VTB Ühisliiga 2013/2014

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 722
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Tartust »

Laskudes siia diskussiooni, siis ise tooks pigem mängujuhi. Sorry, aga Soku tase pole ikkagi VTB, vähemalt mitte satsis, kes tahab kuhugi jõuda. Liiga palju rutakaid otsuseid, kokkujooksmisi jms. Korraliku mängujuhiga on võimalik selle satsiga mängida küll. Dorbek- kogu austuses tema ja ta punktide vastu eile- temaga mängides kaob rünnak sisuliselt ära. Ta sobib küll vastase mängujuhti hakkima, kuid temaga on rünnak kinni. Ma arvan, et paljud, kes eilset mängu vaatasid, võivad nii arvata. Lisaks tema mängustiili juures on omadus, et võib vead üsnagi kiiresti täis teha. Kahjuks Ross ei ole eriline palli ületooja ja mängu käimatõmbaja, tema roll oli Rakveres teine. Andres andis talle vabad käed ning pmst tee mis tahad, siin on ta surutud joonisesse, ehk seega on tal raske kohaneda. Ideaalis oleks muidugi mõlemat vaja, kuid kui valikus vaid üks, siis mina valiks kindlasti mängujuhi.

Edu.
(Y)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

Tegelikult ongi probleem pigem selles, et on vaja täiendust kahele positsioonile PG ja PF. Keedus saab väga hästi hakkama PFna - see on soovmõtlemine. Ta saab jah hädapäraselt seda kohta täita, kuid ma ei ütleks, et see oleks hea lahendus.
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Oskar8 »

See miks Keedus PF-ina toimib on sarnane miks näiteks NBA-s Green nii hästi toimib. Sellel on tohutu väärtus, kui pick n rollis tekib vahetus ja nö pikk jääb lühikest katma, siis sealt saab nö. pikk väiksega hakkama, ehk saab julgemini vahetada. Sellepärast oligi kaitses kooseis Machado,veideman,Arbet,Keedus ja Elegar niivõrd hea, sai julgelt vahetada.

Ründes samamoodi, keedus toob pika korvialt välja ja kui 3dele ta kiirusega ära ei tee, siis 4dele aeg-ajalt teeb. Samuti tundub, et Keeduse vise on taset tõstnud.

Eelmine hooaeg oli kalevi edukaim VTB liigas, kõige rohkem minuteid nr 4 peal mängis Keedus. Vb tõesti lihtsalt kokkusattumus, aga mina ei usu.

Hetkel on meil 3 meest kes võivad C mängida: Killingswoth,Boone,Freimanis. Kõik toovad sinna positsiooni mdiagi juurde ja on erinevad.
Kolm meest kes võivad PF mängida: Freimanis,Killingsworth ja Keedus. Taas kolm erinevat tüüpi meest.

Samal ajal PG peal on meil 2 meest kelle mõlema lagi on 6 punkti keskmiselt. Kui Timmu heal päeval suudab ründes isegi väljamängida, siis kaitses on ta ikkagi lootusetu.

Ma ei taha väita, et meie eesliin on ideaalselt komplekteeritud, aga minu arust ei tohiks olla siin mingit küsimust kuhu me esimese prioriteedina abijõudu vajaks. Aga eks see ole lihtsalt minu arvamus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

Oskar8 kirjutas:See miks Keedus PF-ina toimib on sarnane miks näiteks NBA-s Green nii hästi toimib. Sellel on tohutu väärtus, kui pick n rollis tekib vahetus ja nö pikk jääb lühikest katma, siis sealt saab nö. pikk väiksega hakkama, ehk saab julgemini vahetada. Sellepärast oligi kaitses kooseis Machado,veideman,Arbet,Keedus ja Elegar niivõrd hea, sai julgelt vahetada.

Ründes samamoodi, keedus toob pika korvialt välja ja kui 3dele ta kiirusega ära ei tee, siis 4dele aeg-ajalt teeb. Samuti tundub, et Keeduse vise on taset tõstnud.

Eelmine hooaeg oli kalevi edukaim VTB liigas, kõige rohkem minuteid nr 4 peal mängis Keedus. Vb tõesti lihtsalt kokkusattumus, aga mina ei usu.

