KML 16/17

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 359
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Raja »

Said Varrakult ka ikka nööbist kinni - http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=75787159" onclick="window.open(this.href);return false;
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: KML 16/17

Postitus Postitas JukuNoorem »

Intervjuus Varrak mainis, et meeskonnas on ilmnenud probleemid, mida ei osatud ette näha. Hiljem lisas, et probleeme ei valmista mitte taktikaline ehk mänguplaani ettevalmistus, vaid meeste individuaalne ettevalmistus ja selleks kuluv aeg, mida napib. Kelle puudulikku mängulugemisoskust ja kaitsemängu ta eelkõige silmas pidas?
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: KML 16/17

Postitus Postitas nojah »

Natukene siis muljetan ka seoses uute täiendustega Cramos. Enne kui eraldi mängijaid hakkaks analüüsima, siis kaks põhimõttelisemat asja. Esimene suur miinus kõigi kolme pika juures on minu arust see, et nad ei ole keegi väga aktiivsed ründelauda minejad. Senised edulood C osas (Elegar, Boone, King) olid kõik väga vihased ründelaua noolijad. Jah pikad ei ole ka selg-ees mängus eriti head (vähemalt mõlemad C-d) aga oleme edukad olnud ka nii, et seda oskust C väga ei ole. Teine suur miinus on ikkagi mängujuhi koht. Minu hinnangul sellisesse meeskonda sobiks just selline klassikaline lühike kiire ameeriklasest mängujuht. Kes otsiks pidevalt võimalusi kate-kattest, oleks terav 1-1 lahendaja, oskaks teravuse pealt hästi sööte jagada ja kellel oleks veregrupis sees see, et otsime korvi all pikkasid ka. Täna on ikkagi ainuke puhas mängujuht Sokk, kes on natukene teist tüüpi mängija ja nii Dorbek, Veidemann kui ka Harper ei ole klassikalised mängujuhid. Gavrilovist pole vist mõtet rääkidagi. Harper on väga hea ja kvaliteetne mängija aga kui 2-3 peal on juba Veidekas, Dorbek, Arbet, Ljutõs, Soo, vajadusel ka Keedus, siis minu arust oleks võinud tema hinna eest otsida hoopis puhast mängujuhti. Eelmisest hooajast Curry tüüpi aga ilmselgelt on Harper kallim mängija, seega oleks saanud vast kvaliteetsema mehe, kui Curry.
Aga eraldi võttes
Tollefsen - jättis tõesti kõige parema mulje ja on ka selgelt parem mängija, kui ma ootasin. Mitmekülgne, liikuv, suht korraliku tehnikaga. Selged miinused on ka olemas aga küllap on võimalik neid hooaja käigus lihvida, tegemist on ju sisuliselt samuti noormängijaga. Pigem isegi parema mulje jättis, kui võis eeldada. Samas ei tea, kas ta on piisavalt hea ka tugevamate meeskondade vastu mängides, sh kaitses. Raplal ju korvi all peale hollandlase väga suuri kujusid ei ole ja selle võrra oli tal ka lihtsam. Vabalt võib olla, et VTB tippklubide vastu ja teiste võimsate eesliinimängijate vastu on hoopis Gladness ja Upshaw paremad valikud.
Ljutõs - ka jättis tegelikult mängijana väga hea mulje. Kuigi sarnaselt Soku ja Veidekaga kandis suurt koormust EM valikturniiril siis tema oli väljakul kuidagi palju värskem. Ma arvan, et mõistlik valik meeskonna jaoks.
Harper - kuigi ma arvan, et tema asemel oleks võinud PG meeskonda võtta siis see ei tähenda, et ma teda mängijana kritiseeriksin. Kahtlemata kvaliteetne mängija ja kindlasti läheb hooaja käigus veel paremaks, ehk hakkavad visked ka kukkuma. Siiski minu arust PG kohal ta ei peaks mängija, SG-na päris hea vend.
Gladness - mängu alguses paistis korvi all päris võimas, hirmutas sealt raplakad korralikult eemale. Aga kokkuvõttes kuigi mehel kvaliteeti on omajagu, oleks siiski suuremad domineerimist oodanud. Ja ei teagi, kas lihtsalt talle ei osata palli mängida rünnakul või ta ise ei otsigi kohta. Ründelauda peaks ka aktiivsemalt minema. Kui uskuda ja loota, et ta ei ole veel üldse vormis praegu, siis võib tulevikus kõvasti paremaks saada. VTBs on korvi all sellisest kehast kindlasti abi, usutavasti oskab pikkade vastastega paremini mängida. Rapla suguse lühikese meeskonna vastu mulle tundub, et NBA taustaga mängijad tundsidki ennast ebamugavalt - väga harjumatu olukord.
Upshaw - tegelikult saan aru nii sellest, miks teda peetakse väga suureks talendiks (oskusi on + oma kehalt ja olekult on ikka tõeliselt suur ja võimas mees) aga saan aru, miks ta pole ka seni kusagile väga jõudnud. Vaimne pool paistab ikka probleem olevat. Kõik peaks algama n.ö "kohalolekust" ehk et pead kõik need sekundid, mis platsil oled, olema 100% mängus sees. Siin on suuri puudujääke ja sealt tulevad ka need rasked hetked tema jaoks. Eks ta selline riski- ja arenguprojekt on ja ei hakkaks tema suhtes nii vara mingeid järeldusi tegema. Tööd on temaga ikkagi vaja meeletult teha, peaasi, et ta ise tahaks ja motiveeritud oleks.
Gavrilov - ei saanud mängida, seega ei oska hinnata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML 16/17

