Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vlk »

Kui keegi Kalev/Cramo ja LU mängul oli, siis millega Haller vihastas Štelmahersi välja, et tema mänguaeg algviisiklasena piirdus vaid kuue minutiga? Või sai vigastada? Kahepunktiline võit on muidugi päris huvitav LU üle. Paistab, et sellelt Läti satsilt võib veel suuri tegusid oodata, kuigi enam-vähem kõik tegid hooaja eelvaates nad maha ja pakkusid viimaste kohtade peale. Ei saa muidugi välistada, et ühel hetkel tuleb ka langus, kuid tundub, et päris hea emotsioon on üles saadud ja kui igasugused Liepajad ja Rakvered alles otsivad oma mängu, siis on LU-l hea periood võidud ära noppida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vaim564 »

Läti Ülikool juhtis 19:3 ning mäng saadi kuidagi kontrolli alla, kui platsile saadeti Vitols :), vähemalt esimese seti tegi ta väga hästi. Lewis oli kusagil oma maailmas ja Berryl ei tulnud samuti midagi välja. Kalevi võidule tassis Melson + Nurger valitses korvi all ja viskas vajalikul hetkel ära. Miks Haller vähe mängida sai - ei saanud hakkama, visked ei tabanud ja kaitses polnud temast nagunii suurt tolku. Lätlased tegid samuti palju praaki, muidu oleks see mäng ilmselt ära läinud, sest kõige suurem edu Cramol üldse oli vist +8.
See Läti ülikool võib veel imesid teha, väga motiveeritud tiim.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Ogre vallandas peatreeneri:

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... eno_trener" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:Ogre vallandas peatreeneri:

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... eno_trener" onclick="window.open(this.href);return false;
Lisaks sportlikele tulemustele oli seal veel täiendav riskifaktor, mistõttu vallandamine näib igati loogiline:
There is another factor in the basketball courts - Nikolai Mazur has not been vaccinated against Covid-19 and did not intend to do so, being a big opponent of this idea.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Homne mäng LU ja Pärnu vahel lükkub teadmata ajaks edasi. Ilmselt lükkuvad edasi ka LU järgmised mängud. Nii palju, kui tõlkerakenduse abiga välja saab lugeda, siis põhjuseks on asjaolu, et LU pole profimeeskond ja ei kuulu seetõttu koroonapiirangutest vabastatute hulka.

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... sakusi_lu_" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

TTÜ kohtub ühisliiga liidrite heitluses Ventspilsiga. Tegemist on ühtlasi kahe kõige resultatiivsema noormängija – Mikk Jurkatamme (22,79) ja Kristaps Kilpsi (16,7p) – vastasseisuga.

https://sportacentrs.com/sportacentrs_t ... _latvijas_" onclick="window.open(this.href);return false;

https://livestats.dcd.shared.geniusspor ... et_EE.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Kahe meeskonna füüsilise võimekuse vahe on väga suur. Teatud noormängijate pealt käriseb korralikult. Rünnakul lagunevad kontakti vastu ära ja kaitses ei suuda ka ära seista. Kuna Keedus ja Timmu on puudu, siis Varrakul pole ka muud võimalust, kui hoida mitut noormängijat korraga väljakul. Lisaks veel probleemid, mis tulenevad lühikesekasvulisest korvialusest osakonnast. Kui TTÜ tahab tõsimeeli ühisliigas medali peale mängida, siis ma ei näe muud varianti kui et tuleb leida ressurss, et värvata üks tõeline keskmängija.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vanafänn »

Mikk tundus peale esimest seti täiesti kaloss olevat, käed põlvedel hingeldas nagu oleks 3. veerandaja lõpp. Mäng igaljuhul läheb nkn Ventspilsile, Varrakul saab palju kodutööd olema.

Täna muidu ilmus Delfis artikkel- https://sport.delfi.ee/artikkel/9492376 ... alja-tuleb" onclick="window.open(this.href);return false;

"Oli võimalik jääda Itaalia esiliigasse ja huvi tundis ka Eesti esiklubi Kalev/Cramo, aga Jurkatamm otsustas TalTechi kasuks. Mis siis, et erinevalt paljudest tiimikaaslastest ei käi ta ülikoolis. Mul ei olnud midagi Kalev/Cramo vastu, aga mul oli vaja rohkem endaga tegeleda kui näiteks reisida igal pool ja selle tõttu treeningukoormusi väiksemaks võtta.

