Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Üleüldine korvpallijutt
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas vaim564 »

Eks sellega on nii ja naa. Lätlasi on rohkem välisklubides üle ilma laiali. Samas ega Eesti meistriliiga klubid nüüd lätlastest nõrgemad ka ei ole. Eesti klubides on ehk rohkem leegionäre ja selliseid puht omade peale üles ehitatud klubisid palju pole (v.a. TalTech). Samas hakkab see ka Lätis muutuma, Valmiera võttis leegionäri ja Ogre koguni kolm, kes varem püüdsid oma jõududega hakkama saada. LU rolli täidavad Eestis TalTech ja Tartu, kus mängib nooremat rahvast, sellist puhast noorteklubi nagu LU küll pole, aga kas selle järele on ka otsest vajadust. Kalev/Cramol võiks muidugi duubelklubi meistriliigas olla, kes siis mängiks ka karikavõistlustel jm ja lubaks põhiklubil rahvusvahelistele sarjadele keskenduda, kuid võib-olla on see siiski mõistlikum lahendada mõne olemasoleva klubi arvelt. Praegu Nordil nagu meistriliigasse tõusu potentsiaali ei näi olevat.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma pean Siim Raudla tegemistest väga lugu, aga Läti Ülikooli kiitmine ja väide, et lõunanaabri juures on kandepind palju suurem, mõjub lihtsalt meelevaldselt. Küsimusele, et kus on meie LU, kelle koosseisus on 16 kohalikku mängijat vanuses 18-23, võib vastata, et selleks on näiteks Tartu. Tartlaste koosseisus on 10 mängijat vanuses 17-22. TTÜ ridades on selliseid mängijaid 9. LU puhul pole tegemist Läti Audentesega, mis koondaks enda ridadesse esmaklassilisi noormängijaid. Sealt ei ole praeguseks tulnud ühtegi Läti koondislast ega isegi mitte ühtegi tugevasse liigasse siirdunud mängijat. Nii on näiteks Tartu noorte eestlaste keskmine ja ka tipptase kõrgem kui LU lätlaste oma.

Mis kandepinna võrdlusesse puutub, siis Eesti klubides on viimastel hooaegadel olnud rohkem tegijatest noori kui Läti omades. Ka noormängijate koguarv on meie meistriliiga klubides olnud suurem kui Läti omades. Tänavusel hooajal kuulub Eesti-Läti ühisliiga klubide nimekirja 37 lätlast ja 46 eestlast, kel vanust 22 eluaastat või vähem. Ja mis puutub veel Kristo Saage hüüatusse, et Läti noori mängib välismaal rohkem kui eestlasi, siis vaadates noortekoondiste nimekirju ja ka NCAA kõrgemas divisjonis mängivate noorte arvu, võib sellele vastata, et vaevalt küll.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Tony Wroten arreteeriti koos seitsmeteistkümne endise NBA mängijaga finantspettuses süüdistatuna:

https://www.eurohoops.net/en/nba-news/1 ... g-4000000/" onclick="window.open(this.href);return false;
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Maxi »

ei tea kas Škelet teha ei anna ja mees "500"€ kuus peale Cramosse tuua, niikuinii ametlike rahadega vist on suht kehvasti nüüd, Valdmaa katab elamise ja söögi :D
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas vlk »

Tõmbaks väikse linkide jagamise teema käima humoorikatest intervjuudest. Tuli endal selline asi meelde ja leidsin isegi üles (mitte Priit Vene oma, vaja allapoole kerida artiklis) :lol: : https://sport.delfi.ee/artikkel/8043708 ... tasime-ara" onclick="window.open(this.href);return false;
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Roy »

Sel hooajal on Kalev Cramo lauapallidega kõvasti hädas olnud.
Siin on päris huvitav selgitus kuulsa treeneri poolt:
https://streamable.com/cb9bix" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Drogba »

https://sport.delfi.ee/artikkel/9494168 ... -taiendusi" onclick="window.open(this.href);return false;

Krdi kõva ikka, et Ivar Basket TV-d jälle veab, see vend jagab asja ja teda ei tohi selle saate juurest minema lasta.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas marxx762 »

Ma ei osanud seda teemat või küsimust mitte ühegi teise teema alla kirjutada. Uut rubriiki ka ei hakanud tegema. Kuigi olen mõelnud, et teinekord leiab siin mõningate asjade puhul päris huvitavat ning argumenteerivat arutelu kohata ehk et võib-olla võiks teha mingi eraldi teema, kus saaks pikemalt laiemalt siinsete külastajate mõtteid või küsimusi laiemalt arutleda. Hetkel aga panen oma mõtted siia kirja.

