Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

spartaklane kirjutas:Miks Toome ei mänginud oskab keegi öelda?
Ehk see põlvele saadud süst ja jalale puhkuse andmine? Kui see nüüd udujutt ei olnud...
Muud põhjust nagu ei näe.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

And kirjutas:
spartaklane kirjutas:Miks Toome ei mänginud oskab keegi öelda?
Ehk see põlvele saadud süst ja jalale puhkuse andmine? Kui see nüüd udujutt ei olnud...
Muud põhjust nagu ei näe.
Üks võimalus on veel, et ta sai öösel ilmutuse, et peab mängima hoopis Piimameister Otto ridades ... :D
Kas ta pingi peal ikka oli?
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalevpoiss »

And kirjutas:Jones kodumaale tagasi...

Viskas põhiliselt Dorbek, kes oli üldse kõige aktiivsem. Keerlesel ei läinud vise absoluutselt. Lõpus vist pani ühe kolmese ja mingi kahese. Hollandlane meelitas korvi alt vigu ja viskas ka vast ca 10 punkti ära. Jonesilt 5 punkti. Saks, Orula, Tamm, Sokk said ka kõik ühtlaselt midagi kirja. Kitsingule ja Arbetile tuli ka vist midagi...

Visketabavus oli katastroof ja väga kole oli vaadata, kuidas kõik aina mööda lahmivad. Meeldiv oli, et kõik said taas võrdselt mänguaega ja võitlesid kõvasti. Hea kaitse tõi palju vaheltlõikeid ja vastase eksimusi. Rünnakud mängiti ka kohati päris hästi välja, aga need jäid lõpuni viimistlemata, sest vise ei tabanud.
Ise eriti seda Jonesi tagasi saatmist ei poolda. Selge on, et mingi imemehega tegemist pole aga vahetuseks vast ikka kõlbab. Kui nüüd Jones ära saata ja hakata jälle uut meest otsima, võib kokkuvõtteks toimuda sama trall, mis eelmine aasta. Kui oleks muidugi kohe uus mees asemele võtta, kes oleks kindlast parem kui Jones, oleks muidugi iseasi.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

vaim564 kirjutas:
And kirjutas:
spartaklane kirjutas:Miks Toome ei mänginud oskab keegi öelda?
Ehk see põlvele saadud süst ja jalale puhkuse andmine? Kui see nüüd udujutt ei olnud...
Muud põhjust nagu ei näe.
Üks võimalus on veel, et ta sai öösel ilmutuse, et peab mängima hoopis Piimameister Otto ridades ... :D
Kas ta pingi peal ikka oli?
Oli pingil ja rääkis Riisiga juttu.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

Jonesi tagasisaatmine oleks õigustatud juhul, kui uus ja parem mees on silmapiiril, mitte et saadame aga minema ning avame igaaastase läbikäiguhoovi.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas And »

Kalevpoiss kirjutas:
And kirjutas:Jones kodumaale tagasi...

Viskas põhiliselt Dorbek, kes oli üldse kõige aktiivsem. Keerlesel ei läinud vise absoluutselt. Lõpus vist pani ühe kolmese ja mingi kahese. Hollandlane meelitas korvi alt vigu ja viskas ka vast ca 10 punkti ära. Jonesilt 5 punkti. Saks, Orula, Tamm, Sokk said ka kõik ühtlaselt midagi kirja. Kitsingule ja Arbetile tuli ka vist midagi...

Visketabavus oli katastroof ja väga kole oli vaadata, kuidas kõik aina mööda lahmivad. Meeldiv oli, et kõik said taas võrdselt mänguaega ja võitlesid kõvasti. Hea kaitse tõi palju vaheltlõikeid ja vastase eksimusi. Rünnakud mängiti ka kohati päris hästi välja, aga need jäid lõpuni viimistlemata, sest vise ei tabanud.
Ise eriti seda Jonesi tagasi saatmist ei poolda. Selge on, et mingi imemehega tegemist pole aga vahetuseks vast ikka kõlbab. Kui nüüd Jones ära saata ja hakata jälle uut meest otsima, võib kokkuvõtteks toimuda sama trall, mis eelmine aasta. Kui oleks muidugi kohe uus mees asemele võtta, kes oleks kindlast parem kui Jones, oleks muidugi iseasi.
No saab näha, mida asjamehed otsustavad. Niisama ära saata ja siis jõule ootama jääda muidugi ei saa...
Aga ehk on mõned paremad pakkumised laual. Ma lihtsalt ei mõista seda, et Varrak käis ju spetsiaalselt Ameerikas mehi vaatamas...tahaks küsida temalt, mida ta Jonesis nägi? Või on mees tõesti vahepeal oma vormi nii maha joonud? Ei saa öelda, et ta katastroof oleks, aga kindlasti ei ole ta võimeline mängima nr 4 ja 5, eriti 5-t ning kindlasti ei ole ta oma pikkuse kohta "ülimalt kiire" nagu teda iseloomustati. Varrak on mulle asjaliku treeneri mulje jätnud ja ei midagi paha tema vastu, kuid natukene mõistetamatu on seni tundunud see Jonesi palkamine, eriti kui arvestada seda, et mees vaadati enne USAs üle. Tänagi 14 minutiga 4 pallikaotust...Jääb loota vaid, et aja jooksul läheb tema mäng paremaks.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Lõppenud korvpallihooaja keskel Kalev/Cramo peatreeneriks tõusnud Alar Varrak viibis nädalapäevad USAs korvpallurite suvelaagris. Huvitavaid mängijaid nägi ta vähe, kuid häid ja kasulikke sidemeid tekkis kuhjaga.
«See laager, kus mina käisin, toimus esimest korda ning korraldajate huvi oli end reklaamida. Nad kandsid isegi osaliselt minu sõidukulud,» rääkis Varrak. «Kõrgetasemelisi mängijaid oli seal vähe. Võtsin küll mõne mehe kontaktid, ent esialgu ei tea ma isegi, millisele positsioonile me leegionäre vajame.»