Postitus Postitas vaim564 »

Jah, ma olen siin öelduga mängijate kohta suuresti nõus, praegu on põhiline probleem ikkagi see, et mängu ei ole, väljakul ei olnud meeskonda, mängijate kvaliteedil pole väga viga midagi.
Tollefsen on täiesti korralik, tal on väga hea viskekäsi, aga tõesti, v-olla Rapla mäng polnud tema testimiseks nüüd kõige täpsem koht, kuigi esialgu tundub, ka BBL cupi põhjal, aga sealgi polnud väga tugevaid vastaseid, et Freimanise rolli täidab ära. Peame silmas ka, et tegemist on otse ülikoolist tulnud mängijaga, kes võib minna veelgi paremaks.
Gladness on selline vaese mehe Elegar, kes võib kohati väga efektselt mängida, aga ta vajaks Machado taolist mängujuhti, kes muudaks tema ründemängu efektiivsemaks. Vise on tal paraku veel kehvem kui Elegaril.
Upshaw'l tundub potentsiaali küll olevat, praegu on ta vormist väljas, kuid oskused on olemas, jällegi on vaja teda meeskonda sulatada. Kuna proovis paar korda kolmest, siis eeldan, et tal on kusagil peidus ka vise olemas, mis senimaani pole küll eriti välja tulnud. Aga jällegi, tegemist on noore mängijaga, kes vajab sisseelamiseks aega ja tagamängijad peavad õppima teda ära kasutama.
Harper on heast klassist mängija, aga tema funktsioon meeskonnas on kuidagi ebaselge, mängujuht ta pole. Võiks kujuneda meeskonna liidriks, aga hetkel seda veel kusagilt ei paista.
Ameeriklaste 18 pallikaotust 22-st näitavad ka midagi, see tähendab, et meeskonda kui sellist väljakul pole.
Ljutitšist kartsin rohkem, et ei sulandu meeskonda, kuid hetkel näib, et pole väga suurt probleemi ja tema kasutegur tundub olevat suurem kui nt Uljankol. Singleri rollli kannab kindlasti välja.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Jah, ma olen siin öelduga mängijate kohta suuresti nõus, praegu on põhiline probleem ikkagi see, et mängu ei ole, väljakul ei olnud meeskonda, mängijate kvaliteedil pole väga viga midagi.
Tollefsen on täiesti korralik, tal on väga hea viskekäsi, aga tõesti, v-olla Rapla mäng polnud tema testimiseks nüüd kõige täpsem koht, kuigi esialgu tundub, ka BBL cupi põhjal, aga sealgi polnud väga tugevaid vastaseid, et Freimanise rolli täidab ära. Peame silmas ka, et tegemist on otse ülikoolist tulnud mängijaga, kes võib minna veelgi paremaks.
Gladness on selline vaese mehe Elegar, kes võib kohati väga efektselt mängida, aga ta vajaks Machado taolist mängujuhti, kes muudaks tema ründemängu efektiivsemaks. Vise on tal paraku veel kehvem kui Elegaril.
Upshaw'l tundub potentsiaali küll olevat, praegu on ta vormist väljas, kuid oskused on olemas, jällegi on vaja teda meeskonda sulatada. Kuna proovis paar korda kolmest, siis eeldan, et tal on kusagil peidus ka vise olemas, mis senimaani pole küll eriti välja tulnud. Aga jällegi, tegemist on noore mängijaga, kes vajab sisseelamiseks aega ja tagamängijad peavad õppima teda ära kasutama.
Harper on heast klassist mängija, aga tema funktsioon meeskonnas on kuidagi ebaselge, mängujuht ta pole. Võiks kujuneda meeskonna liidriks, aga hetkel seda veel kusagilt ei paista.
Ameeriklaste 18 pallikaotust 22-st näitavad ka midagi, see tähendab, et meeskonda kui sellist väljakul pole.
Ljutitšist kartsin rohkem, et ei sulandu meeskonda, kuid hetkel näib, et pole väga suurt probleemi ja tema kasutegur tundub olevat suurem kui nt Uljankol. Singleri rollli kannab kindlasti välja.
No Gladwelli keskpositsioonivise on kohe kindlasti parem kui Elegaril. Küll pole pooltki sellist kiirust.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML 16/17