Nimelt on mul olnud pikemat aega juba küsimus EKL-i tegevuse kohta. Või siis küsimus, et millega nad tegelevad? Mis on see funktsioon või siis abi, mida nad pakuvad meie klubidele? Või mis on need tegevused, mis on uue presidendi tulekuga tehtud, mille suunas nad liiguvad, mis on lühiajalised ja pikemaajalised eesmärgid mille nimel igapäevaselt töötatakse? Ma ei ole põhimõtteliselt mitte midagi kuulnud või on olnud see info jagamine ülimalt minimaalne.

See oli lühikokkuvõte küsimustest, mis mul on tekkinud. Võib-olla ma teen sellele seltskonnale liiga, aga hetkel jääb mulje, et tegu on justkui keelatud ühendusega mis käib reede õhtuti kusagil keldris küünlavalgel mingeid asju ajamas - kuigi see võiks olla vastupidi. Minu arust oleks võimalik palju enam pildis olla ja see aitaks igati ala populariseerida.

Panen siia kirja mõningad küsimused või mõtted mille kohta ma pole midagi kuulnud aga mida võiks kaaluda.

*Miks ei võiks olla EKL-il meediapartner kelle läbi saaks nt teha raadioreklaami. Kõik klubid panustaksid mingi X summa ja nt liit paneks oma osa, kus siis nt Star FM-is või kus iganes reklaamitaks igal laupäeval toimuvaid mänge. Promotaks just nimelt kindlal päeval aset leidvaid mänge. See eeldaks et meil eksisteeriks igal laupäeval mõni kohtumine. Ühel nädalal saaks reklaami Tartu, teine kord Tarvas jne. Parasjagu see sats kellede mängud on laupäevasele päevale sattunud.

*Kuivõrd palju on viimase viie aasta jooksul muutunud EKL-i eelarve? Palju on see kasvanud? Kui palju on lisandunud uusi toetajaid ja koostööpartnereid ning mis on nende protsentuaalne osakaal eelarvesse? Mulle tundub, et kogu see eelarve ja raha / toetajate teema on väga projektipõhine. Aeg mil miskit toimumas pole, siis selles vallas ka töö ei toimu. Ehk et seda müügi poolt võiks / saaks märksa enam prandada.

*100 kooli projekt. Tore üritus, mis on laias laastus kopeeritud jalgpalli pealt. See selleks. Kui palju on tulnud selle projekti tulemusena korvpalli lapsi? Kas ja kui efektiivne see kõik on? Minu teada on samas konseptsiooni kasutatud juba aastaid. Minu hinnangul pole ükski süsteem läbi pideva arenduse ja parandamiseta lõpmatuseni efektiivne. Aga see kõik tundub juba aastaid täpselt sisse tallatud rajal kõndimisega. Kas see ongi kõik, mida me suudame teha noorte korvpalli tõmbamiseks?

*Me räägime et meie korvpallikohtunike keskmine vanus on üsna kõrge ning noori kohtunike pole väga peale tulnud. Mis on olnud need tegevused, mille läbi on üritatud noori kohtunike juurde tuua / tekitada? Kui palju on tõusnud alumise otsa kohtunike palk aastate jooksul? Ma saan aru, et ükski raha ei too kedagi ala juurde, aga kui alllpool on tasu marginaalne siis ala juurde tulevad või jäävad pidama pelgalt fanaatikud. Aga ka kohtunikuks tulemist saaks märksa enam promoda. Loodetavasti paraneb see aja jooksul.

*Tuleme raha juurde. Ma ennist kirjutasin, et raha otsitakse projektipõhiselt, samuti puudutasin pikaajalisi eesmärke. Ükskõik kes peaks kunagi tahtma EKL-i presidendiks saada....Palun võtke kätte ja hakake tööle selle lubaduse ellu viimisel. Vähemalt ma üritaks selle nimel töötada.
KML-i tulemuste eest rahalise preemia maksmine. Ma toon näite lihtsalt, kuidas seda tegelikult teha ja mis suuruses on juba maitse asi ning töö tulemusest sõltuv.
KML-i võitja saab 25K; II - 15K; III - 10K. Esiliiga võitja 15K; II - 10; III - 5K. Abiks ikka. Ükskõik kuidas nende summadega mängida või mis loogika alusel seda raha jagada. Selle nimel võiks töötada et meie klubisid kasvõi natukenegi aidata.