No sellest jutust jääb nagu mulje, et midagi erilist silma ei hakanud.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas KalevRuus »

Jõulise ääremängija positsioonile hangiti Prantsusmaa ja USA kodakondsust omav Jason Jones, kes lõpetas äsja Ameerikas ülikooli ning üritab kanda kinnitada Euroopas.
„Valik sai tehtud nii, et käisin Ameerikas üht suveliigat vaatamas ja mul oli ülesanne vaadata noori pikki, veidi odavamast hinnaklassist,“ rääkis Kalev/Cramo abitreener Alar Varrak Vikerraadiole.
Varraku sõnul jäi Jones kohe silma ning hilisema sügavama taustauuringu järel pakuti mehele lepingut. „Meile ta meeldis ning hind sobis,“ sõnas Varrak.
„Tema suurim tugevus on universaalsus – suudab mängida väljas, aga ka selg korvi poole. Kaitses on oma pikkuse kohta üpriski kiire,“ sõnas Varrak 203cm pikkuse mängumehe kohta, kes palgati Kalevisse täitma nr4 positsiooni, kuid Varraku sõnul saab teda vajadusel panna ka keskmängija positsioonile.


Sellest jutust jääb jälle vähe teine mulje.
Mina ise oli algusest peale vähe skeptiline ses suhtes, et Jones mängis teises divisjonis. Sellelt tasemelt tundub hüpe VBL-i ja BBL-i natuke liiga suur.
Ehkki jah, kui mälu ei peta, mängis läbi aegade siinseid parimaid leegionäre Keith Hill ka üliõpilasena ka kusagil mudatasandil aga siin lammutas kõvasti ja patsutas hiljem aastaid Kreekas ja Hollandis. Erandeid leidub.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

Ega nende divisjonide vahe nüüd nii tohutu suur ka ei ole, tippude osas muidugi, aga keskeltläbi. Renato mängis vist üldse kolmandas divisjonis, kui ma nüüd õigesti mäletan. Monty jälle mängis küll esimeses, aga soojendas põhiliselt pinki. Kindlam on võtta juba mõni teise divisjoni mängumees, kui nimega meeskonna pingisoojendaja. Jones oli teises divisjonis päris tugev tegija, aga ma usun, et seal näitas ta hoopis teistsugust mängu. Praegu tundub asi olema pigem selles, et ta ei suuda kuidagi oma mängu näidata, kuigi potentsiaali nagu oleks. Kõik see kohanemine, nii elu- kui mängustiiliga võtab aega. Selles suhtes on kindlam võtta juba varem Euroopas mänginud mees, kui otse NCAA-st. Ma usun, et temast saaks lõpuks asja küll, aga kas on kannatust oodata.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Mina annaks Jonesile aega kohaneda. Iseenesest tundub sümpaatne kuju, meeskonnamängija ja hingega asja juures. Praegu lihtsalt nagu oleks vaja kohaneda uute oludega, mis on otse ülikoolist tulnud tüübi puhul täiesti mõistetav. Mina teda küll kohe ära ei saadaks.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Mina annaks Jonesile aega kohaneda. Iseenesest tundub sümpaatne kuju, meeskonnamängija ja hingega asja juures. Praegu lihtsalt nagu oleks vaja kohaneda uute oludega, mis on otse ülikoolist tulnud tüübi puhul täiesti mõistetav. Mina teda küll kohe ära ei saadaks.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Egert »

Noh, kui teda nüüd tähtsateks mängudeks mängima ei saa, siis ei ole mõtet teda hoida siin. Aga eile tundus küll sümpaatne vend, läks ise ka närvi, kui midagi välja ei tulnud.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas theundertaker »

Mina usun ka, et peaks andma talle kohanemis aega. Kui hakkata jälle neid vahetama nagu iga aasta siis ei too see ka mingit kasu meile.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Ja samas pole hetkel ka eesliinis sellist mängijate puudust (nr 4-5 kohale ju 5 meest), et Jones peaks 30+ minti igas mängus panema ja kui ei ole tippvormis siis kole pahasti.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

Kõige halvem oleks see, kui teatataks, et saadame Jonesi minema ja pärast Toome palkamist kedagi juurde ei otsi.
Vasta