Hetkel on meil 3 meest kes võivad C mängida: Killingswoth,Boone,Freimanis. Kõik toovad sinna positsiooni mdiagi juurde ja on erinevad.
Kolm meest kes võivad PF mängida: Freimanis,Killingsworth ja Keedus. Taas kolm erinevat tüüpi meest.

Samal ajal PG peal on meil 2 meest kelle mõlema lagi on 6 punkti keskmiselt. Kui Timmu heal päeval suudab ründes isegi väljamängida, siis kaitses on ta ikkagi lootusetu.

Ma ei taha väita, et meie eesliin on ideaalselt komplekteeritud, aga minu arust ei tohiks olla siin mingit küsimust kuhu me esimese prioriteedina abijõudu vajaks. Aga eks see ole lihtsalt minu arvamus.
Ei saa eitada ebastandardsete mängijate kasulikkust (teatud olukordades) ega seda, et Keedus tegi eelmisel hooajal VTB-s number nelja peal hea hooaja (eeskätt kaitses). Samas oli eelmisel hooajal mänge, kus ta oli number nelja peal täiesti kasutuskõlbmatu, kui vastas oli temaga sama liikuv, kuid palju suurem ja tugevam mängija – näiteks Thompinks Nizhni-Novgoridis või Hamilton Volgogradis.

Keeduse pallikäsitlus on VTB jaoks liiga nõrgal tasemel, et järjepidevalt kedagi kiirusega ette võtta. Me ei eelda ju ka Arbetilt, et ta väikest äärt mängides, kedagi 1-1 ette võtaks. Hetkel moodustavad nad number kolme peal igatahes väga hea duo. Ja milline oleks alternatiiv: Soo VTB-s väikese ääre peal, Arbet jälle 35 minutit mängimas või mängida hoopis kolme lühikesega (nt Sokk-Ross-Veideman)?

Freimanis jääb tsentris lootusetult pehmeks. Seda oli näha juba eelmisel hooajal. Killingsworth saab keskmängija positsioonil kaitses veel enam-vähem hakkama, kuid rünnakul, kuna tal puudub ka korralik hüpe, ei suuda ta endast pikemaid ja sama tugevaid või tugevamaid mängijaid ära suruda. Seda oli viimases mängus väga hästi näha, kui vastas olid 210+ cm mängijad.

Kahjuks selgus „Pall korvi“ saatest, et lähemal ajal pole täiendust nagunii saabumas.
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Oskar8 »

Uhhuu kirjutas:
Oskar8 kirjutas:See miks Keedus PF-ina toimib on sarnane miks näiteks NBA-s Green nii hästi toimib. Sellel on tohutu väärtus, kui pick n rollis tekib vahetus ja nö pikk jääb lühikest katma, siis sealt saab nö. pikk väiksega hakkama, ehk saab julgemini vahetada. Sellepärast oligi kaitses kooseis Machado,veideman,Arbet,Keedus ja Elegar niivõrd hea, sai julgelt vahetada.

Ründes samamoodi, keedus toob pika korvialt välja ja kui 3dele ta kiirusega ära ei tee, siis 4dele aeg-ajalt teeb. Samuti tundub, et Keeduse vise on taset tõstnud.

Eelmine hooaeg oli kalevi edukaim VTB liigas, kõige rohkem minuteid nr 4 peal mängis Keedus. Vb tõesti lihtsalt kokkusattumus, aga mina ei usu.

Hetkel on meil 3 meest kes võivad C mängida: Killingswoth,Boone,Freimanis. Kõik toovad sinna positsiooni mdiagi juurde ja on erinevad.
Kolm meest kes võivad PF mängida: Freimanis,Killingsworth ja Keedus. Taas kolm erinevat tüüpi meest.

Samal ajal PG peal on meil 2 meest kelle mõlema lagi on 6 punkti keskmiselt. Kui Timmu heal päeval suudab ründes isegi väljamängida, siis kaitses on ta ikkagi lootusetu.

Ma ei taha väita, et meie eesliin on ideaalselt komplekteeritud, aga minu arust ei tohiks olla siin mingit küsimust kuhu me esimese prioriteedina abijõudu vajaks. Aga eks see ole lihtsalt minu arvamus.
Ei saa eitada ebastandardsete mängijate kasulikkust (teatud olukordades) ega seda, et Keedus tegi eelmisel hooajal VTB-s number nelja peal hea hooaja (eeskätt kaitses). Samas oli eelmisel hooajal mänge, kus ta oli number nelja peal täiesti kasutuskõlbmatu, kui vastas oli temaga sama liikuv, kuid palju suurem ja tugevam mängija – näiteks Thompinks Nizhni-Novgoridis või Hamilton Volgogradis.