*EKL võiks teha oma igakuise saate, kus käiakse kusagil mingeid teemasid kajastamas või siis kutsutakse keegi külla, kellega vesteldakse pikemalt. Kui ise ei suudeta, siis paluge Raudlat või palgake projektipõhiselt Kruus.

*EKL kodulehe võiks esmajoones ära uuendada ja värskendada.

*See pole küll võib-olla EKL-i rida või teha, aga KML EST-LAT liiga mängude graafika (statistika jms) kajastamine (väljanägemine) on tasemel mida võis kohata 15 aastat tagasi. Visuaal maksab ka midagi ning inspiratsiooni kogumiseks pole vaja just üleliia palju korvpalli vaadata.

Kindlasti on neid asju veel mida võiks / saaks teha, aga need on lihtsalt minu mõtted. Paljud asjad tunduvad kommunikatsiooni taga kinni olevat, loodetavasti muutuvad need asjad Andrus Nilki lisandumisel EKL-i
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas East »

Ma olen nõus, et korvpalliliit võiks märksa rohkem pildis olla ning märksa rohkem oma ala eest võidelda. Võrkpalliliit on minu meelest heaks eeskujuks, kuidas võiks tegutseda.

Visuaali osaga ka nõus. Ekraanigraafika mängudel, liiga kodulehekülg, kasvõi see, et korvpallimängude ajal oleks vaid korvpallijooned platsil nagu keegi ühes teemas välja tõi - kõik see näitab ühe spordiala meistriliiga professionaalsust.. ning ma usun, et kogumina ja alateadlikult mõjutavad sellised asjad tavainimest.

Samas ma tahaks ka seda öelda, et mulle on jäänud mulje, et see, kuidas ükskõik milline alaliit funktsioneerib, oleneb märksa rohkem peasekretärist kui presidendist.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas East »

Kesiganes korvpalliajakirjanikest juhtub foorumit külastama ja seda lugema - pikemad artiklid ja usutlused mängijatega on väga hea ja kvaliteetne lugemine, kuid superluks oleks, kui jõutaks mingil hetkel ka operatiivse infoedastuseni. 

Noh, meil on näiteks Drell ja Kullamäe, kelle seisud oma koduklubides on pehmelt öeldes segased. Aga mitu korda on neilt oma olukorra kohta kommentaari küsitud? Mul tuleb hetkel meelde vaid üks Õhtulehe artikkel, kus küsiti kommentaar Kullamäe agendilt, et mis värk on. Arvestades Eesti väiksust, siis on kummastav, et ajakirjanikud ei suuda saada otsekontakti mängijatega ning käib pidev välismaa meedia refereerimine või mingite küsimärkidega artiklite (a la viimatine artikkel Postimehest, kus märksõnadeks Kullamäe ja ACB koduleht) vorpimine.

Igaks juhuks ütlen ära, et see on täiesti arusaadav, et vahel ongi olukorrad, kus mängijad ise ei taha või ei saa kommenteerida, aga siis võiks selle lõigu ka sinna välismaa meediast refereeritud artikli juurde lisada. Praegu jääb lihtsalt mulje, et kohalikke ajakirjanikke lihtsalt ei huvita see teema ning mugavam on teha artikleid, mille sisuks on pelk fakti edasiandmine, et "Drell ja Kullamäe täna oma klubide koosseisu ei kuulunud". 

Samamoodi oleks (vähemalt minul) huvitav lugeda, et mida näiteks Kalevi juhid/management Drelli ja Kullamäe seisudest mõtlevad. On Kalevil nende vastu mingit reaalset huvi? On Kalevil üldse on vaba ressurssi, et neid palgata? Ja nii edasi, ja nii edasi.