Postitus Postitas vaim564 »

Võimalik, lihtsalt pole teda viskamas eriti näinud. Elegar oli vajadusel samuti keskpositsioonilt võimeline tabama, olen ise näinud, täielik null polnud temagi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Uhhuu »

TTÜ leidis Laanele asendaja noortekoondise aegse konkurendi näol:

http://www.basket.ee/et/meistriliiga/1/ ... /?tid=3545" onclick="window.open(this.href);return false;

Ilmselt on vaid aja küsimus, millal Kitsing uuesti TTÜ-ga liitub. Kahjuks.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML 16/17

Postitus Postitas vaim564 »

Rapla puuduv leegionär on siis Anthony Lee
http://www.eurobasket.com/Estonia/news/ ... thony-Lee-(ex-Bohemios" onclick="window.open(this.href);return false;)-signs-at-Rapla
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Egert »

Rapla oli karikamängus Viimsi vastu 20-ga taga, aga punnitasid lõpuks 101:94 võidu ära. Viimsi lõi Cramo pallikaotuste numbri ka üle, 29. :D
slo
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt 2013, 17:29

Re: KML 16/17

Postitus Postitas slo »

Noh, siinkohal tuleks ka ära mainida, et Rapla alustas mängu seisult 0-24. Nii mõnegi selle aasta tulemuse valguses tuleks äkki see karika handycap süsteem natuke üle vaadata. Minu poolest võiks selle üldse ära kaotata, endale näiteks ei tekitaks mängu võit küll mingit ülevoolavalt rõõmu, kui teaksin, et alustasin 24 punktises eduseisus.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 359
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Raja »

slo kirjutas:Noh, siinkohal tuleks ka ära mainida, et Rapla alustas mängu seisult 0-24. Nii mõnegi selle aasta tulemuse valguses tuleks äkki see karika handycap süsteem natuke üle vaadata. Minu poolest võiks selle üldse ära kaotata, endale näiteks ei tekitaks mängu võit küll mingit ülevoolavalt rõõmu, kui teaksin, et alustasin 24 punktises eduseisus.
Noh siis võiks paralleelselt meistriliiga meeskondadel vöörleegionärid keelata karikamängudel. Mis rööm see madalamal tasemel meestele jääb, kõik mängud oleks 30+ pakid ?
slo
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt 2013, 17:29

Re: KML 16/17

Postitus Postitas slo »

Jah, võõrmängijate piirang oleks täiesti mõeldav (aga mis Valgast saaks siis nt?) või ehk oleks karikas see koht, kus seda noormängijate (sund)kasutamise reeglit saaks katsetada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML 16/17

Postitus Postitas vaim564 »

No seda me oleme ringkonnaülemaga siin juba arutanud, et praegusel kujul puudub karikavõistlustel igasugune mõte, see on meeskondadele tüütu lisakohustus ja vaevalt need kohtumised I-II liiga meeskondadega meistriliigiliiga klubidel motti tõstavad. Võõrmängijate piirang on näiteks Venemaal ja sellel oleks point kahtlemata olemas - motiveerib kohalike mängijate kasutamist. Eks siin ongi meeskondadel valiku koht, kas nad komplekteerivad meeskonnad selliselt, et saavad osaleda või loobuvad, paljud saavad kasutada nt oma duubelmeeskondi, keda siis võib põhimeeskonna omadega tugevdada, aga see ongi igaühe jaoks otsustamise koht. Sarja atraktiivsust ma arvan, selline mudel pigem tõstab. Samuti ei tohiks ka peasarjad löögi alla sattuda sellepärast, et kalendris on totakas karikamäng nagu on ka Cramol mitmel hooajal juhtunud.
Kasutaja avatar
GWallace
Kasutaja
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Dets 2013, 18:57

Re: KML 16/17

Postitus Postitas GWallace »

Juhin tähelepanu Radza statistikale!

http://www.basket.ee/et/ajakava-ja-tule ... 2017001003" onclick="window.open(this.href);return false;
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: KML 16/17

Postitus Postitas barons »

basket.ee lehekülg annab, et

tlü/kalev meeskonda on lisatud r.grabauskas, kes mängis samas hooajal 2014/15

ttü koosseisust leiab ka nikola vujovic`i , kellel pikkust 210.
Vasta