Tartu, sest tunduvad päris võrdsed satsid. Pärnu leegionärid tunduvad mulle tera paremad ja Toom tundus ka eurosarjas päris ilusaid liigutusi tegevat, ehk avaneb hooaja jooksul veelgi ning kasvatab natuke lihast.
2. Cramo - Libastuvad vähemalt korra kas Pärnu või Tartu vastu ning ehk ka mõne üllataja pihta (eelmine aasta Rapla vist võttis võidu ära? See aasta ehk Taltech?). Kardan, et praegune koosseis 4(?) sarja jaoks liiga õhuke. Kui nt Lewis vigastada saab on sats kõhuli. Kui palju on kurdetud, et pikka pole siis mulle tundub seis äärtega valusam. Hermet ja Kitsing on sisuliselt sama tüüpi neljad. Silinš pole erilist muljet jätnud siiani. Jõesaarest on valus puudus, oleks äärel hea lauavõitleja aksepteeritava viskega siis mängu kiireks ajamine poleks enam nii hirmus.
3. Tartu - Hooaja alguses on näidanud head vormi, oma poisid + wembi sellises eas, et võiks hooaja jooksul paremaks minna.
4. Taltech - kogenud ja nimekas koosseis, vigastused ma arvan, et pärsivad vanemaid mängijad hooaja vältel piisavalt, et ühtseks löögirusikaks kujunemine vb väga hästi ei õnnestu. Varraku käekiri ka vb ei sobi sellele satsile aga mine tea. Ma ka täpselt ei mäleta millist stiili ta üldse viljeles. Suhteliselt igavat Zarase stiilis kaitses jauramist ja kinnisemat palli vist?
5. Viimsi - Esimesed 5 meest vist pigem kvaliteetsed ja ma usun, et sellest piisab ülejäänute edastamiseks. Eeldusel muidugi, et õnnestub sats koos hoida. Veideman tuntud varalahkuja ja ei imestaks kui Laane ka kusagile ära sikutatakse.
6. Väike Kalev - Puudub igasugune sümpaatia selle satsi pihta aga samas Raplal pole nagu mehigi veel ja Tarvas tundub, et tegi ka kiire vähikäigu.
7. Rapla - Kellega nad mängivad üldse? Sats jooksis enne hooaega laiali juba ja treenerist ei oska ka midagi arvata. Loodan, et saavad ikka ree peale aga praegu tundub, et kõrgemasse mängu sekkumiseks ainest pole. Panen nad Tarvasest ikka kõrgemale, sest usun, et leiavad ikkagi korralikud täiendused ja hooaja teises pooles näeme juba korraliku satsi. Kui see mõnevõrra varem õnnestub siis ka 4-5 koht poleks ulme aga praegu panen nad siia.
8. Tarvas - Süda tilgub verd aga no Haller, Gluditis ja Harris läinud. Kolm meest kes asja vedasid eelmine hooaeg ja asemel on kes? Kedis, Kuminga, Nikolic? Ei tundu ükski neist ei samal tasemel ega ka potentsiaalikas nooruk kes võiks suure avanemise teha. Kaks keskmängijat koguvanusega 70 aastat pole ka väga lootusrikas väljavaade. Lindmets eelmine hooaeg 5-10 minutit jaksas mängida normilt. Kauem siis kaitse vajus täiesti ära ikka. Josipovici pihta ei oska veel suurt midagi arvata muidugi. Noortest Lippasaared pole siiani väga muljet jätnud, noorem muidugi vist ka 16-alles ehk ta pigem patsu vend. Vanem samas 21 juba ja siiani pole nagu näidanud seda, et mingi suur hüpe sees peidus oleks aga eks ole näha. Suurim lootus oleks hooaja suhtes siis, et Kasemets ehk näiteks avaneks natuke. Treeneritepink ka kurb. Ei olnud Umbraško mingi taktikavõlur ega paistnud silma ka sellega, et poole mängu pealt mingeid suuri muutuseid oleks teinud vajadusel aga samas midagi talle väga ette heita ei anna. Müürsepp seni peatreenerina nõrgema mulje jätnud + kogu see Kalevi peatreenerite saaga..
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Rapla, kellele siin hingekella lüüakse, värbas suure ääre kohale 26-aastase 2.01 pika Darryl Tuckeri, kes on profikorvpalli mänginud Serbia kõrgliigas (17p ja 8,4lp) ja Taani kõrgliigas (hõbemedali võitnud Horsensi meeskonnas 11,3p ja 5,3lp).