Keeduse pallikäsitlus on VTB jaoks liiga nõrgal tasemel, et järjepidevalt kedagi kiirusega ette võtta. Me ei eelda ju ka Arbetilt, et ta väikest äärt mängides, kedagi 1-1 ette võtaks. Hetkel moodustavad nad number kolme peal igatahes väga hea duo. Ja milline oleks alternatiiv: Soo VTB-s väikese ääre peal, Arbet jälle 35 minutit mängimas või mängida hoopis kolme lühikesega (nt Sokk-Ross-Veideman)?

Freimanis jääb tsentris lootusetult pehmeks. Seda oli näha juba eelmisel hooajal. Killingsworth saab keskmängija positsioonil kaitses veel enam-vähem hakkama, kuid rünnakul, kuna tal puudub ka korralik hüpe, ei suuda ta endast pikemaid ja sama tugevaid või tugevamaid mängijaid ära suruda. Seda oli viimases mängus väga hästi näha, kui vastas olid 210+ cm mängijad.

Kahjuks selgus „Pall korvi“ saatest, et lähemal ajal pole täiendust nagunii saabumas.

Bolditud osa ongi põhjus miks ta on neljana parem kui kolmena. Tema puhul on ka lisaväärtus see, et ta võibki mängida mitut positsiooni mis on tänapäeva kossus väga hinnas.

Ka Tiit Sokk ütles (vastates küsimusele, miks Keedus rohkem mänguaega EM-il ei saanud) et Keeduse parimad omadused tulevad välja nr 4 peal mängides.

Kõikide nende probleemidega olen ma nõus, aga ma lihtsalt olen veendunud, et need pole suuremad probleemid kui see mis meil mängujuhi kohapeal on, koha peal mis on minu arust kõige alus ja kõige tähtsam positsioon. Elu on näidanud, et Kalev on olnud edukas siis, kui meil on tasemel ja liidriomadustega mängujuht. Ebaedukas kui me üritame hooaegu läbiajada kooslustega Sokk-Tamm, Sokk-Gibson jne nagu praegune Sokk-Dorbek.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

Ka mina kuulun nende hulka, kes leiab, et meil on probleeme nii mängujuhtimise kui korvialuse osas. Ma ei igatse mängujuhi positsioonile Machadolikult domineerivat mängijat, piisab ka sellest, kui selles osakonnas oleks mängija, kes pakuks stabiilsust; keegi, kelle peale saaks alati loota. Esimese kahe kohtumise peale VTB-s on nii Dorbek kui Sokk teinud ühe korraliku ja ühe (väga) halva mängu. Minus on siiski veel pisike lootus, et Sokust ikkagi kujuneb hooaja käigus stabiilselt korralikke esitusi pakkuv mängija.

Oma kolmemehelise eesliiniga oleme praegu sundolukorras, kus me peame kõigile neile mängijatele korralikke minuteid andma, sõltumata sellest, kas nad on hetkel tõsises alavormis või on neil lihtsalt kehv päev või ei sobi nad stiili poolest mingi meeskonna vastu tegutsema.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Ka mina kuulun nende hulka, kes leiab, et meil on probleeme nii mängujuhtimise kui korvialuse osas. Ma ei igatse mängujuhi positsioonile Machadolikult domineerivat mängijat, piisab ka sellest, kui selles osakonnas oleks mängija, kes pakuks stabiilsust; keegi, kelle peale saaks alati loota. Esimese kahe kohtumise peale VTB-s on nii Dorbek kui Sokk teinud ühe korraliku ja ühe (väga) halva mängu. Minus on siiski veel pisike lootus, et Sokust ikkagi kujuneb hooaja käigus stabiilselt korralikke esitusi pakkuv mängija.