Päris huvitav sõnavõtt, vaadates et enamasti ikka eelistatakse tugevamaid mänge treeningutele.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Krt Mängumehed kütsid mu lootused ülesse, et TalTech hakkab Ventspilsi ära võtma ja saab kihlveo portaalides kerget raha teenida, aga tundub, et nii paraku ei lähe ja klassivahe on hetkel ikka ilmne. Ehk siis Timmu ja Keedusega suudetakse midagi ka kõvemate satside vastu teha.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas East »

Kas ainult mulle tundub või ei ole Kandimaa end eriti võimeka peatreenerina tõestada suutnud? Meeskond mängib kehvasti (rünnak aeglane, kaitses ei mõisteta üksteist) ning ka individuaalses mõttes ei suuda ma ühelegi mängijale mõelda, keda ta suutnuks panna heas mõttes üle oma varju hüppama.

Ma ei kahtle, et Kandimaa on tark inimene või hea treener, kuid peatreeneri rollis on ta minu jaoks lahjaks jäänud. Tartul on Eesti mõistes ju ikkagi väga head tingimused loodud ning ootaks neist enam, olgugi et nende puhul on selge roll ka järelkasvu esile tuua.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas NoName »

Vaatasin Viimsi - VEFi mängu. Tuli kindel kaotus. Täna torkas ikkagi silma, et kaitses on väga piiratud võimekus. Õigemini ei olegi sellist positsiooni, kus head kaitsemängijad. Ei tea, kas puhtalt 5-6 mehe ründevõimekuse (ja seegi vaieldav) pealt on võimalik üldse kõrgemate kohtade poole püüelda. Ma pakuksin, et taaskord oleks vaja alla ühte atleetlikku tüüpi. Mäng muutuks oluliselt lihtsamaks ka väikestele tagamängijatele.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas East »

Viimsi puhul on küsimus minu meelest selles, et mis on nende ambitsioon. Kui nad on rahul tabeli keskel olemisega, siis saab praegune meeskond sellega hakkama. Veideman, Zakis, Lips ja co on piisavalt head, et nõrgemad meeskonnad ära hammustada. Kõrgemate kohtade püüdmiseks on tarvis aga ka tugevamaid võita ning sellega jäädakse kindlasti hätta, sest sisuliselt 6-mehelise rotatsiooniga on kvaliteetse kaitse vastu väga keeruline ja vajab mitmelt mehelt suurt õnnestumist. Rääkimata kevadisest play-off seeriast, kus pikema pingiga meeskonnad nad ilmselt õhust ilma jätavad.

Võib-olla on Viimsi plaan praegu raha säästa ning üks pusletükk hooaja edenes juurde tuua, aga näib üsna selge, et kui nad vähegi kõrgemat mängu tahavad mängida, siis on lisajõudu vaja juurde hankida. Ütleks, et ideaalis oleks isegi kahte vaja (üks 4/5 positsioonile ning teine 1/2 positsioonile, et Laanele ja Veidemanile veidi hapnikku pakkuda).
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Ma mängu ei näinud, aga kuidas see vahe Tartuga nii suureks läks? 50 punktine kaotus isegi veidi ootamatu.

Ehk see kuskilt läbi käind, aga miks Tucker viimases mängus Rapla eest ei mänginud? Nad oleks Wigginsiga päris võimas tandem korvi all.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Drogba kirjutas:Ma mängu ei näinud, aga kuidas see vahe Tartuga nii suureks läks? 50 punktine kaotus isegi veidi ootamatu.

Ehk see kuskilt läbi käind, aga miks Tucker viimases mängus Rapla eest ei mänginud? Nad oleks Wigginsiga päris võimas tandem korvi all.
Selline see kahe meeskonna tasemevahe viimasel ajal ongi. Tartu meeskonnas on vaid neli professionaalset mängijat ja poole kohaga töötav peatreener. Selle pealt on raske Kalevile suurt vastupanu loota. Kalev võitis eelmisel hooajal Tartut veelgi suurema vahega kui täna – kuuekümne neljaga. Lisaks ka neljakümne kahe punktiga.

Tuckeril on kergemat sorti vigastus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... _ielaiz_ti" onclick="window.open(this.href);return false;

Lätlased raporteerivad, et Tartu püstitas tänase etteastega Eesti-Läti ühisliiga antirekordi. Varasem vähim ühe meeskonna poolt visatud punktisumma oli kahe võrra suurem ja kuulus ... trummipõrin ... samuti tartlaste nimele. Samuti on tartlastel „au“ olla kolmandaks väikseima punktisumma autoriteks.

Vaadates, kuidas Tartu on nii sel kui eelmisel hooajal mänginud, siis äkki oleks aeg anda meeskonna juhendamine üle mõne sellise isiku kätte, kes on tahteline seda tööd täiskohaga tegema.
Vasta