Rapla koosseis praeguse seisuga:

C: x
PF: Tucker, Helmanis
SF: Kaldre, Vanags, Pärnapuu
SG: Paasoja, Sutt, Ruubel
PG: McGill, Kaldre, Kilk
RK
Kasutaja
Postitusi: 1684
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:Rapla, kellele siin hingekella lüüakse, värbas suure ääre kohale 26-aastase 2.01 pika Darryl Tuckeri, kes on profikorvpalli mänginud Serbia kõrgliigas (17p ja 8,4lp) ja Taani kõrgliigas (hõbemedali võitnud Horsensi meeskonnas 11,3p ja 5,3lp).

Rapla koosseis praeguse seisuga:

C: x
PF: Tucker, Helmanis
SF: Kaldre, Vanags, Pärnapuu
SG: Paasoja, Sutt, Ruubel
PG: McGill, Kaldre, Kilk
Ja Raplal on jubahetkel satsis 4 leegionäri, lisaks peatreener Hispaaniast (iseenesest positiivne), kindlasti tuuakse ka 5 s leegionär keskmängijaks, arvan ,et kui leitakse mõni back up keskmängija Lätist siis tuuakse ka 6 s leegionär :D
Erinevatel põhjustel on aga oma satsist lahkunud 4 noort: Ilves, Sein, Ruut, Ladoga
Lisada siia eelmise hooaja müstilistel põhjustel meeskonnast lahkunud( Mario Ihring ja Fahro Alihodzic) ja selle hooaja n.ö mittesaabujad siis tundub et midagi on valesti.
Kuuldavasti eelarve on kasvanud aga selle hooaja liitunud leegionärid hetkel ei tundu nii kõlava CV ga olevat kui eelmise aasta leegionärid olid aga üldiselt olen mina seda meelt et Rapla ei jää viimaseks, pigem arvan teda koos Viimsi ja Talltechiga suurimaks 4 koha nõudlejaks põhiturniiril.
Minul on hoopis küsimus kas hooaja halb start jätab meeskonda oma jälje või mitte (tekitab ebakindlust ja mõned nõrgast komplekteeritusest tulenevad kaotused)
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas ok »

Uhhuu kirjutas:Rapla, kellele siin hingekella lüüakse, värbas suure ääre kohale 26-aastase 2.01 pika Darryl Tuckeri, kes on profikorvpalli mänginud Serbia kõrgliigas (17p ja 8,4lp) ja Taani kõrgliigas (hõbemedali võitnud Horsensi meeskonnas 11,3p ja 5,3lp).

Rapla koosseis praeguse seisuga:

C: x
PF: Tucker, Helmanis
SF: Kaldre, Vanags, Pärnapuu
SG: Paasoja, Sutt, Ruubel
PG: McGill, Kaldre, Kilk
Põhimõtteliselt on Raplal juba praegu EST-LAT liiga mõistes 8 mängumeest. Sama palju kui Pärnul ja rohkem kui Tartul (kelle Pahv oma edetabelis teiseks paigutas). No ja vähemalt üks korvialune jõud tuleb veel juurde. Konkureerivad medalitele jälle, miks-mitte finaali. Eelmise aastaga võrreldes tundub tagaliin sügavam, eesliini kohta ei tea enne midagi arvata, kui oma silmaga ära nähtud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

RK kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Rapla, kellele siin hingekella lüüakse, värbas suure ääre kohale 26-aastase 2.01 pika Darryl Tuckeri, kes on profikorvpalli mänginud Serbia kõrgliigas (17p ja 8,4lp) ja Taani kõrgliigas (hõbemedali võitnud Horsensi meeskonnas 11,3p ja 5,3lp).

Rapla koosseis praeguse seisuga:

C: x
PF: Tucker, Helmanis
SF: Kaldre, Vanags, Pärnapuu
SG: Paasoja, Sutt, Ruubel
PG: McGill, Kaldre, Kilk
Ja Raplal on jubahetkel satsis 4 leegionäri, lisaks peatreener Hispaaniast (iseenesest positiivne), kindlasti tuuakse ka 5 s leegionär keskmängijaks, arvan ,et kui leitakse mõni back up keskmängija Lätist siis tuuakse ka 6 s leegionär :D
Erinevatel põhjustel on aga oma satsist lahkunud 4 noort: Ilves, Sein, Ruut, Ladoga
Lisada siia eelmise hooaja müstilistel põhjustel meeskonnast lahkunud( Mario Ihring ja Fahro Alihodzic) ja selle hooaja n.ö mittesaabujad siis tundub et midagi on valesti.
Kuuldavasti eelarve on kasvanud aga selle hooaja liitunud leegionärid hetkel ei tundu nii kõlava CV ga olevat kui eelmise aasta leegionärid olid aga üldiselt olen mina seda meelt et Rapla ei jää viimaseks, pigem arvan teda koos Viimsi ja Talltechiga suurimaks 4 koha nõudlejaks põhiturniiril.
Minul on hoopis küsimus kas hooaja halb start jätab meeskonda oma jälje või mitte (tekitab ebakindlust ja mõned nõrgast komplekteeritusest tulenevad kaotused)
Ma ei ole Rapla klubi siseeluga kursis, aga kui sealses organisatsioonis on midagi valesti, siis miks jätkavad Raplas mängimist Sutt ja vennad Kaldred. Neil poleks vähimatki probleemi teistes kohalikes klubides (v.a Kalev/Cramo) töökoha leidmisega.