Oma kolmemehelise eesliiniga oleme praegu sundolukorras, kus me peame kõigile neile mängijatele korralikke minuteid andma, sõltumata sellest, kas nad on hetkel tõsises alavormis või on neil lihtsalt kehv päev või ei sobi nad stiili poolest mingi meeskonna vastu tegutsema.
X-faktor siiski on Veidekas PG-na, senini pole ta vigastuse ega ka EM-i järgse väsimuse pealt seal positsioonil end suutnud näidata. Paljud on ses suhtes skeptilised, aga minu meelest võib täitsa töötada, see oleks suur pluss Kalevile aga ka mängijale endale.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Ka mina kuulun nende hulka, kes leiab, et meil on probleeme nii mängujuhtimise kui korvialuse osas. Ma ei igatse mängujuhi positsioonile Machadolikult domineerivat mängijat, piisab ka sellest, kui selles osakonnas oleks mängija, kes pakuks stabiilsust; keegi, kelle peale saaks alati loota. Esimese kahe kohtumise peale VTB-s on nii Dorbek kui Sokk teinud ühe korraliku ja ühe (väga) halva mängu. Minus on siiski veel pisike lootus, et Sokust ikkagi kujuneb hooaja käigus stabiilselt korralikke esitusi pakkuv mängija.

Oma kolmemehelise eesliiniga oleme praegu sundolukorras, kus me peame kõigile neile mängijatele korralikke minuteid andma, sõltumata sellest, kas nad on hetkel tõsises alavormis või on neil lihtsalt kehv päev või ei sobi nad stiili poolest mingi meeskonna vastu tegutsema.
X-faktor siiski on Veidekas PG-na, senini pole ta vigastuse ega ka EM-i järgse väsimuse pealt seal positsioonil end suutnud näidata. Paljud on ses suhtes skeptilised, aga minu meelest võib täitsa töötada, see oleks suur pluss Kalevile aga ka mängijale endale.
Jah. Iseenesest on meil ka praeguse koosseisu pealt veel suur varu: Freimanis, Arbet ja Veideman on kõik rohkemal või vähemal määral alavormis ning ka Ross pole oma mojo`t veel üles leidnud ning tundub meeskonnas praegu ainsa võõrkehana.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas theundertaker »

Soole võiks ka anda võimaluse mängida. ma loodan, et täna annavad.
Pauk
Kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Sept 2010, 23:32

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Pauk »

Ütlesin hooaja alguses( kuigi hooaeg just algas) ja ütlen ka nüüd, mees kes on mänginud eelnevalt Tallinna Kalevis ja Tarvas ei vea sellisel tasemel välja. Aga mängujuhi võiks küll Cramo kusagilt leida.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Rio »

Ma ütlesin ka olematu CV ga Abboti kohta seda kunagi :D Aga näed mehest sai ülemõõdanud ajal Kalevi suurim skooritegija.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Egert »

Minsk sai juba teise võidu...
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Zog »

No kui kôiki praeguse hetke Kalevi probleeme analüüsima hakata, siis see et "Ross ei vea välja" nüüd pôletavamate hulka küll ei kuulu. Skelega täitsa vôrreldaval tasemel vend.

Aga see kui praegusel hetkel tagaliini kedagi juurde toodaks oleks tegelt suht imelik. Sokk, Dorbek, Veideman, Ross, Olmre juba olemas ju... lihtsalt Soku vôi Dorbeku asemele oleks ühte kôrgema tasemega kutti vaja, aga kui rahakott ei luba, siis ei saa järelikult. Eesliini jaoks seda väikest varu tôenäoliselt hoitakse.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:Minsk sai juba teise võidu...
Minsk teeb eelmise aasta Cramot- hoiti tuumik koos, mis aitab hooaja alguses võtta koosmängu pealt võite ning lisati korralik tagamees Hilliardi näol (tema varasematest tegemistest ei tea). Koosseisu hoidmine annab ikkagi hooaja algul päris palju eelist, eriti EM hooajal.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:
Egert kirjutas:Minsk sai juba teise võidu...
Minsk teeb eelmise aasta Cramot- hoiti tuumik koos, mis aitab hooaja alguses võtta koosmängu pealt võite ning lisati korralik tagamees Hilliardi näol (tema varasematest tegemistest ei tea). Koosseisu hoidmine annab ikkagi hooaja algul päris palju eelist, eriti EM hooajal.
Hillard oli Bisonsi põhimees eelmisel hooajal.
Suletud