Ma juba kunagi ütlesin seda, aga ütlen veel: kunagi tundus korvpallimeedia märksa sisulisem. Ma ei mõtle siin Korvpall24 portaali, kelle puhul on arusaadav, et asja tehakse asjaarmastusest ja väheste ressurssidega (aga usutlused mängijate, treeneritega on sellegipoolest väga head), vaid pigem ikkagi suuri meediamaju (Delfi, Postimees, Õhtuleht), kes vähemalt 5-10 aastat tagasi suutsid toota sisukamaid artikleid kui praegu. Nüüd on lepitud sellega, et refereeritakse klubide enda sotsiaalmeediat ja välismaist meediat, või siis toodetakse suuresti sisutühje artikleid stiilis "mis tundega Nurger Oostende vastu platsile läheb?".
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas marxx762 »

Eks suurema meedia, mis sa välja tõid, puhul on teema selles, et nad on puhta kliki(suuresti) peal väljas ja kui reaalset uudissisu ei õnnestu tekitada, siis nad ei hakka nende lugude tegemisel aega raiskama. Kahjuks selline mulje, tunne on mulle jäänud.

Mis puudutab Drelli, siis mulle teadaolevalt oli tema liitumine siin umbes kuuaega tagasi täitsa aktuaalne, kas see on ka täna nii - julgen kahelda, sest rahaliselt pole see võimalik.
Kullamäe kohta tean niipalju, et temaga räägiti / uuriti maad suvel. Kas seda teemat on veel hiljem käsitletud - minul info puudub.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas toivo »

Ma puusalt pakun variandi, et need kehvas seisus mängijad ise ei ole ka huvitatud väga huvitatud toimuvast meedias lahtiste kaartidega rääkimast.

Google translate on ammu leiutatud, vastused stiilis "treener on jobi ja ei pane mängu" jõuaksid üsna kiirelt klubi juurde tagasi. Intervjuu käigus hakkavad ajakirjanikud nagunii natuke suruma, et mingeid konkreetsemaid vastuseid saada (see ongi nende töö ju) ja siis on lihtne selles osas libastuda. Seal tulebki lahendus, et agent annab vastuseid ja mängija ei pea ise kalanäoga mingit poliitkorrektset joga ajama ("teen kõvasti trenni ja loodan sellega mänguaega teenida" vms).

Nüüd meenub, et Baskonias oli ju lausa eraldi meediastrateegia, kus Eesti ajakirjanik pidi eestlasest Sander Raiestega eestikeelset intervjuud tegema nii, et klubi PR töötaja on samas ruumis ja kuulab pealt (kuigi jutust midagi aru ei saa). Ei olnud nii, et lihtsalt helistad ja saad kõik vastused kätte.
Kullamäe ja Drelliga võib vabalt sama teema olla praegu.
kiiver
Kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Okt 2020, 18:33

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas kiiver »

https://www.err.ee/1608411434/erakonnad ... kirikutele" onclick="window.open(this.href);return false;

Head soccerneti ajakirjanikud olid välja otsinud, et 7 erinevat jalgpalliga seotud ettevõtmist saavad nn katuserahade raames toetuseid. Korvpallist suutsin ainsana leida

MTÜ Korvpalliklubi Paulus kes saab 6000 eurot Andres Metsoja varudest (Isamaa). Katuserahad on küll vist selline koht kus toetust on võimalik saada poliitikute huvidele/sümpaatiatele mängides ning sellega on jalgpallurid vist paremini hakkama saanud. Isegi Nõmme Kaljule pritsitakse.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Drogba »

https://sport.ohtuleht.ee/1050206/elva- ... nda-saavad" onclick="window.open(this.href);return false;

Huvitav artikkel Timo Eichfussist, kes Elvas toimetab. Iseenesest tore, et endised mängumehed lähevad väiksematesse kohtadesse kossupisikut süstima. Loodetavasti aitab, siis Elva korralikult Eesti kossukaardile.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Eesti spordiajakirjanike selts valis aasta parimaid. Maik-Kalev Kotsar sai meessportlaste arvestuses kahe häälega 11. koha. Kaheksandal kohal oli jalgpallur Rauno Sappinen üheteistkümne häälega. Võrreldes (1) liigade tugevust, kus nad mängivad; (2) seda, mida nad neis liigades korda saatsid; (3) nende poolt esindatavate koondiste saavutusi ja (4) mida nad koondise eest individuaalses plaanis korda saatsid, siis tundub minu jaoks tegemist olevat ebaadekvaatse paremusjärjestusega.

Aasta võistkonna arvestuses sai korvpallikoondis üheteistkümne häälega 5. koha ja Kalev/Cramo nelja häälega 6. koha. FC Flora oli neljakümne nelja häälega kolmas. Ka see järjestus ja häälte osakaal tundub mulle ebaadekvaatne ja kõneleb minu jaoks korvpalli marginaliseerumisest/huvi kadumisest ka spordiajakirjanike seas.
Vasta