Šeini ja Ruudu näol oli tegemist noortekoondistesse mitte mahtunud mängijatega. Neil oli mitme hooaja vältel võimalus tõestada, et tegemist on meistriliiga tasemel mängumeestega, kahjuks nad seda teha ei suutnud. Ladoga pole minu meelest meistriliiga potentsiaaliga mängija. Ainus lahkuja, kellest Rapla mängulises mõttes puudust jääb tundma, on Ilves. Kas selle lahkumise taga on puudujäägid Rapla organisatsioonis või lihtsalt mõistmine, et otstarbekam on tegeleda kõrghariduse omandamisega, mina ei tea.

Mina Rapla välismängijate puhul CV-de põhjal kvaliteedi langust ei tähelda. Mängujuhil on kirjas täishooaeg Kreeka kõrgliigas, Childress sai selles liigas kirja vaid mõned üksikud mängud. Aminu tuli otse ülikoolist, samas kui Tucker on end Euroopas juba kehtestada suutnud. Helmanisel on rohkem rahvusvahelist kogemust kui oli Freimanisel.

Rapla annab vigastusjamade tõttu teistele klubidele paarimängulise edu kätte, aga ma lihtsalt ei näe põhjust, miks nad ei peaks ka tänavu medalikonkurentsis olema nii eestikatel kui ka Eesti-Läti ühisliigas. Neil on rohkem kogemust ja laiem tegijate ring kui Tartul. Palju pikem pink kui Viimsil ja kõigi eelduste kohaselt ka paremini tasakaalus koosseis kui TTÜ-l (kellel on küll palju kõlavaid nimesid, aga tegemist kipub olema mängijatega, kes on oma karjääri lõpufaasis ja kelle jaoks korvpall pole enam prioriteet; rääkimata sellest, et korvialune osakond on hetke seisuga kohutavalt alamõõduline).
RK
Kasutaja
Postitusi: 1684
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:
Rapla annab vigastusjamade tõttu teistele klubidele paarimängulise edu kätte, aga ma lihtsalt ei näe põhjust, miks nad ei peaks ka tänavu medalikonkurentsis olema nii eestikatel kui ka Eesti-Läti ühisliigas. Neil on rohkem kogemust ja laiem tegijate ring kui Tartul. Palju pikem pink kui Viimsil ja kõigi eelduste kohaselt ka paremini tasakaalus koosseis kui TTÜ-l (kellel on küll palju kõlavaid nimesid, aga tegemist kipub olema mängijatega, kes on oma karjääri lõpufaasis ja kelle jaoks korvpall pole enam prioriteet; rääkimata sellest, et korvialune osakond on hetke seisuga kohutavalt alamõõduline).
Eks näeme, mina ei ole nii positiivselt Rapla suhtes meelestatud, ma ei kanna küll maha ja ütlen et kindla peale ok satsi saavad kokku (Eesti mõttes) aga Tartust tugevamaks ei pea, neil paljud pikalt vigastusega väljas (Helmanis, Paasoja, loodetust rutemini paraneb Kaldre) aga kui nad nad terveks saavad siis on hetkel terved ennast ribadeks tõmmanud :D , Tartu poole pealt ka selline uudis et suvel Tartu meeskonna toetajad investeerisid taastusseadmetesse ja suvel Tartut külastanud Zalgirise treeneritel jäi seda nähes suu lahti (spetsiaalsed jäävannid mis hoiavad temperatuuri , jalamassaaziaparaadid jne), Märdil oli eelmine hooaeg Pärnus põlvedega probleeme, jäi isegi mänge vahele, Tartus on see asi paremaks saadud :D tänu uutele aparaatidele :D
Ja veel Vanagsit ma ei pea oluliselt paremaks mängumeheks kui Sepp,mõlemad noored aga kaitses Sepp oluliselt parem, rünnakul Vanags parem :D Aga Sepp teeb palju musta tööd ja on meeskonnale kasulikum.
Vasta